DZIŚ JEST:   26   KWIETNIA   2018 r.

Matki Bożej Dobrej Rady
Św. Marcelina, papieża
Św. Anakleta, papieża
 
 
 
 

Energia atomowa coraz bliżej. Ministerstwo zapowiada przeprowadzenie przetargu

Energia atomowa coraz bliżej. Ministerstwo zapowiada przeprowadzenie przetargu
fot.Oliver Berg/dpa/FORUM

Ministerstwo Energii prowadzi prace nad przetargiem na rozwiązania technologiczne dla przyszłej elektrowni jądrowej oraz nad mechanizmem finansowania jej budowy - poinformował wiceminister energii Andrzej Piotrowski. Jeszcze w tym roku niewykluczone jest przeprowadzenie przetargu na technologię.

 

- Pracujemy nad przygotowaniem przetargu na technologię. Pracujemy też nad mechanizmem finansowania, ale to nie będzie przetarg zintegrowany, oraz nad tym, żeby system, w którym będzie budowana ta elektrownia, był w 99,9 proc. przewidywalny – powiedział Piotrowski dziennikarzom w kuluarach XVII edycji Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL 11 stycznia 2017 r. w Warszawie.

 

Jak dodał Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się też do roli skutecznego regulatora procesu budowy. – Jeżeli chodzi o przetarg na technologię, to niewykluczone, że będzie on jeszcze w tym roku ogłoszony – powiedział Piotrowski.


Wiceszef resortu energii wypowiedział się także w kwestii modelu finansowania funkcjonowania energetyku jądrowej w Polsce. Piotrowski przypomniał fińskie rozwiązanie, w którym to najwięksi odbiorcy złożyli się na finansowanie. – Skoro tak naprawdę na koniec finansuje to odbiorca, to ta logika, którą zastosowali Finowie jest wskazówką, jak wymusić obciążenia – powiedział.

 

Budowa elektrowni jądrowej w Polsce cieszy się coraz większym poparciem społecznym. Według sondażu przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Energii 61 proc. respondentów jest za budową elektrowni jądrowej w naszym kraju. To najwyższy wynik w historii badania, które jest prowadzone cyklicznie od 2012 r.

 

 

Źródło: wprost.pl/ me.gov.pl

luk
 


DATA: 2017-01-12 08:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tym razem większość nie ma racji.
ponad 1 rok temu / obiektywny
 
NIC sie nie uczymy :Greifswald 1975 RFN, Three Mile Islands (USA) 1979,Czernobyl ZSRR 1985 ,Fukushima 2011 Japonia.Ponadto problem odpadów:Do dziś w podziemnych magazynach zgromadzono ok. 270 tys. ton najgroźniejszych wysokoaktywnych odpadów.Zakopane w ziemi będą stanowiły śmiertelne niebezpieczeństwo przez 100 tys. lat! Na razie tylko Niemcy zmadrzeli i zamykaja stopniowo wszystkie swoje E A
ponad 1 rok temu / ja
 
Strach pomyśleć ile to będzie kosztować 2x, 3x cena wyjściowa? Oddanie do eksploatacji w... 2047?
ponad 1 rok temu / John Galt
 
i jeszcze jedno, za takim projektem jakiś dobry kredyt musi stać... dla banku, chyba kolejny zresztą..
ponad 1 rok temu / marcin
 
w kraju deficytu wody, gdzie podobno są inne zasoby, w tym osławione geotermalne, o których jakoś ostatnio bardzo bardzo cicho.... niech tzw. dobra zmiana wypowie się w tej kwestii jasno.. wszystko to jest bardzo niejasne, nieczytelne, niezrozumiałe... dziwna jest ta niekomunikacyjna wobec społeczeństwa-wyborców demokracja..
ponad 1 rok temu / marcin
 
Zdrada ! A co na to górnicy ?!
ponad 1 rok temu / straszna zdrada !
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.