DZIŚ JEST:   19   LUTY   2018 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Fasada katedry św. Pawła została wykorzystana jako tło.... dla zawodów Red Bulla

Fasada katedry św. Pawła została wykorzystana jako tło.... dla zawodów Red Bulla
Fot. REUTERS/Mathieu Belanger/FORUM

Końcem lutego w St. Paul w Minnesocie (USA) odbyło się zakończenie cyklu wyścigów łyżwiarskich organizowanych przez firmę Red Bull. Tło dla wyścigu stanowiła tamtejsza katedra. Rampa stanowiąca początek toru zablokowała Bramę Miłosierdzia, otwartą w związku z Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia.

 

26 i 27 lutego – w trakcie Red Bull Crashed Ice – łyżwiarze ścigali się w centrum St. Paul po specjalnie przygotowanym w tym celu torze. Start przygotowano na specjalnie w tym celu zbudowanej rampie, zasłaniającej drzwi tamtejszej konkatedry. Organizator imprezy znany jest m.in. z promowania postulatów lobby LGBT, a impreza ta miała miejsce w trakcie Wielkiego Postu.

 

Rampa została postawiona w taki sposób, że blokowała dostęp do Bramy Miłosierdzia – jubileuszowych Drzwi Świętych, uniemożliwiając wiernym uzyskanie odpustu. Katedra wykorzystała tę okazje do zbierania pieniędzy na remont wschodniej rozety. Imprezę promowało hasło: „Podoba ci się tło, wyślij SMS i przekaż 5 dolarów dla historycznej katedry”.

 

Austriacka firma Red Bull GmbH znana jest nie tylko z eventów promujących sport. Wspiera także postulatu ruchu LGBT – zaangażowała się w amerykański spór dotyczący zrównania związków tej samej płci z małżeństwami.

 

Organizatorem tego wydarzenia jest firma Red Bull, produkująca znany napój energetyczny, którego wpływ na organizm człowieka nie jest do końca znany. Firma wspiera bardzo mocno także ruch LGTB. W ramach tego projektu Red Bull wypuścił... specjalną serię napojów izotonicznych „Energize Equality”.

 

W wydarzeniu wzięli udział duchowni związani z kościołem katedralnym. Swoje poparcie wyraził także administrator diecezji bp Bernard Hebda.

 

 

Źródło: cathedralsaintpaul.org/ redbull.com

MR

 DATA: 2016-03-10 08:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.