DZIŚ JEST:   26   LUTY   2018 r.

Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 36  >   CYWILIZACJA

Jakub Majewski

Ideologia gender na interaktywnym froncie


Na pytanie, jaka forma mediów jest w tej chwili absolutnie najbardziej konserwatywna pod względem prezentowanych wartości, wśród licznych odpowiedzi niemal na pewno nie znalazłyby się gry komputerowe. A jednak istnieją powody, aby stwierdzić, że to właśnie one są najbardziej konserwatywne w gronie współczesnych mediów. Jak to możliwe? Dlaczego? Najkrótsza odpowiedź brzmi: tożsamość.

Film czy książki to media pasywne. Gry natomiast są medium aktywnym – a więc wymagają od gracza aktywności i reagują na tę aktywność, dostosowując się do jego działań. Gracz podejmuje decyzję, a gra pokazuje jej konsekwencje.

Jeżeli dana gra posiada fabułę i wyraźne postacie, w jedną z których wciela się sam gracz, to będzie on utożsamiał się z bohaterem gry znacznie silniej, niż byłoby to możliwe w jakimkolwiek innym medium...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

W Krakowie odbyła się okolicznościowa Msza Święta z okazji 250-lecia zawiązania Konfederacji Barskiej. Upamiętniono konfederatów, którzy stanęli w obronie wiary i wolności.

 
 

Zakaz aborcji jest formą przemocy, porównywalną z torturami oraz okrutnym, nieludzkim traktowaniem – ocenił komitet walki z dyskryminacją ONZ, krytykując restrykcyjne prawo aborcyjne w Irlandii Północnej.

 

27 lutego posłowie komisji polityki społecznej i rodziny, zajmą się projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję”. Członkowie Fundacji Życie i Rodzina zachęcają, by wysyłać do posłów maile z apelem o wsparcie projektu. Zaś Magdalena Środa grzmi, że ochrona życia dzieci to… szaleństwo.

 

W ciągu 27 lat niepodległości trzy republiki nadbałtyckie zmniejszyły swoją populację o 1,85 mln. Dyskusje o wyludnianiu się tych państw przesłaniają radość z obchodzonego przez nie stulecia ogłoszenia niepodległości w 1918 roku.

 

W 74. rocznicę zbrodni w Hucie Pieniackiej, dokonanej przez Ukraińców związanych z OUN/UPA, odbyły się obchody upamiętniające ofiary. Modlitwę zakłócało kilkunastu Ukraińców.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.