DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Franciszek nie błogosławił homoseksualistów. Komu zależy na promocji homozwiązków w Kościele?

Data publikacji: 2017-08-09 09:00
Data aktualizacji: 2017-08-09 11:51:00
Franciszek nie błogosławił homoseksualistów. Komu zależy na promocji homozwiązków w Kościele?
fot. Giuseppe Ciccia/Pacific Press via ZUMA Wire/FORUM

Głośno komentowana sprawa udzielenia przez papieża Franciszka błogosławieństwa homoseksualnej parze to typowy „fake news”. Ojciec Święty kolejny raz mimowolnie został wykorzystany przez homolobby, które w ten sposób realizuje swoje interesy.


We wtorek opinia publiczna dowiedziała się o gratulacjach i błogosławieństwie, które od papieża Franciszka otrzymała homoseksualna para mężczyzn z okazji chrztu adoptowanych dzieci. Gest Ojca Świętego miał rzekomo sugerować, że popiera on związki jednopłciowe i akceptuje adopcje przez nich dzieci. W Polsce informowały o tym m.in. portal Deon.pl oraz Katolicka Agencja Informacyjna.


Informacja okazała się tzw. „fake newsem” - nieprawdziwa. Tego typu formalny list gratulacyjny z błogosławieństwem wysyłany jest każdemu, kto o to prosi. „Papież nie mógł wiedzieć, że list trafi do homoseksualnej pary, ponieważ został zaadresowany do jednej osoby w odpowiedzi na jej prośbę” ­– przekonuje Paloma Ovejro, wicedyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.


Tony Reis, aktywista LGBT, za sprawą mediów społecznościowych poinformował, że on i jego partner otrzymali datowany na 10 lipca 2017 roku list, w którym Ojciec Święty błogosławi im i „patrzy na nich z uznaniem”. „To typowy język i błogosławieństwo, jakie wysyłane jest do wszystkich ludzi piszących do papieża. Dowody potwierdzają, że asesor Sekcji ds. Ogólnych w Sekretariacie Stanu nie mógł wiedzieć, iż wysyła w imieniu papieża błogosławieństwo homoseksualnej pary” – tłumaczy Paloma Ovejro.


„List został sporządzony w języku portugalskim. Papieskie błogosławieństwo nie ma wymiaru akceptacji, zostało źle zrozumiane i wykorzystane. List był skierowany do jednej osoby i jej rodziny” – podsumowała wicedyrektor watykańskiego biura prasowego.


To nie pierwszy raz kiedy papież Franciszek zostaje mimowolnie i bezwiednie zaangażowany w promocję homoseksualizmu. Od samego początku swojego pontyfikatu liczne (formalne i nieformalne) grupy pragną przedstawiać go w mediach jako reformatora katolickiej moralności.


W 2015 roku analogicznie do sytuacji Tony’ego Reisa i jego partnera, miał miejsce incydent z rzekomym błogosławieństwem udzielonym dwóm lesbijkom. Wówczas sprawę dementował ks. Ciro Benedettini.


Ojciec Święty nie raz przypominał nauczanie Kościoła na temat rodziny jako związku mężczyzny i kobiety oraz ich dzieci. We wrześniu 2015 roku alarmował jednak, iż rodzina ta jest często celem ataków i deformacji, których dopuszczają się „potężne lobby”, a – jak informowała w 2013 roku telewizja BBC – podczas spotkania z południowoamerykańskimi księżmi zrzeszonymi w organizacji CLAR, miał przyznać z żalem, że w Kościele istnieje prężnie działające homolobby.


Komu tak bardzo zależy na tym, aby powołując się na autorytet Ojca Świętego „kanonizować” homozwiązki?

 

Źródła: catholicnewsagency.com

om

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Baś
Może byłoby stosownym, aby papież wygłosił w tej kwestii oświadczenie i raz na zawsze zapewnił, że nauczanie Kościoła jest w tej kwestii jednoznaczne. Że Ewangelia nie pozostawia złudzeń, a głoszone w niej przekazy apostołów, uczniów Jezusa są dla nas jedynym drogowskazem.
hel657
Do listu dołączono zdjęcie a więc sprostowanie Watykanu jest podejrzane. Pisze o tym prasa brazylijska
Stefan
@ mf. Jezuici z deonu, którzy "łyknęli" ten kit bez popitki, skompromitowali się już na całej linii wcześniej. Może teraz więcej osób przejrzy na oczy, co to za ludzie są. @ ed. Zwyczaj rozsyłania "jak leci" błogosławieństw papieskich jest rzeczywiście bez sensu. Zdecydowanie nie służy powadze papieża i KK, jak widać na załączonym obrazku. Z Panem Bogiem.
nm
to ten papiez namawia do przyjmowania imigrantow? to ten papiez lituje sie nad muzulmanami, a nie nad mordowanymi chrzescijanami?
mf
Zwróćmy uwagę, że jezuicki portal deon łyknął a potem przedstawił tę informację swoim czytelnikom bez żadnej refleksji, bez żadnego komentarza niejako aprobując słowa Franciszka.Następnego dnia strona o błogosławieństwie "małżeństwa" homoseksualistów prześladowanych przez Kościół, który nie chciał ochrzcić ich dzieci została usunięta. Jezuici w swoim bałwochwalstwie sięgnęli dna.
DNA
Tak to jest jak się reformuje to czego nie trzeba, a to co trzeba nie. Udawanie przez papież równiachy daje właśnie takie rezultaty. Jest to obniżanie powagi urzędu.
ed
czy nie prościej, żeby Watykan przestał w ogóle wysyłać takie listy gratulacyjne komukolwiek ? niczemu to tak naprawdę nie służy, a tylko wprowadza zamęt
brychu
Ależ takim samym błogosławieństwem kupionym w Watykanie chwalił się swego czasu Urban z Nie. Podał dane, zapłacił, otrzymał, opublikował jako prześmiewcze. To nie jest wina Franciszka - bo tak to działa od lat.
mitoslaw
Jakas zaplanowana prowokacja o jak szerokim kregu uczestnikow ciezko tak jednoznscznie zawyrokowac tak jak orzec co to za krok o jakiej donioslosci w tym pan pochodzie rewolucji...co do kregu mielibysmy jasnosc gdyby papiez sam swoimi ustami jednoznacznie sie odcial - nic nie zaszkodzi jesli jeszcze raz zajmie stanowisko tym bardziej w kontekscie tych ostatnich watykanskich ekscesow...
Servus
Para homoseksualna chrzci adoptowane dziecko ? Ciekawe co przyrzekaja rodzice ze wychowaja dziecko w wierze katolickiej!?
Slawomir Tomasz Roch
Naturalnie ze papiez Franciszek nie moze blogoslawic zwiazkow homoseksualistow, bo czyny homeseksualne sa grzechem smiertelnym wolajacym o pomste do Nieba. Precz ze smiertelnym grzechem homoseksualizmu i cudzolostwa! Precz z gender! Precz z szatanem! Precz po prostu z cywilizacja smierci!
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.