4 września 2017

Gender w paryskim Disneylandzie. Tam księżniczką może być każdy chłopiec

(Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com)

Na jednym z blogów nagłośniono sprawę 3-letniego chłopca z Wielkiej Brytanii – Noaha, który odwiedził z matką paryski Disneyland i nie został dopuszczony do udziału w zabawie „księżniczka dnia”. Matka chłopca uznała, że było to bardzo krzywdzące, ponieważ jej syn nosi w domu przez cały dzień sukienkę księżniczki Elzy i nie chce jej zdejmować nawet do spania. Autor bloga w swoim wpisie stawia pytanie „Dlaczego mój syn nie może być księżniczką?” i dodaje, że małe dziecko nie zna „przestarzałych poglądów świata”.

 

Sprawę nagłośnił ITV News i wywołało to reakcję dyrekcji podparyskiego parku rozrywki. Zamiast jednak wytłumaczyć, że chłopiec nie może być księżniczką, ale może za to być księciem i zastanowić się nad sposobem wychowania owego brytyjskiego trzylatka w rodzinnym domu oraz nad kwalifikacjami rodzicielskimi matki, rzecznik Disneylandu uderzył się w piersi. W komunikacie przesłanym ITV News tłumaczył się, że był to odosobniony incydent, który nie odzwierciedla polityki i poglądów parku rozrywki. Zapewne od tej pory nie ma już przeciwwskazań, by chłopcy byli księżniczkami, a dziewczynki rycerzami, książętami itd. Jadąc z dziećmi do Paryża, warto się zastanowić, czy zamiast zgenderyzowanego Disneylandu, nie wybrać np. parku rozrywki Asterixa.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Gender od kilku lat wkroczył szeroko do wytwórni Disneya. W tym roku w serii animowanych filmów z serii „Doc Mc’Stuffins” pojawiła się para dwóch mam, i to od razu w wersji „wielokulturowej” – czarnej i białej z dwójką także czarno-białych dzieci. Seria produkowana jest od 2012 roku, a głosy mamom lesbijkom użyczyły dwie aktorki, które są też lesbijkami w życiu prywatnym. W 2014 roku była też para homoseksualna w serialu „Good Luck Charlie”. W 2016 roku wytwórnia Disneya wprowadziła w filmie „Gdzie jest Dory?” transseksualną… rybkę. Wytwórnia była niegdyś krytykowana za opór wobec gender, ale jak widać „zaległości” są szybko naprawiane.

 

Bogdan Dobosz

 

 

Zobacz także:

 

W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 105 665 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram