DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2018 r.

Św. Marii Pelletier
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

Prowokacja w święto Wyklętych! Garstka komunistów uczciła pamięć obywateli RP służących Sowietom w Hiszpanii

Prowokacja w święto Wyklętych! Garstka komunistów uczciła pamięć obywateli RP służących Sowietom w Hiszpanii
Fot. Facebook, wydarzenie: Wyklęci Wśród Wyklętych – Dąbrowszczacy

Dąbrowszczacy to potoczne określenie obywateli II Rzeczpospolitej, walczących jako komunistyczni płatni najemnicy w hiszpańskiej wojnie domowej. W okresie PRL słudzy sowieckiego imperium byli czczeni niczym bohaterowie, a wielu z nich zajmowało ważne stanowiska w aparacie terroru. Okazuje się, że wciąż znajdują się chętni do ich upamiętniania i to w sposób bezczeszczący pamięć o Żołnierzach Niezłomnych. Sprawę skomentował Wojciech Muszyński, redaktor naczelny naukowego czasopisma „Glaukopis”, który Dąbrowszczaków określił mianem „bandziorów”.

 

1 marca, w Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, grupka osób przemaszerowała przez plac Piłsudskiego w Warszawie z replikami flag strony republikańskiej (anarchiści, komuniści, socjaliści, lewica mieszczańska) walczącej w hiszpańskiej wojnie domowej. Niektóre sztandary zawierały napisy po hebrajsku. Profanując Grób Nieznanego Żołnierza złożono przed nim kwiaty w barwach antyklerykalnej i skrajnie lewicowej Republiki Hiszpańskiej, która mimo sowieckiego wsparcia upadła w wyniku wojny domowej. Sądząc po zdjęciach w lewackim zbiegowisku o skandalicznej nazwie „Wyklęci wśród wyklętych” udział wzięło mniej niż 10 osób.

 

W wydarzeniu na Facebooku, które zgromadziło znacznie więcej osób niż w rzeczywistości, organizator pisała między innymi o potrzebie „pluralizmu w pamięci”.

 

Pani Zuzanna Ziółkowska zapomniała przy tym o fakcie, że Dąbrowszczacy wyjeżdżali walczyć do obcego kraju w interesie sowieckiego imperium. Wiązało się to ze złamaniem prawa Rzeczpospolitej, a konsekwencją zdrady była utrata obywatelstwa polskiego. Tych, którzy próbowali wrócić do kraju MSW określało mianem „zdecydowanie niebezpiecznego elementu wywrotowego”. Po II Wojnie Światowej polskojęzyczni komuniści pochodzenia polskiego oraz żydowskiego mający w swojej przeszłości wątek hiszpański zajmowali kluczowe stanowiska w aparacie terroru, w tym w służbie więziennej. W hiszpańskiej wojnie domowej zaangażowany był m.in. sowiecki i polski generał Karol Świerczewski.


 

„Komuchy - a tak naprawdę to żydo-komuna (o której prof. Śpiewak pisał że jej nie ma i nie było) - robi prowokację pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Co na to Dowództwo Garnizonu Warszawskiego? Czy sympatycy Waffen-SS mogą też składać kwiaty w tym świętym dla Polaków miejscu? Gdzie jest Państwo Polskie?” – napisał o sprawie na Facebooku historyk Wojciech Muszyński.

 

„Warto przy tej okazji pomyśleć nad zdekomunizowaniem Grobu Nieznanego Żołnierza - usunąć z niego nazwy bitew odnoszące się do Wojny Domowej w Hiszpanii. Uczestniczące w niej brygady międzynarodowe (zwłaszcza XV brygada im Jarosława Dąbrowskiego) to formacje najemników opłacane przez Komintern i używane do mokrej roboty. Ci ludzie nie byli żołnierzami polskimi, w większości nawet nie byli Polakami, walczyli za obca sprawę i popierali czynnie wroga Polski Związek Sowiecki. Tzw. Dąbrowszczakom odebrano w III RP świadczenia kombatanckie, więc nie ma najmniejszego powodu honorować bandziorów w tym świętym dla Polaków miejscu” – dodał historyk, który zasugerował, że organizatorka lewackiego spędu powinna zostać przesłuchana przez prokuraturę na okoliczność propagowania totalitarnej ideologii komunistycznej.

 

Gdy cześć czerwonym oddało kilka osób, w uroczystościach poświęconych prawdziwym Żołnierzom Niezłomnym walczącym o wolną Ojczyznę udział wzięły tysiące Polaków z każdej grupy wiekowej i to w wielu miastach i wioskach Polski.

 


Źródło: Facebook

MWł 


DATA: 2016-03-08 13:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wypowiada się w tekście historyk a tyle gaf popełnia... XV brygada nie była polską brygadą. Na pomniki nieznanego żołnierza nie ma już od lat 90. nazw hiszpańskich frontów. Żenada nie historyk. A nie wspominanie przeciw komu walczyli dąbrowszczacy to już manipulacja: dąbrowszczacy walczyli w Hiszpanii z legionem condor - niemieckimi oddziałami wojskowymi, które w Hiszpanii szkolono przed atakiem na Polskę. Rozumiem, że to źle że Dąbrowszczacy walczyli z Niemcami?
ponad 1 rok temu / eugeniusz
 
Akurat znam trochę hiszpanów i będąc tam i pytając ich rodziców co sądzą o Franco to wszyscy co do jednego mówili że to wielki człowiek i prawdziwy przywódca hiszpańskiego gdyż nie dość, że wyciał bolszewicką zarazę to jeszcze umiejętnie lawirował nie wciagając Hiszpanii w II w ś
ponad 2 lata temu / dqw
 
Mysle ze w GROBIE NIEZNANEGO ZOLNIERZA nie ma prochow ani ziemi z hiszpanskiej rewolucji. Zatem marsze, czy skladanie wiencow jest historycznie, ani na miejscu, ani rozsadnie. To raczej autoreklama osob bioracych w tym udzial i niezorientowanych obserwatorow. Wydaje sie niektorym, ze karnawal jeszcze trwa i wyglupow nigdy im za wiele. Z prawnego punktu widzenia ktos powinien zezwalac i zabraniac skaldania wiencow skandalistom, happeningowcom, blaznom, prowokatorom, rewizjonistom, dewiantom, itp.
ponad 2 lata temu / Moimzdaniem1
 
Ciekawe co z tymi co wspierali faszystowski reżim Franco, który obalał demokratycznie wybrany rząd.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Zgadzam się że Hiszpania była "poligonem doświadczalnym" dla stalinistów. Tyle że to właśnie anarchiści i wojska republikańskie były "obiektami doświadczalnymi" torturowanymi, zabijanymi. Ponownie odsyłam do książki Orwella o której wspomniałem wcześniej.
ponad 2 lata temu / gwolisciclosci
 
Artykuł powyższy. Po raz pierwszy nic nie dodam, nic nie ujmę, gdyż w pełni zgadzam się z krytycznymi głosami w nim zawartymi w stosunku do żydobolszewików.
ponad 2 lata temu / zadowolony
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.