DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2018 r.

Św. Marii Pelletier
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

„Gazeta Wyborcza”: Jerzy Zelnik też był współpracownikiem SB. Aktor: „Już teraz proszę o wybaczenie osoby, które mogłem skrzywdzić”

„Gazeta Wyborcza”: Jerzy Zelnik też był współpracownikiem SB. Aktor: „Już teraz proszę o wybaczenie osoby, które mogłem skrzywdzić”
FOT. JERZY DUDEK / FORUM

O teczce Zelnika dziennik Adama Michnika napisał w tekście zatytułowanym: „Zostawcie Zelnika w spokoju!”. Sam aktor szybko odniósł się do zarzutów, wydając stosowne oświadczenie.


Jerzy Zelnik przesłał oświadczenie do redakcji TV Republika. Oto jego treść:


Oświadczenie,

W związku z pojawiającymi się publikacjami prasowymi na temat dokumentów odnalezionych w zasobie IPN informuję, że faktycznie dziennikarz Cezary Gmyz odnalazł dokumenty, które mnie dotyczą. Poinformował mnie o nich. Sprawa dotyczy okresu, kiedy byłem jeszcze bardzo młodym, nastoletnim człowiekiem. Nie dotyczy natomiast środowiska teatralnego czy filmowego. Dziennikarz po analizie materiałów stwierdził, że sprawa wymaga dodatkowej kwerendy archiwalnej.


Publikacja na ten temat wraz z moim wywiadem zaplanowana jest w najbliższym wydaniu Tygodnika „Do Rzeczy”, które ukaże się 14 marca br.


Ze swej strony zapewniam, że stanę w tej sprawie prawdzie. Już teraz proszę o wybaczenie osoby, które mogłem skrzywdzić.

Jerzy ZelnikAktor udzielił też dziś kilku wywiadów. Portalowi Onet.pl powiedział: - Coś tam było w zamierzchłej przeszłości, kiedy dopiero co dostałem dowód osobisty [Zelnik pełnoletność osiągnął w 1963 r. - red.]. Zrzucam to na karb wówczas kompletnej niedojrzałości. (...) Dwa lata później byłem już człowiekiem dojrzałym - tyle mogę powiedzieć. A szczegóły? Cezary Gmyz z tygodnika "Do Rzeczy" wziął to na warsztat.


Zelnik powiedział także, że jako 18-letni chłopak wierzył w socjalizm, bo tak był wychowany, ale już 1968 roku przejrzał na oczy i stał się człowiekiem dojrzałym.


 

Źródło: TV Republika, onet.pl

kra


 

 


DATA: 2016-03-07 16:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do pp - widac masz duzo na sumieniu i nie chcesz wyjawic a pana Zelnika przymierzasz do siebie...
ponad 2 lata temu / Golabki
 
Wszystko pięknie. Jedno tylko drobne "ale" - otóż, "już teraz" o wybaczenie mógł p. Zelnik prosić gdzieś tam w latach 1960-tych, kiedy się opamiętał. Od tego czasu, minęło pół wieku. Godzi się chwalić p. Zelnika za to że przynajmniej teraz nie zaprzecza - ale raczej nie jest przecież tak że on teraz nagle sobie o sprawie przypomniał, a przedtem milczał bo nie pamiętał. Trzeba mieć zrozumienie dla strachu który kazał mu tak długo milczeć, ale nawet teraz dużo lepiej by było gdyby przynajmniej przyznał że milczenie przez tyle czasu też było przewinieniem wobec poszkodowanych.
ponad 2 lata temu / Jakub Majewski
 
Wyborcza i ubecja podsuwają tematy zastępcze, a sprawy naprawdę dla Polski istotne dzieją się dzisiaj zupełnie gdzie indziej.
ponad 2 lata temu / abc
 
płotka.. rekiny pływają
ponad 2 lata temu / m
 
I to jest odpowiedź! Bolek! Ucz się pokory!
ponad 2 lata temu / agricola
 
Pan Zelnik nic się nie zmienił ,jak dzisiaj się posłucha jego opinii na temat swoich współobywateli ,to widać że krzywdzenie,szykanowanie i obrażanie,innych weszło mu w krew .Ciekawe czy robi to za pieniądze czy też z potrzeby serca?
ponad 2 lata temu / pp
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.