DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2018 r.

Św. Marii Pelletier
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

Dzieci śmiertelną bronią ISIS. W „elementarzu” egzekucje, szkolenie bojowe i Koran

Dzieci śmiertelną bronią ISIS. W „elementarzu” egzekucje, szkolenie bojowe i Koran
FOT.REUTERS /FORUM

Państwo Islamskie hoduje zabójców doskonałych. Dzieci od najmłodszych lat przechodzą szkolenie w ścinaniu głów i używaniu różnego rodzaju broni. Całość dopełnia indoktrynacja najbardziej radykalnym odłamem islamu. Obecnie w ten sposób wychowywanych jest ok. 900 dzieci w wieku do 15 lat.

 

Praktyki ISIS opisał w swoim raporcie think tank Quilliam, który zajmuje się walką z terroryzmem. Eksperci wskazali jak Państwo Islamskie rekrutuje małe dzieci, robi im pranie mózgu i szkoli do prowadzenia „świętej wojny”. Dzieci przygotowywane są zarówno do zadań szpiegowskich jak i przeprowadzania ataków samobójczych oraz krwawych egzekucji. Tak młodzież uczona jest ścinania głów, przechodzi też instruktaż posługiwania się zakazaną prawem międzynarodowym broni chemicznej.

 

„Obecne pokolenia bojówkarzy widzą, że te dzieci są lepsze i bardziej zabójcze niż oni sami, ponieważ nie dokonały konwersji na radykalne ideologie, ale zostały w nich indoktrynowane od urodzenia lub bardzo wczesnego wieku” - zauważają twórcy raportu.

 

Schemat szkolenia przypomina Hitlerjugend, przygotowujący niemiecką młodzież do służenia Fuhrerowi. Dzieci ISIS są jednak bardziej brutalne. Zdaniem ekspertów, sposób szkolenia to próba stworzenia armii ludzkich, bezwzględnych robotów, wyzutych z człowieczeństwa i działających na rozkaz.

 

Z danych Quilliam wynika, że obecnie takie szkolenie przechodzi ok. 900 dzieci w wieku do 15 lat. Dzieci, które się nie podporządkowują są „chłostane, torturowane i gwałcone”. Dziewczęta zaś, zwane „perłami kalifatu” są uczone, aby służyć bojownikom.

 

Według raportu, ważnym elementem szkolenia młodych bojowników stanowi islam, w jego najbardziej radykalnym wydaniu. Co istotne, wiele ze szkolonych przez ISIS dzieci zostało zabranych z rodzin zamieszkujących Syrię i Irak. Bywa, że po narybek sięga się też do niektórych krajów europejskich, do których powracają jako bojownicy.

  

Źródło: prawy.pl

MA


 

 


DATA: 2016-03-07 17:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Współcześni janczarzy
ponad 2 lata temu / LeonZzawodowiec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.