DZISIAJ JEST
WTOREK 19 WRZEŚNIA
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
NMP z La Salette
Imieniny obchodzą:
January, Emilia, Teodor, Konstancja
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Roman Motoła

Herod Roku, oby tylko 2016!

Data publikacji: 2017-01-05 07:00
Data aktualizacji: 2017-01-08 07:56:00
Herod Roku, oby tylko 2016!
Fot. Krystian Maj / Forum

Pod adresem Fundacji Pro – Prawo do Życia posypały się ostatnio z kilku stron oskarżenia o działanie na szkodę ruchu pro-life. Bezpośrednim powodem było ogłoszenie rezultatów corocznego plebiscytu na „Heroda Roku 2016”, czyli osobę, która w największym stopniu przyczyniła się do tego, iż w Polsce wciąż zabijane są – w wątpliwym majestacie prawa – dzieci nienarodzone.

 

Mało chwalebnego tytułu nie przyznaje zarząd Fundacji, lecz internauci głosujący poprzez jej witrynę internetową. Dobór zaś nominowanych był sprawiedliwy. Jarosław Kaczyński, z racji swych „zasług”, mógłby poczuć się niesłusznie pominięty, gdyby zabrakło go w tym gronie.

 

Popatrzmy na sekwencję zdarzeń: na długo przed wyborami partia kierowana przez Kaczyńskiego zapisała ochronę życia w pierwszych zdaniach własnego programu. Z myślą o poparciu ze strony katolików deklarowała przywiązanie do chrześcijańskich wartości. Politycy partii pytani, czy wystąpi ona z ustawową inicjatywą w duchu pro-life odpowiadali, że czekają na projekt obywatelski, by nie upolityczniać sprawy. Gdy jednak projekt się pojawił, tylko w pierwszym odruchu czołowe postaci Prawa i Sprawiedliwości deklarowały poparcie dla ochrony życia.

 

Im bardziej stawało się jasne, że Komitet „Stop aborcji” z łatwością uzbiera wymagane do przyjęcia projektu pod obrady przez parlament 100 tysięcy podpisów, liderzy ugrupowania coraz mocniej odcinali się od inicjatywy. Wreszcie, na oczach całej Polski, dopuścili do karczemnej wręcz awantury na posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości. Rzekomo ze strachu przed czarnymi parasolkami proaborcyjnego aktywu, błyskawicznie odrzucili projekt. Nie było szansy na merytoryczną dyskusję ani wprowadzenie poprawek. Prezentująca przed posłami założenia nowelizacji przedstawicielka „Stop aborcji” nie miała nawet możliwości zdążyć na zwołane ad hoc posiedzenie komisji. I tak zresztą zostało ono ograniczone tylko do przyjęcia wniosku o odrzucenie inicjatywy pro-life. Następnego dnia, związana imperatywem „moralnej dyscypliny” sejmowa większość (każdy, oczywiście w niezachwianym poczuciu wolności własnego sumienia) zmieniła o 180 stopni opinię na temat projektu i wyrzuciła go do kosza.

 

Jeśli ktoś chce, szuka sposobów. Jeśli nie chce – ucieka się do wymówek. Niewiele ponad rok rządów PiS przekonało dobitnie, iż posiadająca sejmową większość partia potrafi skutecznie przeprowadzić wolę własnego lidera. Według swego uznania i potrzeby chwili. Jeśli trzeba, po to by zgasić konflikt. Innym razem posłuży się chaosem, tak jak w przypadku obecnej sejmowej awantury, którą można było uciąć u korzenia równie szybko jak utrącono obywatelską inicjatywę. Niestraszny PiS-owi Trybunał Konstytucyjny ani Komisja Wenecka. Niestraszny cia-Majdan, europarlament i Komisja Europejska. Wszechpotężna partia zadrżała na widok czarnych parasolek...

 

W takich okolicznościach, biorąc też pod uwagę dokonania poprzednich laureatów (Donald Tusk, Hanna Gronkiewicz-Waltz) pominięcie osiągnięć prezesa PiS byłoby zwyczajnie krzywdzące.

 

PiS miał bowiem okrągły rok, by wspólnie ze środowiskami obrońców życia i hierarchami Kościoła omówić plan wprowadzenia w Polsce pełnej ochrony życia, zgodnie z elementarną sprawiedliwością. Był czas na rozmowy, na szeroką akcję promocyjną w mediach „odzyskanych” i katolickich. Łatwo można byłoby wówczas uniknąć kompromitujących (dla nadawców, nie adresatów!) oskarżeń wobec Fundacji Pro oraz instytutu Ordo Iuris o brak należytej kampanii informacyjnej.

 

Jarosław Kaczyński wybrał jednak strategie uników oraz „dziel i rządź”. Wolał poprzez najbliższych współpracowników przekonać swoich katolickich i „prawicowych” entuzjastów oraz – pośrednio bądź bezpośrednio – także hierarchów Kościoła o tym, że projekt pełnej ochrony życia nie ma szans na przegłosowanie. Mniejsza o metody tej perswazji, tych możemy się zaledwie domyślać. Tak czy inaczej, dzisiaj, jak dosadnie ujęła to jedna z czołowych postaci polskiego ruchu pro-life, „PiS ma pełnię władzy, a co za tym idzie, jego wierchuszka ma też możliwości dokładnego zorientowania się, co dzieje się w konkretnych środowiskach. I dlatego pluje nam, obrońcom życia, w twarz. Każdemu po równo. Wie, że może”.

 

Nie wiem, co kierowało wszystkimi głosującymi w plebiscycie Herod Roku 2016 (znam motywacje zaledwie jednego). Jednak obrońcy życia mieli prawo oczekiwać od Jarosława Kaczyńskiego więcej niż od wymienionych wyżej polityków PO. Ich postępowanie w kwestii rzezi nienarodzonych przynajmniej nie kłóci się z deklaracjami.

 

Najmocniejsze spośród oskarżeń kierowanych dzisiaj wobec Fundacji Pro – Prawo do Życia dotyczą zniweczenia kilkudziesięcioletniego dorobku organizacji pro-life. Kilku działaczy Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia szermuje nieustannie wynikami badań sondażowych, zgodnie z którymi w ciągu zaledwie paru miesięcy poparcie dla pełnej ochrony nienarodzonych miałoby spaść w Polsce aż o połowę. Oczywiście, wszystko rzekomo z powodu projektu „Stop aborcji” i pikiet, w trakcie których fundacja państwa Prybyłów i Mariusza Dzierżawskiego prezentuje na wielkoformatowych planszach skutki zbrodni aborcji.

 

Wolne żarty. Nawet jeśli ów spadek był faktem, w co mocno wątpię, równie histeryczną reakcję lewicowo-liberalnych mediów, a w ślad za nią ewentualną zmianę nastrojów społecznych, wywołałaby jakakolwiek próba zmiany ustawy dopuszczającej zabijanie dzieci. Także ta firmowana przez PFROŻ, różniąca się od propozycji Ordo Iuris ponoć zaledwie jednym, chociaż istotnym szczegółem. Powtórzę: porażka inicjatywy obywatelskiej wynikała z braku jedności środowisk pro-life i katolickich, oraz désintéressement ogłoszonego wobec projektu przez prezydium Komisji Episkopatu Polski.

 

Fundacja Pro – Prawo do Życia działa zaś w podobny sposób, konsekwentnie już od wielu lat. Cieszy się rosnącym poparciem, zwłaszcza wśród młodego pokolenia. Stale przybywa jej wolontariuszy. Zajmuje się najtrudniejszą stroną społecznego uświadamiania w temacie zabijania dzieci przed narodzeniem. Afirmowanie wartości i piękna życia to bowiem tylko część kampanii pro-life. Jej drugim, również niezbędnym obliczem, jest konieczność pokazania, jak w istocie wygląda morderczy proceder skrywany za gładkimi eufemizmami. Czy chociaż jedna osoba stała się zwolennikiem tzw. aborcji dlatego, że zobaczyła drastyczne w swojej wymowie plakaty fundacji? Bardzo wątpliwe.

 

Czy sprawa obrony życia jest polityczna? Tak, panie i panowie parlamentarzyści! Jest etyczna, cywilizacyjna, ale także polityczna. Chyba nie jesteście zaskoczeni, sami podnosiliście ręce „za życiem”, kiedy od was nic nie zależało, bo byliście w opozycji. Dziś, tracąc część poparcia swego elektoratu, ponosicie konsekwencje własnych niezrealizowanych deklaracji.

 

Nie ma powodu, dla którego Mariusz Dzierżawski i jego współpracownicy mieliby stosować wobec polityków różnych opcji odmienne miary. Nie powinno dziwić także, iż więcej wymagają od rządzących niż od opozycji. Sam program socjalny nazwany, cokolwiek na wyrost, „Za Życiem”, może być oceniany pozytywnie, lecz tylko jako uzupełnienie do ustawy chroniącej nienarodzonych. Sam nie wystarczy by skutecznie strzec ich istnień, czego dowodzą przykłady krajów zachodnich. Póki co zatem, Polska pod rządami PiS pozostała na eugenicznej ścieżce i wciąż selekcjonuje ludzi ze względu na niepełnosprawność oraz okoliczności poczęcia. Oby już niedługo!

 

Tytuł Heroda nie jest dożywotni. Oby Jarosław Kaczyński w roku 2017 zapisał się w pamięci obrońców życia znacznie lepiej.

 

Roman Motoła

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
nederlanden
Ala pan Kaczyński i wszyscy posłowie, którzy głosowali za odrzuceniem ustawy są poza Kościołem. Sami się automatycznie z niego wykluczyli.
Tomasz
Zbm Obrona życia to nie taktyka polityczna .Etyka sytuacyjna jest potępiana przez Urząd Nauczycielski Kościoła.Nie ma "Katolika"ale ja mam inne zdanie w kwestiach moralnych Katolik w Kościele Katolik w Urzędzie.Politycy "Katolicy"głosujący z odrzuceniem projektu ustawy zakazującej zabijanie dzieci poczętych sami wykluczyli się ze społeczności wierzących.[por C.I.C 1983 c.a.n 915-916]
r
@zbm: żyjesz w oderwaniu od realnego świata. Nie było jakiejkolwiek groźby obalenia rządu przez "czarne protesty". Porównaj sobie ich skalę i poparcie Polaków, z dużo większą skalą protestów KOD w sprawie Trybunału. Skoro rząd nie bał się obalenia przez KOD, tym bardziej nie bał się obalenia przez "czarne protesty". Po drugie, KOD ma mocne wsparcie UE, a "czarne protesty" wsparcia w takim stopniu by nie uzyskały, i to jakoś PiS nie przeraża. Co do: "do władzy doszłaby lewica", to już totalnie odpłynąłeś od realiów. Pokaż mi sondaż w którym proaborcyjna lewica (SLD, Nowoczesna, Razem) ma jakiekolwiek szanse na rządzenie w Polsce! Bezmyślne to są pomysły o tworzeniu wyjątku wśród morderców, w postaci niekarania zbrodniarki tylko dlatego że jest matką dziecka, co uzasadniłem poprzednio. Jeśli jesteś za niekaraniem matek, czemu nie nawołujesz do niekarania matek mordujących dzieci JUŻ NARODZONE, co? Idea karania WSZYSTKICH sprawców zbrodni jest logiczna i racjonalna.
zbm
@Tomasz Kaczmarek - a wy niestety panowie swoje, moim zdaniem mylisz środek z celem, strategię z taktyką, zestawiasz sprawy będące na róznych poziomach porównawczych..itp.itd.Kończe, bo to nie ma sensu!
Tomasz Kaczmarek
Zbm To może nazwiesz obrońców życia "ruskimi agentami" jak portal niezależna ? Kompromis w kwestiach moralnych nie istnieje.Etykę sytuacyjną potępia Urząd Nauczycielski Kościoła.Papież Jan Paweł II był za karaniem kobiet za zabicie dziecka poczętego."NARÓD ZABIJAJĄCY WŁASNE DZIECI JEST NARODEM BEZ PRZYSZŁOŚCI""DEMOKRACJA BEZ WARTOŚCI PRZERADZA SIĘ W JAWNY BĄDŹ ZAKAMUFLOWANY TOTALITARYZM"PAPIERZ JAN PAWEŁ II BŁ KS JERZY POPIEŁUSZKO "PRAWDA KTÓRA NIC NIE KOSZTUJE JEST KŁAMSTWEM"
zbm
@ r - Nibu jak?-a niby tak, że o mały włos nie doszło do obalenia rządu i do władzy doszłaby lewica, która zresztą już w tym samym czasie złożyła projekt o całkowitym uwolnieniu "prawa kobiet do aborcji".W Radiu Maryja, jesden ze znanych działaczy prolajfiwych-dr. Kawecki z Krakowa wyraźnie podkreślał, że sprawa "karalności kobiet", drastycznie zmniejszyła poparcie wśród Polaków dla organizacji ochrony "zycia nienarodzonego"!Oto jaki efekt wywałał bezmyślny pomysł o karaniu kobiet.Czy to ci nic nie mówi.?!!
r
@zbm: piszesz prawdę że nie widzisz, ślepcze. Te 1000 mordowanych dzieci wcale nie zabezpiecza setek tysięcy innych! Gdyby PiS wprowadził prawo w pełni chroniące ich życie, nie zaszkodziłoby to innym, bo niby jak? Nawet jeśli PiS straciłby władzę, to na rzecz kogo? Według wszelkich sondaży partie będące za zwiększeniem liczby morderstw dzieci nie mają szans na osiągnięcie 50% miejsc w parlamencie. Czyli, W NAJGORSZYM PRZYPADKU, w przyszłości nastąpiłby powrót do stanu obecnego. Nie do czegoś gorszego niż obecnie! A przez te kilka lat, kilka tysięcy dzieci zostałoby uratowanych. I tu dochodzę do drugiego aspektu, w który katolicy wierzą, a ty, ślepcze, "nie widzisz". Ofiarowanie Panu Bogu takiego aktu prawnego, w pełni zgodnego z Jego wolą, spotkałoby się z Bożą pomocą dla Polski, którą Bóg obiecał w wielu objawieniach. Co do herezji, to sam zachowujesz się jak "letni" modernista (Ap3,16). Nie sugeruj bzdurnie że herezją jest bycie "gorącym", bo to zgodne z Mt5,37.
zbm
@ r - człowieku, dalej nic nie rozumiesz?Nie rozumiesz ze obecna ustawa, wymuszona warunkami politycznymi (a w zasadzie "wojną cywilizacyjną")...tak, "posyłając na smierć" ok 1000 dzieci, ratuje przez to setki tysięcy? Jesteśmy na wojnie!!!dlatego sa te niewinne ofiary!Ale innej drogi na razie nie widać!W mojej pracy, koleżanki, głosujące na PiS, w większości w poniedziałek przyszły "na czarno" - w tym babcie-wnukom, matki-dzieciom i młode kobiety.Jak w takich warunkach chcesz przeprowadzić całkowity zakaz aborcji-który ja tez popieram z całego serca!Herezja manichejska (jak już pewnie wiesz)zbyt dosłownie i literalnie brała słowa Ewangelii, co doprowadzało do wynaturzeń w życiu religijnym, i chaosu w życiu publicznym.Twierdzę że ludzie o takich poglądach te ten temat jak twój, ocierają się o zachowania heretyczne!
r
@zbm: No przecież właśnie dlatego popieram wprowadzenie zapisu o karalności sprawcy/sprawców morderstwa nienarodzonego dziecka, w tym matki jeśli jest ona sprawczynią/współsprawczynią, by czyn ten był opisany prawem jako czyn zabroniony, a więc jego dokonanie byłoby zagrożone karą. Czy tak to ciężko zrozumieć? Nie zarzucam PiSowi że łamie obecnie obowiązujące prawo karne, lecz stwierdzam że ci spośród PiS którzy popierają obecny stan prawny w kwestii tzw. aborcji - łamią Prawo Boże. To też tak trudno zrozumieć? A że obecne prawo karne nierówno traktuje różnych morderców (określonych mordercami na podstawie Prawa Bożego), to fakt który uzasadniłem wcześniej. Co do zarzutu siania herezji manichejskiej - udowodnij ten kłamliwy zarzut, albo okażesz się bezpodstawnym oszczercą. A na takich czeka Sąd Boży.
zbm
@ r i @ Leszek - sęk w tym że karac "za przestępstwo" można wtedy i wyłącznie wtedy, kiedy dany czyn opisany jest prawem jako czyn zabroniony a złamanie grozi i podlega karaniu!Czy tak to ciężko zrozumieć...?Jeżeli dotychczasowe prawo "nie zabrania" to o jakim łamaniu prawa przez PiS i nierównemu traktowaniu w "karaniu za zbrodnie" piszecie..?Mylicie etykę, moralność z funkcjonującym aktualnym prawem, a dodatkowo politykę, środki polityczne, z celem politycznym!Powiem więcej - siejecie herezję manichejską i moim skromnym zdaniem za to w średniowieczu czekałby was sad inkwizycyjny!
Tomasz
Leszek to nie żadne "przerywanie ciąży" tyko świadome morderstwo dziecka poczętego.PAPIEŻ JAN PAWEŁ II"NARÓD ZABIJAJĄCY WŁASNE DZIECI JEST NARODEM BEZ PRZYSZŁOŚCI"
r
@leszek: no to analogicznie, proszę się domagać zaprzestania karalności wszelkich przestępstw. Ot choćby wszelkich morderstw. Bo może ktoś chciałby zamordować sąsiada, gdyż ten robi remont i strasznie hałasuje, przez co niesamowicie przeszkadza? I tu problem, bo obowiązująca obecnie karalność morderstw zmusiłaby takiego biednego, żyjącego w dyskomforcie hałasu człowieka albo do wynajęcia płatnego mordercy, a nie są to tanie rzeczy, albo zmusiłaby go do ryzykownych działań pokątnych, w kiepskich warunkach, grożących mu wielkimi przykrościami a nawet śmiercią, bo co jeśli sąsiad będzie się bronił i porani, czy nawet zabije mordercę w obronie własnej? No i ten stres - odkryje policja że to on zamordował, czy nie odkryje? Nieeee, mordercy na pewno na taki dyskomfort nie zasługują! Zresztą, podobnie jak kobiety mordujące własne dzieci, prawda?
leszek
nie uwazam katolikow za glupcow , ale calkowity zakaz aborcji wiaze sie z konsekwencjami o ktorych widac wiekszosc obroncow nie potrafi sobie zdac sprawy . Ja nie jestem kobieta, wiec nigdy w referendum w tej sprawie nie wzialbym udzialu , poniewaz uwazam , ze nie mam takiego prawa . A najwazniejsze w tym wszystkim jest uswiadamianie kobiet , a czesto mlodych dziewczyn co do konsekwencji z tym zwiazanych zarowno fizycznych jak I psychicznych .Prawda jest taka , ze po wprowadzeniu calkowitej aborcji , bogate kobiety beda wyjezdzaly za granice w celu wykonania zabiegu , a biedne kobiety beda przerywaly ciaze pokatnie, w kiepskich warunkach I czesto z tego powodu umieraly ...
r
@zbm: zgadza się, różnimy się w tych dwóch sprawach. Co do karalności, prawo karne powinno być logiczne. Czyli albo karzemy wszelkie morderstwa dzieci (uwaga: wyraźnie piszę o morderstwach, czyli działaniach z premedytacją), albo nie karzemy jakichkolwiek morderstw dzieci. Inne propozycje są nielogiczne, a więc w przypadku prawa - niesprawiedliwe, bo faworyzują jednych morderców, a dyskryminują innych. Co do przykładu z samolotem, cały czas nie dostrzegasz że gdyby PiS uchwalił TYLKO zakaz aborcji eugenicznej, nawet TYLKO wobec dzieci z chorobami pozwalającymi na wieloletnie życie (np. zespół Downa), to już by ograniczył ilość LEGALNYCH morderstw dzieci o ponad połowę, a jednocześnie wytrąciłby broń z ręki zwolennikom mordowania, bo oni nie odważą się ryczeć: mordujcie dzieci z zespołem Downa. Czemu PiS tego nie zrobił? Nawet tylko z punktu widzenia interesu partyjnego, taka opcja by PiSowi bardziej pomogła (odbudowa wizerunku "dobrej zmiany") niż zaszkodziła.
Tomasz
Zbm w kwestiach moralnych nie ma kompromisu.Etyka sytuacyjna jest potępiona przez Urząd Nauczycielski Kościoła.Albo polityk jest Katolikiem w Kościele Katolikiem w Urzędzie albo sam wyklucza się ze społeczności wierzących.[por C.I.C 1983 C.A.N 915-916]PAPIERZ JAN PAWEŁ "NARÓD KTÓRY ZABIJA WŁASNE DZIECI JEST NARODEM BEZ PRZYSZŁOŚCI"BŁ KS JERZY POPIEŁUSZKO"PRAWDA KTÓRA NIC NIE KOSZTUJE JEST KŁAMSTWEM"
Tomasz
Zbm nie rozumiesz PIS też jest lewicowy to etatyści czyli pobożna lewica jak przedwojenna Sanacja.Nic są nie lepsi od liberałów wyrzucili do kosza projekt zakazujący zabijania dzieci poczętych nawet nie wnieśli poprawki o zakazie eugeniki.W PIS są politycy poglądach konserwatywnych ale to mniejszość.Nie wiesz że Papież Jan Paweł II był za karaniem kobiet za mordowanie dzieci poczętych.
zbm
@ r - może to zasadniczo wyraźnie nie wybrzmiało, ale ja tez jestem za całkowitym...bezwarunkowym zakazem aborcji i całkowita ochrona dziecka od poczęcia!Rózni nas pogląd na dwie sprawy-jedna to karanie kobiet, a po drugie przykład z samolotem i "żałnierzami na froncie" miał świadczyć o tym iż w warunkach wojny jaką prowadzą organizacje promujace "cywilizację smierci", tj. w warunkach funkcjonowania "kompromisu aborcyjnego",ochroni on tych co maja szanse się narodzić w warunkach ustawy tzw "kompromisowej".Po zwycięstwie "czarneych marszy" i zmianie rządu na lewicowo liberalny sytuacja byłaby o wiele tragiczniejsza dla reszty poczętych dzieci.
Tomasz
ddf "NARÓD ZABIJAJĄCY WŁASNE DZIECI JEST NARODEM BEZ PRZYSZŁOŚCI"PAPIERZ JAN PAWEŁ II BŁ KS JERZY POPIEŁUSZKO"PRAWDA KTÓRA NIC NIE KOSZTUJE JEST KŁAMSTWEM""DEMOKRACJA BEZ WARTOŚCI PRZERADZA SIĘ W JAWNY BĄDŹ ZAKAMUFLOWANY TOTALITARYZM"PAPIERZ JAN PAWEŁ II
r
@leszek: uważasz katolików za głupców? Po śmierci przekonasz się że jesteś w błędzie. ___ @zbm: karalność mordowania dzieci nienarodzonych powinna być oparta na takich samych zasadach jak narodzonych. Czyli jeśli matka, ojciec, "lekarz", "pielęgniarka" przyczynili się do śmierci dziecka - powinni ponosić adekwatną do czynu karę, jako bezpośredni mordercy albo jako współwinni morderstwa. Nielogiczne jest różnicowanie ochrony prawnej dziecka nienarodzonego w porównaniu z narodzonym. Przykład z zestrzeleniem samolotu jest nieadekwatny, gdyż uchwalenie choćby okrojonego projektu (np. likwidacja zabijania dzieci podejrzewanych o zespół Downa) nie przyniosłaby PiS zauważalnych przykrości. Przecież feminazistki ryczą głównie o zagrożeniu życia matek i o zgwałconych kobietach, a żadna otwarcie nie przyznaje się że jest za mordowaniem dzieci tylko ze względu na zespół Downa, bo od razu wyszłaby na nazistkę, a feminazistki nie cierpią gdy im się mówi prawdę o nich.
Charlie Chaplin
Szklarz czaka za rogiem.
zbm
@Tomasz - człowieku, ty po prostu "abstrahujesz od punktu odniesienia"..że tak powiem..."Albercikiem"!Nie odmawiam ci szczerej wiary w to co piszesz, ale w swej ocenie sytuacji wykazujesz się głupotą nie dopuszczalną moim zdaniem dla czytelnika PCh24!Chyba nie odróżniasz "kitu od wazeliny", dlatego grozi ci wypadniecie szyb w twoich oknach!Przeczytaj uważnie..ze zrozumieniem mój wpis, a zajarzysz o co naprawdę chodzi w dyskusji "aborcyjnej"!Powodzenia!
ddf
@Tomasz, w tym przypadku chyba tak. Przynajmniej u pomysłodawców. Reszta to naiwniacy.
Tomasz
Leszek w Polsce nie ma żadnego prawa zakazującego mordowania dzieci poczętych.Właśnie dzieci poczęte są mordowane w majestacie"prawa"."NARÓD ZABIJAJĄCY WŁASNE DZIECI JEST NARODEM BEZ PRZYSZŁOŚCI"PAPIEŻ JAN PAWEŁ II W Polsce many również eugenikę to jest selekcję zarodków mniej wartościowe są zabijane.
Tomasz
Henryk Plebiscyt nie jest organizowany przez fundację Pana Mariusza Dzierżawskiego tylko korzystających z internetu.Plebiscyt herod nie jest polityczny.Polska dnia 19 listopada 2016 została oddana pod panowanie Jezusa Chrystusa Króla mała Intronizacja.
Tomasz
Zbm Polityk "Katolik" wyrzucający do kosza projekt ustawy zakazującej mordowanie dzieci poczętych oraz opowiadający się za zgniłym kompromisem w kwestiach moralnych sam wykluczył się ze społeczności wierzących.[por C.I.C 1983 c.a.n 915-916].Może nazwiesz obrońców życia"ruskimi agentami".Nie obrażaj obrońców życia .
Tomasz
ddf Puknij się w czerep.Obrona życia to prowokacja polityczna?
leszek
w Polsce funkcjonuje jedno z najlepszych praw antyaborcyjnych na swiecie ,malo ludzi o tym wie bo media o tym nie pizza. Co sie zas tyczy calkowitego zakazu aborcji , to tylko glupiec moze o tym marzyc .
Tomasz
To nie fundacja Pana Mariusza Dzierżawskiego przyznaje tytuł Heroda to korzystający z internetu.Plebiscyt nie jest polityczny.Wszyscy zwolennicy PIS mają KLAPKI NA OCZACH .Puknijcie się w czerep należy konstruktywnie krytykować Partię rządzącą."NARÓD KTÓRY ZABIJA WŁASNE DZIECI JEST NARODEM BEZ PRZYSZŁOŚCI"DEMOKRACJA BEZ WARTOŚCI PRZERADZA SIĘ W JAWNY BĄDŹ ZAKAMUFLOWANY TOTALITARYZM"PAPIEŻ JAN PAWEŁ II.
Zima
Absurd - analizując sytuację,to można zarzucić,że wszystkie ciąże bezmyślnych kobiet i mężczyzn to wina J,Kaczyńskiego. Widać przepaść odpowiedzialności, mądrości pokolenia obecnych 70-80 latków i ich wnuków.
ddf
Brak mi już słów. Nie mam siły tłumaczyć. Co fundacja zrobiła by karani byli sprawcy nielegalnych aborcji? I ile takich aborcji jest w Polsce? I to jest clou. Reszta to bicie piany politycznej, prowokacja.
zbm
Już tu pisałem-ci co plują na Kaczyńskiego, kierują się zwykłą głupotą i wykonują bez swojej wiedzy i zgody zwykłą robotę pożytecznych idiotów! Dowodem jest wprowadzenie do tzw. "obywatelskiego projektu" w ostatniej chwili zapisu o karaniu kobiet więzieniem za dokonanie aborcji. A ja pytam - a dlaczego nie mężczyzn ,a dlaczego nie lekarzy , pielęgniarki, a może i polityków tych co chociażby tylko nawołują do "zbrodni" aborcji-przecież za "nawoływanie do zbrodni" też jest paragraf w KK! A może niewinne dzieci które giną ( ok 1000 w Polsce) są jak żołnierze na froncie, którzy giną w setkach..itd, po to aby uchronić ostatecznie miliony itd.Co by było gdyby na skutek "czarych marszy" do władzy doszła lewica?Albo czy ktoś zawahałby się zestrzelić samolot z niewinnymi ludźmi i terrorystami z bronią atomową którzy w ten sposób zabiliby setki tysięcy albo nawet miliony?Czy dowódcę który wydał rozkaz nazwalibyście Herodem Roku, bo przelał krew niewinnych pasażerów?
Henryk
Od czasów sumeryjskich najszybciej upadały rządy, które służyły narodowi. Upadnie PIS wróci Platforma wszystko wprowadzi.. ponownie wiek emeryt, do 67 lat, gender wejdzie otwartymi drzwiami do szkół,przedszkoli, rodziny nie dostaną 500+ na dziecko, zabiorą do już prowadzonych domów dziecka-to żyła złota -PPO/PSL płacił 3000zł z budżetu na każde. Te które służyły tylko wybranej grupie trwały.
Tomasz
Stach co ma Papież Jan Paweł II do Magdalenki ? Przecież w Magdalence był obecny przedstawiciel K E P .Ruch Narodowy jest skłócony OWP ONR NOP.Pan Grzegorz Braun nie wygrał wyborów gdyż nie zarejestrowano jego list z poparciem w całej Polsce.Przecież masoneria nie mogła pozwolić na wybór na Prezydenta Monarchisty Tradycyjnego Katolika Pana Grzegorza Brauna.
ocz
Tytuł Herod 2016 oraz ten i inne artykuły są wyrazem najwyższej miłości jaką można skierować do bliźniego. Są upomnieniem, w którym chodzi o ratowanie duszy Prezesa przed potępieniem wiecznym. Lewacka "miłość" tak jak fałszywe "miłosierdzie" polega na poklepywaniu, obronie, milczeniu, odwracaniu uwagi, prawdziwa chrześcijańska miłość bliźniego upomina i wzywa do nawrócenia.
Witold
Moralność, duchowość, poczucie odpowiedzialności za swoje czyny to sprawa kościoła i hierarchów i prowadzonego pięknie ludu. Ktoś słyszał zachwycające, piękne,zdecydowane kazanie Kardynała Dziwisza????? Wiedział jak uciszyć Ks.Prof. dr hab. Natanka nakładając suspensę. Komu służył? Nałożona suspensa na Księdza Jacka Międlara.
Witold
Moralność, duchowość, poczucie odpowiedzialności za swoje czyny to sprawa kościoła i hierarchów i prowadzonego pięknie ludu. Ktoś słyszał zachwycające, piękne,zdecydowane kazanie Kardynała Dziwisza????? Wiedział jak uciszyć Ks.Prof. dr hab. Natanka nakładając suspensę. Komu służył? Nałożona suspensa na Księdza Jacka Międlara.
Stach
Trzeba było G. Brauna wybrać na prezydenta znowu daliście się JanoPawłowi katolicy nabrać na żoliborskich krętaczy z Pis ....a do sejmu wybrać Ruch Narodowy a nie barnów z układu orągłego stołu
Tomasz
Bilbo owocem zaślepienia Jarosława Kaczyńskiego jest to że projekt ustawy zakazującej zabijanie dzieci poczętych trafił do kosza.Wszyscy którzy bezkrytycznie patrzą na Partię rządzącą są zaślepieni mają klapki na oczach.Plebiscyt nie jest organizowany przez Pana Dzierżawskiego .Tytuł Heroda roku przyznają osoby przez internet.
Tomasz
Liii Herodem jest każdy dopuszczający się mordowania dzieci poczętych oraz opowiadający się za kompromisem w kwestiach moralnych.Urząd Nauczycielski Kościoła potępia etykę sytuacyjną.
Bilbo
Tytuł dla Kaczyńskiego i powyższy artykuł - owocem zaślepienia.
wmo
Tak ma znaczyć Tak. A Nie ma znaczyć Nie. Czy rządy PiS w Polsce to fakt? Tak. Czy w tym czasie są zabijane dzieci, jak za czasów komuny i PO/PSL? Tak. Zatem Jarosław Kaczyński i jego partyjni wspólnicy odpowiadają za to barbarzyńskie bezprawie tu i teraz, a po śmierci poniosą konsekwencje przed Sądem tego, który Stworzył Ziemię, po której chodzimy.
Lili
Herodem jest platforma!!!
Jaki
To,że złodziej mi ukradł samochód to się nie dziwię bo to złodziej ale sąsiadowi nie daruje zabrał mi wycieraczkę z przed drzwi.Mentalność właśnie. Naród który potrzebuje przepisów jak żyć jest ciężko chory- kto nim jest? Ludzie bez zasad, żądający by ktoś wziął odpowiedzialność za ich decyzje jak Alicja Tys. Polska była zobowiązana wyrokiem strasburga do wypłaty 25.000EU i koszty.
stoLica
Ja zatwardziały katol i monarchista, głosowałem na listę PiS (na człowieka z Prawicy Rzeczpospolitej), miałem do wyboru Korwina (wyrosłem już z niego) i Kukiza, co do którego stosunku wobec katolicyzmu miałem ogromne zastrzeżenia. Zawiodłem się srodze na Jarku, gdyż deklarował się jako katolik, widziałem nawet, że przystępuje do komunii, jak wcześniej nie przystępował (tak wiem, Komoruski też przystępował). Dlatego zagłosowałem na niego również w plebiscycie na Heroda niewątpliwie zasłużył, niemniej nie on sam. To nie tylko czarne protesty przyczyniły się do odrzucenia tego projektu. Niestety PFROŻ i KEP wrzucili wrzucili kamienie do ogródka naszej sprawy, krytykując zapis o karaniu kobiet. Sam zebrałem koło 200 podpisów pod tą ustawą i boli mnie to, że Jarek nie został odpowiednio przyciśnięty przez katolicki elektorat i uznał, że nie ma co zadzierać z lewactwem, bo i tak ma sporo problemów na głowie. Wina: 30% PiS 40 % KEP 30 % PFROŻ. Tyle w temacie.
eMGa
@B, młodym ludziom gratuluję zdrowego podejścia do rzeczywistości - tak trzymać! Nie wiem co się stało z PFROŻ (?)- wykonaliście Państwo w Polsce ogromną pracę na rzecz ochrony życia, teraz pomóżcie ludziom młodym, którzy chcą pójść dalej i obronić każde życie. Nadzieją są kompetencja i zapał młodych ludzi ze Stop Aborcji i Ordo Iuris.
Stefan
Skoro miłośnicy prezesa twierdzą, że projekt obywatelski był "be", to dlaczego PiS nie złożył własnego, pozbawionego wszelkich błędów? Zatem ?Herod? jak najbardziej zasłużony. A obrońcom kobiet w wypadku poronień - szanowni państwo nie przesadzajcie i, przede wszystkim, zastanówcie się: mimowolnych poronień nikt by nie miał zamiaru karać ani nawet gnębić kobiet "przesłuchaniami" (jest przecież dokumentacja medyczna), natomiast poronienia zaistniałe w wyniku jakiś zdarzeń ("słynny" upadek ze schodów) w oczywisty sposób podlegałyby dochodzeniu. Bo dlaczego nie? Czy kierowca, który kogoś śmiertelnie rozjedzie, nie przeżywa traumy? A czy jest on z tego powodu zwolniony od przesłuchań i całej procedury prawnej? Pytanie retoryczne. Dodam tylko, że np. w rolnictwie zdarzają się wypadki, gdy tata rozjedzie maszyną własne dziecko. Czy wtedy dają mu spokój, bo przecież przeżywa traumę, czy przeciwnie - prowadzone jest pełne dochodzenie? Z Panem Bogiem.
r
@do r: wykorzystanie słowa "miłość" przez różnych szubrawców nie zmienia faktu, że miłość (prawdziwa) pochodzi od Boga. To wynika z nauk Pana Jezusa (Przykazanie Miłości), św. Pawła (Hymn o Miłości) i wielu innych. Nie "wylewaj dziecka z kąpielą".
Jan
@R : bardzo logiczne rozumowanie gratuluję zdrowego rozsądku
Jan
Czego chcecie od pana Kaczyńskiego przecież on (jak każdy inny lewak) był jest i będzie przeciwko życiu.Nie rozumiem tej nuty rozczarowania płynącej z powyższego artykułu.Drodzy internauci nie dziwcie się.Wybraliście Kaczyńskiego i spółkę a zachowujecie się jakbyście głosowali na pana JKM czy Brauna.Ale czas panowania antychrysta na ziemii jest policzony.Z Panem Bogiem !!!
Arturro
Albo działacze fundacji Pro zupełnie nie rozumieją w jakich warunkach pracuje obecna ekipa rządząca albo świadomie działają na jej zgubę. Dodam jeszcze,że polski episkopat nie zgadza się na restrykcje zawarte w projekcie fundacji Pro-prawo do życia i w tym aspekcie nie widzę jedności "obrońców" życia,tym bardziej,że działania radykalne,bezrozumne zmniejszają obecnie poparcie wśród Polaków .
Jac
Dajcie już spokój Panu Kaczyńskiemu. Przez 25 lat ciągle słyszę jaki to Jarosław jest okropny. Dość już tego. Na ustawę pro-live też przyjdzie czas. Z Panem Bogiem
do r
@r: Pamiętasz PO - "partię miłości"? Ta sama nuta. "Miłością bliźniego" zastępuje się posłuszeństwo Bogu i zatyka buzię.
lips
tak tylko kamyczek do ogrodka wszystkich tych, dla których Kaczynski stal się herodem. gdzie byliście w czasie czarnych marszow i dlaczego tak mało? oraz dlaczego episkopat odcial się od was w chwili proby?
r
@kazimierz: skoro zgadza się Pan z poglądem by nie karać matek mordujących dzieci NIENARODZONE, to dlaczego nie popiera Pan pomysłu zniesienia karalności matek mordujących dzieci JUŻ NARODZONE? W czym, z katolickiego punktu widzenia, gorsze jest dziecko nienarodzone od narodzonego, że "katolicy" proponują by nie karać zabijania pierwszych, a nadal karać zabijanie drugich? ___ @do Michu: "odpowiadasz po masońsku : miłość" - tu przegiąłeś w drugą stronę. Bo akurat miłość nie jest wymysłem masońskim. Miłość jest zdecydowanie zgodna z Bożym Planem. Słyszałeś o Przykazaniu Miłości?
Tomasz
Kazimierz Papież Jan Paweł II Był za karaniem za zabijanie dzieci poczętych>"NARÓD ZABIJAJĄCY WŁASNE DZIECI JEST NARODEM BEZ PRZYSZŁOŚCI"DEMOKRACJA BEZ WARTOŚCI PRZERADZA SIĘ W JAWNY BĄDŹ ZAKAMUFLOWANY TOTALITARYZM"Etyka sytuacyjną potępia Urząd Nauczycielski Kościoła.KATOLIK W KOŚCIELE KATOLIK W URZĘDZIE.Politycy "Katolicy"głosujący za odrzuceniem Ustawy zakazującej zabijanie dzieci poczętych sami wyłączyli się ze społeczności wierzących,[por C.I .C 1983 c.a.n 915-916]
B.
Herod 2016 dla Kaczora jak najbardziej zasłużony. Bardziej zasłużony byłby tylko dla Zięby albo Wosickiego za wielomiesięczne niszczenie projektu Stop Aborcji i kłamanie pod jego adresem. Jako młoda kobieta i matka jestem do żywego oburzona ignorancją staruszków z PFROŻ i ich naiwną służalczością względem PiS, z którym tak lubią iść pod rękę. Karanie kobiet było strzałem w dziesiątkę. Ale nawet Prezydium KEP nie wzbiło sie na wyżyny rozsądku, żeby powiedzieć Polakom, jakie NAPRAWDĘ jest nauczanie Kościoła w kwestii karania za zbrodnie aborcji- a tak sie składa że nie zakłada ono niekarania matek zbrodniarek pokroju pani N.Przybysz. Miałabym przy tej okazji jeszcze trzecią propozycję na Heroda 2016, ale tego raczej nawet Pch24 nie opublikuje..
tadek
Krzywdzący i skandaliczny werdykt dotyczacy Pana jarosława kaczyńskego.
kazimierz
lubie wasz portal , ale zeby cos praktycznie przeforsowac , to trzeba miec troche rozeznania poltycznego - czyli miez sily na zamiary . Dlatego zgadzam sie z panem Zięba, wiceprezesem Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Poza tym "Księża biskupi w ustnych wypowiedziach, także w pisemnych, jasno powiedzieli: \'jesteśmy za prawem do życia dla każdego poczętego dziecka, ale absolutnie nie popieramy sankcji karnych \'. (?) Polska Federacja Ruchów Obrony Życia w pełni popiera takie stanowisko Episkopatu; nasze stanowisko było takie od początku ? zaznaczył wiceszef PFROŻ " .
mg
Bardżo niesprawiedliwy tekst,stronniczy,po prostu paskudny i tyle w temacie.Proszę się zająć setkami komuchow ,którzy mają na sumieniu wiele istnień ludzkich.
Tomasz
Staszek BŁ KS Jerzy Popiełuszko"PRAWDA KTÓRA NIC NIE KOSZTUJE JEST KŁAMSTWEM
Tomasz
Michu SOCJALIZM KOMUNIZM LIBERALIZM PROTESTANTYZM MODERNIZM ZOSTAŁY POTĘPIONE PRZEZ PAPIEŻY.W Magdalence brał udział również Prezydent Lech Kaczyński z ramienia KOR.liberalizm gospodarczy czyli wolny rynek jest zgodny z Urzędem Nauczycielskim Kościoła.Człowiek przed Kapitałem tak ale prywatne firmy powinny istnieć i konkurować z firmami państwowymi.Kapitalizm jest lepszy od utopii socjalistycznej.Nie każdy Prezes czy Dyrektor prywatnej firmy jest egoistą dbającym tylko o kasę a nie pracowników.
do Michu
@Michu: Przeczytałeś? Bo nadal odpowiadasz po masońsku : "miłość, wolność, równość, braterstwo i aborcja". Bluźnisz w Dzień Święty, masz cudze bożki przed Bogiem w Trójcy Jedynym. Te bożki, które sam wymieniasz.
Staszek
Okropny, krzywdzący tekst; okropne, krzywdzące działanie p. Dzierżawskiego wobec polityka, Jarosława Kaczyńskiego, dzięki którego determinacji i mądrości można w ogóle mówić o zmianie w Polsce, w tym o pozytywnej zmianie wobec rodzin, ugruntowaniu tradycyjnego modelu rodziny, odrzuceniu genderowych bzdur. Tzw. opozycja tylko czeka na hasło, dzięki któremu będzie można wszcząć kolejną kampanię przeciwko pierwszemu od lat rządowi rzeczywiście wprowadzającemu dobrą zmianę w Polsce i dla Polski. Tak trudno to zobaczyć? Tak mało widzi p. Dzierżawski i autor tego tekstu?
r
@dasNi: mas rację, nie rozumiesz. Demokracja dla katolików nie jest jakimś "bożkiem", że należy się jej bezwzględne posłuszeństwo. Dla katolików Prawo Boże (w tym: "Nie zabijaj") jest ważniejsze od "demokracji". Przestań widzieć tylko i wyłącznie swoje poglądy, nie patrząc na poglądy innych. W ogóle dociera do Ciebie co myśli drugi człowiek - katolik?! ___ @Jakub: czemu więc PiS nie przyjął tego projektu z poprawką którą proponujesz, tylko od razu, bez dyskusji go "uwalił"? ___ @Michu: PiS wcale nie musiał odrzucać projektu "bo był zbyt radykalny". Mógł wprowadzić poprawki. Czemu tego nie zrobił? Tylko nie ściemniaj, że dlatego bo przestraszył się feminazistek, skoro nie boi się liczniejszego KOD-u mającego poparcie UE.
Trzech Króli
Bardzo łatwo jest rzucać w kogoś kamieniem lub "nominować" kogoś do tytułu "Heroda". Ale może lepiej przyjrzeć się najpierw samemu sobie?
Michu.
@Tomasz ja uważam przeciwnie. Wartości lewicowe w sferze gospodarczej są pożądane. Programy socjalne są szansą na wyrównanie krzywd złodziejskiej transformacji, która często uwłaszczyła ubeków, cwaniaków., a społeczeństwo zostało na lodzie. PiS obrało dobry kierunek, jednak powinni jeszcze wzmocnić pomoc dla pracujących, emerytów i bezrobotnych. Solidarność społeczna jest ważna. Co do UPR jestem ich zdecydowanyn przeciwnikiem. Doprowadziliby do skrajnej biedy rzesze społeczeństwa. Dla nich bożkiem jest pieniądz i własność prywatna. To jest sprzeczne z chrześcijańską miłością bliźniego. Biedni byliby na całkowitym marginesie. Szkoły szpitale wszystko za kase. Kto nie ma wiadomo jaki los by go spotkał. Napiszę ostatni raz, żebyś mnie źle nie zrozumiał jestem przeciwnikiem aborcji, ale proponowany projekt był zbyt radykalny. Dlatego PiS musiał go odrzucić. Chrześcijanie zawsze będą przeciw aborcji, jednak mogą dyskutować co do szczegółów, ale nie powinni być przez to skłóceni.
Tomasz
Michu W UPR było wielu wartościowych ludzi m in Pan Dzierżawski Łukasz Warzecha obecnie dziennikarz "Do Rzeczy" Rafał Ziemkiewicz obecnie publicysta "Do Rzeczy".PIS w większości nie jest prawicowe tylko są to etatyści czyli pobożna lewica tak jak Sanacja w Okresie Międzywojennym.To w 1932 ówczesne władze wprowadziły"prawo"do zabijania dzieci poczętych.[por KK Z 1932].Zabijanie dzieci i nie moralne prowadzenie niektórych polityków oraz wojskowych doprowadziło do upadku II Rzeczypospolitej,"NARÓD KTÓRY ZABIJA WŁASNE DZIECI JEST NARODEM BEZ PRZYSZŁOŚCI""DEMOKRACJA BEZ WARTOŚCI PRZERADZA SIĘ W JAWNY BĄDŹ ZAKAMUFLOWANY TOTALITARYZM"PAPIEŻ JAN PAWEŁ II.Sądzę po twoich wpisach że jesteś judeochrześcijaninem.
Moherek
Tytuł Heroda jak najbardziej zasłużony. Widać, że prawda zabolała i szatan aż szału dostał. A mnie cieszy, iż tak mała grupka osób, która wybrała heroda, tak zatrzęsła Internetem - Jezusa prześladowali i nas prześladować będą.
Michu.
@do Michu Mamy dziś święto. Nie będę odpowiadać Ci w konfrontacyjny sposób na kalumnie, którymi mnie obrzuciłeś. Zamiast tego podam Ci do namysłu hasło przewodnie dzisiejszego orszaku. Pokój i dobro. Nie brnij w nienawistne komentarze, lepiej zostań apostołem miłosierdzia, do czego zachęca nas papież Franciszek.
katol
Bóg dał nam Prawo dla naszego dobra. Kto nim nie żyje jest antychrystem. Racje ma Grzegorz Braun że nie ma różnicy czy rządzi loża wielkiego wschodu czy szkocka.
dasNi
Nie rozumiem... Jest demokracja, a większość ludzi jest za pozostawieniem tego stanu rzeczy jaki jest teraz. Nie rozumiem was, tych którzy widzą tylko i wyłącznie wasze poglądy nie patrząc na poglądy innych w ogóle dociera do was co drugi człowiek myśli?!
Sukarno
Kaczyński to kłamca jak ci z rządu Londyńskiego podczas II wojny światowej. Oni też deklarowali się jako katolicy a kolaborowali z masonerią (Churchill, Roosevelt, Retinger) i komunizmem. Wciągnęli oni Polskę do walki po stronie sił ciemności i stąd nasze obecne nieszczęścia, jako kara od Boga za zaparcie się.
Jakub
Na PCH24 taka sama propaganda jak na onecie. Projekt ten nie chronił polskich matek które utraciły dziecko w wyniku poronienia. Obligował takie matki do składania zeznań w tej sprawie przed prokuraturą. Każdy kto stracił dziecko wie jakie to jest ciężkie i nie wyobrażam sobie aby moja żona po tym wszystkim musiała iść i się tłumaczyć przed jakimś urzędnikiem dlaczego spadła ze schodów.. Ochrona życia TAK, ale nie w takiej formie w jakiej był zapisany w obywatelskim projekcie.
do Michu
@Michu: Dedykuję ci 2 teksty http://www.pch24.pl/amerio--czy-demokracja-jest-dobra-dla-spoleczenstwa--jakie-jest-tradycyjne-stanowisko-kosciola-,48407,i.html oraz http://www.pch24.pl/medrcy-i-glupcy-w-bozym-objawieniu,48590,i.html . Jeśli po przeczytaniu nie zrozumiesz istoty swoich szatańskich wpisów uznam Cię za lewaka lub świadomego judeochrzescijanina czyli masona, który walczy z Bogiem.
gkpu
Nie rozumiem jak można dyskutować o słuszności przykazań. Bóg powiedział "Nie zabijaj!" i koniec. Nie poddał tego pod żadne głosowanie. Zrób wszystko, żeby nikt nie zabijał nikogo. Jak może być dobra ocena kogoś kto pozwala zabijać i czyni z tego prawo? Jak można nie zmienić takiego prawa gdy jest się u władzy? Usprawiedliwiacze są potencjalnymi mordercami i odpowiedzą za to przed Bogiem. Ruskie trolle to oni.
@Trad
Skoro PiS na "nie", to co na "tak"? Co powinien zrobić prawdziwy katolik? Oczywiście poza wiecznym narzekaniem na świat - który, nota bene, został stworzony przez Pana Boga.
Luka
Jak czytam te oskarżenia pro-liderów pod adresem jednego człowieka to nie wiem po co my robimy marsze. Zadam pytanie czy sami księża są za życiem?
kt
Tekst "Wzorem Trzech Króli" św.J.S.Pelczara (na PCh w prawym górnym rogu ekranu) tłumaczy o co chodzi. Trzeba tylko zastąpić problem wymarszu króli za gwiazdą problemem wprowadzenia zakazu aborcji. Na tym polega Wiara Katolicka, nie na ludzkich kalkulacjach.
Trad
Prsed wyborami juz pisalem, ze katolik na socilizm glosowac nie moze, zaciaga ekskomunike. A ze katolik, ten prawdziwy, a nie po soborowy, gdyz ten dugi juz socjalizmem przez ducha soboru skazony, jest czlowiekim rozumu a nie emocji, potrafi ocenic, bo mu wolno odwrotnie niz posoborowcom, czyny i programy polityczne, i wie ze PiS to katastrofa, gdyz sa to ideowi socjalisci, ktorzy wiedza lepiej wszystko od wzzystkich. Wiedza komu zabrac, aby dac innym. Kogo ukarac, nawet ja winy nie ma. Socialisci, nawet w parlamencie EU to ta sama frakcja co PO.
Michu.
@Anna Polacy są przeciw aborcji, ale całkowity zakaz nie wejdzie w życie gdyż w odbiorze społecznym jest zbyt radykalny. Ludzie mają też wątpliwości moralne np ciąza z gwałtu, mocno uszkodzony płód. Moim skromnym zdaniem jeśli do konca kadencji ochroni sie dzieci z downem to bedzie sukces, ale ta ustawa to nie powod zeby toczyc wojny. Byłaś uprzejma wspomnieć o intronizacji. Pamiętaj jednak, że RP jest państwem świeckim i rząd musi się liczyć ze [email protected] zgodzę się z Tobą. Obojętnie czy herodem jest nazwany Tusk, czy Kaczyński ten konkurs to głupota, bo obraża ludzi.
michal
Pan Roman, być może i tak myśli,ale w sumie to przywalił znienawidzonemu przez zaborców Jarosławowi. Cały efekt pisania. Płytkie myślenie! Nie faktyczni piewcy aborcji a Pan Jarosław! Opamiętania. W Polsce nie ma faktycznie wystarczającego społecznego poparcia dla odżegnania sie od aborcji nawet wśród księży. Gdyby było to poparcie to ustawa by przeszła.
observer
głosują internauci - nie chcę nikogo obrazić - ale kto , trolle rosyjskie. Mądrość, rozwaga, miłość. gorliwość bez powyższych jest gorsza o faszyzmu.
tomek
głosowałem na pana Kaczyńskiego w tym plebiscycie z uwagi na to że podpisałem się pod tym projektem a on mi go wyrzucił do kosza, odebrałem to tak - nie możesz chcieć ochrony życia bo ja mam to w d. i będziemy mordować ludzi a ty będziesz za to płacił w składkach na ubezpieczenia zdrowotne, kompletnie tego nie zrozumiałem bo jest to nielogiczne, albo jestem za albo przeciw, a on jest za a nawet przeciw(bolek?)
eMGa
@okirex, wklejam swój wpis z 29. grudnia po ogłoszeniu tego niechlubnego tytułu; zgadzam się, to naprawdę chodzi o POLSKA RACJĘ STANU, tylko "Bez Boga ani do proga" Realnie, przez decyzję Pana Jarosława Kaczyńskiego codziennie zabija się troje dzieci, i to jest fakt! Tego faktu nie zmienią wszystkie dobre decyzje polityczne Pana Kaczyńskiego. Nie można służyć jednocześnie Bogu i Molochowi. Polska dalej spływa krwią niewinnych dzieci i ten fakt będzie przesądzał o powodzeniu lub niepowodzeniu tego rządu, po prostu! Życzę, aby katolicy wreszcie to zrozumieli; zabijanie dzieci nienarodzonych jest składaniem ofiar Molochowi i drwiną z Pana Boga. Wielokrotnie w historii przekonaliśmy się, że Pan Bóg nie pozwoli z Siebie drwić; rząd Pana Jarosława Kaczyńskiego w 2007 roku też się o tym przekonał, też chodziło o obroną dzieci nienarodzonych, warto sobie to przypomnieć. Gdyby ta ustawa w październiku została uchwalona, Polska byłaby bezpieczna, bo Pan Bóg swojemu wiernemu wiernemu ludowi błogo
Anna
Dla POLSKIEJ RACJI STANU nie ma na razie żadnej alternatywy Dla katolików zawsze alternatywą jest Pan Bóg. Jeśli przeprowadziliśmy Intronizację Jezusa Chrystusa na Króla Polski, to dlaczego nie przestrzegamy Jego praw? I proszę nie szydzić z inaczej myślących. Widać, że demokratom z PIS przeszkadzają wszyscy inaczej postrzegający rzeczywistość. Wy jesteście totalistami, a gadacie żeście demokraci!?
Bartosik
@Michu - a jak te same osoby na Tuska i Bufetową głosowały w tym samym "plebiscycie" (sam za takimi głosowaniami zresztą nie jestem - i to już od 3 lat powtarzam), to było wtedy "koszer"?
pl
Cel uświęca środki, nawet jeśli środkiem jest morderstwo. Do polityki PiS pasuje jak ulał http://www.pch24.pl/turanskie-oblicze-rosji,25084,i.html
okirex
Dla POLSKIEJ RACJI STANU nie ma na razie żadnej alternatywy. Germańska unia Europejska tylko czycha na okazję by obalić demokratyczny rząd w Polsce by obsadzić swoich pachołków złodziei i przestępców na czele skolonizowanej i zgermanizowanej bezwolnej Polski. Polaków sprowadza się na płaszczyznę konsumpcji i zezwierzęcenia, co udało się już przeprowadzić w Niemczech i innych zachodnich krajach Europy! Nie czas teraz by zajmować się tą sprawą bo Polska musi stanąć na własnych nogach i wydostać się spod uzależnienia gospodarczego i finansowego germańskiej Unii Europejskiej! Potem jako kraj niezależny możemy wdrażać bez ceregieli i żadnych względów na innych nasze przepisy zanim to nastąpi musimy wzmocnić i za wszelką cenę uniezależnić Polskę. Wiem że waszym macherom śni się monarchia i obalenie PiS! Powiedzcie mi tylko proszę, który z tych błękitnokrwistych degeneratów miałby zostać tym pomazańcem? Czy możecie dla dobra Polski i naszego Narodu zaniechać waszej wrogiej destrukcji
eMGa
I jeszcze pytanie. Czy Pan Jarosław Kaczyński wie o tym niechlubnym tytule? Czy ten szczelnie otaczający go mur gdzieś "przeciekł"? Raczej wątpię.
eMGa
@Anna, opinia trafna. Sytuacja w świecie i w Polsce jest dramatyczna, i każde paktowanie ze Złym jeszcze ją pogarsza. Ci dobrzy ludzie myślą, że obrona PiS za wszelką cenę (cena życia dzieci nienarodzonych!), jest słuszna; złe środki nigdy nie prowadzą do dobrego celu. "Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości". Ludziom z Fundacji Pro ? Prawo do Życia i Instytutu Ordo Iuris, życzę wytrwałości w dalszych zmaganiach o zatrzymanie mordowania najbardziej bezbronnych dzieci.
John Galt
Po roku rządów: PiS jest partią antynarodową, antykatolicką, antywolnościową, antygospodarczą! To już nie XXI w. Gierkizm, a raczej Mincyzm. Co sam p. Kaczyński potwierdził w wywiadzie dla Reuters\'a. Zmierzamy i gospodarczo, i politycznie, i społecznie ku przepaści. Dla jasności: PO, PSL SLD, Nowoczesna, Kodomici i inny plankton to taka sama nędza polityczno-gospodarcza zadaniowana przeciwko Polsce!
Anna\'
Michu, odpowiedz - czy dla ciebie ważniejsza jest partia czy życie dziecka?
Leaf427
PiSowi nie zapomnimy drugiej zdrady. Najbardziej obłudna i zakłamana partia w tym kraju. Jak mawiał Herbert o Michniku :"Potwór powinien mieć twarz potwora."
Michu.
@Anna, nie widzsz kreciej roboty Dzierżawskiego? Chce osłabić Pis żeby torować droge korwinistom. To były działacz UPR, dziwne, że tak mu ufasz. Polityka to gra o władzę, forsowanie tak radykalnej ustawy, ma na celu osłabienie rządu.Nie mówię tu o szeregowych działaczach,ale o liderach jak Dzierżawski.
Anna
Pan Kaczynski zapisze się jako Herod. Komiwojażer, obrady rządu w London i w Telavivie. Sprzedawca polskiej niezawisłosci i pseudo-katolik. Pan Zięba tzw obrońca życia ( na pół etatu przez 25 lat) wygadujący wierutne bzdury i bezpardonowo atakujący pp Dzierżawskiego i Kwaśniewskiego w tzw katolickim radiu również zasłużył się do zaszczytnego tytułu! Awanturnika Ćwierćwiecza! W przyszłym roku proponuję poszerzyć listę Herodów o osobę ojca Tadeusza Rydzyka! Zagłosuję na TAK. Już teraz widać ile warte jest Radio Maryja, które jak ongiś Wałęsa Jest ZA, a nawet Przeciw! I tak od 25 lat gonią tego króliczka i gonią.A jak przychodzi co do czego o. Rydzyk wykonuje woltę! Nie pierwszyzna w jego wykonaniu. Choć mam nadzieję, że ostatni. Ojciec Rydzyk skupił wokół siebie środowiska podobne do p Zięby i.inn. Nie ma młodziezy, która w tej sprawie gra pierwsze skrzypce! To oni zbierali podpisy po szkołach, uczelniach, po ulicach! RM pokażą figę bo taki jest los konfabulantów
karakan
mój dziadek na takich jak on mówił przechrzty
Asange
Postawa JK wynika także z zakorzenionego w nim strukturalizmu politycznego i omnipotencji państwa-on wprost inspiruje się strukturą społeczeństw azjatyckich chociażby takich jak Korea Południowa.Społeczeństwo zdrowe bez słabych jednostek tym bardziej kalekich podporządkowane celowi organizacji jaką jest państwo a nie personalizm chrześcijański wynikający z unii hipostatycznej w Chrystusie.On nie jest w stanie tego zupełnie zrozumieć tak jak i kultury zbudowanej u podstaw na NT ponieważ buduje swoje myślenie na prądach myślowych i strukturach dalekich od Chrystianitas.
zdezorientowany
Niestety pan Zięba z alternatywnym-liberalnym projektem obrony prawa do życia ma bardzo silne poparcie w RM. Skoro to medium jest "jedyne polskie,jedyne katolickie" to dlaczego nie daje dojść do głosu panu Dzierżawskiemu. A propos.Nie mówię już o wyeliminowaniu z audycji tak b. oczekiwanych głosów prof. J.R. Nowaka czy prof. B. Wolniewicza. Ale skoro ojciec T. Rydzyk udaje się na pielgrzymki do ambasady Izraela czy zaczyna szkalować Polaków na antenie RM ( wczoraj powiedział np, że 100 Polaków zamordowało 100 000 innych Polaków nic nie wspominając o tym że gros z tych mordujących było pochodzenia żydowskiego ), to zaczynam podejrzewać, że to radio odchodzi od swej linii patriotycznej i katolickiej ( nadmierny modernizm !!!) i ulega niezdrowym wpływom.
Michu.
Ten kompromitujący konkurs i werdykt całkowicie zdyskredytował fundację. Teraz może ona liczyć na poparcie jedynie garstki ultraradykałów.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.