Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   21   LUTY   2018 r.

Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Fakty i mity na temat nieomylności papieża


W roku 1870 na Soborze Watykańskim I Kościół ogłosił dogmat o papieskiej nieomylności. Wraz z rozwojem środków masowego przekazu, takich jak radio i telewizja, dogmat ten został przez przeciwników Kościoła doprowadzony na skraj absurdu. Wrogowie Kościoła wmawiają katolikom, że każda wypowiedź papieża, niezależnie od podejmowanego tematu, czerpie z Boskiego natchnienia. Jak jest w rzeczywistości? Materiał publikujemy dzięki uprzejmości ChurchMilitantTV.

 


DATA: 2017-03-01 12:25:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Z tego, co napisał mój Szanowny Przedmówca, to ja optuję za drugą z mozliwości. Gorąco trzeba prosić Boga, by nastąpiła powszechna zgoda katolików w tym względzie...
7 miesięcy temu / am
 
Dogmat o "nieomylności" papieża przeforsował na 1-szym Soborze Watykańskim papież-liberał PiusIX, który po tym "sukcesie" przestał być liberałem !Jednak patrząc na papieskie nauczania na przestrzeni wieków widzimy, że często są sprzeczne ze sobą!Gdzie więc ta "nieomylność"?
11 miesięcy temu / Andrzej
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 65 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.