DZIŚ JEST:   25   MAJA   2018 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

David Prosen: Pobłażliwi kapłani tylko szkodzą homoseksualistom pragnącym żyć według Dekalogu

David Prosen: Pobłażliwi kapłani tylko szkodzą homoseksualistom pragnącym żyć według Dekalogu
David Prosen. Fot You Tube / Steubenville Conferences

Wielu kapłanów i niejedna wspólnota katolicka, zamiast mówić prawdę o grzechu homoseksualnych relacji, utwierdza sodomitów, by trwali w duchowej śmierci – mówi David Prosen.


Prosen to nawrócony homoseksualista, absolwent Uniwersytetu Franciszkańskiego w Steubenville. Jego wypowiedź na temat własnego życia i kondycji płciowej znalazło się w filmie pt. The third way: Homosexuality and the Catholic Church („Trzecia droga. Homoseksualizm a Kościół katolicki”). Autor stwierdził tam, że „robi mu się niedobrze”, gdy czyta artykuły i ogląda filmy z wydarzeń LGBT, mających miejsce w Kościele katolickim. Zamiast potępić grzeszne akty pomiędzy osobami tej samej płci, duchowni odprawiają specjalne Msze dla sodomitów, udzielają im błogosławieństwa, nawołują do akcji „budowania pomostów”.


Czułem zamieszanie, gniew i wiele smutku, gdy natknąłem się na artykuły, w tym jeden o parafii, gdzie odbyła się Gay Pride Mass („Msza Dumy Gejowskiej”) i drugiej parafii, która zorganizowała gay dance party (gejowską imprezę taneczną), zatytułowaną „Moving with the Spirit”. Wśród tego chaosu natrafiłem także na wideo ks. Jamesa Martina, który mówił o swojej książce „Budowanie mostu” – opowiadał Prosen.


Tłumaczył: – Byłem zły i smutny, ponieważ obawiałem się, że ten „most” to rodzaj tak zwanej pomocy, którą oferuje mi się akurat w sytuacji, gdy zacząłem szukać prawdy o tym, jak Bóg chciał, abym żył w związku z moimi skłonnościami seksualnymi.


Prosen przypomniał, że w 1983 roku, będąc aktywnym i nieszczęśliwym sodomitą, rozmawiał z księdzem, który powiedział mu, że „może mieć seksualne relacje z mężczyzną, o ile jest w nim zakochany”. Homoseksualista, tłumaczył, iż uzyskawszy taką, sprzeczną z nauką Kościoła poradę, zamiast zerwać z nieuporządkowanymi praktykami, trwał w nich powiększając tylko skalę swojego nieszczęścia.


Podobna sytuacja miała miejsce pod koniec lat 90., gdy mężczyzna zwrócił się o wsparcie do działającej przy diecezji grupy tzw. gejów i lesbijek. Podkreślił, że w ciągu ostatnich kilku lat dwaj jego przyjaciele rozpaczliwie poszukiwali pomocy, by wyzwolić się z sodomickiego stylu życia, ale nie otrzymali odpowiedniego wsparcia. Kapłani i wspólnoty katolickie, zamiast mówić prawdę o grzechu homoseksualnych relacji, utwierdzają sodomitów, by trwali w duchowej śmierci.


Kiedy czytałem te i inne artykuły o wielu podobnych inicjatywach, to coraz bardziej byłem zły, zraniony i porzucony przez pasterzy w moim Kościele – mówił Prosen. – Im więcej o tym myślę, tym bardziej mnie to boli. Zacząłem się zastanawiać, dlaczego powinienem zostać w Kościele, który nie pomaga tym z nas, którzy chcą w pełni przestrzegać nauki moralnej. W rozmowie z przyjaciółmi, mój gniew, ból i skupienie się na negatywnych wydarzeniach bieżących doprowadziły mnie do stwierdzenia, że jedyną rzeczą, która utrzymuje mnie w Kościele katolickim, jest Święta Eucharystia – kontynuował.


Prosen nawrócił się i przygotował do godnego przyjęcia Pana Jezusa. Przyznał, iż przez złe emocje, które mu towarzyszyły, nie mógł zaznać spokoju oraz dostrzec pięknej rzeczywistej obecności Jezusa Chrystusa w Kościele oraz w nim samym.


Mężczyzna stwierdził, że w Kościele [instytucjonalnym] obecne są bardzo przerażające i zwodnicze rzeczy, ale istnieje też wiele dobra. Mówił, że w swoim życiu napotkał także wspaniałych kapłanów, którzy wzbudzili w nim pozytywne wzorce męskości, zachęcając do życia w czystości i modląc się za niego. Ubolewa jednak, że ci spośród duchownych, którzy udzielili mu realnej pomocy, są nękani przez innych za przypominanie prawdy o grzechu homoseksualnej aktywności.


Wskazał również na pozytywne oznaki działalności dobrych kapłanów. W wielu amerykańskich diecezjach pomoc osobom o homoseksualnych skłonnościach niesie organizacja Courage International. Z kolei przeciwwagą dla książki pro-homoseksualnego doradcy watykańskiego ks. Martina jest publikacja ks. Daniela Mattsona pt. Why I don’t call myself gay: How I reclaimed my sexual reality and found peace („Dlaczego nie nazywam się gejem. W jaki sposób odzyskałem moją seksualną tożsamość i odnalazłem pokój”).


Prosen wezwał do modlitwy za kapłanów i siostry zakonne, za kardynałów, papieża i członków Kościoła, przypominając, że z Bogiem wszystko jest możliwe, jeśli tylko naprawdę pragniemy przemiany serca oraz zerwania z grzechem.

 

 

Źródło: lifesitenews.com.

AS

DATA: 2017-06-18 20:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oto jeden z owoców SWII, na którym Kościół przestał być wojującym (o zbawienie naszych dusz), a stał się instytucją jednającą katolików ze światem. +++ "Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko (Matko i Królowo nasza)..."
11 miesięcy temu / Jurek
 
Precz z gender! Precz ze smiertelnym grzechem homoseksualizmu!
11 miesięcy temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Bo grzech należy nazwać grzechem i jednoznacznie potępić! Rękę trzeba podać człowiekowi, choćby i grzesznemu, jednak nie można pochwalać złych czynów. Kto przyzwala na zło i go nie gani lecz relatywizuje ten choćby myślał, że dobrze czyni działa z podszepty arcywroga odwiecznego.
11 miesięcy temu / M
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.