DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 20 SIERPNIA
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
XX Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Bernard, Samuel, Sobiesław
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Francja: Emmanuel Macron chce sankcji dla Polski. Za brak szacunku dla wartości Unii Europejskiej

Data publikacji: 2017-04-28 01:00
Data aktualizacji: 2017-04-28 01:04:00
Francja: Emmanuel Macron chce sankcji dla Polski. Za brak szacunku dla wartości Unii Europejskiej
PHOTOPQR/OUEST FRANCE ;Stéphane Geufroi PARIS

Zwycięzca pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji Emmanuel Macron powiedział w wywiadzie dla gazety „Voix du Nord”, że będzie domagał się nałożenia na Polskę sankcji. Wszystko przez rzekomy brak szacunku dla wartości Unii Europejskiej. Lider „En marche” zapowiedział, że doprowadzi do objęcia Polski sankcjami już w trzy miesiące po wyborze na prezydenta Republiki Francuskiej.


„W ciągu trzech miesięcy po moim wyborze, zapadną pewne decyzje w sprawie Polski. Mówię to z pełną odpowiedzialnością. Nie możemy tolerować tego, że jakiś kraj, będący w Unii Europejskiej, rozgrywa różnice kosztów pracy i narusza wszystkie zasady UE, nie ma szacunku dla wartości Unii Europejskiej” - tłumaczył Emmanuel Macron na łamach „Voix du Nord”. Jak dodał, nie chce Europy, w której niektóre państwa zachowują się tak jak Polska lub Węgry.


„Chcę, by sankcje zostały wprowadzone w kwestiach dotyczących praw i wartości Unii Europejskiej” - mówił zwycięzca pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji. „Chcę, aby przypadkowi Polski przyjrzano się w sposób całościowy” – dodał. Macron w szczególny sposób podkreślał w rozmowie, że nie akceptuje stanowiska Polski i Węgier w takich sprawach jak kryzys imigracyjny, problem przyjmowania uchodźców, a także stanowiska dotyczącego fundamentalnych wartości europejskich.


Wypowiedź Emmanuela Macrona skomentował na Twitterze Eryk Mistewicz, specjalista w dziedzinie marketingu politycznego i PR, a także znawca sceny politycznej we Francji. „Nie przypominam sobie równie antypolskiej kampanii wyborczej we Francji w ostatnich 20 latach” – napisał. Jego zdaniem skutki tej kampanii politycznej dla relacji między Francją a Polską mogą być katastrofalne.

 

 

Źródło: wprost.pl. Twitter

WMa
 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
ewregh
Przewodniczący Rady Europejskiej powiedział , że jeśli Polska nie będzie solidarna w rozwiązaniu "problemu" emigrantów to będzie miała sankcje , ja się pytam czy Oni byli solidarni i pytali się o zgodę wszystkich kiedy zaprosili wrogów cywilizacji i demokracji ( jeśli ktoś jest niewyedukowany , zapraszam na YT i wpisać "isla*mizacja świata" Zawsze możemy wyjść z Unii , jeśli ich droga prowadzi w inną stronę.
Aga
a tak na serio...JA PANA NIE UZNAJE, Macron
Aga
NN@ co to jest za logika? nie wiedziałam, ze jakiś karierowicz-faszysta kupił sobie Polaków funduszami unijnymi a propaguje on legalny handel ludźmi. O fundusze strukturalne mogą ubiegać się wszystkie kraje unii, ale to nie moja wina, ze z demokracji korzystać nie chcą, albo praw swoich nie znają. Do demokracji trzeba jednak dojrzeć, no cóż ale skutki napływowej siły roboczej z Północnej Afryki tym poskutkowała - bo obcy zawsze będą do tylu w kwestii pełnoprawności i o to miedzy innymi Europie chodzi.
NN
Polska należy do krajów korzystających z funduszy UE,a Francja do krajów wspierających.Więc tym sposobem w pewnym sensie może mieć prawo do narzucania swego poglądu na reguły obowiązujące w UE,ponieważ gdy się należy do grupa krajów UE,nie ma się co obrażać na oceny tych,którzy widzą nieprawidłowości porządkowe.Być może,że Francja po nowo wybranym prezydentem wymusi na rządzie polskim dostosowanie się do reguł obowiązujących w UE.Widząc rażące nieprawidłowości w działaniu.
Obiektywnie
W tym samym kontekscie wypowiada sie Marine Le Pen. Chodzi o ratowanie francuskiego rynku pracy.Polska rzeczywiscie rozgrywa tutaj nie do konca fair swoja przewage-tansza sila robocza. Chcemy dotacji, chcemy przyciagac przedsiebiorcow... chcemy,chcemy. Trzeba sie postawic na ich miejscu.
ch
Można zrobić sobie zestawienie Przykazania Boże 1-10 i obok każdego "przykazania - wartości unijne - marksistowskie". Będziecie zdziwieni, każde Przykazanie jest łamane na kilka, kilkanaście sposobów. Każde.
dziekuje postoje
A te wartosci europejskie jakie są? Mam wrażenie że obecnie są islamskie.
odszkodowania
macron - populista. Należy jednak na niego uważać, już nam francuziki i angole dwukrotnie pokazali gdzie mają solidarność i układy międzypaństwowe. Najpierw wpuszczają do siebie wszelkiej maści miliony muzułmanów, a następnie mówią nam, że to nasz obowiązek ich "ugościć" ? Chore umysły zidiociałych, debilnych eurokratów, gangsterów w białych rękawiczkach chcą nam zgotować samozagładę !!! Nam wystarczy, że sami poddają się muzułmańskiej eutanazji.
gosiek
panie macron, a Francja jeszcze jako panstwo istnieje?????
MariaPietrzak
... Ty nie nasz, póki nie zaprzaniec z ciebie; Jeśli chcesz wyżyć, zaprzyj się Kościoła, Jeśli chcesz wyżyć, bluźń Bogu, co w Niebie!" ... Wokół Europa - bez czucia - bez dumy - i do bram giełdy cisnące się tłumy, ... Wytrwaj, o wytrwaj w tym strasznym pochodzie Śród dziejów świata, mój polski Narodzie! Bądź męstwem wielki, cierpliwością święty, Bądź przed wrogami wolą nieugięty, Niechaj ci z serca nie wydrze Ojczyzny Żaden gwałt ziemski ni ziemska pokusa - Nie wierz w podrzuty Pychy ni Wścieklizny, Wierz tylko w słowo i w przykład Chrystusa! (Z.Krasinski)
os
Żeby uniknąć sankcji Kaczyński odda władzę PO. To przygotowanie opinii publicznej do zamachu stanu, który jest przygotowywany. Kaczyński tego chce, nie szuka wsparcia środowisk narodowych podejmując antypolskie prounijne decyzje. UE to nowy Związek Sowiecki i nikt z obecnych władz nie chce go rozwalić.
Pierre_
"Cienkie Bolki" z was Guy Verstad, Schultz w okularach i ty Emanuelu-jeszcze-nie-prezydencie ale już kogutku. Straszycie, gardłujecie, obrażacie, lekceważycie, szkalujecie. Ale żaden z was się nie odważył i nie odważy zwyczajnie wywalić PL z UE. Jak wam tak przeszkadzamy to już, do dzieła. A może jednak rynek zbytu i dostawca siły roboczej jest wam niezbędny, żeby się kołchoz nie zawalił?
i koniec
Ten Francuz świadomie czy nie dąży do rozpadu Unii europejskiej.
Polak
A może on jest po rozmowie z panem Tuskiem? Czy ktoś to wie?
obsrwator
Makaron- człowiek sanhedrynu. Mimo antypolskich haseł ma poparcie Kaczyńskiego.
Chk
Atak na Polskę prawie ze wszystkich stron. Jedyny ratunek w Chrystusie Królu. Władzo świecka i duchowna - obudź się!
Rob
Gość chce rozwalić Unię europejską
gropol
chory czy co? może proruski..
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.