DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Filmowe Oscary narzędziem ideologicznej presji. Gala wręczenia nagród pełna lewackich wątków

Data publikacji: 2016-02-29 12:00
Data aktualizacji: 2016-02-29 19:57:00
Filmowe Oscary narzędziem ideologicznej presji. Gala wręczenia nagród pełna lewackich wątków
By BDS2006 (English: I created this work entirely by myself.) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

Tegoroczna gala rozdania Nagród Akademii Filmowej, znana powszechnie jako wręczenie Oscarów, stała się okazją do ideologicznej manifestacji. Wielkie zainteresowanie tym filmowym wydarzeniem zostało wykorzystane do promocji homoseksualizmu, transseksualizmu, tzw. „antyrasizmu” oraz umacniania antykatolickiej narracji o pedofilii w Kościele.

 

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej uznała, za najlepszy film obraz „Spotlight”, który został nagrodzony również w kategorii „najlepszy scenariusz oryginalny”. Fabuła opowiada o siatce księży-pedofilów, działających w Kościele katolickim i ukrywanych przez Kościół.

 

Tego typu produkcja utrwala krzywdzący stereotyp dotyczący księży i katolików. Idealnie wpisując się w lewacką retorykę deprecjonującą i obrzydzającą Kościół na wszelkie możliwe sposoby. Nagrodzony Oskarami „Spotlight” jest niejako manifestacją ideologiczną instytucji i środowiska odpowiedzialnego za wręczanie prestiżowych statuetek. Wiele osób przy wyborze filmów, jakie chcą oglądać w kinach czy w domach, kieruje się właśnie ilością otrzymanych nagród. Niestety nie wszyscy krytycznie podchodzą do filmowej fabuły, przyjmując za pewnik zaprezentowaną narrację. Oglądający „Spotlight” zostaną utwierdzeni w rozsiewanej na wszystkie strony antykatolickiej propagandzie lewicy.

 

Podczas 88. gali wręczenia Oskarów duży nacisk kładziono na rzekomy rasizm panujący w amerykańskim kinie. W tym roku do nagrody nie został nominowany żaden czarnoskóry aktor. Środowiska lewicowo-postępowe nie były w stanie przyjąć, że być może w minionym roku żaden "afroamerykani" po prostu nie zasłużył na nominację. Fakt ten lewacy uznali za oczywisty i wyraźny przejaw rasizmu.

 

Prowadzący galę czarnoskóry komik Chris Rock określił Oscary mianem „White People's Choice Awards” (pol. nagrody wedle kryteriów białych ludzi). Podobnych aluzji było więcej, a podczas gali pokazano nagranie, w którym czarni aktorzy parodiują swoich białych, nominowanych kolegów.

 

Z kolei filmy o Jamesie Bondzie zostały na gali skrytykowane za… seksizm, zaś nagrodę za najlepszą żeńską rolę drugoplanową otrzymała Szwedka Alicia Vikander. W filmie „Dziewczyna z portretu” zagrała żonę duńskiego malarza… transseksualisty.

 

Kolejnym tęczowo-lewackim manifestem na gali Oskarów okazało się wręczenie nagrody za najlepszą piosenkę. Otrzymał ją Sam Smith za utwór „Writing’s on the Wall” z filmu „Spectre”. Piosenkę zadedykował subkulturze LGBT, a ze sceny wyraził swoją dumę z "bycia gejem".

 

Do uczestników 88. gali wręczenia Oskarów wiceprezydent USA, Joe Biden, skierował apel o wspólną walkę z przemocą seksualną. Zaproszona przez niego na scenę Lady Gaga, artystka kojarzona z homo-propagandą, wykonała utwór „Till It Happens To You” w towarzystwie kobiet, które padły ofiarą molestowania.

 

Nagrody dla najlepszego aktora w końcu doczekał się Leonardo DiCaprio (za rolę w „Zjawie”). Odbierając statuetkę mówił w tonie ekologizmu o związkach człowieka z naturą i ochronie naszej planety.

 

MWł



 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
rozsądny
Są oczywiście księża pedofile. Fakt, że w mniejszości w stosunku do innych zawodów. Ale o tym "dzieło" milczy. A dlaczego nagrody nie dostanie film o bankierach, którzy wywołali kryzys światowy, by się naszym kosztem obłowić?
teodor
"Kultura dobra" to portal z żenującymi recenzjami pisanymi przez niezbyt rozgarniętych, infantylnych krytyków, którzy np. bardzo pozytywnie ocenili film o Minionkach ( czyli sługusach).
trooper
Praeda w oczy kole o SPotligh. Film oparty na faktach. Niestety ale są księża pedofile. I możecie sobie tupać nóżkami ,że taka nie jest. Faktów nie zmienicie.Tak samo ksiądz pedofil może być jak może być policjant pedofil, czy nauczyciel pedofil. CO NIE ZNACZY, ŻE KAŻDY KSIĄDZ JEST PEDOFILEM I NIE PISAĆ MI TU, ŻE GENERALIZUJE KSIĄDZ=PEDOFIL bo to jest dalekie i krzywdzące generalizowanie. Ale jak powiesz nauczyciel był pedofilem to cisza, policjant pedofilem nic. Powiedz, że ksiądz był pedofilem to od razu krzyki, że atak na Kościół Tak lubicie prawdę ale jak prawda już jest niewygodna to już się nie podoba. No cóż. Problemem nie jest to, że król chodzi nago, tylko , że ktoś to mówi głośno. Nawet ultrakatolicki portal filmowy "Kultura Dobra" nie uznaje tego filmu za antykatolicki
legionista
Chazarskie towarzystwo rodem z Polski - pełne nienawiści do chrześcijaństwa, zwłaszcza Kościoła Katolickiego, ale także do Polski. Nagrody zdobywają filmy oczerniające Polskę, Polaków i polskich żołnierzy. Inne nie wchodzą w grę. Mentalność moskiewskiej "Prawdy" i szmatławca Szechtera... Wiwat Wolna Katolicka Polska!!!
do hahaha
uśmiałem się do łez czytając twój komentarz i jednocześnie mnie przerażenie wzięło dlaczego tacy ludzie mają dostęp do komputera
rozsądny
GDYBY RÓŻNE TUMANY NIE LATAŁY DO KINA OGLĄDAĆ TEN CHŁAM, TO BY SIĘ SKOŃCZYŁO. PROSTE. PÓKI PŁACĄ, TO I TAKA SZMIRA, PROMUJĄCA RÓŻNE SZUMOWINY BĘDZIE SIĘ SPRZEDAWAĆ
hahaha
uśmiałem się do łez czytając te bzdury i jednocześnie mnie przerażenie wzięło, powracamy do ciemnoty rodem z średniowiecza
Trubadur
A autor widział któryś z filmów - na czele zee skrytykowanym Spotlight - czy tylko czytał streszczenia?
magis
Każdy pedofil zasługuje na karę śmierci ale pedofile w sukienkach szczególnie bo czynią się panami cudzych sumień. Ten kto ośmiela się (de)MORALIZOWAĆ innych musi być przynajmniej wzorem moralności a nie bezduszną, opasłą hybrydą dewiacji i obłudy. Jeśli Kościół miałby zejść do katakumb z powodu zbrodni pedofilii to będzie to sprawiedliwe miłosierdzie ale jeśli zatnie się w swojej obłudzie przemogą go bramy piekła.
teodor
W Poznaniu niektórzy rodzice bronili pedofila Kroloppa, bo nie chcieli stracić materialnych korzyści jakie przynosiły zagraniczne wyjazdy chłopców. A cała rada miejska Poznania wiedziała o postępowaniu Kroloppa i kryła tego dewianta. Dopiero jak w zatrważający sposób wzrosła liczba ZACHOROWAŃ NA AIDS, wśród młodych mężczyzn i chłopców, aresztowano go. Gdyby nie AIDS dalej byłby bezkarny i chroniony przez notabli. Może o tym dla odmiany warto nakręcić film?
@szczęsliwy dewiant
jeszcze zapłaczesz i zazgrzytasz zębami, jeśli przed śmiercią się nie nawrócisz
JARO
jest już dość dużo wpisów, a żaden nie mówi o pedofilach wśród nauczycieli, dziennikarzy, polityków (np. ten rozczochrany Belg czy Holender, który wymachiwał brudnym palcem w Brukseli naszej pani premier na przesuchaniu przed komisją "prawdy"), sędziów, prokuratorów, policjantów i innych profesji, których procentowo (w poszczególnych zawodach) jest więcej niż w śród księży; nie oznacza to oczywiście, że wolno tylko dlatego, że jest ich odpowiednio mniej (księży), im wybaczać, ale ...; a co z pedofilami z Dworca Centralnego w Warszawie (ileż to już lat minęło) - temat dawno zapomniany - co, za dużo osób ze "świecznika" było w to zamieszanych? a inne sprawy - np. w Poznaniu - "Poznańskie Słowiki" - doszło do tego, że rodzice bronili zboczeńca, bo kto zapanuje nad artystycznym rozwojem ich pociech - tak niestety było; po prostu pedofilia jest perfidnie wykorzystywana w walce z Kościołem; a tylko nagłaśnianie tych pozostałych zboczeńców może pomóc bezbronnym dzieciom;
Robert
Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej uznała, za najlepszy film obraz ?Spotlight?, który został nagrodzony również w kategorii ?najlepszy scenariusz oryginalny?. Fabuła opowiada o siatce księży-pedofilów, działających w Kościele katolickim i ukrywanych przez Kościol nie mam za duzo zlego do ksiedzy ale niech sie nie obuzaja tym filmem. mam tu kolege a mieszkam za granica i wiem ze to zgraja niedojebow i ... nie chce kontynuwac. z tego co mi powiedziazl to oni powinni sie wszyscy leczyc lacznie z najwyzszymi. opinie moherowyh beretow ani inne mnie nie obchodza
Vici
uderz w stół - a nożyce się odezwą. Tyle o waszych komentarzach nt. Spotlight...
szczęsliwy gay
dawno nie widziałem tak zabawnej, a zarazem przerażającej strony, propaganda rodem z Korei
magis
To nie film "utrwala negatywny wizerunek kapłanów" to kler ciężko pracuje na taki właśnie wizerunek. Kościół hierarchiczny sam podkłada sobie ogień pod zasłużony stos.
piu
Bzdury pan piszesz jesli chodzi o wplyw filmu, bo co do gali to sie zgadzam, ze promuje zepsucie moralnosci. Film opowiada o wydarzeniu, ktore mialo miejsce, nie zohydza KK tylko wskazuje obecnosc jednostki chorobowej i pokazujr efekty jej żeru dziecięcej psychice i wierze ludzi. W trakcie filmu byla mowa, ze takie przypadki dotycza jakichs 9% ksiezy, a nie, ze pedofilia jest klejnotem koronnym KK.
goliath
Bawią mnie wpisy niektórych niedouczonych ludzików poniżej.Pajacyków które podskakują w rytm lewackiej muzyki.Biedaczki wszędzie widzą pedofilię a w szczególności widzą ją w kościele.Ujadacie nie znając faktów i nie mając nawet podstawowej wiedzy na ten temat. Według raportu rządowego Childrens Bureau,w całym USA w 2011r.ujawniono 61.472 przestępstwa seksualne przeciw dzieciom.Z czego 21(słownie dwadzieścia jeden)dotyczyło osób duchownych.Natomiast po przeprowadzeniu śledztwa z tych 21 osób jedynie 7 osób(słownie:siedmiu)zostało postawionych przed sądem.Reszta została oczyszczona z zarzutów. Badania pokazały również że średnio na 1000 pedofilów około 400 wykazuje skłonności homoseksualne.
@Ola
@Ola: "Może za rok komisje będą mniej homofobiczne i więcej reprezentantów środowiska LGBT otrzyma oscary" - a więc oscar ma być nagrodą LGBT za dewiację a nie Akademii Filmowej za utwory audiowizualne? Nie pomyliła Pani kina z domem publicznym?
luki138
Mam pytanie.Co autor ma w głowie że takie bzdury wypisuje?
Hugon de Payns
Może czas by zacząć łączyć imprezę oskary z eurowizją.Po co dwie różne nagrody jak chodzi o to samo.
tosiek
No jakby to państwu powiedzieć....nikt nie kupi bajki o tym jak ksiądz w środku Europy jeździ rowerem i pomaga ludziom!
jarro
Co z tego że Spotlight jest oparty na faktach.Autor artykułu ma rację,ponieważ film może niestety utrwalić u wielu widzów negatywny wizerunek kapłanów.
teodor
Oskary to kolejny poziom indoktrynacji ogłupiałej gawiedzi poprzez "jedynie słuszne" dzieła i blichtr gwiazd odsłaniających z dumą swe ...
sc
niestety autor ani nie oglądał "Spotlight", a nie zapoznał się przekonaniami reżysera Toma McCarthy\'ego (prywatnie PRAKTYKUJĄCEGO katolika) - przypominam ze film opowiada o skandale w bostońskim Kościele, dzięki któremu Benedykt XVI zainicjował proces oczyszczania Kościoła z pedofili - cytujac poetę "Nie ten kala swoje gniazdo..." itd. reszte dopowiedzcie sobie sami
Sorrow
KK sobie sam zasłużył, na obraz jaki ma. Trzeba było biblijnie usuwać czarne owce z Kościoła a nie ukrywać.
fru
Współczuję niewiedzy, chociaż pisząc o nagrodach filmowych można było się odrobinę zorientować w temacie... Akurat "Spotlight" jest filmem opartym na faktach, naprawdę o tym Państwo nie wiecie?
Jezus ratunkiem
Do @Oli, pani chyba pomyliła portale, to nie jest portal LGBT tylko chrześcijański i katolicki ! Jeżeli pani sądzi że kapłani to pedofile to chyba pani jest z KOD-u ?! Oni też sądzą że demokracja jest wtedy gdy u władzy są masoni i folksdojcze ! Kapłani są w dużej części wspaniałymi ludzmi i mimo słabości należy mieć nadzieję że nie dadzą się szatanowi który atakuje ich właśnie poprzez LGBT !
Venatrix
Poprawność polityczna zaszła już tak daleko, że nie da się już powaznie traktować Oscarów (podobnie jak Nagrody Nobla)
Mateusz
Szkoda, że Państwo nie wspomnieli ani słowem, że film "Spotlight" oparty jest na faktach, i nikt sobie 80 księży pedofilów nie wymyślił.
Arek
A lewackie, to dobrze czy źle?
Ksiądz Dominik
Powinniście napisać jeszcze o nominacji dla Trumbo za to, że film był hołdem złożonym scenrzyście komuniście i nominacji dla Carol (film o lesbijskach), Ruffalo ze Spotlight grał też homoseksualistę w jakimś filmie, a Zjawa to lewacka propaganda oczerniająca konserwatystę granego przez Toma Hardego.
Ola
Bardzo słusznie poruszono ten temat, ponieważ należy w końcu rozliczyć kościół z pedofilii, a nie ukrywać przez lata te zbrodnie. Ten film będzie hitem, bo ludzie mają dość tych kłamstw. Cieszy fakt, że środowisko LGBT zostało kolejny raz docenione, ale i tak uważam, że za mało. Może za rok komisje będą mniej homofobiczne i więcej reprezentantów środowiska LGBT otrzyma oscary. Pozdrawiam
John Galt
A propos tzw. Oscarów, na pewnej zagranicznej stacji, pojawiła się dzisiaj ankieta z pytaniem, czy Spotlight powinien otrzymać Oscara, najpierw było mocne nie ok. 70%, potem głosy na nie spadły do ok. 40-kilku procent, by ponownie skoczyć do ok. 58% i wówczas stacja zdjęła ankietę!
Robokopo
Pora skończyć z tym nadawaniem tym żydowskim nagrodom takiego znaczenia. Ciągle tylko słyszę, że "to najważniejsza nagroda", "to najważniejsza nagroda". Bo kto tak powiedział?
Przemoc ze strony LGBT
Wszystko tylko o seksie i ma się o seksie tylko mówić jakby seks był celem życia ! "Joe Biden, skierował apel o wspólną walkę z przemocą seksualną." Ta ciągła mowa o seksie jest właśnie przemocą seksualną wymierzoną w ludzi normalnych i nie uzależnionych od seksu ! LGBT to dno !
magis
Widziałem Spothlight i uważam, że to dobrze zrobiony film; bez fajerwerków tzn., że prawda tam pokazana mogłaby być przedstawiona dużo drastyczniej. Powyższy artykuł gładko wpisuje się w ogólną, parakatolicką tendencję pobielania grobów kościelnej grzeszności. Co jest takiego w prawdzie, że nawet pch24 obawia się z nią zderzyć?
s
Ochrona planety... bycie gejem... seksizm.... rasizm........... A gdzie film albo jakakolwiek sztuka?
wars
Hollywood opanowane przez żydowską mafię to prawdziwa fabryka propagandowa kiedyś dla niepoznaki nazywana "fabryką snów". Od kilku lat (mniej więcej od "upadku komunizmu" i ocieplenia stosunków byłych demoludów z Izraelem) pojawił się trend przedstawiający katolików, a zwłaszcza Polaków, w złym świetle, w przeciwieństwie do Żydów którzy pomimo relatywnie niewielkiej liczebności pojawiają się często i są uosobieniem cnót wszelakich. Nie można więc liczyć na film o rabinach handlujących ludzkimi organami czy o ludobójstwie dokonywanym na Palestyńczykach...
Bolek - dekomunizator wszechświata, my narót
Najwyrazniej lewactwo, to choroba przenoszona podobnie do syfilisu i rzeżączki, ale atakuje ośrodki w mózgu odpowiedzialne za myślenie; ahh, gdyby głupota mogła latać, to nie potrzebowalibyśmy F-16, bo z samej Nowoczesnej i PO utworzylibyśmy kilka dywizjonów.
Pwl
Te całe Oskary to jeden wielki, doroczny kongres bolszewików.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.