DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2018 r.

IV Niedziela Wielkanocy
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Grzegorz Braun: trzeba wyzwolić się od szantażu - kto godzi w Wałęsę, ten godzi w Polskę!

Grzegorz Braun: trzeba wyzwolić się od szantażu - kto godzi w Wałęsę, ten godzi w Polskę!

Jaruzelski i Kiszczak mogli do końca życia liczyć na gorliwość Wałęsy w usprawiedliwianiu ich zbrodni i zmiękczaniu nieodpartej wymowy faktów historycznych – zauważa Grzegorz Braun na łamach tygodnika „Polska Niepodległa”.


Zdaniem Grzegorza Brauna nie powinno dziwić, że „w obronie Wałęsy się zarówno architekci i beneficjenci III RP, jak i zagraniczni prominenci w rodzaju przewodniczącego Martina Schulza”. „Że akurat niemiecka prasa spieszy Wałęsie z odsieczą, nie dziwota – wszak to ledwie przed trzema laty Wałęsa wystąpił z pomysłem zrobienia z Polski i Niemiec jednego państwa. Kogo zdziwiło, że Wałęsa wygaduje takie rzeczy wykonując groteskowy ukłon w stronę Berlina, ten najwyraźniej zapomniał, jak dwie dekady wcześniej Wałęsa jako prezydent III RP gotów był oddać Moskwie eksterytorialne strefy zlokalizowane w opuszczanych właśnie bazach Armii Czerwonej” – pisze Braun.

 

W opublikowanym w tygodniku „Polska Niepodległa” artykule Grzegorza Brauna „Wałek” autor podkreśla, że o większości „rewelacji” wynikających z „lekkiego uchylenia szafy CzeKiszczaka” mówili już wcześniej śp. Anna Walentynowicz i Henryk Lenarciak, Joanna i Andrzej Gwiazdowie oraz Krzysztof Wyszkowski. Jak podkreśla Braun „ceną za mówienie prawdy było zawsze wykluczenie z życia publicznego III RP, nierzadko ostracyzm środowiskowy, np. w świecie akademickim – i próby zadania śmierci cywilnej w trybie procesowym”.

 

W opinii reżysera „dokumenty mimowolnie zwrócone narodowi przez niefortunną depozytariuszkę, wdowę po Cze-Kiszczaku, mogą więc to i owo ukonkretnić, niejedno doprecyzować – ale nie zmienią już zasadniczych rysów szpetnego portretu Wałęsy, który wyszedł wszak przede wszystkim spod jego własnej ręki”.

 

Najważniejsze jednak jest zdaniem Grzegorza Brauna „wyzwolenie od tego szantażu, któremu wciąż tak licznie ulegają najpoczciwsi polscy patrioci: kto godzi w Wałęsę, ten godzi w Polskę – od kilku dni ten fałszywy sylogizm znów kursuje w publicznym obiegu”.

 

Jak podkreśla twórca „Towarzysza Generała” – „To jest właśnie kolejna próba prolongowania wałęsowskiego kłamstwa założycielskiego III RP na kolejne pokolenia. Nie ulegajmy takiej pokrętnej logice. Bo cóż by to była za Polska, gdyby jej przyszła pomyślność miała zależeć od pokrywania milczeniem zakłamania i niegodziwości” – zastanawia się Braun.

 

 

Źródło: "Polska Niepodległa"

luk

 

 


DATA: 2016-03-02 08:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jestem z rocznika 50-ego i 63 i 64 kiedy była przerabiana historia polski, moja babcia też była wzywana do szkoły po 2 razy w tygodniu za sprawą przekazanej mi wiedzy o Katyniu, o aresztowaniach profesorów krakowskich i lwowskich, o napadzie Związku Sowieckiego 17.IX.1939 oraz szeregu innych wiadomości ktore nie były zawarte w podręczniku do nauki tego przedmiotu. Kilka razy była wezwana nawet do sekretarza szczebla gminnego...ale sekretarz znał nieżyjącą już moją mamę i ...odpuścił ale babcię pouczył, że jak się będę wychylała z takim zasobem wiadomości to....babcia może pójść do więzienia.
ponad 2 lata temu / filipinka
 
świetna wypowiedź
ponad 2 lata temu / _pp_
 
bardzo prawdziwe słowa p. Grzegorza; trzeba koniecznie propagować Jego osobę i Jego działania - przede wszystkim "Kościół-Szkoła-Strzelnica-Mennica"; to bardzo ważne dla nas, dla Polski wolnej, silnej i bogatej, którą, miejmy nadzieję, się stanie;
ponad 2 lata temu / JARO
 
Święte słowa p. Braun! Ojczyznę Wolną racz nam Wrócić Panie! Niepodległość dopiero nadejdzie! Wówczas zaprzańcy i zdrajcy Sprawy Narodowej zostaną należycie osądzeni i skazani!
ponad 2 lata temu / John Galt
 
Jestem w trakcie lektury "Jak to naprawdę było? Lata 1980-te widziane oczyma żony i matki" autorstwa pani Zofii Reklewskiej-Braun: cyt. "Któżby wtedy podejrzewał w osobie Wałęsy jakikolwiek podstęp? Nieuczciwość? Oszustwo? Zdradę? Niemożliwe!" I ja czułam wtedy to samo. Ruskie pierogi i nauczyciel przedmiotu "Nauka o Polsce i Świecie Współczesnym" z którego Grześ "odważył się zrobić głupka. I to publicznie wobec całej klasy...". Robiliśmy to samo, a nasi rodzice byli wzywani na dywanik do "czerwonych" dyrektorów. Serdecznie pozdrawiam Autorkę, Pana Grzegorza i ich Rodzinę.
ponad 2 lata temu / Rafał K.
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.