DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Facebook zablokował konta Miriam Shaded. Zobacz dlaczego!

Data publikacji: 2016-01-11 11:00
Data aktualizacji: 2016-01-11 11:29:00
Facebook zablokował konta Miriam Shaded. Zobacz dlaczego!
fot. Krystian Maj / Forum

„Fb zablokował mi konta na 3 dni za informowanie o zapiskach w Koranie” – napisał na Twitterze Miriam Shaded. Szefowa fundacji Estera - sprowadzającej do Polski chrześcijan z Bliskiego Wschodu – przypomniała na portalu społecznościowym o 169 wersach w Koranie nawołujących do mordu na niewiernych.


„Hurysy gwarantowane tylko za dżihad. Ponad 169 wersów w Koranie nawołujących do mordu na niewiernych. (...) Każda osoba, która określa siebie, jako wyznawcę danej religii, jest - lub chce być - reprezentantem wartości z nią związanych. Jeżeli ktoś mówi, że jest muzułmaninem, tzn. że wierzy w słuszność tego, co jest zapisane w Koranie, a więc jest naśladowcą Mahometa” - zaczęła swoją facebookową wypowiedź Miriam Shaded. Hurysy to wyjątkowo atrakcyjne kobiety mające rzekomo czekać w islamskim „raju”.

 

Islam naucza, iż zbawienie osiąga się poprzez dżihad, tzn. mord i prześladowania na niewiernych (min. 169 wersów w Koranie nawołuj do dżihadu bezpośredniego). Hurysy nie otrzymuje muzułmanin za prowadzenie uczciwego i zgodnego z zasadami moralnymi życia. Hurysę dostanie dopiero, gdy zabije chrześcijanina, żyda, czy apostatę” - zauważyła działaczka społeczna zaangażowana w pomoc bliskowschodnim wyznawcom Chrystusa.

 

W opinii polsko-syryjskiej aktywistki osoby zgadzające się z takimi zapisami Koranu stanowią dla Europejczyków zagrożenie i „w naszej kulturze są kryminalistami”. Pozostali to ignoranci religijny, osoby zastraszone do tego stopnia, że nie podejmują krytyki lub zakamuflowani apostaci, którzy „w otoczeniu wiernych muzułmanów będą musieli się zradykalizować albo zostaną uznani za niewiernych, co grozi śmiercią” - stwierdziła była kandydatka na posła.

 

 

 

Źródło: Twitter

luk
 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Tytek
Umrzeć za religię jest łatwiej niż absolutnie nią żyć
Wykapany Allah
Miriam masz trudne zadanie lub misję do wykonania. Nie tylko muzułmanie będą przeciw tobie, ale przede wszystkim zidociały świat zachodniej Europy oraz USA. Ale w Polsce nie jesteś sama.
hj
Do sadu zyda zuckera za szykanowanie. Ikradl pomtsl kolegom i dzpanuje
Tomasz
Walcz Miriam.Należy zdelegalizować Ligę muzułmańską zamknąć meczety.Tatarzy Polscy mają prawa nabyte ich należy zostawić w spokoju.
donkoles
Spokojnie Miriam.Powodzenia Miriam!
Tomasz
Peter Marx Islam to to religia wojny nie pokoju obecnie mordujecie na ulicach Europy Zachodniej .Kościół Chrystusowy jest Kościołem Katolickim po za nim nie ma zbawienia Kongregacja Nauki Wiary Deklaracja DOMINE JEZUS Pozostałe dokumenty Magisterium Kościoła Rzymsko-Katolickiego do 1958 BREVIARIUM FIDEI WYBÓR DOKTRYNALNYCH KOŚCIOŁA Św Wojciech 1988 2007.
PeterMax
Do wszystkich. Zanim zaczniecie mówić o koranie to powiem wam tak. Każdy muzułmanin powie wam że prawdziwy koran jest tylko po arabsku, Dlaczego? Dlatego że każde tłumaczenie ma za zadanie ukryć wszystko co jest niewygodnie dla islamu, co obnaży jego głupotę, niespójność itd. Dlatego nawet angielskie tłumaczenia nie są dobre, a o polskim to już nawet nie wspominam bo to jedna wielka kupa bzdur która ma się nijak do koranu po arabsku. Polecam jedno z najlepszych tłumaczeń koranu dokonanego przez Usama Dakdok. Niestety tylko po angielsku. Porównajcie sobie to tłumaczenie z jakimkolwiek innym i zobaczycie co muzułmanie chcą ukryć. Sprawa 2 wyjaśnienia do koranu to 5 grubych ksiąg po 500 stron każda. Tłumaczenie na angielski to jedna 100 stronicowa książka. Tak tłumaczą swoje własne źródła muzułmanie. Pozdrawiam PeterMax
niuniek
A jak skarbówka prześwietli jej fundację to co? Też będzie krzyk, że to z powodu islamu??? Jest o wiele więcej bardziej skutecznych osób i fundacji działających na rzecz prześladowanych chrześcijańskich uchodźców.
P.M
DLACZEGO MUZULMANIE MOGA MOWIC WSZYSTKO WLACZNIE Z TYM ZE INNOWIERCOW TRZEBA ZABIJAC W IMIE ALLACHA? Z MY CHRZESCIJANIE NIE MAMY PRAWA SKOMENTOWAC TEGO NA CZYM ZBUDOWANE JEST SLOWO MUZULMANINA PRZECIWKO INNOWIERCOM? ZAMYKANIE NAM UST JEST ROWNOZNACZNE ZE WSPOLUDZIALEM W NASZEJ EKZEKUCJI.
Gandi
Jestem pełen podziwu dla Pani działalności. NIe tylko trzymam kciuki, ale także modlę sie o Pani bezpieczeństwo.
FFB
Kobieto! Jesteś super! Walcz dalej. Powodzenia.
Green
Kiedy cytujemy Koran, to należy podać, kto tłumaczył. Czy jest to tłumaczenie prof. Bielawskiego, czy inne np. angielskie, a może własna interpretacja. Ponadto do każdego tłumaczenia, do każdego wersu (aya)jest odpowiedni komentarz,który długością przekracza często nawet dwudziestokrotnie właściwy tekst. Rożne szkoły koraniczne (były takie 4) też interpretują Koran inaczej. Nie można, jak robi to Pani Shaded, wybierać z całości (Koranu) oderwane wersety.
jo
Czy muzułmanie znają koran tak jak katolicy Biblię? Jeśli tak, to z pewnością większość muzułmanów nie zna tych zapisów i zasad.
cmyk1976
Czym się przejmować, to tylko konto na jakimś portalu społecznościowym, pamiętaj że to oni na tobie zarabiają, a nie ty na nich,czym więcej ludzi zrezygnuje z tego portalu,tym mniej pieniędzy do Facebook ????, pomyślcie ludzie nad tym, nie ma co ubolewac
Ortik
@Tomasz: Przyjacielu, szanuję Cię bardzo,ale przyzwoitość nie pozwala mi się zgodzić z Twoją argumentacją. Wg Ciebie ta Pani jest specjalistką w dziedzinie Koranu, bo (1)Pochodzi z Syrii i (2) jest szefową fundacji Estera.Te dwie rzeczy i Koran nijak mają się do siebie. Gwoli ścisłości, moje komentarze nie są obroną Islamu a jedynie próbą zwrócenia uwagi na to, co wg. mnie jest prawdziwym problemem. Powtarzanie oklepanych mitów podczas, gdy jest mnóstwo twardych argumentów doktrynalnych nie wydaje mi się efektywne. My oburzamy się, jeżeli ktoś mówi bajki o św. Inkwizycji, albo o \'polskich obozach zagłady\'. Tworzenie bądź powtarzanie takich (chwytliwych) bajek o innych uważam za szkodliwe i ośmieszające nas. Mamy mnóstwo tytułów, które właśnie bajkami, mitami i plotkami się zajmują, np. Fakt, czy Gazeta Wybiórcza... zostawmy im takie podejście do tematu.
noname
A wystarczyłoby dodać wers: "A za każdą Hurysą stać będzie Matka jej, będąca od tej pory teściową twoją!" ... i po kłopocie. :-)
Rozczarowany
Ortik, czasami tak jest że nawet komentarze, które nie łamią regulaminu, przepadają. Spróbuj zamieścić je jeszcze raz (oczywiście o ile faktycznie nie naruszają regulaminu).
Tomasz
Orlik Ta pani jest specjalistką .Jest szefową fundacji Estera pomagającą Chrześcijanom z Syrii.Widocznie twoje komentarze nie były zgodne z prawdą.
Ortik
Ok, próbuję jeszcze raz streszczając swoją poprzednią wypowiedź. @bbb, @Rozczarowany:(1)z naskh się zgodzę, ale to śliski temat, bo między muzułmańskimi uczonymi nie ma zgody co do niego. Jest wielu zwolenników całościowej interpretacji i wielu zwolenników abrogacji o jakiej Wy mówicie; (2)Podobnie jak u protestantów, tłumaczenia Koranu są często dość "swobodne",co powoduje dodatkowe problemy;(3)Hurysy za dżihad nie pochodzą z Koranu a z hadisów a to zasadnicza różnica; (4) wg. mnie Islam jest niebezpieczny,bo ma płynną doktrynę i brak centralnego ośrodka regulującego ten galimatias. W dużej części podejście do religii zależy od nastrojów danej społeczności i zawsze znajdzie się jakiś autorytet,który te nastroje społeczności zechce podeprzeć selektywną interpretacją Koranu.Zatem uważam,że nazywanie Islamu \'religią pokoju\' lub \'religią wojny\' jest błędem,bo jest on zbyt niejednorodny.(5)Co do tego,że Koran w dowolnej interpretacji jest heretycki nie mam wątpliwości.
Ortik
@Tomasz: To każdy pochodzący z Syrii jest automatycznie specjalistą w dziedzinie Koranu? Przepraszam, ale nie wydaje mi się. Napisałem wczoraj wieczorem odpowiedź na te argumenty i zaznaczyłem, co wg. mojej opinii na czym polega prawdziwe niebezpieczeństwo związane z Islamem. Niestety, moje dwa komentarze nie zostały opublikowane. Jeżeli moderatorzy z jakiegoś powodu je usunęli, to bardzo mi przykro.
co za dzicz
jak można wierzyć, że dostanie się dziwkę po śmierci za wykonanie jakiegoś zadania? Co za paranoja, a najgłupsze z tego wszystkiego baby, które w tym tkwią, są posłuszne, uległe, dają sobie owijać łeb szmatami, rodzą tabuny bachorów i potem je wychowują według prymitywnych wzorców. Czy to prawda, ze ci ludzie mają tak niskie IQ by nie widzieć w tym niedorzeczności i marnowania życia? Że to IQ powstało w wyniku krzyżowania się spokrewnionych ze sobą? Podwójne kuzynostwo to zjawisko u nich powszechne- tzn rodzeństwo żeni ze sobą swoje dzieci i te dzieci swoje też. Co za gatunek///
Griszka77
PISZE DO PROGRAMISTY MASZ SZANSĘ ZAROBIC I STWORZYĆ COS NA BAZIE FACEBOOK KTORE NIE BEDZIE BLOKOWALO WOLNOSCI SŁOWA KTO PIERWSZY TEN LEPSZY
Tomasz
Orlik Ta Pani napisała prawdę o Islamie jest to wypowiedź obiektywna.Pani pochodzi z Syrii zna dobrze Koran.
adam
widzę że islamska v kolumna działą pod artykułem .stfuuuu swołocz .
Kris64
To jest atak na wolność słowa.
Rozczarowany
Ortik, zgoda że brak centralnego ośrodka interpretującego doktrynę rodzi problemy. Przypomnę natomiast że w islamie poradzono sobie z problemem wewnętrznej niespójności Koranu, tzn. z tym że gdy spojrzymy na Koran całościowo, a nie fragmentarycznie, to dostrzeżemy ewidentne sprzeczności i brak logiki. Chodzi mi o doktrynę unieważnienia (nasch), opartą na wersecie 2:106: "Kiedy znosimy jakiś znak albo skazujemy go na zapomnienie, przynosimy lepszy od niego lub jemu podobny...". Wynika z tej doktryny że w razie sprzeczności obowiązuje werset późniejszy, a wcześniejszy już nie obowiązuje. Tak więc czy obowiązują wersety 2:257 i 60:9, czy 47:4, zależy od tego które powstały później. Jeśli 47:4 powstał później to anulował 2:257. Żeby jeszcze sury Koranu były ułożone chronologicznie, ale nie, ułożone są od najdłuższej do najkrótszej! Czyli jakby ktoś specjalnie chciał zamotać. Kto? Po owocach wnoszę że szatan, a z życiorysu Mahometa - że wersety wojenne zniosły pokojowe.
bbb
Ortik Abrogacja oznacza: gdy sury sprzeczne są ze sobą, to te nowe anulują te starsze, czyli o wolności religijnej w bajki se włóż, patrz AS czy kraje gdzie prawem jest shariat, co grozi za odejście od islamu. Hurysy są opisane w koranie : 55: 70 W nich będą dziewice dobre i piękne - , 72 - hurysy strzeżone w namiotach , 74 Nie dotknął ich przed nimi, ani żaden człowiek, ani dżin. 56: 22 Będą tam hurysy o wielkich oczach, 23 podobne do perły ukrytej, 35 Zaprawdę, stworzyliśmy je, w sposób doskonały,36 i uczyniliśmy je dziewicami, Koran, tam gdzie są przestrzegane prawa człowieka, powinien zakazany, bo nawołuje do mordowania niewiernych, koniec kropka.
Martt
fajnie. tylko tych chrzescijan to trzeba najpierw dobrze przeswietlic. Zeby to nie byl syryjski kon trojanski, bo jaki to problem dla kryminaisty nagle "zmienic" wiare majac na uwadze profit ekonomiczny lub latwa droge prerzutu. Chrzescijanie tak ale nic na slepo!
Aaron
Nie dziwię się wszak panuje poprawność religijna. Tu prawda nie jest ważna. A pomimo tych wersetów to trzeba dodać że nie sądzę by po nakazie głoszenia Ewangelii Bóg mógłby dawać jakąkolwiek religię jeszcze. I jeśli Islam nie pochodzi od Boga -to od kogo-odpowiedzcie sobie sami. (...)
Generał
Świat się kończy. Syryjka, heretyczka, ściągaczka uchodźców do Polski niedawno kandydatką jednej z 3 prawicowych sił w Polsce (KORWiN). Szkoda, że JKM i Wipler dali się wkręcić, źle, że Naród nie widzi, że Shaded chce pod płaszczykiem "chrześcijańskich" imigrantów przywlec nam protestantów, prawosławnych i innych wschodnich chrześcijan. Po co? Żeby nam cerkwie budowali i niszczyli kościoły katolickie, a nasze domy zamieniali w zbory?
Ortik
@Tomasz: Gdzie ja powiedziałem, że Islam to religia pokoju? I do którego fragmentu mojej wypowiedzi odnosi się Twój argument, że poza Kościołem nie ma zbawienia? Nie sugerowałem, że w Islamie człowiek może być zbawiony. Dokumenty Kościoła znam i wiarę Kościoła wyznaję. Proponuję natomiast, by w doktrynalnym sporze z Islamem prawidłowo określić źródło problemu, zachować obiektywizm, być sprawiedliwym i nie uciekać się do dawania fałszywego świadectwa. Czy to, co mówię jest niekatolickie?
Ortik
@Rozczarowany: Tak, znam go... i inne też. Moim zdaniem problem zaczyna się, jeżeli zechce Pan całościowo podejść do problemu. Koran np. mówi o tym, że w religii nie może być przymusu (2:257), nakazuje walczyć tylko z tymi, którzy muzułmanów atakują (w wersecie 47:5 słowo \'spotkanie\' odnosi się do spotkania w walce - co zostało opuszczone w Polskim tłumaczeniu - nie wiem dlaczego), podczas gdy pozwala się przyjaźnić z tymi, którzy nie atakują ze względu na wyznawaną wiarę... a nawet zaleca ich szanować (60:9). Wg mnie problem nie leży w Koranie a w strukturze Islamu, gdzie nauczyciel koranu jest najwyższym autorytetem i gdzie możliwe jest, że dwóch nauczycieli potraktuje koran selektywnie i \'wypuści\' dwie fatwy, które są ze sobą sprzeczne. Brak centralnego ośrodka odpowiadającego za jednolitość doktryny (tak jak Watykan u nas) skutkuje zaistnieniem takiego bałaganu doktrynalnego, jak u protestantów, tylko że o wiele bardziej niebezpiecznego w skutkach...
khorba
rzadam mozliwosci usuniecia konta na fb nie jego wygaszenia lecz calkowitego wykasowania ! fb stal sie narzedziem politycznym do inwigliacji ludzi jest to nie zgodne z jakikikolwiek normami !
zan
Ja ma tej kobiety już szczerze dość, te jej żenujące ataki bez niuansów. Islam to zjawisko złożone, a mam wrażenie, że ona się po prostu odgrywa. A w swojej mentalności to ona nie odbiega za bardzo od innych przybyszów z krajów islamu.
wojtek
no przecież jak ja opisałem pana prezydenta słupska geja to na dobę miałem blokadę założoną że to obraza maja swoich informatorów i odrazu interweniują pamietamy jak usunięto polskich piłkarzy w koszulkach polski walczacej
Balamuth
Ja dostaje bana średnio co 2 tyg, obecnie mam konto zawieszone na 21 dni
Tomasz
Orlik Islam to nie jest religia pokoju tylko wojny walka z niewiernymi Chrześcijanami Żydami.To jest prawda co Pani pisze.Islam jest fałszywą religią.Kościół Chrześcijański jest Kościołem Katolickim po za nim nie ma zbawienia Deklaracja DOMINE JEZUS Kongregacja Nauki Wiary polecam też wcześniejsze dokumenty Magisterium Kościoła Rzymsko-Katolickiego.
Rozczarowany
@Ortik: A czy zna Pan werset 47:4 Koranu zaczynający się od słów: "Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi"? I jak, nie nawołuje on do mordu?
Sylwester
tradycja a zapisy w koranie to zupełnie inna sprawa, trzymajmy się prawdy zapisanej na stronach koranu a ona jest taka jak to przedstawia ta pani, a co w tradycji, ważne ale tu mówimy o słowie pisanym a nie o tradycjach przekazywanych.
agawa
Protestantka Miriam http://strajk.eu/wolimy-umrzec-w-syrii-niz-tutaj-z-glodu-dramat-uchodzcow-w-polsce/ - Syryjczycy skarżą się na Fundację Estera.Estera zaś robi biznes na swoich i na Polakach jednocześnie, czyli realizuje lobbystyczne zadania : cyt. Syryjkę Miriam Shaded z F.Estera j/w -" Staramy się także doprowadzić do ZINTENSYFIKOWANIA działalności ustawodawczej w zakresie poszanowania praw kobiet i dzieci KRZYWDZONYCH ze względu na swoją kulturę,tradycję i religię"
:*
dziwne ale dziwne
123
Nie kazdy jest ortodoksyjnym muzulmaninem
SlawB
Granda
Ortik
A ja jeszcze raz podkreślam, że choć z islamem się nie zgadzam, to tradycja tych słynnych hurys nie jest tradycją koraniczną. Owszem, są wśród wielu muzułmanów takie wierzenia, ale one nie są koraniczne. Poza tym - przeczytałem koran kilka razy i z tymi wersami nawołującymi do mordu to też nie jest do końca tak jak ta Pani pisze. Powielanie takich opinii ma w sobie tyle prawdy, co mówienie o \'polskich obozach koncentracyjnych\'. Wydaje mi się, że muzułmanie i tak już dostatecznie dużo złych rzeczy zrobili i nie ma potrzeby wymyślania nieprawdziwych argumentów. Redakcjo, proszę, weryfikujcie takie dane, żeby ktoś nie posądził Was o brak rzetelności.
teodor
To Miriam nie wie kto jest właścicielem Facebooka i komu służy?
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.