DZISIAJ JEST
ŚRODA 20 WRZEŚNIA
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Imieniny obchodzą:
Eustachy, Faustyna, Filipina
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Google manipuluje przepływem informacji? Pod wpływem Żydów zmieniono algorytm wyszukiwania

Data publikacji: 2016-12-29 07:00
Data aktualizacji: 2016-12-29 07:24:00
Google manipuluje przepływem informacji? Pod wpływem Żydów zmieniono algorytm wyszukiwania

Wyszukiwarce Google zmieniono algorytm po aferze z wyświetlaniem się jako pierwszych wyników negujących Holocaust. To kolejna korporacja, która pod wpływem nacisków z zewnątrz manipuluje przepływem informacji w sieci. Wcześniej podobne praktyki stosował Facebook.

 

Gdy w wyszukiwarce Google wpisze się dane hasło, to często jako pierwsze pojawiają się strony, które nie „wyskakują” w takiej samej kolejności w innych przeglądarkach. Wynika to z faktu stosowania przez Google specyficznych algorytmów wyszukiwania.

 

Ostatnio Google zmieniło algorytm wyszukiwania odnośnie słowa „Holocaust”. Okazało się, że po wpisaniu frazy: „Did the Holocaust happen” (pl.: Czy Holocaust miał miejsce?), jako pierwsze ukazywały się strony neonazistów, którzy zaprzeczają hitlerowskiej zbrodni dokonanej w okupowanej przez Niemców Europie w czasie II Wojny Światowej. W wyszukiwarce nie pojawiały się - przynajmniej na pierwszych stronach wyszukiwarki - witryny żydowskich muzeów, nad czym ubolewała amerykańska stacja telewizyjna NBC News.

 

Amerykańska korporacja „poprawiła” algorytm. Zamiast stron o największym ruchu w sieci (neonazistowskich), na początku wyświetlają się te, które – zdaniem administracji – „posiadają najbardziej wiarygodne informacje” na temat Holocaustu.

 

Zmiana algorytmu nastąpiła trzy tygodnie po interwencji dyrektora marketingu Muzeum Breman z Atlanty w stanie Georgia. Witryna neonazistów nie pojawia się już na szczycie listy Google po wpisaniu hasła: „Czy Holokaust miał miejsce?”.

 

W związku z tą sprawą wiele osób skrytykowało politykę Google. Chodzi o manipulowanie algorytmami wyszukiwania w zależności od zapotrzebowania politycznego i społecznego.

 


Źródło: newsmax.com

AS
  

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
abca
Dobra ciekawa informacja.
Pawe
A ja popieram Google
Lolita
Bandyci, oszuści, manipulator.
Informatyk
Od lat uzywam duckduckgo.com . Nie sledzi, nie spamuje, nie dogaduje sie z chinskim rzadem ;) Problem solved.
młody Polak
Nie jest tajemnicą, że większość firm informatycznych od Microsoft po Fb jest założona przez osoby pochodzenia żydowskiego. Prawda o Holokauście jest przez Izraelczyków wypaczana i służy zabezpieczeniu trwałości państwa Izrael. Liczby zamordowanych w obozach Auschwitz czy Majdanek są zawyżone. Ogółem zamordowano w czasie II WŚ ponad 1 mln. osób różnej narodowości także Polaków czy Romów, a Izraelczycy podają, że zginęło 3 mln. samych Żydów zawłaszczając tym samym całe zjawisko Holokaustu tylko przez siebie i dla swoich celów.
maria m.
Zgadzam się z tym, ze tytuł jest tendencyjny. Google ma algorytmy i się z tym nie kryje. Ułatwiają one pracę w wielu przypadkach. Np. dla zainteresowanych portalem pch24 pokazują od razu cała prawicową przestrzeń internetu. Wiadomo,ze inne wyszukiwarki sa trudniejsze ,dlatego sa mniej popularne. Żadna nowość.Jest wybór.
Pokręć
Ajwaj, a co Google robi w Chinach? Tam algorytmy wyszukiwania wprost pisze kompartia.
Mają rację
Żydzi tak jak Polacy mają rację, nie polskie obozy a hitlerowskie, neonaziści nienawidzą Żydów więc piszą głupoty !
Soplica
Ogłupiania ludzi, ciąg dalszy :)))
obywatel
A co robi w tej sprawie polskie MSZ?
ww
To nie jest manipulacja. Manipulacją byłoby wykonywanie zmian po kryjomu w złych intencjach. Tutaj nic takiego nie miało miejsca. Algorytmy są pisane przez ludzi dla ludzi i przez ludzi są modyfikowane. Manipulacją jest natomiast tytuł artykułu.
Sylwester
stąd nprosty wniosek nie używajmy gogle, niech używają go żydzi i bądą zadowoleni, przecież to ny użytkownicy wybieramy google, facebook albo inną wyszukiwarkę, jest to dobry moment dla ludzi aktywnych i madrych w tym zakresie aby zrobili coś lepszego niż te programy, zawsze jest dobry czas na zmiany
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.