DZIŚ JEST:   24   MARCA   2018 r.

Św. Katarzyny Szwedzkiej
Bł. Szymona Łukacza, męczennika
 
 
 
 

Indoktrynują dzieci za plecami rodziców. Uwaga na warsztaty „antydyskryminacyjne”

Indoktrynują dzieci za plecami rodziców. Uwaga na warsztaty „antydyskryminacyjne”
Fot. Daniel Dmitriew / FORUM

37 poznańskich szkół organizuje tzw. warsztaty antydyskryminacyjne. Jak ostrzega „Nasz Dziennik”, zajęcia odbywają się bez wiedzy i zgody rodziców. Szkoły lekceważą problem.

 

Zajęcia „antydyskryminacyjne” organizowane są zarówno w szkołach podstawowych, jak i liceach. Jak ustalił „Nasz Dziennik”, niektóre szkoły godzą się na takie dodatkowe warsztaty i nie kontrolują ich treści. Co więcej, argumentują – podobnie jak poznański samorząd, że jako zajęcia pozalekcyjne nie wymagają one zgody rodziców.

 

Taką praktyką zadziwione jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, które stoi na stanowisku, że bez wiedzy i zgody rodziców dyrektor szkoły nie może ani organizować żadnych zajęć, ani rozpowszechniać żadnych materiałów edukacyjnych. Rodzice bowiem mają „prawo do współdecydowania o procesie kształcenia i wychowania swoich dzieci” – przypomina dziennik, powołując się na stanowisko resortu. I nie może być zgody „na ich prowadzenie bez ich wiedzy i akceptacji”.

 

MEN uwrażliwił równocześnie rodziców na tego rodzaju inicjatywy i kontrolowanie treści, jakie podsuwane są uczniom na zajęciach pozalekcyjnych.

 

W Poznaniu w ramach zajęć dodatkowych odbędą się warsztaty antydyskryminacyjne. Miasto dołoży do nich 200 tys. zł. O granty starało się 60 palcówek. Jak podaje „Nasz Dziennik”, o sposobie realizacji warsztatów „mają decydować nauczyciele, może je np. prowadzić szkolny pedagog”. Ponadto placówki mogą „współpracować z animatorami różnych fundacji i stowarzyszeń”. Wśród nich dziennik wymienia m.in. Fundacja na Niebiesko, Gmina Żydowska, Stowarzyszenie Kolektyw Edukacyjny, Collegium da Vinci, Amnesty International (która lansuje hasła m.in. o prawach seksualnych i reprodukcyjnych, w tym prawie do antykoncepcji i aborcji) czy Teatr Ósmego Dnia.

Tak w szkołach realizowane będą np. zajęcia mające na celu przeciwdziałanie dyskryminacji oraz wykluczeniu czy przełamywanie stereotypów.

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

MA


DATA: 2018-03-13 13:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie kłam!!!!Te "zajecia"są podstepem o ktorych rodzice nie maja pojecia.
9 dni temu / tfuuuuuu
 
Skoro nie będziesz się starał zrozumieć "wrzasku co niektórych", czyli skoro jesteś fanatycznie nietolerancyjny, to nic dziwnego że nie rozumiesz tego co czytasz i co w konsekwencji wypisujesz. Po pierwsze, skoro zajęcia mają być dobrowolne, to czemu tej dobrowolności nie zapewnia się rodzicom? Rodzice powinni zostać rzetelnie i w pełni poinformowani na temat szczegółowego programu zajęć, by mogli świadomie i dobrowolnie wyrazić zgodę lub sprzeciw wobec udziału dziecka w tych zajęciach. Po drugie, piszesz bzdurę jakoby tolerancja była elementem wiary katolickiej. Katolicy nie mogą być tolerancyjni wobec zła.
9 dni temu / do Brawo Poznań
 
1. Zajęcia te odbywają się po lekcjach 2. Są nieobowiązkowe tylko dobrowolne. 3. Nie chodzi w nich o propgowanie czegoś tylko o naukę szacunku i tolerancji wobec 2 człowiwka,czyli to co w wierze katolickiej jest ważne. Radzę zasięgnąć info o tym co napisałem. To jest weryfikowalne np.w trybie BiP Nie będę się starał zrozumieć wrzasku co niektórych. Taka edukacja jest potrzebna
9 dni temu / Brawo Poznań :)
 
Zwyrodniałego? Jeśli katolików broniących dzieci przed zwyrodnialcami nazywasz zwyrodniałymi tylko dlatego bo bronią życia wiecznego niewinnych dzieci, dokonujesz tutaj jedynie projekcji własnego zwyrodnienia. Tfu!
10 dni temu / do broniącego zwyrodnialców
 
@ do DiceCube5 No...nadajesz się na zwyrodniałego pracownika socjalnego i prokuratora w jednym. Tfu!
10 dni temu / agricola
 
Rodzice z tymi dziećmi kontaktują się za pomocą "pejszbuka", czy jak? Nie interesuje ich czym "karmią" w tych "przytułkach" ich progeniturę? Nie potrafią wytłumaczyć własnym dzieciom w czym rzecz? Stąd ten strach... Gdzie dawny dobry obyczaj "konspiracji" szkolnej przeciwko durnemu reżimowi? Przeżyłem socjalistyczną edukację i żyję. Kto miał "wapniaków" aparatczyków lub "powolniaków", wiódł w szkole nudne życie lizusa. Kto miał choć trochę rozgarniętych, miał niezły ubaw na historii, polskim czy geografii, nie mówiąc już o rosyjskim. Sam cymes, miód i ultramaryna. A dziś? Zawsze można zacząć zabawę z edukacją domową. Za komuny nie było takiej możliwości.
10 dni temu / agricola
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.