DZIŚ JEST:   25   MAJA   2018 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Europa drży przez islamem. Obywatele są gotowi rezygnować ze swobód za cenę bezpieczeństwa

Europa drży przez islamem. Obywatele są gotowi rezygnować ze swobód za cenę bezpieczeństwa
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Reuters / FBI / Handout via Reuters / Forum

Seria zamachów terrorystycznych, do których przyznaje się Państwo Islamskie, znacząco wpłynęła na odczucia i opinie mieszkańców Europy wobec wszystkich muzułmanów. Według portalu rosyjskich muzułmanów „Islam Today”, taką zmianę postaw potwierdzają podane właśnie wyniki badań opinii publicznej w Wielkiej Brytanii. Wcześniej o rosnącym strachu przed islamistami pisano w raporcie Europolu dotyczącym całej Europy.

 

Badanie „Hop Not Hate” zostało przeprowadzone na bardzo dużej próbie mieszkańców Wielkiej Brytanii – 4 tys. osób. Dla lepszej wiarygodności wyników badań dobierano mieszkańców różnych części Zjednoczonego Królestwa. Spośród tej próby aż 42 proc. zapytanych stwierdziło, że traktuje muzułmanów „podejrzliwie”. Nastroje takie pogłębiły się szczególnie po kolejnych zamachach dokonanych przez bojowników islamskich oraz terrorystów powiązanych z Państwem Islamskim. Lepszy stosunek wyrazili natomiast obywatele Wielkiej Brytanii o imigrantach, których „lojalnie” traktuje 39 proc. respondentów tych badań. Żyjąc w strachu przed kolejnymi zamachami i aktami przemocy mieszkańcy Wielkiej Brytanii są gotowi poświęcić swoje prawa obywatelskie na rzecz większego poczucia bezpieczeństwa. Realne zagrożenia, wpływające na codzienne życie i niszczące psychikę w długim już okresie, powodują, że przyzwyczajeni od wieków do wolności i swobód Brytyjczycy są gotowi zrzec się ich dla poprawy bezpieczeństwa własnego i publicznego.

 

Drastyczny przebieg przeprowadzanych zamachów i ich oddźwięk medialny spowodowały, że kwestia islamistów i terroryzmu radykałów muzułmańskich stała się punktem odniesienia dla społeczeństw Europy. Jeszcze w lipcu tego roku Europol opublikował swój raport o terroryzmie w Europie. Wiele uwagi poświęcił nie tylko zagrożeniu terrorystycznemu, ale też jego efektowi wtórnemu – wzrostowi nastrojów antyislamskich. Europol to służba policyjna Unii Europejskiej z kwaterą sztabu w Hadze. Zajmuje się m.in. walką z terroryzmem, praniem brudnych pieniędzy i walką z pornografią dziecięcą.

 

Radykalizm muzułmański pobudził bowiem radykalizm różnych grup społecznych i politycznych, gotowych do walki z islamistami. Zagrożenie islamizacją Starego Kontynentu zaktywizowało ultranacjonalistów i inne organizacje, czego skutkiem stał się w 2016 roku wzrost incydentów ksenofobicznych i rasistowskich. Zarówno pod względem ich ilości, jak i pod względem stopnia przemocy.

 

Powiązanie terroru islamskiego z rozwojem grup ultranacjonalistów jest być może wytłumaczeniem dla podejmowanych na szczeblach krajowych i międzynarodowych decyzji o coraz silniejszej kontroli państwa nad obywatelem. Z jednej strony napływ kolejnych grup, nieweryfikowanych pod względem zagrożenia dla bezpieczeństwa, przyczynia się do wzrostu aktów chuligaństwa, bandytyzmu i zamachów terrorystycznych. Z drugiej strony narasta niezadowolenie i radykalizm postaw wśród społeczeństw państw narażonych na niebezpieczeństwo aktami terroru i łamania prawa. W takiej atmosferze łatwiej jest uzyskać akceptację dla ograniczania praw obywatelskich i zwiększania wydatków na obronność wewnętrzną oraz interwencje wojskowe, także te zagraniczne.

 


PK
 


DATA: 2017-09-04 08:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

niestety "int" ma racje!W europie mieszka masa debili
8 miesięcy temu / goj
 
I właśnie o to władzom UE chodzi. Po to się tu ściąga islamistów tysiącami żeby przestraszeni ludzie bez szemrania pozwolili sobie założyć pętlę na szyi.
8 miesięcy temu / abc
 
Ale głupki. Z przykrością stwierdzam że Europejczycy to skończone głupki.
8 miesięcy temu / int
 
I mamy odpowiedź po co lewica ściąga tych imigrantów. Bedzie zamordyzm i to na własną prośbę.
8 miesięcy temu / bjs
 
Trzymać krótko,sami się zamkną za kratkami w imię bezpieczeńsywa.Za to islam uzyska pełnię wolności i władzy.A przecież droga do wolności zawsze wiodła przez walkę a nie niewolnictwo.
8 miesięcy temu / Hugon de Payns
 
i o to własnie chodzi elitom, o poddanie się ich nowym prawom które w imię walki z terrorem ograniczy swobody obywatelskie , a na końcu tej drogi jest NWO !!!
8 miesięcy temu / rafe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.