DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2018 r.

Św. Marii Pelletier
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

Ekstremiści radykalizują się w więzieniach. W Polsce wszystko ponoć jest „pod kontrolą”

Ekstremiści radykalizują się w więzieniach. W Polsce wszystko ponoć jest „pod kontrolą”
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Maciek Markowski / FORUM
#POLSKA    #ROSJA    #SEJM    #SŁUŻBY    #EKSTREMIZM    #WIĘZIENIA    #RADYKALIZACJA

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych wysłuchała informacji ABW, SKW i Służby Więziennej na temat zagrożeń ekstremistycznych. - Na szczęście jest to wszystko pod kontrolą – zapewnił przewodniczący komisji Marek Opioła (PiS).

 

Podczas komisji szefowie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego przekazali posłom informacje „na temat rozpoznawania, zapobiegania i zwalczania zagrożeń wynikających z aktywności środowisk ekstremistycznych w Polsce”. Katalog informacji został rozszerzony o dane Służby Więziennej. Wynikało to z oceny ostatnich zdarzeń i sytuacji w Europie.

 

- W świetle wydarzeń w Europie doszliśmy do wniosku, że wiele zdarzeń ekstremistycznych jest wynikiem działań osób, które zradykalizowały się podczas pobytu w więzieniach – powiedział Marek Opioła w rozmowie z portalem radiomaryja.pl. Posłowie chcieli dowiedzieć się, czy w polskich więzieniach taki trend jest zauważalny, czy SW monitoruje tego typu problemy oraz czy współdziała w tym zakresie z innymi służbami państwa.

 

- Pytaliśmy i zwracaliśmy uwagę na to, jak te służby monitorują tego typu zagrożenia ekstremistyczne i jak to wygląda w Wojsku Polskim – relacjonował Opioła. Jak przyznał, było wielu żołnierzy, którzy odbywali misje poza granicami kraju. - Każda z nich miała inną specyfikę, ale są zauważane w Wojsku Polskim przypadki przechodzenia na inną wiarę – dodał.

 

Opioła zapewnił, że są to pojedyncze przypadki, niemniej posłów interesowało jak odpowiednie służby tego rodzaju sprawy oceniają. Przekazane przez służby informacje są niejawne. Parlamentarzyści pytali szefów służb o to jak inne państwa próbują wpływać na różne środowiska w Polsce i radykalizować je (np. Federacja Rosyjska). - Na szczęście informacje są uspokajające – że pod tym względem nie mamy jakiegoś znaczącego zagrożenia – zapewnił Opioła.

 


Źródło: radiomaryja.pl

MADATA: 2017-04-21 08:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jaka to inna wiarą? Jeszcze trochę a kazdybktory będzie głosił w imieniu Jezusa Chrystusa, będzie nazwany ekstremistą. Będzie prawo jak w Rosji, możesz głosić tylko temu kto wierzy, byle nie nawracać.
ponad 1 rok temu / Irrec
 
@odszkodowania - niestety, nasi 'rodzimi muzułmanie' jak to ująłeś czyli Tatarzy już się zradykalizowali. Pomaga im w tym strumień pieniędzy z Arabii Saudyjskiej. Była o tym mowa w Radio Maryja kilka tygodni temu, była bardzo ciekawa i smutna dyskusja z udziałem znawców tematu. Mówili o tym nawet na Polsacie. Czego nie wiemy to czy wszyscy czy tylko większa część.
ponad 1 rok temu / Nina
 
"...są zauważane w Wojsku Polskim przypadki przechodzenia na inną wiarę" - czytaj są realizowane przygotowania do ataków islamistycznych od wewnątrz polskich służb itd. DELEGALIZACJA ISLAMU i DEPORTACJA MUZUŁMANÓW (poza tzw. polskimi muzułmanami - rodzinami zamieszkującymi w RP od kilkuset lat) !!!!!
ponad 1 rok temu / odszkodowania
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.