DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

„Dwie korony” zaprezentowane na Manhattanie. Film o św. Maksymilianie Kolbe nagrodzony owacjami

Data publikacji: 2017-09-12 12:00
Data aktualizacji: 2017-09-14 08:18:00
„Dwie korony” zaprezentowane na Manhattanie. Film o św. Maksymilianie Kolbe nagrodzony owacjami
Źródło youtube.com

Film Michała Kondrata „Dwie korony” o św. Maksymilianie Kolbe został zaprezentowany na nowojorskim Manhattanie. To pierwszy biletowany pokaz tego filmu na świecie. 13 października film wejdzie na ekrany polskich kin.

                  

- Sala była pełna, widzowie bili brawo przez około dwie minuty. Byli bardzo poruszeni filmem, wypowiadali się w samych superlatywach. Na pokaz przyszło wielu Amerykanów, a także dostojnych gości: Maciej Golubiewski – Konsul RP w Nowym Jorku, Bogdan Chmielewski – szef Unii Kredytowej czy ks. Tomasz Grysa – zastępca Stałego Obserwatora Stolicy Apostolskiej przy ONZ w Waszyngtonie – relacjonował reżyser Michał Kondrat. Pokaz miał miejsce w kinie Anthology Film Archives na Manhattanie.

 

„Dwie Korony” ukazują nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci. W obsadzie znaleźli się m.in. Adam Woronowicz (o. Kolbe), Artur Barciś, Cezary Pazura, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski, Marcin Kwaśny, Mateusz Pawłowski. Muzykę skomponował Robert Janson.

 

Po pokazach w Nowym Jorku i New Jersey, na 26 września zaplanowana została uroczysta premiera w Watykanie. W Polsce film będzie prezentowany od 13 października.

 

MA

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Gliński - świński
to człowiek z PO piastuje wysoki urząd w rządach PiS dr Krajski sugeruje, że to człowiek służb lub mason
Slawomir Tomasz Roch
Dobre przyjecie w New York City to dobry poczatek. Sw. Maksymilian Maria Kobe pokazal calemu swiatu, jak miloscia, prawda, sluzba i ofiara pokonac nawet najsilniejszego wroga, jak zmiazdzyc glowe szatana w realnym zyciu. Ten ubogi kaplan zawsze walczyl ze zlem, walczyl rozancem i piorem, walczyl wydajac w milionowym nakladzie Rycerza Niepokalanej. I dzis trzeba takich meznych ludzi, bo Europa stacza sie w szybkim tempie wprost do piekla anarchii. Z Panem Bogiem
abc
A w międzyczasie nasz Komitet Filmowy (czyli pośrednio min.Gliński) wyraża poparcie dla kolejnego antypolskiego "dzieła" pani Holland...
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres kontakt@pch24.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.