DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Francuska prokuratura zidentyfikowała sprawcę ataku w Paryżu. Do zamachu przyznało się ISIS

Data publikacji: 2017-04-20 22:25
Data aktualizacji: 2017-04-21 07:20:00
Francuska prokuratura zidentyfikowała sprawcę ataku w Paryżu. Do zamachu przyznało się ISIS
fot. REUTERS/Christian Hartmann/FORUM

Na Polach Elizejskich w centrum Paryża doszło do strzelaniny pomiędzy nieznanymi napastnikami a funkcjonariuszami policji. W jej wyniku zginęli dwaj policjanci, a także jeden z mężczyzn, którzy otworzyli ogień w kierunku stróżów prawa. Policja informowała, że prawdopodobnie był to akt terroru. Wątpliwości rozwiał komunikat Państwa Islamskiego, w którym ISIS przyznało się do zamachu. 


Jak informuje agencja Reuters, do strzelaniny doszło na Polach Elizejskich, miejscu szczególnie uczęszczanym przez Paryżan i turystów. Policja podejrzewała, że atak był aktem terroru, ale wszelkie wątpliwości zostały rozwiane w komunikacie jakie wystosowało Państwo Islamskie. Dżihadyści przyznali się, że napastnicy byli bojownikami ISIS. W wyniku zamachu zginęli dwaj funkcjonariusze policji. W trakcie wymiany ognia, zastrzelono również jednego z mężczyzn, którzy zaatakowali francuskich policjantów. Drugi z nich najprawdopodobniej zbiegł. 


– Słyszeliśmy jeden albo dwa strzały. Zaczęliśmy biec. Nikt nie rozumiał co się stało, policja kazała nam tylko odsunąć się z miejsca zdarzenia – mówił jeden ze świadków zdarzenia. 


Polska ambasada w Paryżu apeluje o to, aby ze względu na potencjalne zagrożenie, unikać najbliższych okolic Pól Elizejskich, a także w pełni stosować się do poleceń wydawanych przez służby patrolujące ulice stolicy Francji.

 

Według ISIS zamachowiec nazywał się Abu Yussef al-Belgiki, w skrócie nazywany „Belgiem”. Media podały, że urodził się w imigranckim getcie pod Paryżem i miał 39 lat. Napastnik był znany służbom, bo 16 lat temu w czasie strzelaniny ciężko ranił trzech policjantów, za co został skazany.

 

Zamachu prawdopodobnie można było uniknąć, ale choć we Francji obowiązuje stan wyjątkowy, a sprawca został aresztowany dwa miesiące temu, gdyż groził w intrenecie, że będzie atakował policjantów, to nie został potraktowany poważnie. Nie tylko został wypuszczony, ale też służby nie interesowały się jego dalszymi poczynaniami.

 

Z kolei francuskie źródła policyjne podają, że terrorysta nazywał się Karim C. Mężczyzna miał pochodzić z imigranckiego getta w Saint-Denis pod Paryżem i miał francuskie obywatelstwo. Niewykluczne, że tzw. Państwo Islamskie pomyliło w komunikacie nazwisko bojownika, albo podało dane osobowe używane przez niego w szeregach tej organizacji. Nie można też wykluczyć, że było dwóch napastników, a Abu Youssef uciekł. Tej wersji nie potwierdziło jednak francuskie MSW.

 

Źródło: Reuters, wprost.pl, The Telegraph, rmf24.pl

WMa

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
jacek
jedna z form wymiany multi-kulti
Bond (James)
Jest źle! Znowu 2:1 dla nich.
r
Kredki w dłoń Francuzi, pisać po chodnikach. Tylko to wam zostało. No chyba że przejdziecie na islam i sami zaczniecie zabijać "niewiernych".
Ania(ks)
Do niektórych Francuzów nie dociera to w jakiej sytuacji znalazł się ich kraj. Są tak zindoktrynowani i "poprawni" (politycznie), że chyba nic, łącznie z osobistą tragedią nie jest w stanie ich obudzić. Mówię na podstawie wiedzy własnej celem przestrogi dla nas samych.
Leo
Muslim versus masoneria plus strawiony przez nią naród francuski. Nowoczesny powiew wiosny.
Madfg
Dziki kraj, dzikie obyczaje
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.