DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Grzegorz Braun – kandydatura z embargo

Data publikacji: 2015-03-20 23:00
Data aktualizacji: 2015-03-26 07:48:00
Grzegorz Braun – kandydatura z embargo
fot. Daniel Dmitriew/FORUM

Jeden z najciekawszych polskich dokumentalistów, Grzegorz Braun kilka tygodni temu zaskoczył wszystkich, zapowiadając swój start w wyborach prezydenckich. Już wkrótce mija termin dostarczenia przez kandydatów minimum 100 tysięcy podpisów do PKW. Czy Grzegorzowi Braunowi uda się zrejestrować swą kandydaturę?

 

Na Facebooku poparcie dla Grzegorza Brauna deklaruje kilka tysięcy fanów. Największy fanpage jego kandydatury na Prezydenta Rzeczpospolitej ma ponad 9 tysięcy lajków. To stosunkowo niewiele, ale kandydat Braun ma zamknięte drzwi do stacji telewizyjnych, mających największą siłę promocyjną, co przy tak silnie spersonalizowanych wyborach jest nieocenione. Pozostaje więc oprzeć się na kampanii bezpośredniej i tej prowadzonej w internecie.

 

Milczą lub krytykują

 

Z pewnością przebicie się nie jest łatwe, lecz mimo to Braun nie ma wątpliwości, że pomysł, by zgłosić swą kandydaturę w wyborach prezydenckich był dobry. – Moja kandydatura obnażyła pewien sposób myślenia w mediach wszystkich opcji – kto nie jest nasz, ten nie istnieje – mówi reżyser. Milczą o nim bowiem nie tylko media lewicowe – co można zrozumieć – ale również prawicowe i katolickie.– Sam ten efekt opadania masek i spodni pokazuje, że było warto podjąć się takiej akcji. Zobaczyć bowiem „najlepszych patriotów” i „najpobożniejszych katolików” w charakterze goebbelsowskich propagandystów, to naprawdę rzecz niezapomniana i godna odnotowania – pokpiwa.

 

Mimo żartów, Grzegorz Braun nie ukrywa rozczarowania. Jedna z gazet określających się jako katolickie nie zgodziła się bowiem na wydrukowanie płatnego ogłoszenia o kandydaturze Brauna, zaś na portalu najpopularniejszego katolickiego tygodnika ukazał się krótki, publicystyczny tekst skierowany głównie przeciwko osobom pomagającym reżyserowi w kampanii, czyli zwykłym wolontariuszom. W tym kontekście Grzegorz Braun mówi więc o swoistym embargu informacyjnym – nie jest bowiem nawet uwzględniany w sondażach, choć te odnotowują przecież tak marginalne postacie polskiej polityki, jak Wanda Nowicka, czy… poseł o nazwisku Anna Grodzka. „Embargo” to – twierdzi Braun – jest, owszem, od czasu do czasu przełamywane, ale jedynie po to, by napisać lub powiedzieć o nim coś negatywnego.  – Musi być coś szczególnego w mojej kandydaturze, skoro ścisłe embargo informacyjne utrzymywane jest zgodnie przez media bez mała wszystkich orientacji politycznych – od lewa do prawa. Jeśli zdarzyło się, że owo embargo zostało na moment przerwane, to tylko po to, by pojawiły się kłamstwa i szyderstwa. Nie dziwi mnie, że takowe zamieściła na przykład „Gazeta Wyborcza”. Natomiast, że szyderstw ze mnie doczekali się w prasie katolickiej popierający mnie katolicy – to jest nowa jakość – twierdzi.

 

Na pocieszenie warto dodać, że Braun nie jest jedynym kandydatem, o którym media wolą milczeć. Podobnie jest chociażby z kandydatem Ruchu Narodowego, Marianem Kowalskim, choć ten przynajmniej jest uwzględniany w niektórych sondażach. Sam Braun zresztą potrafi podejść do tematu z dystansem. – To dobra wiadomość, ponieważ najwyraźniej żadna sitwa partyjna, ani też żadna bezpieka krajowa czy zagraniczna, nie uznała mojej kandydatury za swoją – żartuje, po czym poważnieje: - Nie oczekuję żadnej reklamy ani promocji w mediach. Oczekuję rzetelnego informowania.

 

Podpisy? Walczymy!

 

Ale kampania to nie tylko media. Jej pierwszy etap to nie lada wyzwanie – trzeba bowiem zebrać w stosunkowo niedługim czasie aż 100 tys. podpisów. To liczba ogromna, wymagająca pracy wielkiej ilości wolontariuszy lub partyjnych działaczy. Zwykle dobrze jest zebrać ich zresztą więcej, bo PKW nierzadko część z nich kwestionuje.

 

Zaplecze Grzegorza Brauna cały czas gromadzi podpisy, a czas – dodajmy – nagli, wszak zgodnie z wymogami należy je złożyć do 26 marca. Zostało więc już tylko kilka dni! Jak przebiega zbiórka? Podpisy gromadzone są podczas spotkań z reżyserem, wolontariusze zbierają je również podczas organizowanych akcji. Można je również zbierać na własną rękę, w tym celu na stronie grzegorzbraun2015.pl zamieszczono odpowiedni formularz do pobrania.

 

W rozmowie z nami kandydat nie udziela odpowiedzi na pytanie, ile szacunkowo udało mu się zebrać podpisów. Zapewnia natomiast, że akcja trwa do końca. – Każdy podpis jest na wagę złota – mówi. Po czym zachęca: - Jeśli ktoś chce usłyszeć parę słów prawdy na kolejnym etapie kampanii wyborczej, jeśli ktoś ceni sobie odwijanie bawełny i odczarowywanie pewnych słów czy pojęć zakazanych w polskim życiu publicznym przez terror poprawności politycznej, to wystarczy wykupić los na loterii. Ów los ma obecnie postać formularza, w którym każdy może swoim podpisem zaświadczyć poparcie dla mojej kandydatury.

 

Czy się uda? Pewne jest, że zbierający podpisy wolontariusze będą mieć do 26 marca pełne ręce roboty. Od tego, co się wydarzy w najbliższych dniach zależy też wynik próby wyborczego rozpoznania sytuacji bojem. Wszak owo „rozpoznanie” – jak sam reżyser stwierdził w wywiadzie dla PCh24.pl – jest głównym celem tego kandydackiego zamieszania w życiu Grzegorza Brauna.

 

 

ged 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Tomasz
Nie warto się przejmować"Gościem Niedzielnym" jest wiele takich tygodników katolickich które zamiast pisać częściej o doktrynie katolickiej więcej miejsca poświęcają polityce.Pan Grzegorz Braun im nie pasuje bo jest tradycjonalistą.
Konrad Turzyński
Nie ma czegoś takiego jak "start w wyborach".
kvt
Możliwe, że Brauna zarejestrują, co będzie niemałym sukcesem w tych warunkach. Pytanie co dalej? Nawet nie uwzględniają go w sondażach...
Tadeusz
Zebranie 100 tys. podpisow nie oznacza automatycznego przejcia do II rundy. Poczekajmy na oficjalna akceptacje kandydatury Pana Grzegorza Brauna.
Dobre wiadomości
Grzegorz Braun ma już 100 000 podpisów !!! Marian Kowalski ma 188 000 podpisów !!! System zacznie trząść się w posadach !
Tomasz
PAN Andrzej Duda reprezentuje partię pis tzw opozycyjną na usługach syjonistyczno-amerykańskich PIS jak i PO pchają Polskę do wojny nie dbają o polską rację stanu A co powiedzą posłowie i senatorowie Parlamentu "polskiego" o obradach wspólnych z Knesetem parlamentem izraelskim dn 24 01 2014 W Krakowie .P.G Braun to jedyny niezależny kandydat.
Michalski
Ktoś pytał o tzw.katolicką gazetę,która Grzegorza Brauna piórem swego ,pożal się Boże,felietonisty,delikatnie mówiąc-zdeprecjonowała.To oczywiście "Gość Niedzielny".Warto przeczytać ten paskudny tekst,ale najważniejsze są komentarze czytalników.
Stefan
@weronikasiedlecka. Mam podobne zdanie w większości tematów, z jedną tylko uwagą. Samoobrona to jednak chyba nie była "polska" partia wolna od wpływów agentury. Oczywiście sposób wykończenia przez PiS własnej koalicji z Samoobroną i LPR - żenujący. Bardzo smutne jest to, że PiS zmonopolizował RM i TV Trwam, dlatego oczekiwania niektórych tu dykskutantów i "zarzuty" wobec p. Brauna, że się nie udziela w TV Trwam są niezrozumiałe. Po prostu tam p. Grzegorz też nie jest mile widziany, jako potencjalny konkurent p. Dudy. Tym bardziej, że jest, w porównaniu do wielu ojców redaktorów, ortodoksyjnym katolikiem. Z Panem Bogiem.
Todem
Zawsze i wszędzie głosiłem, że jedynym kandydatem na Polskiego Prezydenta, w przygotowywanej zmianie rządu na PiS, jest tylko, Pan Grzegorz Braun. Bo będzie ostoją i zabezpieczeniem polskości i polskich spraw, dla pro żydowskiego PiS-u. Innej opcji, dzisiaj nie ma. Braun, prezydentem. PiS, do rządu. Jedyna opcja zmiany dzisiejszych szubrawców i zdrajców, i zabezpieczenie przed ewentualną kontynuacją, jedynie słusznej poprawności politycznej. Dzisiaj, musimy iść na kompromis. Wspierajcie, Grzegorza Brauna !!!
Tedi
Drodzy Rodacy. Dzisiaj rozmawiajcie o wyborach i interesujcie się wszystkimi poczynaniami obozu, obłudy i zdrady narodowej, w przygotowywaniu nowego przekrętu wyborczego, teraz prezydenta, a później rządu. Zobaczcie, kogo wytypowano do PKW (zliczania głosów). Jakie są przepisy dla komisji lokali wyborczych i ograniczenia. W jaki sposób tworzy się nowy chaos wyborczy i nowy przekręt. Dlaczego w okresie przedwyborczym, nie ma tych tematów, tylko zastępcze wojenki i tematy inspirowane przez rządowe media? Za parawanem tego medialnego bełkotu, szykują dla siebie następne lata trwania, a nas traktują jak baranów do strzyżenia. Wszystko, co się teraz dzieje, w mediach, służy odwróceniu naszej uwagi i uśpieniu czujności. Nie dajmy się zwieść zdrajcom. Dzisiaj, dla nas, nie ma ważniejszego tematu niż skierowania naszej uwagi na ordynację wyborczą i tworzone przepisy. W tym będzie tkwić nasz przyszły los. Im później zauważymy przekręt, tym mniej będzie czasu na protesty. Pozostanie tylko bojkot wybor
Maciek .
Kochany nasz Panie Grzegorzu wierze gleboko w Pana zwyciestwo wbrew wszystkim watpiacym lub wrecz nie chcacym sie pogodzic z czyms tak zaskakujacym jak Pana szlachetna postawa niezlomnego najpierw Katolika i to z prawdziwa Tradycyjna wiara oraz Polaka przez duze P . No jak to wszystko mozna pogodzic z modernizmem i ekumenizmem , przecierz to przywraca lad i dyscypline a tu taka swoboda nawet nie trzeba mszy sw. odprawiac b o nie ma dla kogo w pesja i tak przyjdzie i to calkiem nie zla . Serdecznie dziekujemy Panu za kazde wypowiedziane slowo i trud wszystkich podrozy , modlimy sie za Pana zwyciestwo kazdego dnia juz od dosyc dawna i dzieja sie zeczy niezwykle . Zatem glowa do gory bo wszystko bedzie dobrze w brew wszystkim zloczyncom tak ze strony jednych jak i drugich . Boze nie opuszczaj twoich wyznawcow a udziel laski zwyciestwa temu twemu rycerzowi szlachetnemu Panu Grzegorzowi Braunowi i nam jego zwolennikom , Amen .
don marco
@Naleczxxx: [...]trzeba być na miejscu sięprzygotować i nawet wyprzedzać przeciwnika a nie się spóźniać jak ostatni sztubak. Potem pretensje a trzeba było się spodziewać oporu. Działać, pytać w TV Trwam itp". Fest plan!!!! Zatem działajmy, pytajmy!!!!
Ja jestem rzeczywiście mądra po szkodzie. Kiedyś to zupełnie nie wyobrażałam sobie ,że będę zdecydowaną przeciwniczką PiS-u.Ta szkoda to narażanie Polski na niebezpieczeństwo wojny , dbanie o interes Ukrainy i UE , nie Polski. A Duda prezydentem nie będzie. PiS doprowadził do wyeliminowania LPR i Samoobrony. Rząd PiS-u wyreżyserował swój upadek , aby ich odsunąć .
Naleczxxx
Obawiam się ,że Pan Grzegoż Braun może mieć pretensje do siebie. Gdy kaampania prezydencka już trwała dopiero wrócił Pan Braun z USA. Jeśli chce się iść rzeczywiście w bój to najpierw trzeba być na miejscu sięprzygotować i nawet wyprzedzać przeciwnika a nie się spóźniać jak ostatni sztubak. Potem pretensje a trzeba było się spodziewać oporu. Działać, pytać w TV Trwam itp
Leo
Pachnie wronkistami i Bławatską.
Wieslaw Bancerz
Duzo prawdy i duzo filozofii w komentarzach.Jezeli chcecie zmian w Polsce,nie opluwajcie A.Dudy.On jeden ma szanse na wygranie wyborow po prawicy.Nie rozdrabniajcie glosow.Badzcie madrzy przed szkoda.Z calym szacunkiem odnosze sie do G.Brauna,ale nie ma on szans zostac teraz prezydentem.Zrozumcie to dla dobra Polski i Polakow
Tedi
Ktoś, kto mając wiedzę, źle wypowiada się o Żydach i o ich knowaniach w Polsce i na świecie, ma szlaban w mediach rządowych. To świadczy o tym, że Grzegorz Braun trafnie ocenia aktualne sytuacje i jest bardzo niewygodny na scenie politycznej. Sytuacja demaskuje, pro żydowskie i pro globalne postawy różnych środowisk w Polsce, w tym Kościoła, a właściwie jego zdrajców purpuratów, zmieniających oblicze naszego Kościoła i manipulujących wiernymi. Jak widać, polska polityka, media, wymiar sprawiedliwości, itp, przesiąknięte są wszelkiej maści agenturą. Polacy są uśpieni i zatracili instynkt samoobrony. Jeden Grzegorz Braun nie wyprowadzi ich z letargu. Chyba, żeby zatańczył kankana, na golasa. Na ogłupiałe umysły, działają prymitywne bodźce.
Do voxclamantis A ja myślałam,że Pan to Pani. Charakter niezorganizowany wypowiedzi zawsze kojarzył mi się z kobietą (wiemy jakie jesteśmy). Poza tym mówienie o Matce Bożej w takim właśnie kontekście, używanie takich a nie innych sformułowań, uważam za kardynalny brak wyczucia religijnego.
voxclamantis
@ [email protected]: skoro poruszamy się w kontekście wypowiedzi logicznie poprawnych, śmiem zauważyć, że nie ma czegoś takiego, jak "fakty nieprawdziwe", zarówno jak i "fakty prawdziwe". Są po prostu fakty, czyli to, co miało miejsce w rzeczywistości, co się stało. Dlatego bardzo bym prosił mnie "odkłamać" i oznajmić zacnym czytelnikom tego forum, kiedy miał miejsce fakt poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Najświętszej Panienki. Skutkiem poświęcenia miałoby być nawrócenie się Rosji, zaś nie-poświęcenia - rozprzestrzenienie błędów po całym świecie dokonane przez ten kraj. No, drogi Panie, przenigdy bym nie śmiał założyć, że poświęcenie się odbyło, ale Matka Boża nas oszukała. Logicznie?
kac-
Z całym szacunkiem, nie chodzi o pana Brauna, chodzi o to co ma on do powiedzenia i w obronie czego jest on poświęcić wiele. Jeżeli nie przejdzie do "drugiej rundy" to nie będzie jego porażka, to będzie porażka Polski, Polaków, katolików.
voxclamantis
@[email protected]: które ze słów przeze mnie napisanych mam pani wyjaśnić, że sugeruje mi pani pisownię ukraińską? Pisze pani o "bezbożnictwie i pustych kościołach" na Zachodzie. Tłumaczę więc LOGICZNIE - skoro tak pani chce: Rosjanie, Czeczeni i Buriaci, którzy akurat znajdują się nie wiedzieć czemu na wschodzie Ukrainy pozostawili działające WYŁĄCZNIE cerkwie Patriarchatu Moskiewskiego. Stąd wniosek: jeśli taki wyzwoliciel Putin przyjdzie do Polski, to o kościołach, tym bardziej pełnych, oraz biskupach katolickich będzie mogła pani ZAPOMNIEĆ. Czy mam to napisać raz jeszcze w języku ukraińskim? Może pani nie wątpić, poradzę sobie z tym jakoś. Tutaj zaś gadamy na temat Grzegorza Brauna, a nie Odojewskiego. Ale skoro pani próbuje sprowadzić rozmowę do rzezi wołyńskiej, przypuszczam, że każdą taką rozmowę pani jako troll będzie sprowadzała do tego tematu. Żegnam więc z nieostudzonym entuzjazmem.
markeb54
Szkoda, że tak późno Pan Grzegorz zaczął akcję zw swoją kandydaturą. Ale sto tys. podpisów będzie miał.
ISG
Oczywiste jest , że celem kandydowania Pana Grzegorza Brauna jest możliwość skorzystania z czasu antenowego w publicznych mediach. Oczywiste także jest, że nie tylko szeroko rozumianemu układowi okrągłostołowemu może psuć to krew. Także tzw. patriotyczna prawica nie potrzebuje w tych mediach kandydata , który odbiera jej licencję na patriotyzm i mówi otwartym tekstem o problemach bez oglądania się na pewne utrwalone u tejże prawicy odruchy autocenzury (np.sprawy żydowskie, wojna ukraińska,klientelizm w stosunkach ze St.Zj.i w ogóle pogodzenie się z podrzędnością Polski w świecie). Bez względu bowiem na to , czy z G. Braunem w pewnych kwestiach można polemizować , to jest on w kategorii polskość po prostu inną ligą. Te wszystkie dyskusje prawicowców z PiS w "kawach na ławę" ,"Woronicza 17" itd. w porównaniu z agendą proponowaną przez Brauna pokazują , że pogodzili się z rolą im wyznaczoną i stracili wiarę w suwerenną ,wielką, silną Polskę. Braun nie. Ilu jeszcze ?
wars
@Arberola - pierwszym celem jest, jak to trafnie ujął G.Braun, "podłączenie się do szczekaczki" czyli możliwość zaprezentowania w mediach głównego nurtu swoich poglądów i zwrócenia uwagi społeczeństwa na ważne sprawy które celowo nie są poruszane przez dominujący układ. Jest to cel osiągalny. Kolejne cele są trudniejsze do zrealizowania np. "obudzenie" Polaków utrzymywanych przez media w letargu, a w przypadku uzyskania sensownego wyniku możliwe jest zbudowanie organizacji wokół G.Brauna, która wystartuje w wyborach parlamentarnych...Zwycięstwa w tych wyborach prezydenckich nie przewiduję - Grzegorz Braun chyba też ;)
Do voxclamantis Nie wiem, co robili. Proszę napisać tylko logicznie , bez demagogii, po polsku, nie ukraińsku. Dlaczego słowo kościoły jest w cudzysłowie, nie bardzo rozumiem, proszę wyjaśnić. Proszę również uzupełnić wiedzę i odpowiedzieć na pytanie, czy Ukraińcy ,,riezali,, czy nie ,,rjezali,, Polaków. Polecam powieści Odojewskiego, a zapewne ostudzi entuzjazm, czego życzę.
voxclamantis
@ [email protected]: pewnie że mogliby Ukraińcy sobie pozwolić na "wielomiesięczne koczowanie", i pozwolili. Czy wie pani, jak potężną diasporę mają Ukraińcy po całym świecie? W Kanadzie, Australii i nawet w krajach Ameryki Południowej, nie mówiąc już o Europie. A czy fakt, iż ktoś wspomaga finansowo podobne akcje od razu musi się kojarzyć z niecnym przekupstwem i wyrachowaniem? Jeśli tak, to proszę sobie zadać pytanie, na jakie pieniądze działała Solidarność.
ad vocem
Gdyby postawić na szali wagi z jednej strony Pana Grzegorza Brauna a z drugiej całą "naszą" klasę polityczną i dorzucić na nią kościelnych modernistów a zarazem trucicielskich ekumenistów, to uważam, że znacznie bardziej wartościowa dla Polski i polskiej przyszłości jest postać Pana Grzegorza Brauna. Niech Pan Bóg Go prowadzi i strzeże !
Arberola
Grzegorz Braun to postać niszowa i bardzo kontrowersyjna, nawet wśród osób które go kojarzą i częściowo zgadzają się z jego poglądami. Ten wysyp kandydatów przy wyborach prezydenckimi jest śmieszny. Co nie znaczy, że komukolwiek odmawiam kandydowania. Jego/jej decyzja i prawo. Natomiast obrażanie się na brak zainteresowania jest bez sensu. Mnie zastanawia przede wszystkim, jaki jest cel kandydowania takich osób jak Grzegorz Braun.
voxclamantis
@ [email protected]: to może pani poszuka w internecie, co zrobili Rosjanie z "kościołami" na okupowanych na wschodzie Ukrainy terenach
wars
@don marco - domyśliłem się dlatego użyłem " "
don marco
@wars: pisząc, że jesteś ekspertem, właśnie w tym momencie byłem najbardziej sarkastyczny.
Z
Do yk nie udawaj naiwnaka mysląc że nie wróci pobór do wojska skoro na Litwie już go przywrócili u nas też takie mają pomysły ale tego nie robią bo trwa kampania wyborcza. Dalej wierz ślepo w Pis czy tez PSL to obudzisz się niedługo z biletem na front bez odbycia wcześniejszego przeszkolenia wojskowego. W najgorszym wypadku mozesz się już nie obudzić jak wyparujesz po spadnięciu bomby atomowej na Warszawę. Bardziej nienawidzisz Polski niż ją kochasz i z Ciebie żaden katolik bo nie potrafisz kochać swoich wrogów w tym przypadku Rosji.
watchman
Grzegorz Braun to bardzo dobry kandydat. Jedyny, który odważnie i bezkompromisowo mówi o tym, że wiara prawdziwa jest najważniejsza. Polska jako wierny rycerz Chrystusa Króla. Tylko pod takim sztandarem odniesie Polska zwycięstwo. Nigdy nie jest to droga łatwa i szeroka, dlatego też ostracyzm mediów "światowych" jest zrozumiały. Głos pana Brauna jest głosem wołającego na puszczy i jest bardzo ważnym głosem. Prawda musi być wypowiedziana. Jeśli się Jej nie wypowie to kamienie wołać będą. Widzę kształtujący się sojusz z ruchami intronizacyjnymi, w tym z rycerzami Chrystusa Króla skupionymi wokół suspendowanego ks. Piotra.. Choć on broni się przed namaszczaniem kogoś jako jedynego dobrego kandydata, to dla każdego słuchającego tego księdza, ta kandydatura sama się nasuwa. Jest tutaj pełna zgodność Myśli. Sojusz Tronu i Ołtarza.
Pan Grzegorz Braun reprezentuje interesy polskie i katolickie, podczas gdy prasa wydawana w Polsce w tym tzw. katolicka to stronnictwo pruskie lub amerykańsko- izraelskie. Za rządów PiS-u zostały wyeliminowane przez tychże dwie partie typowo polskie: LPR i Samoobrona. Obecnie gdyby PiS wygrał wybory i tak rządził nie będzie, bo nie ma koalicjanta. PiS poparł rewolucję na Ukrainie, a gdyby to była rewolucja francuska czy bolszewicka też by poparli? Rewolucja ukraińska finansowana z zewnątrz to typowa rewolucja. Czy Ukraińcy mogliby sobie pozwolić na wielomiesięczne koczowanie bez potężnego wsparcia finansowego, i nie tylko.
Do ,,yk,, Aktualnie są jednak rozsyłane karty poboru, mężczyźni je otrzymują. Politycy rzeczywiście mają małą wiedzę, ale zapewne gdyby mieli większą z czystym sercem wycofaliby się z polityki.
wars
@don marco - sarkazm sobie daruj, ale tak jestem "ekspertem" jednak nie pracuję dla G.Brauna.
47
Dla mnie p. Grzegorz Braun jest jedynym kandydatem, z którego wypowiedzi jasno wynika że Bóg i Wiara są na pierwszym miejscu, a wszystkie inne sprawy i sposób ich rozwiązania są temu podporządkowane. Z wypowiedzi innych kandydatów wynika dla mnie wniosek, że wiara jest tylko mniej lub bardziej ważnym dodatkiem.
tom
Dziwują mnie wypowiedzi z tego portalu, które czytają GW i inne periodyki żydowskie dla Polaków, a u komentują sprawę rewolucji na Ukrainie. Nie rozumieją kto rozpoczął i do czego to zdąża. Oni wojnę prowadzą daleko od swoich granic. A po zatem wschód Europy jest jeszcze chrześcijański więc trzeba go utopić we krwi. Ponadto nie przykładałbym wielkiej wagi do poświęcenia Rosji (czy było prawidłowe). Jeszcze nie wiemy wszystkiego o objawieniach? A może za tym stać swoista propaganda na pewnym etapie?
don marco
@wars: mógłbyś napisać, co rozumiesz pod pojęciem "nieprofesjonalne podejście? Bo ja nie zauważyłem w wypowiedzi Loxleya żadnego "nieprofesjonalnego podejścia" a jedynie wyrażenie własnej opinii. A najbardziej kuriozalne jest to, że każesz mu trzymać się z daleka!! Nie wiem tylko od czego?? Ton Twojej wypowiedzi wiele o Tobie mówi. A powiedz mi jeszcze, za co owych ekspertów miałby pan Braun sobie wynająć? Póki co z racji swojej publicznej działalności jest przez tzw. III RP cyklicznie obrabowywany. Na jego stronie jest nr konta. Mam nadzieje, że hojnie wspierasz pana Brauna. Sprawa kolejna, nawet osoby, których twarze są znane z telewizji mają problem ze skompletowaniem 100 tys. Kukiz jest celebrytą, Korwin działa od 30 lat, reszta ma zaplecze partyjne. Wystarczy przejść się po urzędach i już jest połowa. Druga połowa to ich rodziny. Z tego co piszesz wynika, że musisz być ekspertem. Mam nadzieję, że jesteś w sztabie pana Brauna i każdego dnia ciężko tam pracujesz.
Do voxclamantis To biskupi polscy mówią o cywilizacji śmierci ,a nie Moskwa.Cywilizacja śmierci , bezbożnictwo i puste kościoły pozbawione wiernych to cecha Zachodu. To nie Rosja obecnie deprawuje świat, ale Zachód. W USA zatwierdzono satanizm jako religię .
yk
@z "to będziemy ginąć w obronie interesów Izraela czy tez Ukrainy bo tam mają być wysłane Polskie wojska z poboru". Niesamowite! Widzę, że masz informacje o których nie wiedzą sami politycy! Przy okazji - poboru już od kilku lat nie ma.
kamieni kupa
PO-wcy na postronku Berlina, a PIS-owcy biegają na postronku Waszyngtonu oraz Telawiwu i stąd ta cenzura słów prawdy, które opowiadają się po prostu za interesem Polski, zaś niektóre kręgi prokatolickie zapomninają o istocie sensu praktycznego stosowania sentencji: "Niech mową twoją będzie: Tak, Tak, Nie, Nie" - A potem się niektórzy dziwią, jak w Lizbonie można było jednym podpisem zrzec się niepodległości na rzecz czwartej rzeszy. - Wybieranie mniejszego zła na dłuższą metę nie popłaca!
wars
@Loxley - przygotowania do kampanii można prowadzić wcześniej, to raz, a dwa to z takim nieprofesjonalnym podejściem jakie prezentujesz NIE osiągnie się sukcesu w żadnej kampanii. Po to Bóg dał rozum by z niego korzystać - naucz się zasad politycznego marketingu i komunikacji społecznej lub wynajmij fachowców lub...trzymaj się od tego z daleka bo szkodzisz, a "dobrymi chęciami" piekło jest wybrukowane.
voxclamantis
@pifek: owszem, chciałoby się wierzyć, jednak to Matka Boża, a nie Grzegorz Braun - z całym szacunkiem - podała "receptę" nawrócenia się Rosji, i skoro tego jak na razie się nie stało, mamy i będziemy mieli do czynienia z jadem fałszu, który rozprzestrzenia nienawrócona Rosja już przeszło prawie 100 lat. Co byśmy nie mówili na temat cywilizacji śmierci nacierającej z Zachodu, to jednak Moskwa cały czas kłamie i coraz więcej ujawniają się jej kłamstwa i są coraz bardziej bezczelne. Trudno więc się spodziewać ukrytej w zanadrzu jakiejś dobrej woli i nieskazitelnej intencji.
xvq
WITAMY W KLUBIE --MY RYCERZE CHRYSTUSA KRÓLA MAMY SIĘ PODOBNIE NA TYM ŁEZ PADOLE--MEDIA KS.DYREKTORA -NAWET SKRAWKA PŁASZCZA NASZYCH RYCERZY BOJĄ SIĘ POKAZAĆ -A JAK KTOŚ ZAPYTA O INTRONIZACJĘ - TO MASAKRUJĄ SŁUCHACZY -JAK SIĘ PATRZY. KRÓLUJ NAM CHRYSTE !
szanowny woxclamantis - po co podawać nieprawdziwe fakty,że Hierarhia nie poswięciła Rosji Matce Bozej i jak tu żyć w takim zakłamaniu
pifek
A mnie słowa o nawróceniu zamiast zniszczenia Rosji bardzo się podobają! Nawet jeśli nie takie dokładnie było przesłanie fatimskie. I w ogóle obraz Polski, takiej jak ją widzi Pan Braun, jako kraju chrześcijańskiego, przyjaznego Kościołowi, akceptującego inności lecz z obowiązującym prawem opartym na dekalogu - ta wizja dodaje otuchy i nadziei. Wysiłek krucjatowy potrzebny od zaraz!!!
z
Ja byłem na spotkaniu z panem Braunem i on się jasno wypowiada na konkretne tematy w szczególności na temat wiary katolickiej w przeciwieństwie do Dudy czy też innych. Celem Grzegorza jest ukazanie naszym rodakom co nas czeka jeśli będziemy bierni i nie reagowali na działania obecnych polityków. Powiedział krótko i na temat że jesli nic się nie zmieni to będziemy ginąć w obronie interesów Izraela czy tez Ukrainy bo tam mają być wysłane Polskie wojska z poboru.
Loxley
@wars: Nie można rozpocząć kampanii przed ogłoszeniem terminu wyborów. Osobiście wolę kampanię Grzegorza Brauna niż marketing polityczny, barakobusy i szklane mównice. Program wyborczym jest napisany na stronie. Kontakty do sztabów też. Są informacje gdzie i kiedy Grzegorz Braun będzie. Rozumiem, że trzeba być w partii, żeby kandydować. To ja dziękuję za takie kandydatury. Poza-systemowo i nieprofesjonalne kampanie są wg mnie bardziej rzeczowe niż słomiane misie Barei. Nie ma być krótko. Ma być prawdziwie.
jaaconieja
@[email protected] "Mam wrażenie,że PiS już nigdy nie dojdzie do władzy, (...) Zrzekli się jej, bo nie pasowała im patriotyczna LPR " Patriotyczna LPR z Giertychem na czele, chyba sobie żartujesz?!!! I gdzie jest teraz ten twój patriota? Nie wiadomo jak z tym oddaniem władzy było, niemniej jednak lpr i Lepper w rządzie pisu to były szkodniki.
Czy Nasz Dziennik i Gość Niedzielny są aż tak naiwni myśląc, że Duda zostanie prezydentem ,że sprzedają poparcie za przyszłe profity? Być może. Duda nie jest jednak kandydatem prawicowym w ścisłym tego słowa znaczeniu, choć za takiego uchodzący. Prawicowi kandydaci oraz ci , których można określić jako autentycznych patriotów nie są popularni, są raczej na dalszych miejscach w sondażach.To jest smutne.
voxclamantis
Szanuję tego człowieka i w większości zgadzam się z tym, co mówi. Mam jednak pytanie. Otóż, na niedawnym spotkaniu bodajże w Białymstoku, p. Braun powiedział, iż wolą Matki Bożej z Fatimy było nie zniszczenie Rosji lecz jej nawrócenie. 1-mo. Na kartach Starego Testamentu znajdujemy sporo narracji o tym, że Izrael się nawracał dopiero po poniesionej klęsce i zniszczeniu jego państwowości. 2-do. Kiedy objawienia Fatimskie miały miejsce, było Imperium Rosyjskie, które też przestało istnieć. i 3-tio. Matka Boża nawrócenie się Rosji podała jako warunek przyszłego pokoju i nic nie mówiła, że musi się to stać. Hierarchia miała tylko dokonać poświęcenia Rosji Jej Niepokalanemu Sercu, czego - jak wiemy - nie zrobiła. Dalej tylko czytamy o "błędach Rosji po całym świecie i karach boskich". Tu właśnie odczułem niejaki zgrzyt słuchając słów pana Brauna.
wars
@franek - Nasz Dziennik. Co do Grzegorza Brauna to niestety sam jest trochę sobie winny bo zamiast siedzieć w USA powinien wcześniej zacząć kampanię, którą zresztą prowadzi mało profesjonalnie i nie ma to nic wspólnego z pieniędzmi czy niechęcią mediów w tym tzw. opozycyjnych. Co do podpisów - to nie mając zaplecza w postaci struktur partyjnych powinien maksymalnie ułatwić ludziom złożenie podpisu. Na swej stronie GB nie ma jednak wskazanych miejsc w których w określonych godzinach zbierane są podpisy, nie ma nawet mapki jak u Kukiza z kontaktami do ludzi z różnych miast by umówić się na spotkanie...Zamiast przedstawiać krótko i rzeczowo problemy i rozwiązania, wstawiać krótkie komentarze bieżących wydarzeń w formie filmików, wpisów na facebooku i tweetów które mogłyby cytować media robi "wykłady" np. program wyborczy to "wywiad-rzeka", "wypowiedzi" to w większości filmy trwające po 1,5 czy 2 godziny! Odnoszę wrażenie, że sztab nie wie jak robi się kampanię :(
Mam wrażenie,że PiS już nigdy nie dojdzie do władzy, niezależnie od wyników głosowania i poparcia hierarchii. Mieli władzę całkowitą. Zrzekli się jej, bo nie pasowała im patriotyczna LPR i realistycznie patrząca na UE Samoobrona.Reszta to była gra pozorów i liczne podróże liderów do USA i Izraela. Grzegorz Braun w swych poglądach jest jednoznaczny, a w Polsce jest popularna raczej dewiza wałęsowska - ,, jestem za,a nawet przeciw ,, zupełnie nielogiczna, ale liberalna w swej wymowie.
Iw
Po prostu każde z tych mediów wie, że jeśli ktoś ma szansę z Komorowskim to Duda, więc się ustawiają już pod potencjalną prezydenturę Dudy. A nuż będą z tego jakieś profity? A nuż Duda przypomni sobie, że Nasz Dziennik czy Gość Niedzielny wsparły jego kandydaturę i się jakoś odwdzięczy? Bo przecież ogromna to pomoc zniechęcać ludzi do głosowania na innych prawicowych kandydatów, zwłaszcza jeśli Braun to naprawdę przyzwoity kandydat i parę tych głosów Dudzie mógłby odebrać. O tych mediach z lewa nie ma co pisać bo wiadomo.
TheModern
@obiektywny Ruch Narodowy polonofilski i judeorealistyczny? Hahahaha
malwina
Panie Grzegorzu - Szacun! Niestety, wyglada na to, ze musi spelnic sie slowo dane Sb. Rozy Celakownie: Polacy obudza sie dopiero wtedy, kiedy groza jakiej nie bylo, zawisnie nad swiatem. Dlatego b. Pana prosze - niech Pan nie reyzgnuje z roli Wolajacego na Puszczy! W odpowiednim czasie, ta resztka Polakow-Niniwczykow, musi miec za kims pojsc. Modle sie za Pana, sledze dzialalnosc, wysylam podpis a reszta w reku Boga.
Leo
?
franek
Panie Grzegorzu proszę podać tytuły tych gazet katolickich. Zła nie należy ukrywać a ujawniać w celu jego eliminowania z życia.
obiektywny
Mnie nie dziwi, że milczą media lewicowe i tzw. katolickie. Wszak są one opanowane przez rozbójniczą mniejszość zarażającą fałszywym ekumenizmem i judeoidealizmem. A Pan Grzegorz Braun i środowisko Ruchu Narodowego jest polonofilskie i judeorealistyczne.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.