DZIŚ JEST:   21   LUTY   2018 r.

Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Decyzja Trumpa w sprawie finansowania aborcjonistów może ochronić miliony dzieci rocznie

Decyzja Trumpa w sprawie finansowania aborcjonistów może ochronić miliony dzieci rocznie
fot.REUTERS/Carlos Barria/FORUM

Zakończenie finansowania aborcji poza granicami USA z pieniędzy amerykańskich podatników może ocalić życie milionów dzieci rocznie – wylicza niemiecka organizacja pro-life, ALfA.


Decyzja nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, umocniona przez amerykańską Izbę Reprezentantów, to prawdziwe błogosławieństwo dla milionów nienarodzonych dzieci i ich matek na całym świecie. Przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej, Azji i Afryki ocalone mogą zostać miliony żyć ludzkich każdego roku, uważa niemiecka organizacja pro-life ALfA. Wszystko za sprawą decyzji o ukróceniu finansowania działalności aborcyjnej za granicą przez amerykańskie firmy z pieniędzy podatników.


„Z tych pieniędzy tylko w Afryce co roku zabija się osiem milionów dzieci. Wstrzymanie dotacji bardzo silnie zredukuje finansowanie takich organizacji aborcyjnych jak Marie Stopes czy International Planned Parenthood” – pisze w oświadczeniu organizacja ALfA.


Według jej przewodniczącej Alexandry Linder, decyzja Trumpa i Izby Reprezentantów będzie też korzystna dla czarnych czy latynoskich dzieci i ich rodzin w samych Stanach Zjednoczonych.


„Według statystyk czarna ludność w USA to 13 proc., około 17 proc. to Latynosi. Tymczasem w 2014 roku 28 proc. wszystkich zabitych w aborcjach dzieci było czarne, a w 25 proc. latynoskie. Od dawna amerykańscy biskupi i obrońcy życia wskazują, że takie placówki aborcyjne Planned Parenthood znajdują się przede wszystkim w dzielnicach miast zamieszkanych przez te grupy ludności” – wskazuje ALfA.


Jak dodaje organizacja, teraz pieniądze amerykańskich podatników mogą być wykorzystywane za granicą tylko na rzeczywistą pomoc zdrowotną matek i dzieci, co zmniejszy bez wątpienia ich śmiertelność. Podobne zmiany pro-life, konstatuje ALfA, są pilnie potrzebne także w Niemczech.


Za Odrą zabija się rocznie około 100 tysięcy dzieci.Źródło: Kath.net

Pach

DATA: 2017-01-31 09:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bardzo słuszna decyzja o ukróceniu finansowania aborcji - zabijania nienarodzonych dzieci. Teraz czekam na całkowity, bez wyjątku, pełny zakaz prawny aborcji. Pełna ochrona, bez wyjątku, wszelkiego nienarodzonego życia ludzkiego powinna być podstawową fundamentalną zasadą współczesnego świata chrześcijańskiego.
10 miesięcy temu / kuj-pom10
 
Halo, pobudka! Mimo uratowania tak wielu istnień, w USA nadal będzie się mordowało dużo więcej dzieci niż w Polsce!
ponad 1 rok temu / do wmo
 
Za uratowanie takiej ilości istnień ludzkich powinno się czuć wdzięczność dla aktualnego prezydenta USA. Szkoda, że w Polsce PiS skończył tylko na kłamliwych obietnicach przed wyborami, a niewinne dzieci są dalej zabijane za pieniądze wszystkich podatników, w kraju rządzonym przez Szydło, Dudę i Kaczyńskiego.
ponad 1 rok temu / wmo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.