DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 20 SIERPNIA
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
XX Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Bernard, Samuel, Sobiesław
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Energia atomowa coraz bliżej. Ministerstwo zapowiada przeprowadzenie przetargu

Data publikacji: 2017-01-12 08:00
Data aktualizacji: 2017-01-12 08:11:00
Energia atomowa coraz bliżej. Ministerstwo zapowiada przeprowadzenie przetargu
fot.Oliver Berg/dpa/FORUM

Ministerstwo Energii prowadzi prace nad przetargiem na rozwiązania technologiczne dla przyszłej elektrowni jądrowej oraz nad mechanizmem finansowania jej budowy - poinformował wiceminister energii Andrzej Piotrowski. Jeszcze w tym roku niewykluczone jest przeprowadzenie przetargu na technologię.

 

- Pracujemy nad przygotowaniem przetargu na technologię. Pracujemy też nad mechanizmem finansowania, ale to nie będzie przetarg zintegrowany, oraz nad tym, żeby system, w którym będzie budowana ta elektrownia, był w 99,9 proc. przewidywalny – powiedział Piotrowski dziennikarzom w kuluarach XVII edycji Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL 11 stycznia 2017 r. w Warszawie.

 

Jak dodał Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się też do roli skutecznego regulatora procesu budowy. – Jeżeli chodzi o przetarg na technologię, to niewykluczone, że będzie on jeszcze w tym roku ogłoszony – powiedział Piotrowski.


Wiceszef resortu energii wypowiedział się także w kwestii modelu finansowania funkcjonowania energetyku jądrowej w Polsce. Piotrowski przypomniał fińskie rozwiązanie, w którym to najwięksi odbiorcy złożyli się na finansowanie. – Skoro tak naprawdę na koniec finansuje to odbiorca, to ta logika, którą zastosowali Finowie jest wskazówką, jak wymusić obciążenia – powiedział.

 

Budowa elektrowni jądrowej w Polsce cieszy się coraz większym poparciem społecznym. Według sondażu przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Energii 61 proc. respondentów jest za budową elektrowni jądrowej w naszym kraju. To najwyższy wynik w historii badania, które jest prowadzone cyklicznie od 2012 r.

 

 

Źródło: wprost.pl/ me.gov.pl

luk
 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
obiektywny
Tym razem większość nie ma racji.
ja
NIC sie nie uczymy :Greifswald 1975 RFN, Three Mile Islands (USA) 1979,Czernobyl ZSRR 1985 ,Fukushima 2011 Japonia.Ponadto problem odpadów:Do dziś w podziemnych magazynach zgromadzono ok. 270 tys. ton najgroźniejszych wysokoaktywnych odpadów.Zakopane w ziemi będą stanowiły śmiertelne niebezpieczeństwo przez 100 tys. lat! Na razie tylko Niemcy zmadrzeli i zamykaja stopniowo wszystkie swoje E A
John Galt
Strach pomyśleć ile to będzie kosztować 2x, 3x cena wyjściowa? Oddanie do eksploatacji w... 2047?
marcin
i jeszcze jedno, za takim projektem jakiś dobry kredyt musi stać... dla banku, chyba kolejny zresztą..
marcin
w kraju deficytu wody, gdzie podobno są inne zasoby, w tym osławione geotermalne, o których jakoś ostatnio bardzo bardzo cicho.... niech tzw. dobra zmiana wypowie się w tej kwestii jasno.. wszystko to jest bardzo niejasne, nieczytelne, niezrozumiałe... dziwna jest ta niekomunikacyjna wobec społeczeństwa-wyborców demokracja..
straszna zdrada !
Zdrada ! A co na to górnicy ?!
teodor
To może o to chodzi z tym smogiem...
rejestrator
Ciekawe, że kiedy byli w opozycji pan prof. Szyszko i pan prof. Orion-Jędrysek, tłumaczyli nam niebezpieczeństwa jakie niesie z sobą użytkowanie elektrowni jądrowej. Teraz siedzą cicho. Już jest bezpiecznie czy jak, panowie profesorowie?
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.