DZIŚ JEST:   26   MAJA   2018 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Der Spiegel: Gwałtu, rety, Polska opuszcza UE! Tym razem - wycinając drzewa

Der Spiegel: Gwałtu, rety, Polska opuszcza UE! Tym razem - wycinając drzewa
fot. pixabay.com

Polska może podważyć europejską wspólnotę prawną – grzmi niemiecki „Der Spiegel”. Nie idzie jednak o (rzekomy lub nie) demontaż instytucji państwowych, ale… o wycinkę chorych drzew w Puszczy Białowieskiej.


W czwartek w ubiegłym tygodniu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej na wniosek Komisji Europejskiej zażądał zaprzestania prowadzenia wycinki sanitarnej w Puszczy Białowieskiej. Czołowy niemiecki  dziennik „Der Spiegel” przyznaje, że decyzja zapadła wyjątkowo szybko, z pominięciem zwyczajowego kroku pytania rządu krajowego o zdanie, bo – jak tłumaczy – europejscy sędziowie szczerze boją się o „wyrządzenie nieodwracalnych szkód światowemu dziedzictwu” przyrodniczemu przez rząd Beaty Szydło.


„Po lesie na granicy między Polską a Białorusią, jednym z ostatnich tego rodzaju w Europie, okaże się, czy UE jest w stanie bronić swojego systemu prawnego przeciwko autokratom we własnych szeregach” – pisze „Spiegel”, odnosząc się do zapowiedzi ministra Jana Szyszki o kontynuacji prowadzenia wycinki jako zgodnej w jego ocenie z unijnymi normami.


Dziennik cytuje następnie niemieckich ekspertów, którzy odsądzają polski rząd od czci i wiary.  - Zignorowanie zarządzenia Trybunału Sprawiedliwości UE podważa podstawy członkostwa Polski w Unii jako wspólnocie prawa – powiedziała Stefani Weiß kierująca brukselskim biurem Fundacji Bertelsmanna. Z kolei ekspert ds. prawa europejskiego z Getyngi Alexander Thiele przyznaje wprawdzie, że w przeszłości również inne kraje ignorowały wyroki Trybunału, w tym Niemcy, ale… przypadek Polski ma „całkowicie nową jakość”. Dlaczego, tego już „ekspert” nie wyjaśnia”. „To poważne zagrożenie celu, dla którego istnieje UE” – ostrzega tylko Thiele.


„Spiegel” przyznaje przy tym, że Bruksela nie ma żadnych instytucjonalnych środków, którymi mogłaby naciskać na Polskę. Jedyną drogą są kary finansowe, sięgające nawet ponad 300 tysięcy euro grzywny dziennie w przypadku dalszego ignorowania wyroku TS. Gdyby Polska nie zapłaciła tych pieniędzy, tłumaczy „Spiegel”, Komisja Europejska mogłaby po prostu pomniejszyć o odpowiednią kwotę na przykład fundusze strukturalne. „I cała nadzieja w tym, że to zrobi”, kończy dziennik.

Pach

Źródło: Spiegel.de


DATA: 2017-08-07 08:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Urojenia masz, bo nic takiego nie napisałem i nic takiego nie wynika z mojego wpisu. Ale to nic dziwnego wśród tych których percepcja jest ograniczona do maksimum dwóch opcji politycznych.
9 miesięcy temu / do xcx
 
@do taka prawda - czyli, że wg ciebie, nie wycięto ani jednego drzewa ? dziwnie powiadasz, panie dzieju, a może jesteś z jedynej słusznej opcji politycznej ?
9 miesięcy temu / xcx
 
Zmień nick na "taka wiara", bo przecież sam uczciwie piszesz że nie wierzysz. Czyli prawdy (faktów) nie znasz.
9 miesięcy temu / do taka prawda
 
niech spiegel, unicysci i reszta tego barachla zajmie sie swoimi sprawami.....
9 miesięcy temu / bandzior
 
nie wierzę w to, że puszcza jest chora i że trzeba ją wyciąć - jak zwykle dorwali się kolesie do kasy i tną na potęgę - kilkanaście osób w zamian za puszczę będzie sobie mieszkało w pałacykach
9 miesięcy temu / taka prawda
 
Wyślijmy naszego kornika żeby skolonizował i ubogacił kulturalnie niemcy przecierz oni marzą o polskich lasach i traktują je jako swoją własność czwartej czy piątej rzeszy tylko czekać aż znowu nas będą "farmić"trochę się w końcu osbudowaliśmy las odrósł jest co zagarnąć
9 miesięcy temu / Dana
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.