DZISIAJ JEST
CZWARTEK 21 WRZEŚNIA
Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
Imieniny obchodzą:
Janusz, Hipolit, Mira
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Grzegorz Braun: imigranci? Przyjmijmy najpierw Polaków ze Wschodu!

Data publikacji: 2015-05-18 23:00
Data aktualizacji: 2015-05-19 10:29:00
Grzegorz Braun: imigranci? Przyjmijmy najpierw Polaków ze Wschodu!
fot. Daniel Dmitriew/FORUM

Potomkowie Polaków wywiezionych na Wschód mają dziś trudności z udowodnieniem swojej polskości, muszą ją urzędowo dowodzić, są odpytywani z języka. Najpierw niech ojczyzna będzie otwarta dla tych wszystkich Polaków, którzy chcieliby zamieszkać w jej aktualnych granicach – mówił w jednym z wywiadów Grzegorz Braun, odnosząc się do pomysłu przyjęcia przez Polskę imigrantów z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki.

 

Potomkowie rodaków wywiezionych do Kazachstanu czy na Ukrainę mają dziś trudność z udowodnieniem swojej polskości, muszą ją dowodzić urzędowo, są egzaminowani, odpytywani z języka. Opowiadam się za równością wobec prawa i pytam, gdzie tu jest równość skoro równocześnie obywatelstwo polskie jest nadawana bądź uznawane w wypadku zgłaszających się z taką prośbą mieszkańców Izraela? Ci, jak się zdaje, nie natrafiają na takie przeszkody, które w istocie mają charakter szykan – mówił Grzegorz Braun w rozmowie z dziennikarką kanału „Przeciwko Antypolonizmowi”.

 

Co zaś do ogłoszeń pana Donalda Tuska o tym, że on tu chętnie przyjmie uchodźców z basenu Morza Śródziemnego, to trzeba tu zapytać: a skąd tu uchodźcy? Kto wywołał wojnę, która ludzi wypędza dziesiątkami, setkami tysięcy i każe im szukać bezpieczeństwa w Europie? Ci, którzy tę wojnę rozpętali, niech zajmą się zapewnianiem lepszego bytu uchodźcom – mówił reżyser kandydujący w wyborach prezydenckich. – My każdemu chętnie nieba przychylimy, ale najpierw niech ojczyzna będzie otwarta dla tych wszystkich Polaków, którzy chcieliby zamieszkać w jej aktualnych granicach – dodał Grzegorz Braun.

 

Być może po to się rozpętuje takie wojny, by następnie przerzucać skutki kataklizmów wojennych na tych najmniej odpowiedzialnych, a służących zawsze jako chłopiec do bicia. To jest – na przykład – na Polaków. Myślę, że to kolejny pomysł na pogłębienie dezintegracji polskiego społeczeństwa, jak wpędzić Polskę w kolejne kłopoty, z których być może się już nie wydobędzie – ocenił.

 

Bardziej tłumne osadnictwo uchodźców na terenie Polski może służyć jako generator konfliktów. Łatwo przeprowadzić prowokację po to, by Polaków następnie przedstawić w świecie jako nieodpowiedzialnych, może niegościnnych, a może wręcz nieszanujących praw ludzkich. To mogłoby być dobrym pretekstem do poddania Polski głębiej idącej kurateli międzynarodowej. Taki widzę najczarniejszy scenariusz – mówił Grzegorz Braun.

 

Jak dodał, faktycznym źródłem zagrożenia nie są imigranci a politycy. To oni stwarzają popyt na imigrację utrzymując świadczenia socjalne na atrakcyjnym poziomie, ale nie wiążąc z nimi wymogu uznawania obowiązujących w danym społeczeństwie norm kulturowych. – To problem Niemców, Francuzów i teraz przyszedł czas na nas. Ci którzy walczą z cywilizacja łacińską być może planowo dążą do rozmiękczenia tego pnia cywilizacyjnego, który u nas jeszcze jakoś się trzyma – zauważył Braun.

 


Źródło: youtube.com

mat

 

 

 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Polka
Polacy w Kazachstanie czekają 14 lat na przesiedlenie? To tragedia dla nich i wstyd dla nas.
piotr międzybrodzki
popieram w 100%
holender iwan
Pisałem kilka razy ,że dla Polski najważniejszą sprawą powinno być sprowadzenie do kraju Polaków z Rosji,Kazachstanu ,Ukrainy i innych państw ,a nie zajmować się uchodźcami arabskimi ,azjatyckimi czy afrykańskimi tą nacja powinni zająć się Ci co mieli tam kolonie i Ci co rozpętali wojny z krajami arabskimi.A wracając do naszych Polskich spraw to muszę powiedzieć jeśli prowadzona jest taka utrudniająca weryfikacja Polaków na wschodzie tych,którzy chcą powrócić do Ojczyzny to robią ludzie z ekipy rządzącej ,ludzie wyzuci z uczuć patriotycznych .Ludzie Ci nie powinni pracować w agendach rządowych i wszystko trzeba zrobić zwłaszcza teraz w wyborach aby odsunąć od władzy wszystkich tych co plamili honor Polski w tym 25 leciu i nie szanowali Narodu Polskiego ,bo oni przez te lata myśleli li tylko o sobie.
Tomasz
unknown Polacy ze wschodu to nie emigranci należ im się obywatelstwo należy im pomóc.
unknown
Ludzie o czym wy piszecie.... przyjmować emigrantów gdzie ...ten nasz kraj jest biedny i zaściankowy, kto był na zachodzie ten wie......... małe zarobki niski ogólny poziom żecia....pomóżmy najpierw sobie to w tedy będziemy mogli skutecznie pomagać innym. Ja nie chce płacić za wasze fanaberie.... jak chcecie to sami płaćcnie na emigrantów ja wolę te pieniądze dać naszym polskim bniednym czasami ghłodnym dzieciom.
TheModern
@sass Takie zamachy nie są potrzebne. Spójrz na Kościół katolicki w Polsce.
sass
Po to wprowadza się do nas imigrantów oraz potencjalnych terrorystów aby wywołać zamachy i niepokoje społeczne. Kilka krwawych zamachów i wprowadzą z łatwością prawo do czipowania społeczeństwa i kontrolowanie go w nieogrniczony sposób.
mania
Dziekuje za Pana glos. Tez tak mowie od wielu lat. Uklony!
masd
Zgadzam się co do powrotu Polaków, potomków zesłanych, wywiezionych i uprowadzonych w głąb ZSRR, a obecnie Rosja, Ukraina i Kazachstan, naszych Rodaków. Jednak, zawsze jest jakieś ALE.... , lecz w Palestynie, Syrii, Iraku, Libii, Egipcie, Tunezji i innych państwach afrykańskich i azjatyckich, gdzie dominują różne odłamy muzułmańskiej religii toczące ze sobą religijną wojnę domową, głównymi ofiarami i poszkodowanymi są chrześcijanie różnych Kościołów Wschodnich. Myślę, że im również należy pomagać między innymi przez ich przyjęcie do naszego kraju. Wiem to są inne kościoły, inna mentalność, inne obyczaje, jednak są oni naszymi braćmi i siostrami w wierze chrześcijańskiej. Należy ich ratować, przynajmniej dzieci, kobiety i starców. Wyjątek w przyjmowaniu uchodźców z egzotycznych i tropikalnych krajów. A może się mylę? Może oni również są niebezpieczni i są zagrożeniem? Polska ma tradycję w przyjmowaniu prześladowanych, więc....?
razorrr
100% racji!
cynik
Od dawna o tym mówię.
marekb54
Panie Grzegorzu. Jest Pan Wielkim Patriotom. Z każdego pańskiego słowa bije troska o naszą Ojczyznę. Szanujemy Pana Grzegorza. BOŻE, CHROŃ POLSKĘ.
Tomasz
Obywatelstwo Polskie dla Polaków m in z Rosji Kazchstanu Ukrainy i td.Islamistów wysłać do krajów tzw.zgniłego Zachodu np Niemcy Francja Wlk Brytania nie potrzebujemy morderców.
blanka
@ no tak - i bedzie jak we Włoszek. Będą nam w naszym domu mówić co nam wolno, a czego nie i jak w Syrii, Iraku czy Arabii za noszenie krzyżyka bedą scinać lub krzyżować. Tak, sprowadzenie muzułmanów do Polski to wysmienity sposób na całkowitą eksterminację Polaków. Żydzi, Niemcy i Rosjanie już zacierają ręce.
holender iwan
W całej rozciągłości popieram Pana G.Brauna mamy Polaków cierpiących i tęskniących za ojczyzną -- w Rosji, Kazachstanie, Ukrainie i innych państwach i tymi trzeba się zająć sprowadzić ich do kraju .A uchodżców z Afryki i innych państw niech przyjmują te państwa co miały tam kolonie i przez wieki czerpały zyski, profity i ograbiły dane państwa że do obecnych czasów te państwa nie mogą się podnieść
Robert
Przypomnę że w grupie uchodżców z Afryki,znajdują się grupy islamskich terrorystów przemycanych do Europy !
no tak
Życzę w niedalekiej przyszłości udanej procesji Bożego Ciała w obecności islamistów na poboczach.
Leaf427
akurat oglądam ten materiał tu całość: https://www.youtube.com/watch?v=a9blxSYYRz4&index=28&list=WL
Arek
W końcu głos rozsądku . Brawo panie Braun !
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.