DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Michał Wałach

Holokaust 2.0 – czy w Niemczech dojdzie do odwetu?

Data publikacji: 2016-07-25 08:00
Data aktualizacji: 2016-07-25 08:13:00
Holokaust 2.0 – czy w Niemczech dojdzie do odwetu?
Credit Image: © Jodi Hilton/NurPhoto via ZUMA Press/FORUM

Wedle oficjalnych danych w 2015 roku do Unii Europejskiej przybyło ponad milion imigrantów z krajów islamskich. Zdecydowana większość dotarła do Niemiec. Wbrew medialnej propagandzie nie są to kobiety i dzieci uciekające przed konfliktem w ojczystym kraju, a wrogo nastawieni do zlaicyzowanej (ale również i resztek tej chrześcijańskiej) Europy młodzi mężczyźni. Islamiści lub osoby podatne na fundamentalizm i radykalizację. Swoją prawdziwą twarz i podejście do Europejczyków „uchodźcy” pokazali w sylwestrową noc w kilku niemieckich miastach, głównie w Kolonii. Często słyszymy o przestępstwach – z zabójstwami włącznie - dokonywanych przez przybyszów. Czy Europa Zachodnia będzie biernie przyglądać się swojemu upokorzeniu, czy w myśl zasady „akcja-reakcja” dojdzie do odwetu?

 

Kilka pokoleń temu Stary Kontynent zdominowany, tak jak i dziś, przez Niemcy udowodnił, że pomimo wysokiej kultury, w poddanym wpływom laicyzmu społeczeństwach drzemią pokłady nienawiści, czekającej tylko na przekroczenie czerwonej linii. Kiedy to się dokona, dochodzi do ataku, ostatecznego rozwiązania „palących problemów”.

 

Gdy w epoce przedliberalnej i przedoświeceniowej Europa była głęboko chrześcijańska, społeczna koegzystencja z obecnymi na kontynencie Żydami nie stanowiła problemu. Znaczne różnice były dla każdego jasne. Istniały, rzecz jasna, napięcia, niejednokrotnie bardzo poważne. Wszystko udawało się jednak załagodzić w myśl chrześcijańskiego miłosierdzia do bliźniego. Nie było mowy o masowej eksterminacji jakiejś grupy etnicznej. Problem nadszedł wraz z pomysłami oświeceniowych filozofów-ideologów, nawołujących by „wszyscy ludzie stali się braćmi”. Naturalne do tej pory odmienności, w oświeconej Europie szybko stały się trudne do zniesienia. Dziedzictwo rewolucji francuskiej, wbrew deklarowanemu na wszystkie strony szacunkowi dla osoby ludzkiej, niosło w sobie zarzewie obudzenia demona. Mówiąc profesorem Feliksem Konecznym, cywilizacja zachodnia zaczęła odchodzić od „łacińskiej jedności w rozmaitości” w kierunku jednostajności. Wszyscy będą równi, gdy będą identyczni – zakładano. Nie znaczyło to dla nich jednak, by wszyscy mieli być chrześcijanami, wręcz przeciwnie. Zgodnie z logiką nastającej epoki planowano stworzyć nową, uniwersalną quasi-religię.

 

Część niemieckojęzycznych elit intelektualnych przełomu wieku XIX i XX zwróciła się w kierunku pogańskiego kultu krwi. Zamiast bliźniego, który często błądzi i potrzebuje pomocy w nawróceniu, człowiek innej nacji stał się wrogiem rasy, podniesionej do mistycznej rangi. Mieszkający w jednym państwie razem z Niemcami Żydzi nagle stali się jarzmem nie do udźwignięcia dla „narodu stworzonego do dominacji”. Rozpalona miłością do rasy (ale też niemieckiego stylu życia) nienawiść została zaogniona kryzysem ekonomicznym, którego nikt nie umiał przezwyciężyć oraz upokorzeniem wywołanym niespodziewanym wynikiem I wojny światowej.

 

Niemcy na zabój kochali samych siebie, coraz mniej osób czuło miłość do bliźnich, wszyscy zaś boleli z powodu bezrobocia i wstydu. „Winni” takiego stanu rzeczy szybko zostali wskazani, a autor najbardziej radykalnych diagnoz w 1933 roku został kanclerzem Rzeszy. Nikomu nie trzeba przypominać czego dokonali Niemcy w ciągu 12 lat sprawowania rządów, przez demokratycznie wybranych narodowych socjalistów. Żydzi, Polacy, Rosjanie, Romowie i przedstawiciele innych nacji padli ofiarą braku chrześcijańskiej miłości bliźniego i chorobliwego umiłowania samych siebie.

 

W końcu jednak reżim upadł, w Norymberdze jego czołowi przedstawiciele zostali osądzeni, a Niemcy w długim procesie przystąpili do oczyszczania się z przewin. Okupująca powojenne Niemcy aliancko-sowiecka administracja dbała, by rasistowski narodowy socjalizm nie powrócił. Sami Niemcy zaczęli dbać o to samo, do przesady wręcz tropiąc zbrodnicze myśli nawet tam, gdzie nigdy ich nie było.

 

Chęć odpokutowania win towarzyszyła i potęgowała charakterystyczny dla całego świata zachodniego trend odwrotu od Pana Boga. Skoro wykluczenie Żydów doprowadziło do ich zagłady, to Republika Federalna nie mogła już nigdy więcej nikogo wykluczać. Kraj, mimo że długo kierowany był przez chadeków, stawał się coraz bardziej świecki, a laicyzm tym razem dotarł już do szerokich mas, a nie tak jak na przełomie XIX i XX wieku jedynie do części elit intelektualnych. W tym momencie nie można było wykluczać już nikogo, także muzułmanów.

 

Niemiecka lewica, tropiąca zarówno sporadycznie podnoszący głowę faktyczny nazizm jak i widziany przez nią często nazizm rzekomy, uniemożliwiła uczciwą debatę nad przyszłością kraju. Gdy kilka miesięcy temu do bram RFN, zamieszkałego już wcześniej przez miliony mahometan, zapukały kolejne setki tysięcy mężczyzn z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, nie było innej możliwości. Bramy zostały otwarte.

 

Dyskusja nad gotowością państwa do ugoszczenia kłopotliwych obcokrajowców została zahamowana przez knebel poprawności politycznej, jeden z najdoskonalszych wytworów i narzędzi lewicy. Imigrantów, choćby co dzień gwałcili i palili ośrodki dla uchodźców, można więc dziś tylko lubić, podziwiać, witać z radością. Każda inna postawa to w oczach socjalistów „nazizm”. Jednak wszystko, nawet absurdalna hipertolerancja i głupota, mają swoje granice.

 

Gdy Niemiec czyta o zgwałceniu kobiety w oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów miasteczku, czuje złość. Nie próbuje jednak wyciągać pochopnych wniosków, bo uogólnianie i stygmatyzacja to nazizm. Zgwałcił uchodźca? Być może był złym człowiekiem. Nie wszyscy są tacy. Niemcy też gwałcą – pomyśli Niemiec.

 

Gdy w jego miejscowości grupa Syryjczyków próbuje porwać córkę szanowanego obywatela, inni przybysze podpalają sklep z wieprzowiną i wulgarnie obrażają spacerujące kobiety, Niemiec czuje strach. Ograniczy się jednak do utyskiwania na władzę, bierność policji, a próby komentowania rzeczywistości w Internecie uniemożliwiają mu największe, politpoprawne portale. Selektywne dobieranie doniesień z kraju powoduje, że po kilku imigracyjnych wybrykach Niemiec na chwilę zapomni o sprawie. Nie dowie się wszak, że występki przybyszów są normą, a nie ewenementem.

 

Gdy jednak jego ukochana córeczka zostanie zgwałcona i brutalnie pobita przez uchodźców, Niemiec poczuje szczerą nienawiść. Krzywdę dziecku i jemu samemu zadali ci, których wpuszczono, by udzielić pomocy oraz kolejny raz odciąć się od zbrodniczego dziedzictwa „ich matek, ich ojców”. Co więcej, media będą tuszować sprawę, burmistrz miasteczka ogłosi, że dziewczynka była sama sobie winna, ojciec żądający sprawiedliwości zostanie przedstawiony światu jako rasista, a władze RFN zadeklarują otwartość na kolejne rzesze przybyszów. Niemiec jednak wie co przeżył i zna cierpienie jego córeczki. Zna prawdę.

 

W końcu nienawiść jednego Niemca do imigrantów, liberalnego rządu i politycznie poprawnych mediów spotka się z identycznymi odczuciami drugiego człowieka w podobnej sytuacji. Ofiary merkelowsko-imigracyjnego gangu tolerancji urosną liczebnie w siłę i zaczną mówić jednym głosem. Co więcej, spustoszenia dokonane przez laicyzację społeczeństwa nie zahamują wzajemnie nakręcających się, dotychczas na co dzień spokojnych, obywateli. Ludzie w końcu pękną. Miłość do bliźniego nie jest wszak cnotą społeczeństwa „wolnego od religijnych paradygmatów”, a przyjętych imigrantów nie da się wyprosić. Przybysze staną się „problemem”, bo sami z siebie nie podejmą decyzji o wyjeździe.

 

Już dziś obserwować można nieskrywaną niechęć coraz większych rzesz Niemców do imigrantów. Rośnie liczba ofiar uchodźców oraz tych, którzy osobiście te ofiary znają. Lewica nie zmaże krzywd nawet najbardziej postępowymi zaklęciami, nie cofnie czasu, a zgwałconej kobiecie nie przywróci brutalnie odebranej godności.

 

Niewykluczone, że w przytłoczonych imigracyjnymi problemami Niemczech pojawi się ktoś, kto da receptę na trudną sytuację kraju. Wystarczy, by przypudrowany i ubrany w szaty inteligenta były skinhead w hitlerowskim „Mein Kampf” słowo „Żyd” zastąpił wyrazem „Arab”, „muzułmanin” czy „imigrant”. Niemcy mają gotowy schemat – wypracowany przed dekadami model zabójczo skutecznego działania kryzysowego. Wiedzą, jak w najprostszy, cóż że w najbardziej zbrodniczy, sposób „uwolnić kraj” od problemów. Słynna książka Hitlera, której wydawanie znów jest legalne, bije właśnie rekordy popularności i rozchodzi się w niemieckich księgarniach jak „świeże bułeczki”.

 

Możliwe też, że przyciśnięta do ściany, ale wciąż bogata, Republika Federalna wynajmie specjalistów „od brudnej roboty”, by nie plamić swoich rąk we krwi. Wszak ze strony Władimira Żyrinowskiego padały już deklaracje o „chłopcach ze Specnazu, gotowych wyczyścić Europę z gniazd islamskiego terroryzmu”. Wiele osób uważa, że rosyjski populista-nacjonalista to swego rodzaju miernik nastrojów. Mówi rzeczy, których Kremlowi nie wypada, a władza patrzy na reakcję świata. Zaproszenie do współpracy zostało wypowiedziane.

 

Dla chcących zachować swój obecny standard i styl życia, zlaicyzowanych i nie zaprzątających sobie głów wyższymi wartościami Niemców, scenariusz eksterminacji groźnych skądinąd przybyszów nie musi stać się powodem rozterek moralnych. Rewolucja wymaga ofiar. Tak zawsze się kończy lewicowa polityka.

 

Michał Wałach 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Rozczarowany
Tomasz, a przecież to ty egoistycznie nie zgadzasz się na udzielenie roztropnej pomocy syryjskim chrześcijankom gwałconym w obozach w Niemczech. A przecież to ty nadal nawet nie spróbowałeś udowodnić swojego kłamstwa jakobym rzekomo "wielokrotnie przeinaczał treść" twoich wypowiedzi, bo nie przytoczyłeś ani jednego, już nie mówiąc o kilku, cytatu z moich postów, w których twe wypowiedzi rzekomo byłyby przeinaczone. To wszystko potwierdza że nie jesteś Tradycyjnym Katolikiem, bo Tradycjonaliści dążą do życia w prawdzie, a nie do życia w kłamstwie. W ramach przygotowania do dyskusji polecam ci naukę czytania i pisania ze zrozumieniem. Mniej czasu przed laptopem, choć trochę książek przeczytanych ze zrozumieniem a nie bezmyślnie. JEŻELI BÓG NA PIERWSZYM MIEJSCU, A NIE HEREZJA, EGOIZM, KŁAMSTWA, OSZCZERSTWA, BLUŹNIERSTWA i BEŁKOT - TO WSZYSTKO NA SWOIM MIEJSCU.
Rozczarowany
Tomasz, każdy KATOLIK POWINIEN BYĆ ULEGŁY CZYLI POSŁUSZNY Przykazaniom, w tym Przykazaniu Miłości i VIII Dekalogu, a ty od dawna nie jesteś im posłuszny, choćby dlatego że ciągle kłamiesz i rzucasz nowe bezpodstawne (czyli: bez podania dowodów) oszczerstwa, oto najnowsze ich przykłady: "Ostatnia twoja wypowiedź świadczy o twoim braku wiedzy", "Ostatnia wypowiedź zawiera kłamliwe pomówienia Tradycjonalisty którym ty nie jesteś bo bezpodstawnie atakujesz Tradycyjnych Katolików" oraz "nie chcesz przyjąć na własne RYZYKO I KOSZT UCHODŹCÓW". A przecież to ty nie posiadasz wiedzy, bo nie rozumiesz treści które cytujesz - przecież gdybyś je rozumiał to nie zaprzeczałbyś sam sobie i nie cytowałbyś nic przeciwko sobie. A przecież to ty atakujesz Tradycyjnych Katolików, broniących Doktryny Katolickiej przed herezjami i kłamstwami, w tym kłamstwem udowodnionym tobie przez @jana.
Rozczarowany
Tomasz, tradycyjnie to ty kłamiesz, bo nie nazywam któregokolwiek Tradycyjnego Katolika heretykiem, gdyż Tradycjonaliści nie są heretykami. Heretykami są ci którzy głoszą herezje, a ty taką od dawna głosisz: "Przykazń się nie uznaje". A w ostatniej wypowiedzi zaprzeczasz samemu sobie, pisząc: "Przykazania Boże czyli normy moralne są dla Katolika wytycznymi jakim powinien kierować się w życiu prywatnym i publicznym". Przecież w tym zdaniu właśnie twierdzisz że Katolik UZNAJE Przykazania Boże za normy moralne czyli wytyczne którymi powinien się kierować. Więc jak, wycofujesz się z twojej herezji "Przykazń się nie uznaje", czy też pozostajesz przy niej i dalej nie dość że będziesz heretykiem, to będziesz się kompromitował zaprzeczając samemu sobie?
Tomasz
Rozczarowany Breviarium Fidei Wypowiedzi Doktrynalne Kościoła wyd Św Wojciech 1988 Kodeks Prawa Kanonicznego K.a.n 749 par.1 Nieomylnością w nauczaniu ,na mocy swego Urzędu,cieszy się Biskup Rzymski,kiedy jako najwyższy Pasterz i Nauczyciel wszystkich wiernych,którego zadaniem jest utwierdzać braci w wierze ,w sposób definitywny głosi NAUKĘ W SPRAWACH WIARY I OBYCZAJÓW.[...] 74.[...]K.a.n 754-Wszyscy wierni mają obowiązek ZACHOWYWAĆ konstytucje i dekrety ,które prawowita władza kościelna wydaje w celu przedstawienia NAUKI i napiętnowania błędnych opinii.Odnosi się to w sposób szczególny do aktów wydawanych przez Biskupa Rzymskiego lub Kolegium Biskupów.
Tomasz
Rozczarowany Przykazania Boże czyli Prawo Boże nie są Wpowiedziami Doktrynalnymi Kościoła w kwestiach moralności tylko są normami moralnym każdego Katolika w życiu prywatnym i publicznym które ZACHOWUJE INACZEJ SĄ DLA NIEGO NAJWYŻSZĄ NORMĄ MORALNĄ.
Tomasz
Rozczarowany To ty kłamliwie nazywasz Tradycyjnych Katolików heretykami schizmatykami.Przykazania Boże czyli normy moralne są dla Katolika wytycznymi jakim powinien kierować się w życiu prywatnym i publicznym.Wypowiedzi doktrynalne Kościoła tj Urzędu Nauczycielskiego Kościoła inaczej Magisterium Świętej Matki Kościoła to KONSTYTUCJE DEKRETY BULLE ENCYKLIKI INSTRUKCJE LISTY którym każdy KATOLIK POWINIEN BYĆ ULEGŁY CZYLI POSŁUSZNY .Ostatnia twoja wypowiedź świadczy o twoim braku wiedzy.Przygotuj się lepiej do dyskusji.Mniej czasu przed laptopem więcej książek przeczytanych ze zrozumieniem a nie bezmyślnie.Ostatnia wypowiedź zawiera kłamliwe pomówienia Tradycjonalisty którym ty nie jesteś bo bezpodstawnie atakujesz Tradycyjnych Katolików.Sam jesteś egoistą bo nie chcesz przyjąć na własne RYZYKO I KOSZT UCHODŹCÓW ponieważ siedzeniem przed komputerem jeszcze nikt nie pomógł bliźnim w potrzebie.JEŻELI BÓG NA PIERWSZYM MIEJSCU TO WSZYSTKO NA SWOIM MIEJSCU.
Rozczarowany
Tomasz, oczywiście nadal nawet nie spróbowałeś udowodnić swojego kłamstwa jakobym rzekomo "wielokrotnie przeinaczał treść" twoich wypowiedzi, bo nie przytoczyłeś ani jednego, już nie mówiąc o kilku, cytatu z moich postów, w których twe wypowiedzi rzekomo byłyby przeinaczone. A skoro tak, tym samym kolejny raz udowodniłeś że tradycyjnie rzucasz na mnie kolejne bezpodstawne oszczerstwo. To też potwierdza że nie jesteś Tradycyjnym Katolikiem, bo Tradycjonaliści dążą do życia w prawdzie, a nie do życia w kłamstwie.
Rozczarowany
Tomasz, oczywiście że dla Tradycjonalistów jest możliwe WYPEŁNIANIE PRZYKAZAŃ, dlatego nie jest Tradycjonalistą ten kto chwali się swoim egoizmem, ten kto nie uznaje Przykazania Miłości za normę moralności, ten kto jest bezpodstawnym oszczercą i kłamcą nie zachowującym i nie wypełniającym VIII Przykazania Dekalogu. Ile byś nie profanował Doktryny Katolickiej czyniąc z niej spam i zmieniając ją w bełkot, byle tylko zakrzyczeć swe kłamstwa, i ile byś nie wykonał na tym forum nowych niemoralnych czynów które jak widać nie wywołują twojego niepokoju sumienia i nie pobudzają cię do ekspiacji by uniknąć potępienia ze strony Boga, i tak z Prawem Bożym nie wygrasz, nikt bowiem nie zdoła Boga oszukać. Wybierając zło tkwienia w udowodnionym przez @jana kłamstwie, wybierając wymyślanie nowych kłamstw i bezpodstawnych oszczerstw, wybierając egoizm i zapartą herezję nadużywasz swej wolności i tylko pogłębiasz swój grzech.
Rozczarowany
Tomasz, przecież @barbara nie bierze udziału w dyskusji, gdyby brała to bym odpowiedział na jej oszczerczy zarzut. Za to ty udowadniasz że uwielbiasz kłamstwa, bo piszesz nowe bezpodstawne oszczerstwo: "Nie znasz grzechów przeciwko wierze zabobon ateizm niedowiarstwo indyferentyzm religijny". Zgadza się że nie jesteś Tradycjonalistą czyli wiernym Tradycji Katolickiej, bo z nami walczysz językiem wrogów Tradycji modernistów, głosząc bezpodstawne oszczerstwa i herezje oraz trwając zaparcie w kłamstwie: "W Wypowiedziach doktrynalnych Kościoła nie ma takich wyrażeń zaprzeczanie". Zgadza się że jestem uparty w walce z upartym heretykiem, bo taki jest obowiązek Obrońcy Wiary Katolickiej. To nie ja robię z ciebie heretyka, lecz sam z siebie robisz heretyka przez głoszenie herezji: "Przykazń się nie uznaje". Oczywiście że Dekalog ma zobowiązujący charakter, wie to każdy Tradycjonalista, bo Tradycjonaliści UZNAJĄ Przykazania, w tym Dekalog, za normy moralne.
Tomasz
Rozczarowany cd o tym tkwi intuicyjnie w sercu naszym i w rozumie naszym,wywołuje niepokój sumienia i pobudza do ekspiacji ,by uniknąć potępienia ze strony Boga.Nikt bowiem nie zdoła Boga oszukać ,ani pozyskać pochlebstwami ,ani uciec przed Bogiem.Poza normą Bożą nie ma prawdziwej moralności.[...]Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego wyd Jedność 2005 Wolność człowieka 363.Co to jest wolność człowieka? Wolność jest darem Boga;jest władzą działania lub niedziałania ,czynienia tego lub czegoś innego ,a więc podejmowanie przez siebie przemyślanych działań.Im więcej człowiek czyni dobra ,tym bardziej staje się wolnym.Wolność osiąga swoją doskonałość,gdy jest ukierunkowana ku Bogu,który jest najwyższym Dobrem i naszym szczęściem .Wolność zakłada możliwość wyboru między dobrem i złem.Wybór zła jest nadużyciem wolności i prowadzi do grzechu.364.Jaka relacja istnieje między wolnością i odpowiedzialnością? Wolność czyni człowieka odpowiedzialnym za swoje czyny w takiej
Tomasz
Rozczarowany cd i złączymy się z Bogiem na wieki.[...]176 Co jest najwyższą normą moralności ? Najwyższą normą moralności jest Bóg i Jego prawo święte.Jest to norma nieomylna ,bo Bóg jest nieomylny;norma najmędrsza ,bo Bóg jest najmędrszy ;norma idealnie dobra i święta,bo Bóg jest najświętszy ;norma niezmienna,bo Bóg jest niezmienny ,norma wiecznie trwała ,bo Bóg jest wieczny.Przed tą normą nigdzie schronić się nie można,bo Bóg jest wszędzie obecny.Tej normy nikt i nic zdoła usunąć ,bo Bóg istnieje sam przez się.Jest to norma niezawisła od ludzi i od stworzeń jakichkolwiek ,bo jest nieskończenie wyższa na wskroś obiektywna .Norma ta obowiązuje nas ściśle,łącząc się z nieuchronną odpowiedzialnością,ludzi przed sądem Bożym.Obowiązuje w zakresie słów i czynów,ale także w zakresie myśli ,uczuć,zamiarów i w najtajniejszych ,półświadomych drgnieniach duszy.Bóg bowiem jest czystym duchem,wszechwiedzącym ,przenikającym skrytości serca ludzkiego.Przeświadczenie o tym tkwi
Tomasz
Rozczarowany cd(pyt.33) Skąd dowiadujemy się o życiu Jezusa? Im jaśniej poznajemy Boga ,tym lepiej wiemy,jak mamy postępować w życiu.Bóg jest najwyższą normą moralności."Moralne jest to ,co w nieskończonej świętości i doskonałości Bożej odpowiada i z nią się zgadza -niemoralny czyn natomiast jest każdy czyn,który ze świętością Bożą pozostaje w sprzeczności ...Odwieczna i niezmienna świętość Boża jest najwyższą i bezwzględnie decydującą regułą moralności...Moralność ma cechę boskości i musi być niezmienna ,jak niezmienny jest Bóg ,na którym moralność bezpośrednio się opiera "(L.Pyżalski)[...]175.Dlaczego powinniśmy WYPEŁNIAĆ przykazania Boskie?Powinniśmy WYPEŁNIAĆ przykazania Boskie dlatego,1) bo je nadał Ten który jest Stwórcą i Panem naszym najwyższym,2)bo zdamy rachunek na sądzie Bożym,3)bo Bóg jest celem naszym ostatecznym,4) z wdzięczności i miłości ku Bogu i dlatego,5)bo przez WYPEŁNIANIE przykazań Boskich stajemy się lepszymi i szczęśliwymi i złą
Tomasz
Rozczarowany cd Podobieństwo to powinniśmy rozwijać ,naśladując doskonałości Boże.Jak doskonały jest Bóg? (pyt 16) Pan Jezus nakazał nam naśladować Boga,gdy rzekł :Bądźcie doskonali,jako i Ojciec wasz niebieski doskonały jest (Mt 5,48)O sobie zaś dodał :Dałem wam przykład ,abyście jak ja wam uczyniłem,i wy także czynili (J 13,15).Skąd wszyscy ludzie poznają Boga?(pyt 28).Skąd najlepiej poznajemy Boga?
Tomasz
Rozczarowany @Barbara napisała Że manipulujesz wypowiedziami dyskutantów.Dlaczego nie nic nie odpowiedziałeś nic na ten zarzut.Nie znasz grzechów przeciwko wierze zabobon ateizm niedowiarstwo indyferentyzm religijny.Nie jesteś Tradycjonalistą czyli wiernym Tradycji Katolickiej bo z nami walczysz językiem wrogów Tradycji modernistów.To ty jesteś uparty ale nie zrobisz ze mnie heretyka.Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego wyd Jedność 2005 [...]440.Dlaczego Dekalog ma poważny ,zobowiązujący charakter ? Ponieważ wyraża podstawowe obowiązki człowieka względem Boga i względem bliźniego.441.Czy jest możliwe ZACHOWANIE DEKALOGU? Tak, ponieważ Chrystus bez którego nic nie możemy uczynić,dzięki darowi swojego Ducha i swojej łasce uzdalnia do ZACHOWANIA GO.Apologetyczny Katechizm Katolicki Ks Walenty Gadowski wznowienie wydania z 1932 wyd Te-deum 2002. [...] 66.Bóg i prawo Boże jest najwyższą normą moralności.Przez co człowiek jest podobny do Boga ?(pyt.19).
Rozczarowany
Tomasz, @jan napisał do ciebie: "Może Pan stanać w prawdzie i przyznać sie do błedu, albo dalej uparcie twierdzić że nie miało miejsca coś co miało miejsce. Jednakowoż, wtedy to Pan wyjdzie na manipulującego wypowiedziami na forum." W odpowiedzi na to słuszne upomnienie, mogłeś stanąć w prawdzie i przyznać się do błędu, a wtedy nie wyszedłbyś na tego który manipuluje wypowiedziami na forum. A ty co zrobiłeś? Nie przyznałeś się do błędu (czyli to nie był błąd, ale celowe kłamstwo odnośnie Doktryny Katolickiej?), lecz wybrałeś zaparcie się i pozostanie w swoim kłamstwie, udowodnionym przez @jana, i zacząłeś spamować @janowi o zabobonach, byle tylko cokolwiek napisać i zakrzyczeć swe kłamstwo. Z cytowanej wypowiedzi @jana i twojej postawy LOGICZNIE wynika, że skoro nie przyznałeś się, to zdaniem @jana nie tylko uparcie tkwisz w błędzie, ale też manipulujesz wypowiedziami na forum. Jeśli nie rozumiesz podstaw logicznego wnioskowania, to już wyłącznie twój problem.
Rozczarowany
Tomasz, ty oczywiście nawet nie spróbowałeś udowodnić swojego kłamstwa jakobym rzekomo "wielokrotnie przeinaczał treść" twoich wypowiedzi, bo nie przytoczyłeś ani jednego, już nie mówiąc o kilku, cytatu z moich postów, w których twe wypowiedzi rzekomo byłyby przeinaczone. A skoro tak, tym samym kolejny raz udowodniłeś że tradycyjnie rzucasz na mnie nie pierwsze bezpodstawne oszczerstwo. To też potwierdza że nie jesteś Tradycyjnym Katolikiem, bo Tradycjonaliści dążą do życia w prawdzie, a nie do życia w kłamstwie. Zgadza się że twoje ataki na Tradycyjnego Katolika to spam (tym razem o modernizmie) i bełkot który wielokrotnie udowadniałem, przedstawiając konkretne cytaty z twoich bełkotliwych wypowiedzi. Wypowiedzi Doktrynalne Kościoła każdy Katolik z ULEGŁOŚCIĄ czyli posłuszeństwem przyjmuje i zachowuje, a heretyk ich nie przyjmuje zaparcie głosząc: "Przykazń się nie uznaje", a także nie zachowuje uporczywie będąc egoistą i bezpodstawnym oszczercą.
Rozczarowany
Tomasz, zgadza się że jesteś zakłamany, bo uporczywie tkwisz w swoim kłamstwie: "W Wypowiedziach doktrynalnych Kościoła nie ma takich wyrażeń zaprzeczanie". @Barbara podobnie jak ty rzuciła bezpodstawne (czyli: bez podania dowodu) oszczerstwo, więc nic dziwnego że znalazłeś z nią wspólny język oszczerstw, bo zło lubi się dogadywać z siostrzanym złem. Zgadza się też że nie jesteś Tradycyjnym Katolikiem, ponieważ posługujesz się bezpodstawnymi oszczerstwami i kłamstwami oraz atakujesz Tradycję Katolicką uporczywie podtrzymując twoją herezję: "Przykazń się nie uznaje", mimo że sam zacytowałeś przeciwko sobie, iż Przykazania należy przyjmować, czyli uznawać. Gdybyś rozumiał co czytasz i piszesz, to nie wklejałbyś cytatów przeciwko sobie samemu. No chyba że naprawdę jesteś masochistą i celowo się pogrążasz?
Tomasz
Rozczarowany To ty jesteś zakłamany manipulujesz wypowiedziami dyskutantów na forum kolejna osoba to potwierdził[email protected] jesteś Tradycyjnym Katolikiem ponieważ posługujesz pomówieniami oraz bezpodstawnie atakujesz Tradycyjne Instytuty życia apostolskiego.
Tomasz
Rozczarowany Przekręciłeś wypowiedź @Jana nie napisał nic że manipuluje wypowiedziami dyskutantów tylko że popełniłem błąd.Wyszło szydło z worka\'@Barbara Rozczarowany manipuluje wypowiedziami dyskutantów.Dowodem jest przekręcenie wypowiedzi @Jana.
Tomasz
Rozczarowany cd na czele dziesięciu przykazań położył słowa :Jam jest Pan Bóg twój"O. Bóg na czele dziesięciu przykazań położył słowa"Jam jest Pan Bóg twój",aby przypomnieć że On jako Bóg i Pan ma prawo dawać nam przykazania ,które my winniśmy ZACHOWYWAĆ.P 148 Jaki jest nasz obowiązek względem prawd wiary i obyczajów które Kościół podaje do wierzenia jako objawione przez Boga,czy to przez zwyczajne i powszechne nauczanie czy też przez uroczyste orzeczenie winniśmy wierzyć wiarą Boską i katolicką.[Sobór Watyk.Konst .Dei filius]
Tomasz
Rozczarowany to twoje ataki na Tradycyjnego Katolika to spam i bełkot.Wypowiedzi Doktrynalne Kościoła czyli żywy Urząd Nauczycielski Kościoła tj Magisterium Świętej Matki Kościoła każdy Katolik z ULEGŁOŚCIĄ czyli posłuszeństwem przyjmuje.Tradycja Pismo ŚW Prawo moralne(Przykazanie Boga i Bliźniego Dekalog Przykazania Kościelne) żywy Urząd Nauczycielski Kościoła stanowią organiczną całość[por Komst Dei verbum VATICANUM SECUNDUM]Katechizm Katolicki Piotr Kardynał Gaspari wyd Te-deum W-wa 1999 wznowienie edycji z 1941 r Rozdział IV O dziesięciu przykazaniach Bożych czyli o Dekalogu[ Przykazania Dekalogu ,uroczyście ogłoszone przez samego Boga na górze Synaj ,a przez Jezusa Chrystusa w Nowym Zakonie wyjaśnione i zatwierdzone ,wszyscy winni znać na pamięć i ZACHOWYWAĆ je jak najstaranniej .Albowiem te przykazania Boże nie tylko są dla każdego człowieka drogą do zbawienia ,lecz stanowią podstawę życia społecznego w ogóle] [...]P 189.Dlaczego Pan Bóg na czele dziesięciu p
Tomasz
Rozczarowany cd ponieważ skłania do spontanicznego działania pod wpływem miłości.Nowe Prawo jest łaską Ducha Świętego otrzymaną przez wiarę w Chrystusa {Św Tomasz z Akwinu )[...]Łaska i usprawiedliwienie 422.Co to jest usprawiedliwienie? Usprawiedliwienie jest najdoskonalszym dziełem Bożej miłości.Jest konsekwencją inicjatywy Boga,który gładzi nasze grzechy i sprawia,że stajemy się sprawiedliwi i święci w całym naszym jestestwie .Dokonuje się to przez łaskę Ducha Świętego ,którą wysłużył nam Chrystus przez swoją Mękę ,której udziela w sakramencie Chrztu .Usprawiedliwienie zapoczątkowuje wolną odpowiedź człowieka ,to jest wiarę w Chrystusa i współpracę z łaską Ducha Świętego.[...]
Tomasz
Rozczarowany cd polega na uczestnictwie w mądrości i dobroci Boga ,wyraża pierwotny zmysł moralny ,który pozwala człowiekowi rozeznawać rozumem ,czym jest dobro i zło .Jest ono powszechne i niezmienne i określa podstawę fundamentalnych obowiązków oraz prawa osoby ,jak również wspólnoty ludzkiej i prawa cywilnego,417 .Czy to prawo jest postrzegane przez wszystkich? Z powodu grzechu prawo naturalne nie jest postrzegane przez wszystkich w sposób jasny i bezpośredni,Bóg zapisał na tablicach Prawa to,czego ludzie nie odczytali w swych sercach (Św Augustyn)[...]420 Co to jest Nowe Prawo ,czyli prawo ewangeliczne ,jest pełnią i dopełnieniem prawa Bożego ,naturalnego i objawionego,urzeczywistnianego przez Chrystusa.Sprowadza się ono do przykazania miłości Boga i bliźniego,byśmy się wzajemnie miłowali ,tak jak nas Chrystus umiłował ;jest prawem łaski ,ponieważ łaska Ducha Świętego uzdatnia nas do takiej miłości ;i jest" prawem wolności"(por.Jk 1,25),ponieważ skłania do
Tomasz
Rozczarowany KKK wyd Pallotinum 1994 [...]I Życie moralne i Urząd Nauczycielski Kościoła 2032.Kościół,"filar i podpora prawdy"(1 Tm 3,15),otrzymał od Apostołów "uroczysty nakaz chrystusowy zwiastowania zbawiennej prawdy "."Kościołowi przysługuje prawo głoszenia zawsze i wszędzie zasad moralnych również w odniesieniu do porządku społecznego oraz wypowiadania oceny o wszystkich sprawach ludzkich ,o ile wymagają tego fundamentalne prawa osoby ludzkiej i zbawienie człowieka"[ por Sobór Watykański II konst.Lumen gentium 17 KPK ,kan 747.][...] Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego wyd Jedność 2005 [...] Prawo moralne 415.Co to jest prawo moralne? Prawo moralne jest dziełem Mądrości Bożej.Wyznacza ono człowiekowi drogi,ZASADY postępowania,które prowadzą do obiecanego szczęścia i zakazują drug zła ,oddalających od Boga.416.Na czym polega prawo moralne ? Prawo naturalne ,zapisane przez Stwórcę w sercu każdego człowieka
Tomasz
Rozczarowany cd ,posiada pewny charyzmat prawdy ,należy także definiowanie dogmatów ,które są sformułowaniami prawd zawartych w Objawieniu ;władza ta rozciąga się także na prawdy mające z objawieniem konieczny związek [...]438 Jakie znaczenie Dekalogowi daje Kościół? Tradycja Kościoła,będąc wierna Pismu Świętemu idąc za przykładem Jezusa ,zawsze przyznawała Dekalogowi pierwszorzędną rolę i znaczenie.Chrześcijanie są zobowiązani do ZACHOWANIA go.[...]440.Dlaczego Dekalog ma poważny ,zobowiązujący charakter ? Ponieważ wyraża podstawowe obowiązki człowieka względem Boga i względem bliźniego .441.Czy jest możliwe ZACHOWANIE Dekalogu ? Tak ponieważ Chrystus ,bez którego nie możemy nic uczynić ,dzięki darowi swego Ducha i swojej łasce uzdalnia nas do ZACHOWANIA go.Każdy Katolik UWAŻA przykazania za normę moralną według nich prowadzi życie.Grzech jest wykroczeniem przeciwko przykazaniom w zależności od wagi ciężki lekki.Cytaty które przytoczyłem są na moją obronę.
Tomasz
Rozczarowany cd ,urzeczywistnionym od początków chrześcijaństwa przez przepowiadanie,świadectwa,instytucje ,kult,i natchnione pisma.Apostołowie przekazali swoim następcom,biskupom ,a przez nich wszystkim pokoleniom aż do wypełnienia się czasu to wszystko co otrzymali od Chrystusa i czego nauczyli się od Ducha Świętego,[...]15.Komu został powierzony depozyt wiary ? Depozyt wiary został powierzony przez Apostołów całemu Kościołowi .Cały Lud Boży ,dzięki nadprzyrodzonemu zmysłowi wiary ,podtrzymywany przez Ducha Świętego i prowadzony przez Urząd Nauczycielski Kościoła przyjmuje dar Objawienia Bożego,wnika w nie coraz głębiej i coraz pełniej nim żyje.16.Do kogo należy autentyczna interpretacja depozytu wiary? Zadanie autentycznego wyjaśniania depozytu wiary powierzone zostało tylko żywemu Urzędowi Nauczycielskiemu Kościoła ,to znaczy następcy Piotra,Biskupowi Rzymu i biskupom pozostającym w komunii.Do Urzędu Nauczycielskiego ,który w przekazywaniu słowa Bożego posiada
Tomasz
Rozczarowany cd 74.23. Może zaistnieć i rzeczywiście istnieje sprzeczność między tymi zdarzeniami ,o których opowiada Pismo Św. a tymi ,o których opowiada Pismo Św ,a tymi ,na których opierają się dogmaty Kościoła .Stąd ten ,kto patrzy krytycznie ,może odrzucić jako fałszywe te fakty ,w które Kościół wierzy jako najbardziej pewne .76. 25 Wiara jako przyzwolenie umysłu zasadza się ostatecznie na sumie prawdopodobieństw.77.26.Dogmaty wiary należy pojmować według ich funkcji praktycznej ,tzn .jako zasady obowiązującej w działaniu nie zaś jako zasady wierzenia.To ty posługujesz się pomówieniami o herezje więc nie jesteś Tradycyjnym Katolikiem.Nie jesteś Tradycjonalistą gdyż nie jesteś przywiązany do Tradycyjnej Mszy Świętej czyli Nadzwyczajnej Formy Rytu Rzymskiego.Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego wyd Jedność Kielce Przekazywanie [...]12.Co to jest Tradycja apostolska Tradycja apostolska jest przekazywaniem orędzia Chrystusa ,urzeczywistnionym od początków
Rozczarowany
Tomasz, kłamiesz też jakobym zapomniał o bezrobotnych matkach samotnie wychowujących dzieci, rodzinach wielodzietnych, niezamożnych emerytach i rencistach. Natomiast, oczywiście że Tradycyjni Katolicy, jako nie będący egoistami, gotowi są zapewnić finansowe wsparcie autentycznym chrześcijańskim uchodźcom. Ale ponieważ Tradycjonalistą nie jesteś, dlatego tego nie zrozumiesz. I na deser, znowu cytujesz przeciwko sobie: "jeśli nasze życie jest prawe ,to nasz rozum i nasze serce są otwarte na przyjęcie światła dogmatów wiary", bo skoro twoje rozum i serce są zamknięte na uznawanie czyli przyjmowanie czyli nie zaprzeczanie czyli nie odrzucanie dogmatów (Przykazań), to z tego cytatu wynika że wiedziesz nieprawe życie. Zresztą, potwierdzają ten wniosek twoje liczne kłamstwa i bezpodstawne oszczerstwa.
Tomasz
Rozczarowany Breviarium Fidei Wybór Doktrynalnych Wypowiedzi Kościoła Św Wojciech 1988 Św Officium .Dekret"Lamentabilii" o twierdzeniach modernistów 71.20 Objawienie nie mogło być niczym innym ,jak uświadomieniem sobie przez człowieka swego stosunku do Boga.72.21.Objawienie ,stanowiąc przedmiot wiary katolickiej nie zostało zakończone wraz z Apostołami.73.22 Dogmaty podawane przez Kościół jako objawione nie są prawdami pochodzenia Boskiego ,ale są swego rodzaju interpretacją faktów religijnych ,którą umysł ludzki wypracował sobie z dużym wysiłkiem .74.23 Może zaistnieć i rzeczywiście istnieje sprzeczność między tymi zdarzeniami ,o których opowiada Pismo Święte ;a tymi na których opierają się dogmaty Kościoła .Stąd ten kto parzy krytycznie ,może odrzucać jako fałszywe te fakty,w które Kościół wierzy jako najbardziej pewne.75.24 Nie należy potępiać egzegety ,który tak formułuje założenia,iż wynika z nich ,że dogmaty z punktu widzenia historycznego są fałszywe albo
Rozczarowany
Tomasz, gratuluję ci kolejnej kompromitacji, bo znowu cytujesz przeciwko sobie: "Toteż obydwoje należy z równym uczuciem czci i poważaniem PRZYJMOWAĆ i mieć w poszanowaniu". A ty przecież NIE UZNAJESZ, czyli NIE PRZYJMUJESZ Przykazań, a ponadto nie masz Doktryny Katolickiej w czci, poważaniu i poszanowaniu, skoro notorycznie czynisz z niej spam i bełkot, co wiele razy wykazałem, a to najnowszy DOWÓD twojego bełkotu: "zrastają się się jakoś". Natomiast, kolejne twoje tradycyjne kłamstwo to: "Napisałeś nie prawdę wielokrotnie cytowałem Katechizm Piotra Kard Gaspariego". Ja nigdzie nie pisałem że nie cytowałeś tego Katechizmu, lecz pisałem że nie rozumiesz tego co cytujesz. Zresztą, przecież własnie kolejny raz udowodniłeś że nie rozumiesz, bo gdybyś rozumiał to nie wklejałbyś cytatów przeciwko sobie samemu. No chyba że naprawdę jesteś masochistą i celowo się pogrążasz?
Rozczarowany
Tomasz, heretyka robisz z siebie sam, głosząc herezję: "Przykazń się nie uznaje". @jan udowodnił że manipulujesz wypowiedziami dyskutantów oraz udowodnił że uporczywie kłamiesz ciągle podtrzymując jakoby w Wypowiedziach Doktrynalnych Kościoła nie było mowy o zaprzeczaniu. Natomiast ty oczywiście nawet nie spróbowałeś udowodnić swojego kłamstwa jakobym rzekomo "wielokrotnie przeinaczał treść" twoich wypowiedzi, bo nie przytoczyłeś ani jednego, już nie mówiąc o kilku, cytatu z moich postów, w których twe wypowiedzi rzekomo byłyby przeinaczone. A skoro tak, tym samym udowodniłeś że tradycyjnie rzucasz na mnie kolejne bezpodstawne oszczerstwo. To z kolei potwierdza że nie jesteś Tradycyjnym Katolikiem, bo Tradycjonaliści dążą do życia w prawdzie, a nie do życia w kłamstwie.
Tomasz
Rozczarowany cd konst Dei verbum 8]- przez głębokie zrozumienie "spraw duchowych",których doświadczają wierzący ;Divina eloquia legente ceserunt -"Słowa Boże wzrastają z tym,kto je czyta.- przez nauczanie tych ,którzy przez"nauczanie tych,którzy wraz z sukcesją biskupią otrzymali charyzmat prawdy.[por Sobór Watykański II ,konst Gaudium et spes ,62;por 44 ;konst Dei verbum 23;deklaracja Unitatis redintegrtio ,4 Św Grzegorz Wielki Homilia in Ezechielem ,1.7;PL 76,843 D] [...]
Tomasz
Rozczarowany cd i tę szczególną właściwość ujawnia przez nadprzyrodzony zmysł wiary całego ludu,gdy ujawnia on swą powszechną zgodność w sprawach wiary i obyczjów.[por Sobór Watykański II ,konst Lumen gentium 12]93."Dzięki owemu zmysłowi wiary,wzbudzonemu i podtrzymywanemu przez Ducha Prawdy ,Lud Boży pod przewodem świętego Urzędu Nauczycielskiego ...niezachwianie trwa przy wierze raz podanej świętym;wnika w nią głębiej z pomocą słusznego osądu i w sposób pewniejszy stosuje w życiu.[por Sobór Watykański II konst. Lumen gentium ] Wzrost w rozumieniu wiary 94.Dzięki pomocy Ducha Świętego w życiu Kościoła może wzrastać zrozumienie zarówno rzeczywistości ,jak też słów depozytu wiary:-przez kontemplację oraz dociekanie wiernych,którzy rozważają je w swoim sercu "szczególnie przez"dociekania teologiczne ,które zmierzają do coraz głębszego poznania prawdy objawionej"[por.Sobór Watykański II ,konst Dei ver
Tomasz
Rozczarowany CD Dogmaty wiary 88.Urząd Nauczycielski Kościoła w pełni angażuje władzę otrzymaną od Chrystusa ,gdy definiuje dogmaty ,to znaczy gdy w formie zobowiązującej lud chrześcijański do nieodwołalnego przylgnięcia przez wiarę przekłada prawdy zawarte w Objawieniu Bożym lub prawdy,które mają z nimi konieczny związek.89.Między naszym życiem duchowym i dogmatami istnieje organiczna więź .Dogmaty są światłem na drodze naszej wiary ;oświecają ją i nadają pewność .I na odwrót ,jeśli nasze życie jest prawe ,to nasz rozum i nasze serce są otwarte na przyjęcie światła dogmatów wiary.[por.J 8 31-32 ] Nadprzyrodzony zmysł wiary 91. Wszyscy wierni uczestniczą w zrozumieniu i przekazywaniu prawdy objawionej.Otrzymali oni namaszczenie od Ducha Świętego ,który ich poucza i prowadzi do całej prawdy .[por Sobór Watykański I DS 3016 nexus mysteriorum ;Sobór Watykański II Konst Lumen gentium ,25 ]92."Ogół wiernych ...nie może zbłądzić w wierze i tę szczególną swoją właściwość
Tomasz
Rozczarowany cd 86."Urząd ten Nauczycielski nie jest ponad słowem Bożym,lecz jemu służy nauczając tylko tego co zostało przekazane.Z rozkazu Bożego i przy pomocy Ducha Świętego słucha i pobożnie słowa Bożego ,święcie go strzeże i wiernie wyjaśnia jako objawione przez Boga z tego depozytu wiary"[por.Sobór Watykański II konst. Dei vrebum ]87 Pamiętając o słowach Chrystusa skierowanych do Apostołów :"Kto was słucha mnie słucha "(Łk 10,16),wierni z ULEGŁOŚCIĄ przyjmują nauczanie,które są im przekazywane nauczanie i wskazania w różnych formach przez ich pasterzy.Zapomniałeś o bezrobotnych matkach samotnie wychowujących dzieci rodzinach wielodzietnych niezamożnych emerytach i rencistach.Jeżeli nie jesteś egoistą to sprowadź na własny koszt uchodźców i zapewnij im utrzymanie.
Tomasz
Rozczarowany cd ,że Kościół ,któremu zostało powierzone przekazywanie i interpretowanie Objawienia,"osiąga pewność swoją co do wszystkich spraw objawionych nie przez samo Pismo święte .Toteż obydwoje należy z równym uczuciem czci i poważaniem PRZYJMOWAĆ i mieć w poszanowaniu,.[por Sobór Watykański II konst. Dei verbum].Napisałeś nie prawdę wielokrotnie cytowałem Katechizm Piotra Kard Gaspariego wyd Te-deum W-wa 1999 wznowienie edycji z 1941 m in definicję herezji pytanie 195. III .Interpretacja depozytu wiary .84."Święty depozyt"wiary(depositum fidei),zawarty w świętej Tradycji i Piśmie świętym ,został powierzony przez Apostołów wspólnocie Kościoła ."Na nim polegając cały lud święty zjednoczony ze swymi pasterzami trwa stale w nauce Apostołów ,we wspólnocie braterskiej ,w łamaniu chleba i w modlitwach ,tak iż szczególnie zaznacza się jednomyślność przełożonych i wiernych w ZACHOWYWANIU przekazanej wiary w PRAKTYKOWANIU jej i WYZNAWANIU.[Por.1 Tm 6,20 ;Tm 1,12-14]86
Tomasz
Jan i Rozczarowany nie zrobicie ze mnie heretyka [email protected] napisała że Rozczarowany manipuluje wypowiedziami dyskutantów. KKK WYD Pallotinum 1994 II Relacja między Tradycją i Pismem Świętym .Wspólne źródło...81 "Tradycja święta i Pismo Święte ściśle się ze sobą łączą i komunikują ... wypływając z tego samego źródła ,zrastają się się jakoś w jedno i zdążają do tego samego celu.Tradycja i Pismo Święte uobecniają i ożywiają w Kościele misterium Chrystusa który obiecał pozostać ze swoimi "przez wszystkie dni ,aż do skończenia świata"(Mt 28,20}.Por Sobór Watykański II ,Konst Dei verbum ..dwóch różnych sposobów przekazywania .81."Pismo święte jest mową Bożą pod natchnieniem Ducha Świętego na piśmie. Święta Tradycja słowo Boże przez Chrystusa Pana i Ducha Świętego powierzone Apostołom przekazuje w całości ich następcom ,by oświeceni Duchem Prawdy ,wiernie je w swym nauczaniu ZACHOWYWALI i wyjaśniali i rozpowszechniali "82 Wynika z tego, że Kościół ,któremu zo
Rozczarowany
Tomasz, jeśli twierdzisz jakobym rzekomo "wielokrotnie przeinaczał treść" twoich wypowiedzi, udowodnij to - przytocz kilka cytatów z moich postów, w których twe wypowiedzi są przeinaczone. Jeśli tego nie zrobisz, tym samym udowodnisz że rzucasz na mnie kolejne bezpodstawne oszczerstwo. Natomiast, skoro najwyższą normą dla katolika jest sumienie moralne, a ty postępujesz niemoralnie (uparcie trwasz w kłamstwie że w Wypowiedziach Doktrynalnych Kościoła nie ma wyrażenia zaprzeczanie, rzucasz bezpodstawne oszczerstwa, kpisz z syryjskich chrześcijanek gwałconych przez muzułmanów w obozach w Niemczech proponując im paczki żywnościowe jako remedium na gwałty), tym samym udowadniasz że nie jesteś katolikiem. Gratuluję samobója. Poza tym, piszesz: "Katechizm to wykład prawd wiary dla ludu bożego czyli wiernych świeckich tj laikatu". Czyli dlatego nie uznajesz definicji heretyka z Katechizmu, bo nie jesteś wiernym? Gratuluję kolejnego samobója.
Rozczarowany
Tomasz, tradycyjnie kłamiesz, bo nie wypowiadam oszczerstw o Tradycyjnych Katolikach, gdyż tacy uznają przykazania za normy moralne obowiązujące chrześcijan, a ty głosisz: "Przykazń się nie uznaje", czym wykazujesz że nie jesteś Tradycyjnym Katolikiem. Stwierdzenie że jesteś heretykiem to też nie jest oszczerstwo, lecz wynika bezpośrednio z definicji heretyka zawartej w art.159 Katechizmu kard. Gasparriego. Czyli heretykiem czynisz się sam, głosząc heretycki pogląd: "Przykazń się nie uznaje". Kłamiesz też że powtórzyłem pomówienie jakiegoś @WM, bo na tym forum nie spotkałem osoby o nicku "WM". Co do egoisty, nie jest to oszczerstwo lecz stwierdzenie faktu, bo egoistą jest ten kto kocha bliźniego MNIEJ niż siebie samego, a nie JAK siebie samego. A przecież ty przyznałeś że nie zgadzasz się na udzielenie czasowego schronienia w Polsce gwałconym syryjskim chrześcijankom, bo egoistycznie uważasz że przez to pogorszy się twoja sytuacja kulturowa i materialna.
Rozczarowany
@jan: Bardzo celnie podsumował Pan Tomasza. Miał do wyboru stanąć w prawdzie, albo zaprzeć się i pozostać w swoim kłamstwie, udowodnionym przez Pana. Wybrał to drugie, spamując nie na temat (o zabobonach), byle tylko cokolwiek napisać i zakrzyczeć swe kłamstwo. Tym samym udowodnił jak manipuluje wypowiedziami na forum. W przypadku Tomasza to nic nowego, gdyż on od dawna pokazuje że metodą kłamstw i bezpodstawnych oszczerstw robi wszystko, by dalej móc wyznawać herezję: "Przykazń się nie uznaje".
Tomasz
Jan cd bo dotyczą wprost Pana Boga i słowa Bożego .153 Kto grzeszy zabobonem ?Zabobonem grzeszy 1)kto przypisuje stworzeniom siłę nadzwyczajną,jakiej od Boga nie mają ,2)kto czci Boga i świętych przeciw nauce Kościoła .[...] 154 Kto grzeszy brakiem wiary?Brakiem wiary grzeszy ,kto w niektóre słowa Boże wierzy a inne z uporem odrzuca lub zmienia(herezja ),2)kto powątpiewa o prawdach objawionych rozmyślnie powątpiewa (niedowiarstwo),3)kto sądzi ,że każda religia prowadzi do zbawienia (indyferentyzm religijny,4)kto wiary swojej wstydzi się lub nawet zapiera (apostazja),5)kto Z własnej winy nie stara się poznać praw Bożych i wyjaśnień Kościoła.[...] To jest sama definicja herezji a gdzie komentarz do tej definicji wyparował???Rozczarowany w kółko przytacza definicję herezji bez komentarza.W wcześniejszym komentarzu miało być To Rozczarowany próbuje zrobić z Tradycyjnego Katolika heretyka .Rozczarowany wielokrotnie również przekręcał moje wypowiedzi.
Tomasz
Jan Katechizm to wykład prawd wiary dla ludu bożego czyli wiernych świeckich tj laikatu.Wypowiedzi doktrynalne Kościoła to Dekrety Konstytucje Bulle ,Listy Dekerty,Na podstawie jednej definicji z Rozczarowanym nie zrobicie z Tradycyjnego Katolika heretyka bo nim nie jestem.Apologetyczny Katechizm Katolicki Opracował Ks Walenty Gadowski Te-deum Wa-wa 2002 Wa-wa 56.Grzechy przeciw wierze Przeciw każdemu obowiązkowi grzeszą ludzie albo przesadą w wypełnianiu go ,albo zaniedbaniem.Odnosi się to również do obowiązku wiary w słowo Boże.Przesadą jest przypisywanie słowom lub ruchom ręki ludzkiej mocy jakiejś cudownej ,nadzwyczajnej.Grzech taki zwie się zabobonem .Np.wiemy ,że Pan Jezus do żadnej Modlitwy Pańskiej ,nie przywiązał skutków cudownych .Jeżeli zatem ktoś wierzy,że odmówienie pewnej modlitwy przez znachora i przeżegnanie grzeszy zabobonem ,Inni nie chodzą na kazania w niedziele i święta ,wyszydzają różne prawdy wiary itp.Mogą to być łatwo grzechy ciężkie,
jan
Do Tomasza. Napisał Pan do mnie: "Skoro twierdzisz że popełniłem błąd podaj konkretne przykłady". Prosze bardzo. Powtórze przykład ktory podał Rozczarowany. Napisał Pan wczesniej: "W Wypowiedziach doktrynalnych Kościoła nie ma takich wyrażeń zaprzeczanie uznawanie tylko uległość posłuszeństwo". A jednak, w art.159 kard. Gasparriego faktycznie jest wyrażenie: "heretycy są to tacy, co uparcie albo zaprzeczają jakiemuś dogmatowi wiary, albo wątpią o nim". Może Pan stanać w prawdzie i przyznać sie do błedu, albo dalej uparcie twierdzić że nie miało miejsca coś co miało miejsce. Jednakowoż, wtedy to Pan wyjdzie na manipulującego wypowiedziami na forum.
Tomasz
Rozczarowany cd 892 Boska asystencja jest także udzielana następcom Apostołów ,nauczających w komunii z następcą Piotra ,a w sposób szczególny Biskupowi Rzymu ,pasterzowi całego Kościoła ,gdy nie formułując definicji nieomylnej i nie wypowiadając się w "sposób definitywny"-wykonuje nauczanie zwyczajne,podaje pouczenia ,które prowadzą do lepszego zrozumienia Objawienia w dziedzinie wiary i moralności.Nauczaniu zwyczajnemu wierni powinni okazać "religijną uległość",która różni się od uległości wiary ,a jednak jest jej przedłużeniem[por Sobór Watykański II konst lumen gentium ] [...]
Tomasz
Rozczarowany KKK wyd Pallotinum 1994 [...]899 Dla zachowania Kościoła w czystości wiary przekazanej przez Apostołów,sam Chrystus,który jest prawdą,zechciał udzielić Kościołowi uczestnictwa w swej nieomylności .Przez "nadprzyrodzony zmysł wiary"Lud Boży "trwa niezachwianie w wierze"pod przewodnictwem żywego Urzędu Nauczycielskiego Kościoła[por .Sobór Watykański II ,konst Lumen gentium ; konst .Dei verbum ,10]890 .Misja Urzędu Nauczycielskiego jest związana z ostatecznym charakterem przymierza zawartego przez Boga w Chrystusie z Jego Ludem.Urząd Nauczycielski musi chronić przed wypaczeniami i słabościami oraz zapewnić mu obiektywną możliwość wyznawania bez błędu autentycznej wiary.Misja pasterska Urzędu Nauczycielskiego jest ukierunkowana na czuwanie,by Lud Boży trwał w prawdzie,która wyzwala .Do wypełniania tej służby Chrystus udzielił pasterzom charyzmatu nieomylności w dziedzinie wiary i moralności .Realizacja tego charyzmatu może przybierać liczne formy.[...]
Tomasz
Rozczarowany To ty także wypowiadasz oszczerstwa o Tradycyjnych Katolikach typu heretyk debil powtórzyłeś pomówienie @WM egoista, schizmatyk.Wielokrotnie przeinaczałeś treść m in moich wypowiedzi czy to nie jest manipulacja.
Tomasz
Rozczarowany Pismo Święte Prawo Moralne(Przykazanie miłości Boga i Bliźniego Dekalog ,Przykazania Kościelne_)i żywy Urząd Nauczycielski Kościoła stanowią organiczną całość.[por Konst DEI VERBUM VATICANUM SECUNDUM]Katechizm jest wykładem prawd wiary dla Ludu Bożego czyli Wiernych Świeckich tj Laikatu w którym cytowane są wypowiedzi Doktrynalne Kościoła Pismo Święte.Breviarium Fidei Wybór Doktrynalnych Wypowiedzi Kościoła Św Wojciech 1988 Kodeks Prawa Kanonicznego 1983 [...] K.A.N 754-Wszyscy wierni mają obowiązek ZACHOWYWAĆ konstytucje i dekrety ,które prawowita władza kościelna wydaje w celu przedstawienia nauki i napiętnowania błędnych opinii.Odnosi się to w sposób szczególny do aktów wydawanych przez Biskupa Rzymskiego lub Kolegium Biskupów.Najwyższą normą dla każdego katolika jest sumienie moralne.
Tomasz
Jan Skoro twierdzisz że popełniłem błąd podaj konkretne przykłady a nie oceniaj bezpodstawnie. MT 7 1-3 ten urywek Ewangelii też dotyczy twojej osoby.
jan
Tomaszowi, który, co widać, nie potrafi przyznać sie do błedu a sam oskarża innych, zalecam słowa Chrystusa Mt7:1-3 "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?" A Rozczarowany na początku też się nie popisał kulturą dyskusji, dobrze że pod koniec opamietał się.
Rozczarowany
Tomasz, w jakim celu przywołujesz oszczercze opinie jakichś osób, podawane bez uzasadnienia? Czyżbyś odczuwał radość że nie tylko ty nie przestrzegasz VIII Przykazania? Czy już zrozumiałeś że NIEPRAWDĄ jest twoja wypowiedź: "W Wypowiedziach doktrynalnych Kościoła nie ma takich wyrażeń zaprzeczanie...", bo w Katechizmie kard. Gasparriego, w definicji heretyka (art.159), występuje sformułowanie: "heretycy są to tacy, co uparcie albo zaprzeczają jakiemuś dogmatowi wiary...". ? I czy już zrozumiałeś że te cytaty są PRAWDĄ: "Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego"(Mk12,31), "A zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim, a zwłaszcza naszym braciom w wierze"(Ga6,10), "W pewnych bowiem wypadkach bardziej należy pomóc obcemu, znajdującemu się w wielkiej potrzebie, niż własnemu ojcu, nie będącemu w tak wielkiej potrzebie" (Suma Teologiczna, Tom 16 Miłość, Zagadnienie 31, Artykuł 3)?
Tomasz
Rozczarowany Kolejna osoba potwierdziła że manipulujesz wypowiedziami dyskutantó[email protected] już przeczytałeś książkę którą @Barbara poleciła ???"BĘDZIESZ MIŁOWAŁ PANA BOGA SWEGO A BLIŹNIEGO SWEGO JAK SIEBIE SAMEGO"
Rozczarowany
Tomasz, dzięki że potwierdziłeś, jak w obliczu argumentów i dowodów na twoje kłamstwo: "W Wypowiedziach doktrynalnych Kościoła nie ma takich wyrażeń zaprzeczanie...", jedyne co potrafisz to bezsilnie rzucać oszczerstwa i obelgi. Oto do czego doprowadziła cię herezja, którą od dawno wyrażasz w słowach: "Przykazń się nie uznaje". Leczenia u dobrego spowiednika jeszcze ci nie polecam, bo twoja spowiedź będzie nieważna dopóki nie postanowisz sobie poprawy i zaprzestaniesz kłamstw oraz bezpodstawnych (czyli: wbrew faktom i bez podania logicznego dowodu) oszczerstw.
Tomasz
Rozczarowany Kompromituj się brakiem wiedzy."DZWONIĄ ALE NIE WIESZ W KTÓRYM KOŚCIELE"
Tomasz
Rozczarowany Masz chorobliwe urojenia i jesteś nie złym mistrzem manipulacji wypowiedziami dyskutantów.Nie wiesz że Pismo Święte Tradycja Prawo moralne i Urząd Nauczycielski Kościoła to jedność.[por Konst.o Objawieniu Bożym DEI VERBUM VATICANUM SECUNDUM],LEKARZU ULECZ NAJPIERW SAMEGO SIEBIE U DOBREGO SPOWIEDNIKA CZYLI LEKARZA DUSZY.Masz dużo wolnego czasu skoro marnujesz go przy komputerze.Nie jesteś żadnym obrońcą wiary ponieważ atakujesz pogardliwie Tradycjonalistów czyli Tradycyjnych Katolików.Prawo moralne Przykazanie miłości Boga i Bliźniego dekalog przykazania kościelne są to normy życia każdego Katolika które zachowuje czyli nimi żyje.
do eurosceptyk
Gdy muzułmanie zaczną mordować tęczowych, wtedy już będą mieli taką siłę w Niemczech, że nikt im holokaustu nie zafunduje. Wręcz przeciwnie, oni demokratycznie przejmą władzę i zrobią holokaust zarówno resztce chrześcijan, jak i ateolewakom.
eurosceptyk
Holocaust w RFN będzie,to kwestia czasu. Zacznie się wtedy gdy islamiści zaczną mordować "tęczowych"...
Lukas
Ja bym nie miał nic przeciwko ,muzułmanów trzeba zwalczać bo to śmiertelne zagrożenie
adam
a może władze Niemiec tylko czekają aż społeczeństwo weźmie sprawy w swoje ręce aby je spacyfikować ? wtedy łatwiej będzie wprowadzić "NWO"
Rozczarowany
Tomasz, jesteś mistrzem niezrozumienia czytanych tekstów, skoro tłumaczysz oczywistości: "Urząd Nauczycielski Kościoła to nie jest polityczna poprawność tyko Wypowiedzi Doktrynalne Kościoła". Pokazujesz też że jesteś lemingiem teologicznym, pisząc nieprawdę: "W Wypowiedziach doktrynalnych Kościoła nie ma takich wyrażeń zaprzeczanie...", oto DOWÓD: w Katechizmie kard. Gasparriego, w definicji heretyka (art.159), występuje sformułowanie: "heretycy są to tacy, co uparcie albo ZAPRZECZAJĄ jakiemuś dogmatowi wiary...". Czyli widać czarno na białym, że występuje słowo ZAPRZECZAJĄ. Ale proszę bardzo, kompromituj się dalej.
Rozczarowany
Tomasz, oczywiście że portal PCh24 to nie polityczna poprawność, talmudyści i środowisko lewicy laickiej, ale na forum wypowiadają się różne osoby: ze środowiska lewicy laickiej (NN, Stormer), heretycy (yeti, no i sam wiesz kto - ten co po heretycku uporczywie twierdzi w innych wątkach: "Przykazń się nie uznaje"), a także talmudyści wyznający zasady "oko za oko, ząb za ząb" czy "nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził", rzucający bezpodstawne oszczerstwa, bo piszący swe zarzuty BEZ DOWODÓW (też sam wiesz kto, ale już w tym wątku widać że inni też atakują bez podawania dowodów). Czy masz coś przeciwko Pismu Świętemu i Sumie Teologicznej, że czynisz zarzut iż je cytuję? Sam nie przytoczyłeś ŻADNEJ wypowiedzi Urzędu Nauczycielskiego Kościoła, która by głosiła coś przeciwnego niż Pismo Święte. Jest to zrozumiałe, bo Tradycyjna Doktryna Katolicka jest spójna i logiczna, więc nie znajdziesz w niej nic zaprzeczającego prawdzie wyrażonej w cytatach które przytoczyłem.
Tomasz
Rozczarowany Pomyliłeś adres polityczna poprawność i talmudyści to środowisko lewicy laickiej a nie na PCH 24 Jesteś mistrzem manipulacji wypowiedziami dyskutantów.Urząd Nauczycielski Kościoła to nie jest polityczna poprawność tyko Wypowiedzi Doktrynalne Kościoła.W Wypowiedziach doktrynalnych Kościoła nie ma takich wyrażeń zaprzeczanie uznawanie tylko uległość posłuszeństwo.Tradycyjny Katolik jest uległy czyli posłuszny prawu moralnemu i Urzędowi Nauczycielskiemu Kościoła.Nikt na forum nie manipuluje Wypowiedziami Doktrynalnymi Kościoła wbij to sobie do głowy,Nie przytoczyłeś żadnej wypowiedzi żywego Urzędu Nauczycielskiego Kościoła tylko Pismo Święte i wycinek Summy Teologicznej Św Tomasza z Akwinu.Pismo Święte ,Tradycja oraz żywy Urząd Nauczycielski Kościoła stanowią jedność [por Konstytucja dogmatyczna o Objawieniu Bożym Sobór Watykański II DEI VERBUM]
Rozczarowany
Tomasz, tradycyjnie nie rozumiesz czytanego tekstu. Przecież nigdzie nie kwestionuję tego że Pan Jezus był Żydem. A talmudyści są m.in. tam, gdzie powołują się na sanhedrynowe wzorce: usunąć z forum (gdyby to było w realu, skończyłoby się jeszcze ukrzyżowaniem lub ukamienowaniem), dlatego bo jednostka wierna Tradycji Katolickiej śmie się ją przypominać, zamiast potulnie podporządkować się większości manipulującej Tradycją w imię politycznej poprawności. A tutejsza polityczna poprawność to "żadnych uchodźców", z czego jednoznacznie wynika: "nie chcemy nawet ani jednego autentycznego chrześcijańskiego uchodźcy". To z kolei oznacza jawne zaprzeczenie przytoczonym przeze mnie cytatom z Doktryny. brakuje jeszcze tylko elementu uporczywego zaprzeczania, a taka postawa spełni definicję herezji.
Tomasz
Rozczarowany Nie zapominaj że Pan Jezus też był Żydem.Gdzie na portalu pch 24 talmudyści pomyliłeś adres ze środowiskiem lewicy laickiej.Tradycyjni Katolicy są ulegli czyli posłuszni prawu moralnemu i Urzędowi Nauczycielskiemu Kościoła.
Rozczarowany
Pan Jezus powiedział: "Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego"(Mk12,31). Św. Paweł napisał: "A zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim, a zwłaszcza naszym braciom w wierze"(Ga6,10). Św. Tomasz z Akwinu napisał: "w pewnych bowiem wypadkach bardziej należy pomóc obcemu, znajdującemu się w wielkiej potrzebie, niż własnemu ojcu, nie będącemu w tak wielkiej potrzebie" (Suma Teologiczna, Tom 16 Miłość, Zagadnienie 31, Artykuł 3). Jeśli talmudyści nie mogą ścierpieć tej prawdy zawartej w Tradycyjnej Doktrynie Kościoła Katolickiego, to oczywiście, niech piszą maile do redakcji portalu. Jeśli nie wiedzą jakich słów użyć, proponuję by skorzystali ze wzorców sanhedrynowych swych ideowych przodków, opisanej od Dz6,8 do Dz7,60. Proszę przy tym nie zapomnieć o argumentach: "nie możemy sprostać", "zawrzały gniewem nasze serca", "zgrzytamy zębami na niego".
Dobry martwy ????
Sądzę, że powrót w Niemczech faszyzmu jest niemożliwy. Oczywiście są dziesiątki tysięcy Niemców którzy pójdą za faszyzmem z nową twarzą, ale to nie jest kraj z początku lat trzydziestych ubiegłego stulecia. Nie ma szans na tak ogromne poparcie, za dużo obywateli wykastrowano. Dziś to inny imigrant rozjeżdża muslima za atak maczetą, a Niemcy obok filmują to telefonami niezdolni do realnej reakcji. Oni nie są zdolni do powtórki, w dodatku reszta świata nie będzie spokojnie patrzyła: zbombardują (choćby USA) te "nowe" Niemcy jeszcze przed podpaleniem Reichstagu. Natomiast pomysł z kacapami do brudnej roboty jest ciekawy i już został zastosowany we Francji. Ale islamistów nie da się zlikwidować z doskoku: tu trzeba deportacji w skali państwa, lub komór gazowych w stylu Hitlera, ewentualnie mordów bośniackich z Bałkanów. A tego nie da rady zrobić Specnaz, muszą to zrobić miejscowi.
Tomasz
Rozczarowany jesteś mistrzem manipulacji mającym chore urojenia radzę wizytę u lekarza duszy czyli dobrego spowiednika.
barbara
Rozczarowanemu( który zmanipulował dyskusję na tym forum) polecam do przeczytania"Obóz swiętych" Jean\'a Raspail\'a. Książka wydana we Francji w latach 70-tych.(przekład polski póżniejszy) Ciekawe, z którym bohaterem utożsamiłby się Rozczarowany? Naprawdę warto przeczytać! I wtedy możemy dyskutować...
Rozczarowany
Tomasz, lecz się ze swojej chorobliwej urojonej herezji: "Przykazń się nie uznaje", którą uporczywie głosisz na tym forum.
Tomasz
Rozczarowany lecz się ze swoich chorobliwych urojeń polecam dobrego lekarza duszy czyli spowiednika.
cristero
Proszę Państwa, myślę że dobrym rozwiązaniem byłoby napisanie paru maili do redakcji, żeby zwrócić uwagę moderatorów na wpisy "Rozczarowanego". Moderatorzy nie zawsze mają czas dokładnie czytać, zwłaszcza gdy postów jest dużo, ale jak się zwróci uwagę, to reagują - sprawdziłem.
uważny
W tle napływu islamu do Europy stoją ...Żydzi. Już towarzystwo zapomniało o roli m.in. Sorosa w naganianiu nachodźców do Europy ? Jeśli Niemcy to dostrzegą może być faktycznie już za późno na ich powstrzymanie. Tytuł tekstu może być samospełniającym się proroctwem.
koment
aż mi się przypomina Wasz tekst: http://www.pch24.pl/holokaust-2-0---czy-w-niemczech-dojdzie-do-odwetu-,41071,i.html
Rozczarowany
Sorry, nie jestem weterynarzem, więc nie jestem w stanie udzielić nielotce fachowej pomocy medycznej. Skutki widać na niniejszym portalu :)
wwm
Osobnik "R." w dalszym ciągu odmawia leczenia. Skutki widać na niniejszym portalu.
Rozczarowany
Dokładnie tak jak przewidziałem - nielotka KB doznała szoku :)
wwm
"(...) pospolite prace magisterskie liczą tych stron po... kilkadziesiąt!". Niesamowite! Pajac "Rozczarowany" wie takie rzeczy! I postanowił, że akurat na tym portalu wyprodukuje "pracę magisterską"! Choroba "Rozczarowanego" wkroczyła w ostre stadium. Ale to dopiero początek obłędu - w perspektywie jest jeszcze doktorat.
Rozczarowany
Tomasz, nie bądź hipokrytą - sam się zastosuj do własnych zaleceń :)
Rozczarowany
Dla KB, której ostatnim szczytem wysiłku było wyprodukowanie trzech linijek gdakotoku, nie jest normalne wyprodukowanie dwunastu stron. Tak więc KB byłaby zszokowana gdyby się dowiedziała że pospolite prace magisterskie liczą tych stron po... kilkadziesiąt! Nie wspominając np. o takim Mickiewiczu - och, ten to dopiero, z perspektywy KB, "nie był o zdrowych zmysłach". Jak to dobrze że normalni nie patrzą z perspektywy kurnika :)
Tomasz
Rozczarowany cały czas siedzi przy klawiaturze z tego wynika że ma dużo wolnego czasu.Rozczarowanemu polecam lekturę Wieki Post książek teologicznych i historycznych oraz mniej czasu przy monitorze laptopa.
wwm
Dwanaście stron. Taka jest łączna objętość tekstu, który wyprodukował tutaj osobnik o nazwie "Rozczarowany". To nie jest normalne. Nikt o zdrowych zmysłach nie siedzi godzinami przy komputerze po to, żeby napisać (i wrzucić do sieci) dwanaście stron tekstu - w dodatku tekstu o niczym.
Rozczarowany
Hmmm, ciekawe kto wyraził WYRAŹNĄ PROŚBĘ wobec "rozsądnego" o rozwinięcie zagadnienia? To nie przez forum "poszła" ta prośba, tak? Czyli co, zlecenie? A może "wewnętrzny głos" "rozsądnego"? Poza tym, "rozsądny" podaje tylko jakieś swoje (albo i nie swoje?) wnioski bez merytorycznego wywodu. Jak widać, "zajmowanie się" tylko "trochę" psychologią, socjotechniką, itp. powoduje że merytoryczny wywód przekracza możliwości "rozsądnego". Co ciekawe, cech które "rozsądny" zauważa u mnie, jakoś nie zauważa np. u Tomasza. Czyżby dlatego bo Tomasz ma poglądy jak "rozsądny", a więc te same negatywne cechy są traktowane przez "rozsądnego" jako wybaczalne, podczas gdy u oponentów są niewybaczalne? Proponuję "rozsądnemu" zająć się wymienionymi zagadnieniami trochę więcej niż wspomniane "trochę" i poczytać o (choćby próbie) obiektywnej oceny. P.S. Mam nadzieję że "rozsądny" w końcu rozsądnie dotrzyma słowa? Pozdrawiam "rozsądnego" i rozsądku życzę. Tzn. więcej
rozsądny
No dobrze, ale niech to będzie już ostatnia wymiana poglądów, bo temat, przypominam jest zupełnie inny. Na wyraźną prośbę rozwinę zagadnienie. Zajmowałem się trochę psychologią, socjotechniką i metodami najprościej mówiąc wyprowadzania delikwenta z równowagi, aby się odkrył i łatwiej było go rozszyfrować. Tu nie było trudno, bowiem z natłoku wypowiedzi i maniakalnego czepiania się wszystkich sporo można wywnioskować. Uważam jednak, że nie powinienem na publicznym portalu rozwijać swoich spostrzeżeń, bo to nie miejsce do psychoterapii. Dodam tylko delikatnie, że obraz wyłaniający się z lektury wypowiedzi wskazuje na potrzebę skorzystania z pomocy. Pisemnie nie udzielę, dlatego, aby nie tracić czasu "odpadam" i wyłączam opcję powiadamiania mnie o kolejnych wpisach, bo to bicie piany. Pozdrawiam wszystkich. Zdrowia życzę :-)
Rozczarowany
Po wypowiedzi kogoś kto tytułuje sam siebie "rozsądnym" oczekiwać należałoby jakiejś rozsądnej analizy, popartej argumentami. Ale skoro "rozsądny" (inaczej) tego nie potrafi, to jedynym rozsądnym stwierdzeniem tej osoby pozostaje ostatnie króciutkie stwierdzenie: "Odpadam" :)
Rozczarowany
Tomasz, przecież ty nawet nie potrafisz odróżnić CYTATU czyjejś wypowiedzi na twój temat od mojej wypowiedzi na twój temat... Ale spoko, kompromituj się dalej. Natomiast Pismo Św należy odczytywać w świetle Doktryny Katolickiej i Tradycji, a ty w innym wątku napisałeś: "Pewnej osobie przyśniło się że może być nauczycielem ale jest w błędzie." Tak więc nawet nie wiesz że KAŻDY chrześcijanin ma obowiązek być nauczycielem, bo ma obowiązek głosić Ewangelię. Tak chrześcijanom polecił Pan Jezus. Jeśli uznajesz słowa Pana Jezusa za błąd, to jesteś HERETYKIEM. Dodatkowo, nie odczytujesz Pisma Św. w świetle Doktryny Katolickiej i Tradycji Katolickiej, bo cytujesz fragmenty dotyczące pogan gdy rozmowa jest o chrześcijanach, a ponadto siejesz zgorszenie nie dość że samemu nie chcąc roztropnie wypełniać Przykazania Miłości Bliźniego, to dodatkowo namawiasz do grzechu zaniechania inne osoby.
rozsądny
wwm - oczywiście wiem, że w tekstach rozczarowanego nie ma co się doszukiwać sensu. Miałem nadzieję, że jakoś wróci na tor odwetu niemców na najeźdźcach, ale nic... Nie chciałem już sobie głowy zawracać, ale portal wysyła powiadomienia o kolejnych wypowiedziach. Myślę, że Beta mnie wyręcza. W sumie to mi szkoda rozczarowanego i wiem, że taka pisanina nie pomoże poczuć się lepiej. Odpadam
Tomasz
Pewna osoba też nazwała mnie "debilem" na forum i też się tym chwaliła.Proszę są dowody w postaci ostatnich wpisów.Pismo Św należy odczytywać w świetle Doktryny Katolickiej i Tradycji.
Rozczarowany
Tomasz, zgadza się, jesteś osobą która niedawno udowodniła jak manipuluje Pismem Świętym, przytaczając w dyskusji o chrześcijanach cytaty na temat pogan. Natomiast do psychuszki to wysyła ten co cię nazwał debilem.
Tomasz
Pena osoba na forum posługuje się Pismem świętym bez oparcia na Dokumentach Kościoła i Tradycji,Manipuluje wypowiedziami dyskutantów jak są nie po jego myśli i wysyła na leczenie ja Komuniści do psychuszki.
Tomasz
Pewna osoba na forum przytacza fragmenty Pisma Św bez oparcia na Doktrynie Katolickiej i Tradycji,Tradycja Katolicka to Tradycja jak ją Kościół rozumiał przez wieki"
Rozczarowany
Beta, Pan Jezus nakazał swoim wyznawcom ewangelizowanie. Tak więc twój zarzut sformułowany jako "zbyt duża ilość/objętość postów" jest wobec chrześcijanina już w podstawach bezzasadny. To że "produkuję" dużo postów może po prostu oznaczać że wydajnie pomnażam dane mi talenty, czyli może oznaczać że postępuję jak najbardziej normalnie i właściwie. Oczywiście "może" a nie "musi", bo byłoby złem gdybym nachalnie głosił coś niezgodnie z nauczaniem Pana Jezusa, tak jak to czyni wiele osób na tym forum, wbrew założeniom portalu PCh24. Ale jak dotąd nikt nie wykazał bym głosił poglądy niezgodne z nauczaniem Pana Jezusa (podkreślam - mówię tylko o treści głoszonych poglądów, nie o formie głoszenia). Tak więc jeśli uważasz bycie chrześcijaninem za nienormalne - to idź na antychrześcijańskie portale i tam lecz się. Przygarną twoje poglądy z otwartymi rękoma.
Beta
Rozczarowany. Człowieku - ogarnij się. Twoje zachowanie nie jest normalne.Ilość i ogólna objętość twoich postów na forum świadczy o twoim uzależnieniu od internetu. Tylko tutaj jest ich kilkadziesiąt i nie mają one żadnego związku z artykułem Michała Wałacha. Marnujesz życie przy komputerze. Jest Wielki Post - odejdź od komputera, lecz się.
Rozczarowany
Czytając ostatni post KB, można w nim odnaleźć głęboko ukrytą prawdę, oczywiście z wiadomych i wymienionych wcześniej przyczyn przemieszaną z fałszem. Kto jest wyposażony w perspektywę spojrzenia na realny świat taką jak posiada KB - faktycznie sam sobie szkodzi, a potem płacze i zgrzyta zębami. No i faktycznie, moje teksty to poniekąd informacja o stanie zdrowia (jak kto woli: rozczarowania wobec postawy) wilków w owczej skórze :)
Rozczarowany
@rozsądny: źle Pan zrozumiał. Używam rodzaju żeńskiego wobec funkcji "Kwoki" pełnionej przez pewną osobę na tym forum. A rzeczownik "kwoka" jest rodzaju żeńskiego.
wwm
@rozsądny Odpowiem Panu tak: kto w tekstach produkowanych przez Rozczarowanego szuka informacji o realnym świecie - sam sobie szkodzi. Te teksty to informacja o stanie zdrowia (jak kto woli: o stanie rozczarowania) Rozczarowanego - i nic ponadto.
rozsądny
wwm Z rozpędu... Rozczarowany tak się zwracał, jakoś tak wyszło :-)
wwm
@rozsądny "Na marginesie wwm zwróciła uwagę na istotną sprawę - blokowania istotnych wypowiedzi". Skąd Pan wziął ten rodzaj żeński ("zwróciła")?
Rozczarowany
Tomasz, dzięki za samokrytykę. Jednak masz poczucie humoru, skoro próbujesz analizować sens swoich wypowiedzi :)
Tomasz
Osoba która przekręca wypowiedzi dyskutantów wypacza ich sens.Wypowiedzi dyskutantów przeinacza.Nikt nie napisał że ta osoba chce doprowadzić do destrukcji Państw Narodowych oraz Kościoła Rzymsko-Katolickiego tylko masoneria najwyższy jej stopień Iluminaci należy czytać ze zrozumieniem.Kultura to także Wiara Naród Obyczaje Język..
Rozczarowany
Tomasz, dzięki że wykazałeś swoje kłamstwo, bo właśnie w ostatnim poście oceniasz mnie, nazywając moje poglądy urojeniami politycznymi. Poza tym napisałeś: "Osoba o pseudo"Rozczarowany"promuje politykę która doprowadzi do destrukcji Państw Narodowych i Kościoła Rzymsko-Katolickiego zaplanowanej przez najwyższy stopień masonerii iluminatów.Polityka ta jest wbrew interesom Państw Europy.Jest to diabelski plan." Z tej wypowiedzi wynika że oceniasz mnie jako promującego politykę, a przecież promuję politykę pomocy bliźnim, i tę politykę nazywasz diabelskim planem. Ale skoro uwielbiasz życie w kłamstwie, to kłam dalej i manipuluj swoimi wypowiedziami :)
Tomasz
Jest osoba która manipuluje wypowiedziami na forum.Nie nazwałem nigdy pomocy bliźnim diabelskim Planem radze przeczytać ze zrozumieniem napisałem tak o iluminatach najwyższym stopniu masonerii której planem jest zniszczenie Państw Narodowych i Kościoła Rzymsko-Katolickiego to jest diabelski plan.Tylko urojenia polityczne porównałem do Stalina biegającego z naganem po Kremlu.
Rozczarowany
Tomasz, znowu kłamiesz, tym razem że mnie nie oceniasz. A przypomnę tylko niektóre twoje oceny mojej osoby z tego wątku. Nazwałeś mnie mistrzem manipulacji. Moją obronę chrześcijańskich kobiet nazwałeś diabelskim planem. Porównałeś mnie do Stalina. Nie wspominając, że już dawno temu napisałeś że kończysz ze mną dyskusję a dalej dyskutujesz, okłamując nawet siebie samego.
Tomasz
Nikogo nie oceniam tyko stwierdzam fakty to na każdym portalu moderator decyduje o tym kogo opinie zamieść.Na PCH 24PL obowiązuje regulamin,
Rozczarowany
Tomasz, szkoda że ty nie potrafisz wypowiadać się za siebie :)
Tomasz
Pewna osoba nie wypowiada się za siebie.a nie dyskutantach .Każdy ma prawo przedstawić swoją opinię.To moderator PCH24 ocenia wypowiedzi a nie prowadzący dyskusje.
Rozczarowany
@rozsądny: zwracasz się w liczbie mnogiej więc wnioskuję że również do mnie, dlatego krótko odpowiem na Twoje pytania. Co się dzieje - zwalczam zło szyderstwa z Przykazania Miłości Bliźniego. Poziom dostosowuję do oponenta, który na początku celowo mnie zaczepił. Ponieważ nie reagowałem na jego zaczepki, posuwał się do coraz większego chamstwa, dlatego w końcu (na własne życzenie) dostał wciry i teraz płacze. Co do blokowania wypowiedzi, faktycznie, zjawisko to ma miejsce. Często zasadne, czasami bezzasadne, ale (jak przypuszczam) to może wynikać z systemu w którym moderator musi przeczytać wszystkie komentarze i zdecydować które zasługują na publikację. Zapewne po przeczytaniu antykatolickiego bełkotu, moderator ma już dość i odrzuca także posty nie naruszające regulaminu. Polecam modlitwę za moderatorów, by mieli siły do wykonywania swych (jak mniemam) trudnych zadań, a nie jedynie utyskiwanie. Nawiasem mówiąc, PCh24 mógłby na ten temat napisać artykuł.
Rozczarowany
Po przeczytaniu pierwszego zdania ostatniego posta KB, miałem nadzieję że nastała wiekopomna chwila - że KB udzieli jakiejś informacji! Czyżby W KOŃCU chciała się pochwalić WIEDZĄ? Niestety, okazało się że nie są to informacje, lecz pełen żalu gdakotok godny sesji terapeutycznej, gdyż do k.móżdżku KB dotarło w końcu, iż nawet moderator ma dosyć jej chamskiego bełkotu w którym wyraża ona swoje szyderstwa z praktyki realizacji w życiu autentycznych chrześcijan (nie tylko z Syrii) Przykazania Miłości Bliźniego według rozumienia miłości tak jak uczył Jezus Chrystus, a nie tak jak ją ujmują cywilizowani-nowocześni, tzn. jako zaspokajanie fizycznej chuci z kim i czym się da. Tak więc cóż się dziwić moderatorowi że postąpił zgodnie z regulaminem forum, skoro KB narusza jego punkty 1,2,4,8,9? Brawa dla moderatora za to że strzeże odpowiedniego poziomu wypowiedzi, licującego z profilem portalu. Sio KB do kurnika, jaja znosić a nie gdakać :)
rozsądny
Ludzie!!! Co się z wami dzieje? Tyle jadu i słownych przepychanek, dezawuujących słabość psychiczną dyskutantów? Po co to? pamiętajmy, że zastanawiamy się czy i kiedy przebierze się miarka i zalew imigrantów zostanie powstrzymany siłą. Na marginesie wwm zwróciła uwagę na istotną sprawę - blokowania istotnych wypowiedzi. Po podobnych problemach zwróciłem się do kierownictwa portalu o zaprzestanie wysyłania mi wiadomości, skoro nie mogę ich skomentować. Jednak zaczęły się pojawiać, więc ponownie piszę. I co ciekawe - przechodzą. Nie powinno się krępować swobody wypowiedzi, bo to prowadzi donikąd. Pozdrawiam i namawiam do wypowiedzi na temat. Problemy z psychiką leczy się inaczej :-)
wwm
Informacja dla Czytelników. Na niniejszym portalu produkuje mitoman i cham pod nazwą "Rozczarowany". W kółko pisze o tym samym: o PiS-ie i o "uchodźcach". Osobnik ten ma jakieś dziwne przywileje u redakcyjnego cenzora, który puszcza jego ślinotok - a moje odpowiedzi są blokowane. Gdy (z rzadka) odpowiadam na chamskie teksty tego osobnika, to redakcyjny cenzor tnie moje odpowiedzi - ukazują się tylko jakieś ogryzki. Dlatego wszelka dyskusja z osobnikiem ukrywającym się pod nazwą "Rozczarowany" (wspieranym przez redakcyjnego cenzora) jest bezprzedmiotowa. Powiem więcej: pisanie komentarzy na niniejszym portalu jest bezprzedmiotowe. To, co widać na ekranie to są jakieś ogryzki z rzeczywistości, wybrane według widzimisię redakcyjnego cenzora.
Rozczarowany
Jak widać KB nie zważa z używaniem pojęć których znaczenia nie do końca, bądź kompletnie nie rozumie. W tym konkretnym przypadku akurat chodzi o pojęcie "rozumiem", które w jej wydaniu odniesione do terminu miłość prowadzą ją jedynie do bezproduktywnego rozbudzania swej pożądliwej chuci, typowej dla autentycznochrześcijanofilki (w skrócie: achfilki). P.S. Ze względu na wyznany w innym wątku pozytywny odbiór moich neologizmów, niech KB przyjmie neologizm "achfilka" jako mój walentynkowy prezent dla niej
wwm
@R. Nie ślęcz przy kompie, tylko idź utulić do snu "Autentycznego". "(...) tych którzy kochają z wzajemnością". Rozumiem, że "Rozczarowany" "kocha" "Autentycznego", a "Autentyczny" "kocha" "Rozczarowanego" - stąd ta wzajemność.
Rozczarowany
Och, więc KB już się ściemniło przed oczętami? A może ktoś jej metanolu polewa do miseczki? To by dobrze tłumaczyło zarówno poprzednio wymienione dysfunkcje k.móżdżku, jak i obecną. Ale dlaczegóż polewają? Dlaczego taką elokwentną kwoczkę ktoś chciałby wykończyć? Czyżby nikt już jej nie kochał ze względu na brak u niej zdolności odwzajemnienia miłości? Pewnie tak, skoro w swej nieskrywanej zawiści wobec tych którzy kochają z wzajemnością - nawet słowa miłość nie wygdacze bez cudzysłowu :)
wwm
@R. Pajacu - nie ściemniaj. Dawaj "Autentycznego"! Niechże opowie, jak go karmisz, odziewasz, opierasz, a przed snem tulisz do serca. Wstydzisz się? Wstydzisz się swojej "miłości"?
Rozczarowany
Przynajmniej jedna moja rada poskutkowała - KB jak widać odpuściła sobie nieudolne próby udawania gospodarza i powróciła do kurnika. Tam niech kontynuuje walkę z problemami gastrycznymi po wczorajszej niestrawnej kolacji, rojąc sobie przy okazji coś czego nie widziała, a w swej katofobii nie rozumie i nigdy nie zrozumie. P.S. Autentyczny chrześcijanin ma dostęp do klawiatury, ale wykorzystuje ją do przyjemniejszych i pożyteczniejszych celów niż odgdakiwanie.
Tomasz
Roztropność jest pierwszym miejscu przy podejmowaniu decyzji nawet w dodroczynności oraz uczynkach miłosiernych powinno się kierować wyżej wymienioną cnotą by później nie żałować błędnych decyzji.
wwm
Osobnik R. znowu dostał ślinotoku. Napiszę tak: ten "autentyczny chrześcijanin", którego R. uwięził pod swym dachem (i którego codziennie zadręcza swą "miłością") nie ma lekko. Codzienne ćwiczenia z cierpliwości i wprawki z pokory - można tylko współczuć. Swoją drogą, niechże się ten "autentyczny chrześcijanin" odezwie (jeśli rzeczywiście istnieje) - R. z pewnością nie odmówi mu dostępu do klawiatury. Niech krótko opowie o "miłości" jakiej doznaje od R. (nie musi być po polsku, może być łamana angielszczyzna), niechże w ramach wdzięczności wyświadczy przysługę swojemu dobroczyńcy. Ten - zamiast się bez końca ślinić - jednym prostym ruchem mógłby zawstydzić wszystkich "sfrustrowanych malkontentów": patrzcie, o to ten, którego "miłuję", oto jego świadectwo! Na wszelki wypadek proponuję nick dla owego "autentycznego chrześcijanina": "Autentyczny". "Rozczarowany" i "Autentyczny" - piękna para!
Rozczarowany
@KB,cz.3/3: Natomiast co do części merytorycznej, która w końcu w szczątkowej formie, na poziomie kurnika, w gdakaniu KB się pojawiła. KB bezpodstawnie sobie uroiła że moje przypuszczenie "kilka tysięcy autentycznych uchodźców nie zaszkodziłoby Polsce" poparłem osobistymi jednostkowymi doświadczeniami wyrażonymi w innym moim stwierdzeniu "przyjąłem pod własny dach jednego autentycznego chrześcijanina". Nigdy nic takiego ani nie pisałem, ani nawet nie sugerowałem. Baaa, nawet nigdy tych dwóch zdań nie użyłem w jednym poście, w odróżnieniu od KB która jednostkowy przykład (z proboszczem) podała W TYM SAMYM POŚCIE, ZARAZ PO swej powtórzonej urojonej tezie "Rzecz w tym, że nie chcą". Tak więc cała długa gonitwa "nadmiaru" myśli w k.móżdżku KB już w założeniach upada. Tak to jest gdy drób próbuje wcielić się w rolę gospodarza. Fruwać z dworu do kurnika, jaja znosić a nie gdakać - pani KB :)
Rozczarowany
@KB,cz.2/3: Mało tego. KB przybrała sobie do k.móżdżka, że brak zainteresowania ze strony innych forumowiczów jej katofobią objawiającą się m.in. kpiną z katolików pomagających bliźnim jest miarą, w jakim stopniu może się posunąć do walki z chrześcijaństwem. KB swym zachowaniem szantażuje publiczność: katolików będzie obsesyjnie wyzywać "ad personam", a każdy kto tych wyzwisk nie uzna za koncept genialny, kto nie wykazuje dostatecznego entuzjazmu, zostanie okrzyknięty przez KB chorym, natrętnym, sfrustrowanym śliniącym się mitomanem który powinien zgłosić się do psychiatry. Ale chyba nie do tego który nie potrafił pomóc KB? :)
Rozczarowany
@KB,cz.1/3: Zastosujmy wobec KB jej ulubioną metodę "forma ponad treścią". Mam nadzieję że moderacja, podobnie jak ja, podchodzi z poczuciem humoru do niniejszej "dysputy"? Osoba z funkcją KB gdacze. Gdacze - i w ten sposób rozwiązuje problem gonitwy "nadmiaru" myśli w k.móżdżku o zbyt małej pojemności. Rzecz w tym, że ten problem dotyczy tylko chorego k.móżdżku KB. Ostatnie wpisy KB pokazują, że degeneracja nie tylko psychiki lecz także intelektu u KB się nasila - ciekawe czy zanieczyszczanie niniejszego portalu to efekt spowodowany spleśniałymi ziarenkami w kolacji... A KB koniecznie chce by dowartościowało ją całe forum.
wwm
cd. Aby ten wniosek był uzasadniony R. musiałby przepytać każdego autentycznego chrześcijanina (a wcześniej jakąś metodą zweryfikować, który chrześcijanin w obozie w Niemczech - albo w Grecji lub Turcji - jest autentyczny, a który nieautentyczny). Czy jeszcze jakiś chrześcijański uchodźca (poza tym, którego R. pod własnym dachem "miłuje") chciałby w Polsce przeczekać wojnę, R. nie wie i nie może wiedzieć, gdyż nikt nie sprawdził opinii w tej kwestii wszystkich autentycznych uchodźców. Tak więc urojenia, którymi R. zanieczyszcza niniejszy portal nie mają nic wspólnego z stanem rzeczywistym - są spojrzeniem R. na realny świat z perspektywy uciekiniera z Tworek. Wracaj Pan do Tworek - panie R.
wwm
Zastosujmy wobec R. tę samą metodę, którą R. stosuje tutaj od jakiegoś czasu. Mam nadzieję, że cenzura to puści (skoro osobnikowi R. wolno...). R. napisał kiedyś tak: "przyjąłem pod własny dach jednego autentycznego chrześcijanina". Załóżmy, że to prawda, że R. tegoż "autentycznego chrześcijanina" także na własny koszt żywi, odziewa, opiera, leczy w chorobie, dostarcza rozrywek - jednym słowem "miłuje". A ten "chrześcijanin" chce u niego "przeczekać wojnę". Obsesja i ślinotok R. wywodzi się z urojonego przez R. założenia jakoby tysiące autentycznych chrześcijanin chciało w Polsce przeczekać wojnę (powiada: "kilka tysięcy autentycznych uchodźców nie zaszkodziłoby Polsce"). Na poparcie tej tezy R. błędnie podaje przykład wyjątku, co świadczy o typowej dla R. dysfunkcji, bowiem wniosku wyciągniętego na podstawie pojedynczego przypadku z licznego zbioru nie można automatycznie rozciągać na cały zbiór.
wwm
Osobnik pod nazwą "Rozczarowany" "proponuje". "Proponuje" - i w ten sposób rozwiązuje problem. Rzecz w tym, że ten problem w rzeczywistości nie istnieje - istnieje tylko w chorej głowie osobnika pod nazwą "Rozczarowany" (dlatego radziłem mu wizytę u psychiatry - ostatnie dwa wpisy "Rozczarowanego" pokazują, że choroba się nasila). Mało tego. Osobnik "Rozczarowany" przybrał sobie do głowy, że stosunek do jego "propozycji" jest miarą, czy też kryterium chrześcijaństwa. Osobnik R. szantażuje publiczność: katolikiem jest ten, kto uważa jego koncept za genialny, kto nie wykazuje dostatecznego entuzjazmu jest "heretykiem", "olewa" "przykazanie miłości bliźniego", "szydzi" "z przykazania miłości bliźniego", "walczy" "z przykazaniem miłości bliźniego" (pisze to też w takiej wersji: "Przykazanie Miłości Bliźniego").
Rozczarowany
@KB, cz.2/2: Aby ten wniosek był uzasadniony, KB musiałaby bowiem spróbować KAŻDE ziarno. Podobnie, tego czy ANI JEDEN chrześcijański uchodźca nie chciałby w Polsce przeczekać wojny, KB nie wie i nie może wiedzieć, gdyż nikt nie sprawdził opinii w tej kwestii WSZYSTKICH autentycznych uchodźców. Tak więc urojenia KB wypowiedziane w słowach "Rzecz w tym, że nie chcą" nie są merytoryczną krytyką, lecz są spojrzeniem KB na realny światem z perspektywy swego kurnika i nie kierującego się logiką k.móżdżku :)
Rozczarowany
@KB, cz.1/2. KB jak zwykle kłamie, gdyż jej słowa: "mitoman R. niepotrzebnie się ślini" nie były jakąkolwiek merytoryczną krytyką, lecz były (dokładnie tak jak napisałem) obsesyjnym atakiem "ad personam" na mnie. Natomiast słowa KB: "Rzecz w tym, że nie chcą" też nie były merytoryczną krytyką, gdyż wywodzą się one z urojonego przez KB założenia jakoby ANI JEDEN (czy nawet dwóch) autentyczny chrześcijanin nie chciał w Polsce przeczekać wojny. Na poparcie tej tezy KB błędnie podaje przykład WYJĄTKU, co świadczy o typowej dla k.móżdżku dysfunkcji, bowiem wniosku wyciągniętego na podstawie pojedynczego przypadku z licznego zbioru nie można automatycznie rozciągać na cały zbiór. Może bardziej zrozumiale dla KB: jeśli w kupce ziaren które KB chce skonsumować natrafi ona na jedno (a nawet kilka) spleśniałych, to wniosek k.móżdżku "a więc wszystkie pozostałe leżące przede mną ziarna są spleśniałe" - jest bezzasadny.
Rozczarowany
Tomasz, naprawdę tak cię zabolało że uświadomiłem ci czym jest gwałt? Sorry, gdybym wiedział że tak nienawistnie zareagujesz na edukację, to bym nie próbował. Nie kończ waść, wstydu sobie mnóż dalej :)
wwm
Osobnik R. jak zwykle kłamie. Tym razem tak: "(...) kilka postów nie zawierających (...) jakiejkolwiek merytorycznej krytyki mojej propozycji". Napisałem wyraźnie: "Osobnik (...) R. pisze: "(...) należy (...) zapewnić bezpieczne schronienie autentycznym chrześcijańskim uchodźcom, o ile chcieliby w Polsce przeczekać wojnę". Rzecz w tym, że nie chcą (wolą pogańskie, ale bogate Niemcy) - mitoman R. niepotrzebnie się ślini". To jest właśnie merytoryczna krytyka - "propozycja" jest bezprzedmiotowa. R. ma słaby kontakt z realnym światem. Niedawno opisywano naiwnego proboszcza, który "miłował" pięcioosobową rodzinę "autentycznych chrześcijan" z Syrii (darmowe mieszkanie, wikt i opierunek, dla dzieci nauka w katolickiej szkole, dla rodziców oferty pracy, rozrywki w postaci telewizora, internetu i rowerów) - ale owi "autentyczni chrześcijanie" bez słowa podziękowania uciekli do Niemiec (woleli pogańskie Niemcy, niż "miłość bliźniego" w wykonaniu polskiego proboszcza).
Tomasz
Osoba kryjąca się pod psedo"Rozczarowany:"Jest osobą która manipuluje wypowiedziami dyskutantów.Taka osoba chce być nauczycielem??? Przekręca Doktrynę Katolicką.Nie warto prowadzić dyskusji ponieważ dyskutantów nazywa wrogami PIS nienawistnymi zawistnymi sflustrowani itd.Nazywa Kogoś heretykiem nie znając dokładnie pojęcia herezja.Miłosierdzie to także modlitwa za chrześcijan nie chrześcijan.Roztropnie pomagać tzn mądrze.Pomoc humanitarna to także uczynek miłosierny.
Rozczarowany
wwm, czyli osoba od dawna pełniąca na tym forum rolę "(tytułowej) Kwoki (z wiersza) Brzechwy", nie tylko sama nie chce wypełniać Przykazania Miłości Bliźniego, ale szydziła z tych którzy wypełniają to przykazanie. KB szydziła tylko dlatego bo katolicy je poprawnie wypełniają - a tym samym szydziła z samego przykazania. Nic więc dziwnego że obsesją KB jest atakowanie katolików za to że chcą autentycznie pomagać bliźnim w potrzebie, a nie jedynie pozorować działanie, bo KB nie może znieść że katolicy chcą wypełniać Przykazania Boga. Swoją widoczną obsesję w tym względzie KB prezentuje choćby tak, że poniżej zamieściła kilka postów nie zawierających jakiejkolwiek merytorycznej propozycji, a nawet jakiejkolwiek merytorycznej krytyki mojej propozycji. W swej obsesji KB koncentruje się jedynie na atakowaniu mnie "ad personam". Leczenia KB nie zaproponuję, gdyż wymagałaby ona dobrowolnego udania się do psychiatry, a KB z pewnością dobrowolnie kurnika nie opuści :)
Rozczarowany
Tomasz, już kilka postów wcześniej napisałeś: "KOŃCZĘ Z TOBĄ DYSKUSJE.DYSKUTOWNIE Z TOBĄ UWAŻAM ZA BEZCELOWE". Dobrze że wtedy nie dotrzymałeś słowa, dzięki temu doczekałeś się uświadomienia :)
wwm
Osobnik o nazwie R. pisze: "(...) należy (...) zapewnić bezpieczne schronienie autentycznym chrześcijańskim uchodźcom, o ile chcieliby w Polsce przeczekać wojnę". Rzecz w tym, że nie chcą (wolą pogańskie, ale bogate Niemcy) - mitoman R. niepotrzebnie się ślini. "A danie im schronienia w Polsce, jak ja proponuję (...)", "Natomiast ja proponuję coś (...)" - osobnik ukrywający się pod nazwą "Rozczarowany" stale coś "proponuje" (nie bardzo wiadomo komu). Zaproponowałem temu osobnikowi ("roztropny uczynek miłosierdzia względem ciała" - a konkretnie głowy), żeby się zgłosił do psychiatry - ale tego nie zrobił. I nie jestem tym zdziwiony, ani rozczarowany. A osobnik R. - jak sama nazwa wskazuje - jest. Jakoś nie może chłopina ogarnąć, że jego genialne koncepty nikogo nie interesują.
Tomasz
Rozczarowany z Tobą już zakończyłem dyskusje.Moje wypowiedzi wypowiedzi są tyko na forum.
Rozczarowany
Tomasz, właśnie, fundacja Estera apelowała o nie przyjmowanie "uchodźców" (w cudzysłowie), czyli FAŁSZYWYCH uchodźców a w rzeczywistości muzułmańskich najeźdźców. Natomiast, poza JAK NAJBARDZIEJ konieczna modlitwą, także należy przyjmować prawdziwych chrześcijańskich uchodźców, bo to jest roztropny uczynek miłosierdzia względem ciała. Tomasz, czy ciebie ktokolwiek w ogóle uświadomił na czym polega gwałt kobiety przez mężczyznę? Bo proponując leki czy żywność albo kpisz, albo wygląda na to że nie wiesz. Pomoc humanitarna w postaci paczek nijak nie zabezpieczy tych kobiet i ich dzieci przed gwałtami, także pomoc prawna jest nieskuteczna bo sam pisałeś że kraje zachodnie nie są w stanie egzekwować prawa wobec muzułmanów w obozach. Natomiast ja proponuję coś co REALNIE by tym kobietom i ich dzieciom pomogło, bo ODSEPAROWAŁOBY te osoby od gwałcicieli, a przy separacji fizycznej gwałt jest niemożliwy. Mam nadzieję że chociaż w tej kwestii cię uświadomiłem? :)
Errare humanum est
"Bo przecież trwa noc długich noży, choć dziennym się maskuje światłem" J. Kaczmarski
Tomasz
Miłosierdzie to na pierwszym miejscu modlitwa za chrześcijan i niechrześcijan.Dobroczynność to roztropne pomaganie bliźnim.Roztropne w obecnej sytuacji politycznej jest nie przyjmowanie narzuconej kwoty"uchodźcom".W Polsce już są chrześcijanie z Syrii dzięki fundacji Estera.Szefowa fundacji Estera apelowała o nie przyjmowanie "uchodźców".Pomoc humanitarna jest w obecnej sytuacji roztropnym rozwiązaniem.Pomoc prawna leki żywność to jest pomoc humanitarna.Europejki też są brutalnie gwałcone.Policja w większości przypadków próbuje ukryć przestępstwa dokonywane przez islamistów.
Rozczarowany
Tomasz, cały czas uciekasz od odpowiedzi na pytanie: co chcesz wysłać chrześcijankom i ich dzieciom gwałconym przez muzułmanów w Niemczech? Jeśli nie wyślesz im czegoś co zapobiegnie gwałtom, to nie okażesz im żadnej pomocy. Czyli proponujesz bezsensowne rozwiązania, byle tylko okłamywać samego siebie że próbujesz być miłosierny. A danie im schronienia w Polsce, jak ja proponuję, byłoby sensowną, autentyczną pomocą. A tak przy okazji, pogłaskaj forumową Kwokę Brzechwy, która wcześniej cię wyzywała od debili, a teraz się do ciebie łasi bo wyczuła wspólny interes - walkę z Przykazaniem Miłości Bliźniego. Ona, w odróżnieniu od ciebie, nie olewa tego przykazania, lecz jawnie z niego szydziła na tym forum.
wwm
Nie warto podejmować polemiki z osobnikiem ukrywającym się pod nazwą "Rozczarowany". Osobnik ów jest "rozczarowany" - jak się kiedyś zwierzył - "bełkotem wielu forumowiczów" (to i tak dobrze, że nie nazwał się "Zniesmaczony"). To jest jakiś mitoman, który silnie przybrał sobie do głowy - o czym świadczą teksty w rodzaju "(...) jak dotąd, nikt tutaj nie wykazał że się mylę (...)". R. jest całkowicie odporny na wiedzę, własne urojenia uważa za rzeczywistość. Tego, że jednak może się mylić, w ogóle nie bierze pod uwagę. W razie czego ucieka się do kłamstwa, do pomówienia - albo bredzi, że "wygrał w dyskusji".
Tomasz
Rozczarowany Piszesz nie na temat tego artykułu.Ciągle manipulujesz moimi wypowiedziami nigdy nie nazwałem motłochem wyborców PIS to są twoje.urojenia.Polacy nie są specjalistami od pogromów.Pogrom Żydów w Zaborze Rosyjskim dokonała carska ochrana agenci przebrani z polskich robotników dokonali zagłady Żydów Niemcy dokonali pogromu Żydów m in w czasie "nocy kryształowej\'Ostatnie rozwiązanie kwestii żydowskiej hitlerowcy uchwalili w Wannesie w 1942r.
Rozczarowany
Tomasz, uciekasz od odpowiedzi na pytanie: co chcesz wysłać chrześcijankom i ich dzieciom gwałconym przez muzułmanów w Niemczech? Poza modlitwą (uczynkiem miłosierdzia względem duszy) należy także wykonywać, w miarę możliwości, uczynki miłosierdzia względem ciała, czyli zapewnić bezpieczne schronienie autentycznym chrześcijańskim uchodźcom, o ile chcieliby w Polsce przeczekać wojnę. Kilka tysięcy autentycznych uchodźców nie zaszkodziłoby Polsce. Oczywiście że dyskutowanie ze mną uważasz za bezcelowe, skoro nie odpowiadasz na pytania które wykazują bezsens twoich poglądów i z uporem kłamiesz jakobyś nie nazwał wyborców PiS motłochem, skoro kiedyś gdy rozmawialiśmy o obecnym rządzie w Polsce napisałeś: "demokracja to rządy motłochu".
Tomas
Rozczarowany Jesteś mistrzem manipulacji wypowiedziami dyskutantów,Nigdy nie nazwałem wyborców PIS Motłochem są to twoje urojenia.Wysłanie pomocy humanitarnej do Syrii Grecji Niemiec to też uczynek dobroczynny i miłosierny.Pierwszym uczynkiem miłosierdzia jest modlitwa za chrześcijan i niechrześcijan.Kryzys z Uchodźcami"to robota najwyższego stopnia masonerii iluminatów w celu zniszczenia państw narodowych i Kościoła Rzymsko-Katolickiego.KOŃCZĘ Z TOBĄ DYSKUSJE.DYSKUTOWNIE Z TOBĄ UWAŻAM ZA BEZCELOWE.ŻEGNAM.
abc
Ktoś i po coś ten cały "kryzys" celowo wywołał, sama jedna Merkel tego nie wymyśliła. Wydaje się, że nie tyle po to by tych imigrantów za chwilę wymordować tylko raczej zasiać powszechny chaos, być może nawet krwawy. A na ten chaos władza nagle znajdzie cudowne lekarstwo - bolszewicki terror. Przy okazji napływ obcego elementu zlikwiduje państwa narodowe i w ogóle pojęcie narodu oraz resztki chrześcijaństwa. Wiele pieczeni na jednym ogniu, należy pamiętać, że oszalała lewica jest zdolna do wszystkiego.
Luki
Co do religii nazistowskiej to czerpała ogromnymi garściami ze Starego Testamentu jak i Talmudu, Mojżesz też zrobił holokaust kilku narodów, z tym że doszczętnie. Po tym co zrobili (żydzi, czy uściślając Chazarzy) w Rosji i na Ukrainie w czasie i od rewolucji Bolszewickiej i ich chęć marszu na zachód nie dziwi mnie że Hitler bezwzględnie chciał podbić Rosję, a jakiś bożek był do tego potrzebny.
rozsądny
Odwet jest nieunikniony. Ile można znosić, to, co się dzieje? Im więcej się tego elementu wpuści, tym więcej Europejczyków ucierpi i tym większy bedzie odwet. To już się zaczyna i tylko masowe deportacje mogą zapobiec eskalacji wojny religii, kultur itd, którą zafundowały Europie Merkel i jej podobni.
rozsądny
Odwet jest nieunikniony. Ile można znosić, to, co się dzieje? Im więcej się tego elementu wpuści, tym więcej Europejczyków ucierpi i tym większy bedzie odwet. To już się zaczyna i tylko masowe deportacje mogą zapobiec eskalacji wojny religii, kultur itd, którą zafundowały Europie Merkel i jej podobni. Swoją drogą, jak można być tak głupim, aby samemu zapraszać wroga?
Rozczarowany
No tak... prędzej czy później musiało dojść do gdakania bez krztyny sensu ze strony K.B. :)
Rozczarowany
Tomasz, kłamiesz. Gdy rozmawialiśmy o obecnym rządzie w Polsce, to napisałeś o nim: "demokracja to rządy motłochu", czyli nazwałeś wyborców PiS motłochem. Nie moja wina że sam siebie nie rozumiesz, bo używasz słów których pojęcia nie pojmujesz - w tym przypadku było to słowo "motłoch", którego to definicji musiałem cię uczyć. Jesteś zaślepionym ignorantem jeśli nie przyjmujesz do wiadomości że OBECNI Polacy ze wschodu to nie tylko chrześcijanie, ale też osoby które wyznają inną wiarę, a są wśród nich także muzułmanie. Co tak nienawidzisz uchodźców chrześcijańskich z Syrii??? Dobroczynność można okazać i Polakom ze wschodu, i chrześcijanom z Syrii, a nie stawiać Polaków-muzułmanów ponad Syryjczykami- chrześcijanami. Co ty bredzisz z transportem humanitarnym do Niemiec - co chcesz wysłać chrześcijankom i ich dzieciom gwałconym przez muzułmanów? A twierdzeniem że nie masz obowiązku wykonywać uczynków miłosierdzia wobec ciała tylko potwierdzasz że jesteś heretykiem.
Tomasz
Rozczarowany Jesteś mistrzem manipulacji wypowiedzi.Nigdy wyborców PIS nie nazwałem motłochem to są twoje urojenia.Jakich wyznawców Allacha to są Chrześcijanie z Rosji Kazachstanu Litwy Białorusi Ukrainy.Co tak nienawidzisz Polaków ze Wschodu????W pierwszej kolejności dobroczynność należy okazać wspólnocie rodzinnej wspólnocie narodowej wspólnocie państwowej.Można pomóc wysyłając transport humanitarny do Niemiec.Nie mamy obowiązku przyjmować kogokolwiek.Jest to zgodne z niezmutowaną Doktryną Katolicką.
wwm
No tak... Prędzej czy później musiało do tego dojść. Mamy zderzenie T. z R. (czy też R. z T. - jak kto woli). T. tradycyjnie nie panuje nad klawiaturą - ale (w tym wątku) trzyma się rzeczywistości. R. jak zwykle bredzi. Swoje chore koncepty nazywa "obroną doktryny Kościoła Katolickiego" (?) oraz "obroną nauczania Pana Jezusa" (tu już mamy całkowity odlot). Do tego nieustająca agitacja na rzecz "PiS-u" - wszyscy, którzy nie podzielają natręctwa R. (stale odbija mu się "PiS-em"), to "sfrustrowani malkontenci". R. - sfrustrowany (dokładnie: rozczarowany) agitator.
Rozczarowany
Tomasz, zapomniałeś choćby o chrześcijankach i ich dzieciach gwałconych przez muzułmanów w obozach w Niemczech, że śmiesz twierdzić jakoby nie było komu pomagać? Sam manipulujesz wypowiedziami dyskutantów, jak wtedy gdy nazwałeś wyborców PiS motłochem a potem wbrew dowodom wpierałeś że tak nie napisałeś. Nie jesteś ani miłosierny, co bezwstydnie przyznajesz, ani roztropny, bo chcesz przyjąć do Polski muzułmanów ze wschodu - tych których przodkowie byli Polakami, a ich dzieci/wnuki przeszły na islam. Jesteś ignorantem skoro nie wiesz że są też tacy. Ja jestem roztropny, bo chcę przyjąć tylko autentycznych chrześcijańskich uchodźców, jeśli tacy by chcieli do Polski przyjechać. Wiadomo że Polska nie jest w stanie pomóc wszystkim, ale ty odmawiasz pomocy jakiemukolwiek chrześcijańskiemu uchodźcy, i to nie chcesz pomóc ani materialnie ani duchowo, bo chcesz do nich strzelać ostrą amunicją, przez co utwierdzasz swój sprzeciw wobec nauczania Pana Jezusa i doktryny KK.
Tomasz
Rozczarowany Chyba ci się pomyliło Polacy z Rosji Kazschstanu Litwy Białorusi to Chrześcijanie a nie wyznawcy Allacha.Pomoc na pierwszym miejscu należy się wspólnocie rodzinnej wspólnocie narodowej wspólnocie obywatelskiej.
Tomasz
Rozczarowany CD (...)Udzielenie dobrodziejstw jest czynnością cnoty miłości w stosunku do innych ludzi,dlatego należy być bardziej uczynnym w stosunku do osób bliższych.Bliskość jednak między ludźmi zależy od tego,co ich łączy między sobą.Krewnych łączy wspólnota urodzenia,obywateli,wspólnota państwowa itd.Zatem należy świadczyć dobrodziejstwa od rodzaju wspólnoty(...) [...]
Tomasz
Rozczarowany Św Tomasz z Akwinu Suma Teologiczna w skrócie wyd Antyk2004 r Zagadnienie 31 O Dobroczynności [...]Artykuł 2 .Czy należy okazywać dobroczynność wszystkim ludziom?(...)Skoro miłość rozciąga się na wszystkich ludzi,to także dobroczynność powinna obejmować wszystkich,ale zależnie od okoliczności miejsca i czasu gdyż wszystkie czynności cnotliwe powinny uwzględniać właściwe okoliczności.R.t.Nie jesteśmy zdolni świadczyć dobro wszystkim ludziom każdemu z osobna,choć każdy może spotkać się z wypadkiem,kiedy może coś dobrego uczynić poszczególnym ludziom.Miłość więc wymaga,by człowiek nie mogąc świadczyć dobrodziejstw jakiemuś człowiekowi,był jednak duchowo gotowy mu pomóc,gdy nadarzy się sposobność.Możemy jednak być dobroczynnymi dla wszystkich ludzi w ogólności,modląc się z chrześcijan i niechrześcijan.R.t Wyklętym i wrogom państwa należy odmówić dobrodziejstw,by odciągnąć ich od złych czynów.[...]Artykuł 3 (...)Czy trzeba więcej pomagać ludziom bliżs
Tomasz
Rozczarowany nie manipuluj wypowiedziami dyskutantów.Czytaj ze zrozumieniem wypowiedzi.Oprócz Miłosierdzia jest Roztropność Św Tomasz z Akwinu Suma Teologiczna w Skrócie.Zagadninie 56 O przykazaniach odnoszących się do roztropności Artykuł 1.Czy w dekalogu powinno być jakieś przykazanie o roztropności?(...)Czymś na co przede wszystkim rozum wskazuje,są cele życia ludzkiego(...)Roztropność zaś nie odnosi się( bezpośrednio)do celu,ale do tego co do niego prowadzi.Nie było zatem stosowne podawać w Dekalogu przykazania,odnoszącego się bezpośrednio do roztropności.Nie mniej wszystkie przykazania Dekalogu odnoszą się do roztropności jako kierowniczki wszystkich cnotliwych czynności(...)
Tomasz
Rozczarowany Przejrzyj na oczy zobacz co się dzieje w Europie Zachodniej ci "uchodźcy"to większości młodzi mężczyźni którzy zostawili rodziny kobiety z dziećmi w Syrii kraju ogarniętym wojną.Kobiety walczą z bronią w ręku.A mężczyźni co robią ???
Marcus
Powtorze za wieszczem" bramy trzymajcie. zamkniete-bramy trzymajcie zamkniete !!!" przezylismy potop szwedzki,niemiecki,sowiecki,przezywamy demoliberalny- ale po co nam jeszcze islamski ?
Rozczarowany
Tomasz, nigdzie nie naginam doktryny Kościoła Katolickiego do swoich poglądów. To ty tak robisz, talmudycznie twierdząc że nie jest obowiązkiem by pomagać bliźnim którzy PRAWDZIWIE cierpią niesprawiedliwy ucisk i potrzebują uczynku miłosierdzia w postaci dachu nad głową. Chcesz strzelać ostrą amunicją nawet do autentycznie potrzebujących bliźnich, w tym starców, kobiet i dzieci. Chcesz przyjąć muzułmanów których rodzice byli Polakami. Moje poglądy są zgodne z doktryną Kościoła Katolickiego. W innym wątku przytoczyłem na ich poparcie konkretne zapisy Katechizmu Kościoła Katolickiego (KKK2443 do 2449). Gdybym się mylił, ktokolwiek na tym forum katolickim i (podobno) dla inteligencji przytoczyłby odpowiednie zapisy z dokumentów Kościoła Katolickiego w których byłoby jasno stwierdzone że nie jest obowiązkiem katolika pomagać bliźnim którzy PRAWDZIWIE cierpią niesprawiedliwy ucisk i potrzebują uczynku miłosierdzia w postaci dachu nad głową.
Tomasz
Osoba o pseudo"Rozczarowany"promuje politykę która doprowadzi do destrukcji Państw Narodowych i Kościoła Rzymsko-Katolickiego zaplanowanej przez najwyższy stopień masonerii iluminatów.Polityka ta jest wbrew interesom Państw Europy.Jest to diabelski plan.
Tomasz
Rozczarowany Dyktat EUROKOŁCHOZU narzucający kwoty"uchodźców" jest sprzeczny z interesami Państw Narodowych.Jest to celowa polityka prowadząca do zniszczenia Kościoła Rzymsko-Katolickiego i Państw Narodowych.Nie mamy obowiązku przyjmować narzuconych nam "uchodźców"Węgry nie uległy dyktatowi UE nie przyjmują narzuconych odgórnie kwot"Uchodźców" nie to co obecne władze naszego państwa nie liczące się z Interesem Narodowym
Tomasz
Roycyarowanz Naginasz doktrzne Katolicka do swoich pogldow politzcynzch nie ma to nic wspolnego Kođciolem Katolickim,Naginanie Pisma SW do swoich pogladow potepil Pius XII w Enczklice Humani Generis 1950 r.SW Pius X Enczklika PASCENDI Potepionz jest moderniym
Rozczarowany
Czy rodacy w Rosji są gwałceni zdaniem Tomasza? A co z tymi rodakami którzy są muzułmanami bo porzucili wiarę ojców? Czy Tomasz także chce ich przyjąć? Czy Tomasz chce ostrymi pociskami traktować nawet chrześcijańskie kobiety i dzieci, jeśli by chciały uciec do Polski przed prześladowaniami ze strony muzułmanów? Czy Przykazanie Miłości Bliźniego Tomasz nazywa "dyktatem eurokołchozu"?
Rozczarowany
Pewna osoba ukrywająca się pod pseudo "Tomasz"osoby które bronią nauczania Pana Jezusa i doktryny Kościoła Katolickiego nazywa nienawistnymi ,itd.Wszędzie widzi wrogów zachowuje się podobnie jak Stalin który biegał po Kremlu z naganem szukając wrogów ;)
Tomasz
Pewna osoba ukrywająca się pod pseudo "Rozczarowany"osoby które mają odmienne zdanie na temat polityki prowadzonej przez PIS są nazywani nienawistnymi ,itd.Wszędzie widzi wrogów zachowuje się podobnie jak Stalin który biegał po Kremlu z naganem szukając wrogów.
Tomasz
Rozczarowany Chrześcijanie z Syrii już są w Polsce dzięki fundacji ESTERA.Hajpierw należy pomóc rodakom z Rosji Kazachstanu Ukrainy Białorusi Litwy. Na Litwie Polaków władze szykanują.Należy brać przykład z Węgier prowadzą suwerenną politykę odmówili przyjęcia"uchodźców"nie to co władze Polski które uległy dyktatowi EUROKOŁHOZU.70%^Morderstw 30%Gwałtów w Rosji to sprawki Gruzinów Czeczenów Azerów tak samo jest w Europie Zachodniej.Chyba nie chcesz rozbojów gwałtów ,kradzieży ataków terrorystycznych???Do Niemiec można zorganizować transport humanitarny z pomocą dla Chrześcijan.Zamknąć granice otoczyć drutem kolczastym postawić straż graniczną policję z karabinami z ostrymi pociskami przywrócić kontrolę graniczną.
Rozczarowany
Ciekawe czy publiczność ZAPIEJE z zachwytu nad elokwencją pewnej K.B. :)
Rozczarowany
Tomasz, pomyliłeś adres. Kieruj swe uwagi do tych którzy bezpośrednio, brutalnie atakują interlokutorów broniących doktryny Kościoła Katolickiego. Niestety, takie nienawistne wypowiedzi się tu pojawiają. Przykazanie Miłości Bliźniego jest łamane przez tych którzy w jakiejś formie głoszą pogląd "ŻADNYCH uchodźców", w tym autentycznie potrzebujących pomocy, np. kobiet chrześcijańskich i ich dzieci gwałconych w obozach przez muzułmanów. Czy Polaków w Rosji, Litwie, Białorusi ktoś gwałci i morduje?
Rozczarowany
Tomasz, pomyliłeś adres. Kieruj swe uwagi do tych którzy bezpośrednio, brutalnie atakują interlokutorów broniących doktryny Kościoła Katolickiego. Niestety, takie nienawistne wypowiedzi są zamieszczane przez moderatora. Przykazanie Miłości Bliźniego jest łamane przez tych którzy w jakiejś formie głoszą pogląd "ŻADNYCH uchodźców", w tym autentycznie potrzebujących pomocy, np. kobiet chrześcijańskich i ich dzieci gwałconych w obozach przez muzułmanów. Co takiego złego dzieje się Polakom w Rosji, Litwie, Białorusi - czy ich też gwałcą i mordują? "POLAK ALBO BĘDZIE MĄDRY ALBO GO NIE BĘDZIE", więc sfrustrowanych malkontentów nie będzie?
wwm
Osobnik występujący pod nazwą "Rozczarowany" pisze tak: "(...) podstawcie w miejsce "Niemcy" - "sfrustrowani malkontenci", w miejsce "bezrobocia i wstydu" - "zawiści wywołanej dojściem do władzy PiS, a nie ich idoli", a w miejsce "przedstawiciele innych nacji" - "uchodźcy"". Osobnikowi temu wszystko kojarzy się z: 1) "PiS-em", 2) "uchodźcami", 3) "miłością" (czy też "Miłością"). Ponieważ publiczność tej obsesji nie podziela, osobnik ów jest - jak sama nazwa wskazuje - "rozczarowany".
Tomasz
Rozczarowany pomyliłeś adres pch24 pl nie jest portalem partii politycznych tylko chrześcijańskim Regulamin Pch 24 pl -są bezpośrednimi,brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich.Wypowiedzi nienawistne nie są zamieszczane przez moderatora.Przykaznie miłości bliźniego nie jest łamane."KOCHAJ WŁASNY NARÓD SZANUJ INNE NARODY"Należy się pomoc w pierwszej kolejności Polakom z Kazachstanu Ukrainy Rosji Litwie Białorusi.Pogromy to specjalność rosyjska i niemiecka.Polacy nie są zbójcami.Mamy prawo decydować czy chcemy"uchodźców"narzuconych siłą przez EUROKOŁHOZ."POLAK ALBO BĘDZIE MĄDRY ALBO GO NIE BĘDZIE"
Tomas
70% zabójstw to sprawka imigrantów oraz 30% gwałtów w Rosji w Europie Zachodniej jest podobnie.Wzorem Węgier nie powinniśmy przyjmować "uchodźców".
E
Przecież pierwsza setka "uchodźców" ma trafić do Polski już w marcu w okolice Warszawy. Dlaczego nikt o tym nie pisze.
Mark II
@onyx - a zdziwiłbyś się o czym opowiadają niektórzy zwolennicy RAŚ-u, dla tych historia Śląska jest wyłącznie niemiecka. Polecam jeszcze wycieczkę przez rozmaite "-dorfy" oder "-witze" na Opolszczyźnie. I nie jestem pewien, czy tylko historia odgrywa tam zasadnicza rolę. Wciąż żywe jest tam przekonanie o doskonałej organizacji państwa niemieckiego, a "miłość" ową podsyca zasobność zachodniego sąsiada. Górny Śląsk rzeczywiście w mniejszym stopniu, nadal jednak w niektórych dzielnicach proniemieckie sentymenty są dość silne, szczególnie pośród nieco mniej rozgarniętych Ślązaków. Ale też nadal pamięta się o przymusowych robotach i volkslistach. Byłbym ostrożny z szacowaniem liczby zwolenników Niemiec...
Sir James
O Kaszubów bym się nie bał. Mam znajomych Kaszubów i jest to najbardziej spolonizowana mniejszość (o ile w ogóle nią są). Jeden z nich nigdy nawet nie ściąga polskiej flagi ze swojego domu w Gdyni. :)
Tomasz
onyx Ślązacy Kaszubi uważali się za Polaków były też czarne owce ale ich nie było dużo.
Kamil
Nie wierzę w taki scenariusz jak przy II wojnie światowej, ale coś się pewnie zacznie dziać. Niemcy podczas II wojny światowej dokonali ludobójstwa na Żydach, ale oni stali się celem głównie z powodów ekonomicznych. Byli częścią "plutokracji". Dobrze im się powodziło, a tymczasem upokorzonych traktatem wersalskim Niemców spotkał wielki kryzys. Teraz zaś muzułmanie w Niemczech są realnym zagrożeniem. Nie są "winni" bogactwa, a gwałtów, mordów, zabierania Niemcom przestrzeni w ich własnym państwie. O ile holocaust był straszliwym ludobójstwem, tak odwet na muzułmanach będzie zwykłą samoobroną. Najlepiej jednak żeby humanitarnie odesłali ich wszystkich tam skąd przybyli. Oby Polska uchroniła się od takich problemów. Oczywiście najlepszą na to receptą będzie nie przyjmowanie "uchodźców".
Radwański
Dobry tekst! Popieram tezy autora! Nie możemy nikogo przyjmować, bo to niebezpieczeństwo i dla Europejczyków i imigrantów. Źle, gdyby Europejczycy splamili sobie ręce krwią przybyszów, albo imigranci naszą. To byłyby zbrodnie! Zamknąć granicę, pomagać w obozach dla uchodźców w Turcji i Libanie - to jedyna droga!
Rozczarowany
Tomasz, nacjonalizm chrześcijańskim nie objawia się w demonstracyjnym odrzucaniu, czy niekiedy wręcz szyderstwie z Przykazania Miłości Bliźniego, a te zjawiska ostatnio nasilają się choćby na tym forum. Poza tym piszę o chwili OBECNEJ, więc po co argument z ratowaniem Żydów? Osoby z kręgów o których piszę, obecnie nie ratowałyby ani Żydów, ani muzułmanów - gdyby Niemcy chcieli te społeczności wybić.
onyx
do MHW: z taką różnicą, że tych Kaszubów czy Ślązaków prawie nie ma. Są, ale ich odsetek jest tak niski i nie utożsamiają się oni z Niemcami. To nie te czasy
Tomasz
Rozczarowany Pomyliłeś pojęcia narodowego-socjalizmu który pochodzi z ideologii marksistowskiej walkę klas zamieniono na walkę ras szowinizm to specjalność niemiecka a nie Polska.Nie wiesz co to jest NACJONALIZM CHRZEŚCIJAŃSKI"KOCHAJ WŁASNY NARÓD SZANUJ INNE NARODY"ROMAN DMOWSKI.Wielu działaczy SN ONR za ratowanie Żydów poniosło śmierć z rąk hitlerowców."POLAK ALBO BĘDZIE MĄDRY ALBO GO NIE BĘDZIE"Nie mamy obowiązku przyjmować narzuconych nam przez EUROPEJSKI ZWIĄZEK REPUBLIK SOCJALISTYCZNYCH \'Uchodźców"przykład Węgry.Chrześcijanie z Syrii są w Polsce dzięki fundacji Estera.Najpierw sprowadźmy naszych rodaków z Rosji Kazachstanu Ukrainy oni też oczekują naszej pomocy.
kvt
Potrzebny, rzetelny, świetny artykuł! Dziękuję.
MHW
Jest również wariant rozwoju wydarzeń bardzo niekorzystny dla Polski. Jeśli z czasem władzę w Niemczech przejmą środowiska nacjonalistyczne i rasistowskie, to po takim, czy innym załatwieniu sprawy "imigrantów", będą szukali nowego wroga. A jeżeli jeszcze do tego znajdą pretekst w postaci obrony prześladowanych przez polskich "faszystów" Ślązaków, czy Kaszubów, to możemy mieć powtórkę z historii.
nemo
Choć oczywiście w głęboko chrześcijańskiej Europie o masowej eksterminacji mowy być nie mogło, to masowe wypędzenia Żydów miały przecież miejsce. Choć podzielam poglądy Autora, że tzw. Oświecenie przyniosło dużo złego, to koegzystencja stanowiła czasem problem. Nie można wygłaszać tak kategorycznych twierdzeń, bo wystawia się wówczas na strzał.
Rozczarowany
"Niemcy na zabój kochali samych siebie, coraz mniej osób czuło miłość do bliźnich, wszyscy zaś boleli z powodu bezrobocia i wstydu ... i przedstawiciele innych nacji padli ofiarą braku chrześcijańskiej miłości bliźniego i chorobliwego umiłowania samych siebie" - podstawcie w miejsce "Niemcy" - "sfrustrowani malkontenci", w miejsce "bezrobocia i wstydu" - "zawiści wywołanej dojściem do władzy PiS, a nie ich idoli", a w miejsce "przedstawiciele innych nacji" - "uchodźcy". I mamy jakże tragiczny obraz pewnego środowiska w Polsce.
x
Pewne akty odwetowe będą, jednak raczej spontaniczne i oddolne. Nie wierzę w zorganizowany Holokaust. Politpoprawność zabrania politykom o tym nawet myśleć. No, słaba ta przeszkoda, ale jest i druga, dużo większa. Niemcy w czasach Hitlera były dużo lepiej zorganizowane niż obecnie. Mimo największej choćby nienawiści, najbardziej mściwych polityków i obywateli, dzisiejsza Europa nie poradzi sobie z przeprowadzeniem ludobójstwa. Nie da się zapewnić obsługi logistycznej, zabezpieczenia policyjnego itd.
I tu należy dodać: "gdzie drwa rąbią, wióry lecą" - zatem pod nóż w następnej kolejności pójdą Polacy mieszkający w Niemczech i od lat płacący tam podatki.
Mentosik
Niemcy juz niedlugo nie wytrzymaja.Poprawnosc polityczna musi kiedys upasc.Ratunkiem dla niemiec i europy to nowy przywodca ktory skututecznie oczysci europe z sidel islamskiego terroru.Przeciez mozna ich deportowac w te strony skad przybyli i dodatkowo zabezpieczyc granice.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.