DZISIAJ JEST
CZWARTEK 21 WRZEŚNIA
Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
Imieniny obchodzą:
Janusz, Hipolit, Mira
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Tydzień eutanazji w Holandii. W ten sposób promują... świadome umieranie

Data publikacji: 2016-02-21 07:00
Data aktualizacji: 2016-02-21 11:10:00
Tydzień eutanazji w Holandii. W ten sposób promują... świadome umieranie
fot. PHOTOPQR/VOIX DU NORD

Holenderscy eutanaziści organizują w tym roku Tydzień Eutanazji. Chcą pokazać zwłaszcza młodym ludziom, że pozbawianie pacjentów życia jest miłosierną i postępową praktyką. Odbywają się wykłady, projekcje filmów i prezentacje dzieł sztuki na temat śmierci.


Tydzień Eutanazji, który odbywa się w dniach 13 – 20 lutego, organizowany jest przez Holenderskie Stowarzyszenie na rzecz Dobrowolnego Zakończenia Życia (NVVE). Organizacja, która powstała w roku 1973, chce w ten sposób świętować 15. rocznicę zalegalizowania w Holandii eutanazji. Uśmiercanie pacjentów stało się w tym kraju możliwe 1. kwietnia 2002 roku.


Eutanaziści emitowali między innymi film o kobiecie, która zdecydowała się na eutanazję w wieku 27. Organizują też dyskusję w kawiarni, podczas której przemawiać będą zwolennicy eutanazji niechcący uznać śmierci za „normalne” zjawisko. Prezentowana jest też sztuka mówiąca o swoistym „zwycięstwie” nad śmiercią, przez co rozumie się samodzielne wybieranie przez człowieka momentu odejścia, tak, by nie dać się śmierci zaskoczyć.


Eutanaziści chcą też w ciągu Tygodnia Eutanazji przekonywać, że potrzebne są wciąż w holenderskim prawie zmiany. Chodzi między innymi o dopuszczenie eutanazji par, co pozwalałby dwojgu ludzi na wspólną śmierć.


Dodatkowo umożliwiona powinna być zdaniem NVVE samodzielna eutanazja (na przykład poprzez zażycie nielegalnej dziś, śmiercionośnej pigułki). Eutanziści chcieliby też zalegalizować uśmiercanie osób chorych na demencję, które nie mogą wprawdzie same zdecydować o swojej śmierci, ale których „jakość życia” jest niewątpliwie bardzo niska. O ich śmierci mieliby decydować krewni, a w przypadku ich braku po prostu… państwo.


Wreszcie NVVE chciałoby dopuścić eutanazję z powodu „zmęczenia życiem”, a więc de facto zabijanie osób wprawdzie zdrowych, ale pragnących umrzeć.Pach

Źródło: Katholisches.info


 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
henryk4646
podoba mi sie ustawodawstwo holenderskie w tym zakresie,wyraznie przemyslane i dyskutowane w dlugim okresie czasu...mysle ze bylbym w stanie swiadomie podjac taka decyzje w przyszlosci jestem jak najbardziej ZA.poniewaz w Polsce to raczej maloprawdopodobne wiec trzeba bedzie sie udac taqm gdzie jest to mozliwe.Zapewne i Czechy podejma podobne ustawodawstwo...na co licze
Teresa
Nawet nie wiadomo jak to komentować. A swoją drogą, nazwa " euta - naziści" bardzo trafna.
ewa
To jest chore i nienormalne .
Szymon Ziarko
Precz z cywilizacją śmierci! Czyżby to koniec świata ?
rozsądny
Ci miłośnicy eutanazji powinni dać dobry przykład i zacząć od siebie. Byłoby po sprawie. A tak w szpitalu musisz uważać na słowa, bo wszystko mogą uznać jako prośbę o ostatni zastrzyk w życiu... Dużo zdrowia przeciwnikom uśmiercania niewinnych
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.