DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2018 r.

Św. Marii Pelletier
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

Grzegorz Braun: imigranci? Przyjmijmy najpierw Polaków ze Wschodu!

Grzegorz Braun: imigranci? Przyjmijmy najpierw Polaków ze Wschodu!
fot. Daniel Dmitriew/FORUM

Potomkowie Polaków wywiezionych na Wschód mają dziś trudności z udowodnieniem swojej polskości, muszą ją urzędowo dowodzić, są odpytywani z języka. Najpierw niech ojczyzna będzie otwarta dla tych wszystkich Polaków, którzy chcieliby zamieszkać w jej aktualnych granicach – mówił w jednym z wywiadów Grzegorz Braun, odnosząc się do pomysłu przyjęcia przez Polskę imigrantów z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki.

 

Potomkowie rodaków wywiezionych do Kazachstanu czy na Ukrainę mają dziś trudność z udowodnieniem swojej polskości, muszą ją dowodzić urzędowo, są egzaminowani, odpytywani z języka. Opowiadam się za równością wobec prawa i pytam, gdzie tu jest równość skoro równocześnie obywatelstwo polskie jest nadawana bądź uznawane w wypadku zgłaszających się z taką prośbą mieszkańców Izraela? Ci, jak się zdaje, nie natrafiają na takie przeszkody, które w istocie mają charakter szykan – mówił Grzegorz Braun w rozmowie z dziennikarką kanału „Przeciwko Antypolonizmowi”.

 

Co zaś do ogłoszeń pana Donalda Tuska o tym, że on tu chętnie przyjmie uchodźców z basenu Morza Śródziemnego, to trzeba tu zapytać: a skąd tu uchodźcy? Kto wywołał wojnę, która ludzi wypędza dziesiątkami, setkami tysięcy i każe im szukać bezpieczeństwa w Europie? Ci, którzy tę wojnę rozpętali, niech zajmą się zapewnianiem lepszego bytu uchodźcom – mówił reżyser kandydujący w wyborach prezydenckich. – My każdemu chętnie nieba przychylimy, ale najpierw niech ojczyzna będzie otwarta dla tych wszystkich Polaków, którzy chcieliby zamieszkać w jej aktualnych granicach – dodał Grzegorz Braun.

 

Być może po to się rozpętuje takie wojny, by następnie przerzucać skutki kataklizmów wojennych na tych najmniej odpowiedzialnych, a służących zawsze jako chłopiec do bicia. To jest – na przykład – na Polaków. Myślę, że to kolejny pomysł na pogłębienie dezintegracji polskiego społeczeństwa, jak wpędzić Polskę w kolejne kłopoty, z których być może się już nie wydobędzie – ocenił.

 

Bardziej tłumne osadnictwo uchodźców na terenie Polski może służyć jako generator konfliktów. Łatwo przeprowadzić prowokację po to, by Polaków następnie przedstawić w świecie jako nieodpowiedzialnych, może niegościnnych, a może wręcz nieszanujących praw ludzkich. To mogłoby być dobrym pretekstem do poddania Polski głębiej idącej kurateli międzynarodowej. Taki widzę najczarniejszy scenariusz – mówił Grzegorz Braun.

 

Jak dodał, faktycznym źródłem zagrożenia nie są imigranci a politycy. To oni stwarzają popyt na imigrację utrzymując świadczenia socjalne na atrakcyjnym poziomie, ale nie wiążąc z nimi wymogu uznawania obowiązujących w danym społeczeństwie norm kulturowych. – To problem Niemców, Francuzów i teraz przyszedł czas na nas. Ci którzy walczą z cywilizacja łacińską być może planowo dążą do rozmiękczenia tego pnia cywilizacyjnego, który u nas jeszcze jakoś się trzyma – zauważył Braun.

 


Źródło: youtube.com

mat

 

 

 


DATA: 2015-05-19 10:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Polacy w Kazachstanie czekają 14 lat na przesiedlenie? To tragedia dla nich i wstyd dla nas.
ponad 2 lata temu / Polka
 
popieram w 100%
ponad 2 lata temu / piotr międzybrodzki
 
Pisałem kilka razy ,że dla Polski najważniejszą sprawą powinno być sprowadzenie do kraju Polaków z Rosji,Kazachstanu ,Ukrainy i innych państw ,a nie zajmować się uchodźcami arabskimi ,azjatyckimi czy afrykańskimi tą nacja powinni zająć się Ci co mieli tam kolonie i Ci co rozpętali wojny z krajami arabskimi.A wracając do naszych Polskich spraw to muszę powiedzieć jeśli prowadzona jest taka utrudniająca weryfikacja Polaków na wschodzie tych,którzy chcą powrócić do Ojczyzny to robią ludzie z ekipy rządzącej ,ludzie wyzuci z uczuć patriotycznych .Ludzie Ci nie powinni pracować w agendach rządowych i wszystko trzeba zrobić zwłaszcza teraz w wyborach aby odsunąć od władzy wszystkich tych co plamili honor Polski w tym 25 leciu i nie szanowali Narodu Polskiego ,bo oni przez te lata myśleli li tylko o sobie.
ponad 2 lata temu / holender iwan
 
unknown Polacy ze wschodu to nie emigranci należ im się obywatelstwo należy im pomóc.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Ludzie o czym wy piszecie.... przyjmować emigrantów gdzie ...ten nasz kraj jest biedny i zaściankowy, kto był na zachodzie ten wie......... małe zarobki niski ogólny poziom żecia....pomóżmy najpierw sobie to w tedy będziemy mogli skutecznie pomagać innym. Ja nie chce płacić za wasze fanaberie.... jak chcecie to sami płaćcnie na emigrantów ja wolę te pieniądze dać naszym polskim bniednym czasami ghłodnym dzieciom.
ponad 2 lata temu / unknown
 
@sass Takie zamachy nie są potrzebne. Spójrz na Kościół katolicki w Polsce.
ponad 2 lata temu / TheModern
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.