DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2018 r.

Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Fasada katedry św. Pawła została wykorzystana jako tło.... dla zawodów Red Bulla

Fasada katedry św. Pawła została wykorzystana jako tło.... dla zawodów Red Bulla
Fot. REUTERS/Mathieu Belanger/FORUM

Końcem lutego w St. Paul w Minnesocie (USA) odbyło się zakończenie cyklu wyścigów łyżwiarskich organizowanych przez firmę Red Bull. Tło dla wyścigu stanowiła tamtejsza katedra. Rampa stanowiąca początek toru zablokowała Bramę Miłosierdzia, otwartą w związku z Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia.

 

26 i 27 lutego – w trakcie Red Bull Crashed Ice – łyżwiarze ścigali się w centrum St. Paul po specjalnie przygotowanym w tym celu torze. Start przygotowano na specjalnie w tym celu zbudowanej rampie, zasłaniającej drzwi tamtejszej konkatedry. Organizator imprezy znany jest m.in. z promowania postulatów lobby LGBT, a impreza ta miała miejsce w trakcie Wielkiego Postu.

 

Rampa została postawiona w taki sposób, że blokowała dostęp do Bramy Miłosierdzia – jubileuszowych Drzwi Świętych, uniemożliwiając wiernym uzyskanie odpustu. Katedra wykorzystała tę okazje do zbierania pieniędzy na remont wschodniej rozety. Imprezę promowało hasło: „Podoba ci się tło, wyślij SMS i przekaż 5 dolarów dla historycznej katedry”.

 

Austriacka firma Red Bull GmbH znana jest nie tylko z eventów promujących sport. Wspiera także postulatu ruchu LGBT – zaangażowała się w amerykański spór dotyczący zrównania związków tej samej płci z małżeństwami.

 

Organizatorem tego wydarzenia jest firma Red Bull, produkująca znany napój energetyczny, którego wpływ na organizm człowieka nie jest do końca znany. Firma wspiera bardzo mocno także ruch LGTB. W ramach tego projektu Red Bull wypuścił... specjalną serię napojów izotonicznych „Energize Equality”.

 

W wydarzeniu wzięli udział duchowni związani z kościołem katedralnym. Swoje poparcie wyraził także administrator diecezji bp Bernard Hebda.

 

 

Źródło: cathedralsaintpaul.org/ redbull.com

MR

 DATA: 2016-03-10 08:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.