16 maja 2018

Ekspert od polityki bliskowschodniej: polityka multikulti zbankrutowała

(fot. You Tube / Ekumenizm 2017)

Jeżeli przybędą rozległe grupy o innej kulturze i religii, to nieuchronnie zmieni obraz naszych obecnych społeczeństw. Nie możemy liczyć na pełną asymilację, bo ona się nie dokonuje. Polityka multikulturowości zbankrutowała – powiedział ks. dr hab. Przemysław Kantyka z KUL podczas międzynarodowej konferencji naukowej „Polska pomoc humanitarna: potrzeby – wyzwania – działania”.

 

W gronie prelegentów znaleźli się profesorowie i eksperci, którzy przedstawiali kwestie związane z niesieniem pomocy humanitarnej przez Polskę m.in. krajom Bliskiego Wschodu takim jak Irak czy Syria. Na spotkaniu diagnozowano też potrzeby i uwarunkowania takiej pomocy, a prelegenci próbowali nakreślić wyzwania, przed którymi stoją polskie organizacje pozarządowe.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Otwierając konferencję, minister Beata Kempa kierująca Departamentem Pomocy Humanitarnej w KPRM przypomniała, że członkowie polskich organizacji pomocowych niosą wsparcie humanitarne tam, gdzie jest ona dziś najbardziej potrzebna. Robią to „narażając często swoje życie i zdrowie, ale niosą tę pomoc najlepiej jak potrafią, wykorzystując naprzód wszystkie możliwości i umiejętności, a potem także zdolności organizatorskie”.

 

Większość tej pomocy i źródła jej finansowania są też dzięki aktywności tych osób w ramach organizacji pozarządowych. – Jako Polacy mamy w tym zakresie absolutnie wspaniały kapitał – dodała.

 

O kontekście społecznym i religijnym zjawiska migracji mówił ks. dr hab. Przemysław Kantyka z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wskazał m.in., że jeśli do Polski i Europy przybywać będą „rozległe grupy o innej kulturze i religii, to nieuchronnie zmieni obraz naszych obecnych społeczeństw”.

 

Nie możemy liczyć na pełną asymilację, bo ona się nie dokonuje. Polityka multikulturowości zbankrutowała – dodał.

 

„Najważniejsze zadanie to sprawić, żeby ci ludzie nie musieli się wybierać w drogę i płacić przemytnikom” – stwierdził wykładowca KUL.

 

Ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie mówił z kolei o wielkiej wdzięczności narodu syryjskiego za okazaną już mu pomoc ze strony Polski.

Syryjczycy na miejscu proszą mnie: „Ojcze podziękuj Polakom i polskiemu rządowi za pomoc. I nie zapomnijcie o nas” – powiedział.

 

Dr Wojciech Wilk, prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej przedstawił kwestię zapomóg finansowych jako sposobie niesienia pomocy humanitarnej w długotrwałych kryzysach uchodźczych. Tłumaczył m.in., że w ramach napływu ludności z Syrii do Europy trafiła tamtejsza klasa średnia, która sprzedała swoje majątki. Zapłaciła za przerzut na Stary Kontynent, a w Syrii została natomiast najbiedniejsza część społeczeństwa.

 

– Prowadzimy we współpracy z polskim rządem jeden z największych projektów pomocowych na świecie. Nasze programy są także częścią strategii pomocowej ONZ. Odbudowa jednego pokoju, w pełni wyposażonego i przystosowanego do zamieszkania, to koszt 1500 dolarów – wskazywał, podając przykłady przeznaczenia środków na konkretne cele.

 

Współorganizatorami konferencji były Departament Pomocy Humanitarnej w KPRM i Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 

 

KAI

 

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana 47. Imigranci – piąta kolumna kalifatu

 

Polonia Christiana

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 105 605 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram