DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2018 r.

Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Czy osoby z zaburzeniami powinny służyć w wojsku? Poseł pyta MON o transseksualistów

Czy osoby z zaburzeniami powinny służyć w wojsku? Poseł pyta MON o transseksualistów
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com

Kilka dni temu portal Defence24 poinformował, że ulegając naciskom Rady Europy polski resort obrony chce zezwolić na wstępowanie w szeregi naszej armii… transseksualistom. Dotyczy tego projekt nowego rozporządzenia rekrutacyjnego. O sprawę zapytał ministra obrony narodowej poseł Robert Winnicki.

 

W interpelacji „w sprawie dopuszczenia dewiantów do służby w Wojsku Polskim” lider Ruchu Narodowego opisał bulwersującą sprawę otwarcia naszej armii na osoby z poważnymi zaburzeniami psychicznymi.

 

Robert Winnicki zacytował również uzasadnienie projektu rozporządzenia: „Komisja poleciła przygotowanie i przedłożenie parlamentowi projektów przepisów lub nowelizacji istniejących regulacji w celu zagwarantowania w polskim prawie równości i godności osób LGBT we wszystkich sferach życia. Analiza aktualnego stanu prawnego wskazała, iż dla realizacji wskazanych przez Komisję celów niezbędna jest zmiana zapisów dotyczących orzekania o zdolności do czynnej służby wojskowej, które w dotychczasowym brzmieniu wymieniają jako schorzenie/ułomność powodującą niezdolność do czynnej służby wojskowej – transseksualizm. Niniejszy projekt eliminuje wskazany zapis i tym samym dostosowuje brzmienie rozporządzenia do wymogów Europejskiej Komisji przeciwko Rasizmowi i Nietolerancji oraz do regulacji zawartych w pozostałych przepisach dotyczących kwestii orzekania o zdolności do służby wojskowej”.

 

„Do tej pory stwierdzenie przez wojskową komisję lekarską transseksualizmu oznaczało automatyczne przyznanie kategorii E, czyli uznanie danej osoby za trwale i całkowicie niezdolną do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju oraz w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny. Jeśli projektowane rozporządzenie wejdzie w życie w obecnym brzmieniu, transseksualizmu nie będzie już w wykazie chorób i ułomności branych pod uwagę przy ocenie fizycznej i psychicznej zdolności do czynnej służby wojskowej” – czytamy w przytoczonym przez Roberta Winnickiego uzasadnieniu.

 

Na kanwie wstrząsającej decyzji rzekomo „konserwatywnego” rządu Prawa i Sprawiedliwości poseł niezrzeszony zapytał Antoniego Macierewicza:

 

„a) Czy popiera Pan Minister projekt rozporządzenia wraz z uzasadnieniem w brzmieniu podanym przez Rządowe Centrum Legislacji?

 

b) Kto w MON jest odpowiedzialny za przygotowanie projektu ww. rozporządzenia? Proszę o podanie imion oraz nazwisk osób przygotowujących dokument oraz osobę odpowiadającą za nadzór nad odpowiednim pionem w kierownictwie MON.


c) Czy według Pana Ministra kandydaci na żołnierzy powinni cieszyć się dobrym zdrowiem psychicznym oraz fizycznym?


d) Czy MON planuje wcielać w życie zalecenia ECRI i umożliwiać osobom z poważnymi zaburzeniami psychicznymi służbę w Wojsku Polskim?”.

 

Odpowiedź resortu na pytania Roberta Winnickiego na razie nie jest znana.

 

 

Źródło: Facebook / PCh24.pl / defence24.pl

MWł

 

 


DATA: 2018-01-04 10:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wysłać najpierw na rekolekcje wielkiego formatu Ks.Jamesa Manjackala. Przeczytać radzę książkę" Uwolnienie od przekleństwa prawa". Czy tylko poseł Robert Winnicki racjonalnie myśli i mówi, a gdzie reszta mężczyzn? Czy to prawda, że coraz więcej młodych w Europie przechodzi na Islam? Bo wreszcie chcą być silni - i nawet jak kogoś nożem potraktują to jest tylko "incydent" a nie przestępstwo?
14 dni temu / Mako
 
Słuchajcie, to nie jest zły pomysł! Parę miesięcy porządnego wycisku na poligonie i nie będzie miał taki delikwent siły, żeby rzęski pomalować, czy pończoszki założyć, tipsa złamie, brwi nie wydepiluje... Ale tak na poważnie, to może być skuteczne lekarstwo na wyleczenie ich.
14 dni temu / Hanka
 
Jak bronią ojczyzny i jej granic.....? Macie przykłady we Włoszech, Niemczech. Nachodźcy wchodzą jak w masło i nikt nie ma odwagi się sprzeciwić. Wolą być niewolnikami i utrzymywać nierobów. Tak to widzę.
15 dni temu / Predator
 
Żeby tylko się nie pokłócili o to, że mają identyczne mundury ;)
15 dni temu / incuss
 
Słuszna reakcja Pana Posła Roberta Winnickiego.
15 dni temu / odszkodowania
 
Takie osoby cechuje sinusoidalna karuzela wartości, czyli w pewnych etapach mogą oni zachować się jak mężczyźni zdolni do walki, czy też jak kobiety niezdolne do walki, a definiuje to tzw walka płci, chuć.
15 dni temu / Ajek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.