DZIŚ JEST:   25   KWIETNIA   2018 r.

Św. Marka Ewangelisty
Św. Rustyka, biskupa
 
 
 
 

Francuska prokuratura zidentyfikowała sprawcę ataku w Paryżu. Do zamachu przyznało się ISIS

Francuska prokuratura zidentyfikowała sprawcę ataku w Paryżu. Do zamachu przyznało się ISIS
fot. REUTERS/Christian Hartmann/FORUM

Na Polach Elizejskich w centrum Paryża doszło do strzelaniny pomiędzy nieznanymi napastnikami a funkcjonariuszami policji. W jej wyniku zginęli dwaj policjanci, a także jeden z mężczyzn, którzy otworzyli ogień w kierunku stróżów prawa. Policja informowała, że prawdopodobnie był to akt terroru. Wątpliwości rozwiał komunikat Państwa Islamskiego, w którym ISIS przyznało się do zamachu. 


Jak informuje agencja Reuters, do strzelaniny doszło na Polach Elizejskich, miejscu szczególnie uczęszczanym przez Paryżan i turystów. Policja podejrzewała, że atak był aktem terroru, ale wszelkie wątpliwości zostały rozwiane w komunikacie jakie wystosowało Państwo Islamskie. Dżihadyści przyznali się, że napastnicy byli bojownikami ISIS. W wyniku zamachu zginęli dwaj funkcjonariusze policji. W trakcie wymiany ognia, zastrzelono również jednego z mężczyzn, którzy zaatakowali francuskich policjantów. Drugi z nich najprawdopodobniej zbiegł. 


– Słyszeliśmy jeden albo dwa strzały. Zaczęliśmy biec. Nikt nie rozumiał co się stało, policja kazała nam tylko odsunąć się z miejsca zdarzenia – mówił jeden ze świadków zdarzenia. 


Polska ambasada w Paryżu apeluje o to, aby ze względu na potencjalne zagrożenie, unikać najbliższych okolic Pól Elizejskich, a także w pełni stosować się do poleceń wydawanych przez służby patrolujące ulice stolicy Francji.

 

Według ISIS zamachowiec nazywał się Abu Yussef al-Belgiki, w skrócie nazywany „Belgiem”. Media podały, że urodził się w imigranckim getcie pod Paryżem i miał 39 lat. Napastnik był znany służbom, bo 16 lat temu w czasie strzelaniny ciężko ranił trzech policjantów, za co został skazany.

 

Zamachu prawdopodobnie można było uniknąć, ale choć we Francji obowiązuje stan wyjątkowy, a sprawca został aresztowany dwa miesiące temu, gdyż groził w intrenecie, że będzie atakował policjantów, to nie został potraktowany poważnie. Nie tylko został wypuszczony, ale też służby nie interesowały się jego dalszymi poczynaniami.

 

Z kolei francuskie źródła policyjne podają, że terrorysta nazywał się Karim C. Mężczyzna miał pochodzić z imigranckiego getta w Saint-Denis pod Paryżem i miał francuskie obywatelstwo. Niewykluczne, że tzw. Państwo Islamskie pomyliło w komunikacie nazwisko bojownika, albo podało dane osobowe używane przez niego w szeregach tej organizacji. Nie można też wykluczyć, że było dwóch napastników, a Abu Youssef uciekł. Tej wersji nie potwierdziło jednak francuskie MSW.

 

Źródło: Reuters, wprost.pl, The Telegraph, rmf24.pl

WMa


DATA: 2017-04-21 07:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jedna z form wymiany multi-kulti
ponad 1 rok temu / jacek
 
Jest źle! Znowu 2:1 dla nich.
ponad 1 rok temu / Bond (James)
 
Kredki w dłoń Francuzi, pisać po chodnikach. Tylko to wam zostało. No chyba że przejdziecie na islam i sami zaczniecie zabijać "niewiernych".
ponad 1 rok temu / r
 
Do niektórych Francuzów nie dociera to w jakiej sytuacji znalazł się ich kraj. Są tak zindoktrynowani i "poprawni" (politycznie), że chyba nic, łącznie z osobistą tragedią nie jest w stanie ich obudzić. Mówię na podstawie wiedzy własnej celem przestrogi dla nas samych.
ponad 1 rok temu / Ania(ks)
 
Muslim versus masoneria plus strawiony przez nią naród francuski. Nowoczesny powiew wiosny.
ponad 1 rok temu / Leo
 
Dziki kraj, dzikie obyczaje
ponad 1 rok temu / Madfg
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.