DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Co święci mówili o islamie?

Data publikacji: 2016-01-26 07:00
Data aktualizacji: 2016-01-27 10:25:00
Co święci mówili o islamie?
Fot. Nicolas Demars / freeimages.com

W jaki sposób święci i męczennicy podchodzili do religii Mahometa? W jaki sposób oceniali oni raj obiecany przez Mahometa swoim wyznawcom? Jaki los – według męczenników – czeka wyznawców Allaha? Ich ostre wypowiedzi nie pozostawiają żadnych wątpliwości!

 

Święty Piotr z Majumy (męczennik):

Każdy, który nie przyjmie Wiary katolickiej, zostanie potępiony jak Mahomet, wasz fałszywy prorok!

 

Święty Jan Damasceński:

Istnieją także przesądy Izmaelitów panujące po dziś dzień, utrzymujące ludzi w błędzie, będące zapowiedzą Antychrysta. Od tamtego czasu aż po chwilę obecną wśród nich pojawia się imię Mahometa. Mężczyzna ten, natknąwszy się dziełem przypadku na Stary i Nowy Testament i – najprawdopodobniej – rozmawiając z ariańskim mnichem, wymyślił własną herezję. Następnie, dzięki pozornej pobożności wkradł się w łaski ludzi, rozdawał im księgę jako zesłaną mu z nieba. W księdze tej zapisał absurdalne treści i dał ją ludziom jako przedmiot kultu.

 

Święci Abencjusz, Jeremiasz, Piotr z Astigi, Sabinian, Walabons, Wistremund (męczennicy z Kordoby):

Wyznajemy Chrystusa jako prawdziwego Boga, a waszego proroka mamy za prekursora antychrysta i innych bluźnierczych doktryn!

 

Święci Aureliusz, Felix, Jerzy, Lilioza i Natalia (męczennicy z Kordoby):

Każdy kult przeczący boskości Chrystusa, nie oparty na wyznaniu wiary w Trójcę Świętą, odrzucający chrzest, oczerniający chrześcijan i wprowadzający odstępstwo od kapłaństwa uważamy za potępiony!

 

Święty Tomasz z Akwinu:

Ci zaś, którzy wprowadzili błędy sekciarskie, postępowali drogą przeciwną, jak to widać u Mahometa; zwabiał on ludy obietnicami rozkoszy zmysłowych, do których pragnienia podnieca pożądliwość ciała. Mahomet podawał także przykazania odpowiednie do obietnic, popuszczając cugli pożądliwości cielesnej, a temu ludzie zmysłowi łatwy dają posłuch. Jako dowody prawdy zaś podawał tylko takie, które każdy średnio mądry człowiek może poznać rozumem przyrodzonym. Co więcej, prawdy, których nauczał, pomieszał z wieloma bajkami i zupełnie błędnymi naukami. Nie ukazał też żadnych znaków nadprzyrodzonych, które jedynie dają odpowiednie świadectwo natchnieniu Bożemu, gdyż działanie widzialne, takie jakie może pochodzić tylko od Boga, wykazuje, że nauczyciel prawdy otrzymuje natchnienie niewidzialne. Powiedział zaś, że jest posłany z mocą zbrojną, a takich znaków nie brak także rozbójnikom i tyranom. Poza tym ci, którzy uwierzyli z początku Mahometowi, nie byli jakimiś uczonymi, wykształconymi w sprawach boskich i ludzkich, lecz byli to ludzie dzicy, przebywający na pustyniach i nieznający żadnej nauki boskiej. Wykorzystując tłum takich ludzi i przemoc zbrojną, zmusił innych do poddania się jego prawu. Żadne też proroctwa Boże poprzedzających go proroków nie dają mu świadectwa — przeciwnie, on raczej spaczył prawie wszystkie nauki Starego i Nowego Testamentu opowiadaniem pełnym bajek, co widzi każdy, kto bada jego prawo. Dlatego też chytrze nie zalecił swym wyznawcom czytania ksiąg Starego i Nowego Testamentu, by mu nie wykazali fałszu. I tak widać, że ci, którzy dają wiarę jego słowom, wierzą lekkomyślnie

„Summa Contra Gentiles”, Wydawnictwo w Drodze, s. 31.

 

Św. Jan Bosko:

Opowiedzenie wam wszystkich historii o tym znanym oszuście zajęłoby zbyt dużo czasu. (…) Religia Mahometa składa się z potwornej mieszanki judaizmu, pogaństwa i chrześcijaństwa. Mahomet rozpowszechniał swoją religię nie poprzez cuda bądź wymowne słowo, ale siłą. [To] religia sprzyjająca rozwiązłości każdego rodzaju i która – w krótkim czasie – pozwoliła Mahometowi na bycie przywódcą gromady bandytów. Z nimi najeżdżał kraje Wschodu i podbijał ludy – nie zaprowadzając prawdę, nie cudami albo proroctwami – w jednym tylko celu: by nad głowami pobitych wznieść miecz krzycząc „uwierz albo umrzyj”!

 

Święty Alfons Maria Liguori:

Mahometański raj zdatny jest tylko dla zwierząt, bowiem jedynym, czego może oczekiwać w nim wierny, to brudna rozkosz zmysłowa.

 

źródło: onepeterfive.com, Rorate Caeli

mat 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Marcinus
A co o islamie mówił sw. Jan Paweł II? Też był świętym więc warto przytoczyć Jego cytaty...
Katolik
w islamie jest nie tylko al koran, w islamie jest takze al azif
Prawda
To czy islam jest prawdziwy rozwiewa List do galatów gdzie jest w prost powiedziane że jakby inny anioł dawał wam inną ewangelie niech będzie przeklęty. islam to fałsz. My chrześcijanie wiemy o tym bo przejechał się Mahomet w fałszu który dał mówiąc ze Jezus nie został ukrzyżowany. Tyle w tym temacie.
Andrzej
Kto uwierzy w Jezusa że jest Panem i Zbawicielem ten będzie zbawiony ,a kto nie uwierzy będzie potępiony.
Arek
A co o Islamie mowil Sw JP II ?
Jaca
Jest religia PRAWDZIWA, czyli Święty Kościół katolicki i religie fałszywe, czyli każda inna herezja. O czym tu dywagować ?
Leo
--->Alka +
Rozczarowany
@rst: papież nie jest nieomylny w kwestii obcej katolicyzmowi religii.
ktc
@ rst: to czemu wtedy nie zapytałeś papieza? Bystry talmudycznie a tego co święci mówią nie pojmujesz? To takie proste.
koczis
@Magda: biorąc pod uwagę to, co napisałem, to by było raczej niedobrze! A co zrobimy z masonami, lewakami i rewolucjonistami? Dopuki istnieje różnorodność cywilizacyjna, jest jakiś kontrast i jakieś odniesienie.
Alka
Wczorajsza Msza Św. w Notre Dame, okazja smutna, bo w intencji ofiar zamachów. Jednak było coś, o czym marzyłam od dawna i co podniosło mnie bardzo na duchu. Abp Paryża stał przy "stole ofiarnym"(?) z jego drugiej strony tzn. odwrócony przodem do Tabernakulum, tyłem do wiernych! Proste rozwiązanie, które nie uwłacza Panu Bogu, można je zastosować w każdym naszym kościele... Choćby dziś!!!
rst
To dlaczego papież Jan Paweł II wspólnie z muzułmanami modlił się w Asyżu i całował Koran? Czy nie wiedział, że to jest fałszywa i szatańska religia?
darek
a niektorzy pasterze KK nawet ci najwyzej postawieni jakby tego nie wiedzieli
Magda
Czasem się zastanawiam czy apokaliptyczny fałszywy prorok to nie Mahomet wraz z jego nauką ..i zastanawiam się co znaczy zwycięska niewiasta obleczona w słońce i KSIĘŻYC pod jej stopami.Miec cos pod stopami to wymowny znak pokonania tego czegoś i poddania go sobie ..... a jaki znak muzułmanów jest jak nie księzyc ?
koczis
Nie chcę się mądrzyć ale czemu nikt jeszcze nie zwrócił uwagi na to, że Abraham spłodził Ishmaela z niewolnicą Hagar, za zgodą swojej żony? Gen. 16: 7 Anioł Pański znalazł Hagar na pustyni u źródła przy drodze wiodącej do Szur 8 i zapytał: ?Hagar, niewolnico Saraj, skąd przyszłaś i dokąd idziesz?? A ona odpowiedziała: ?Uciekłam od mojej pani, Saraj?. 9 Wtedy Anioł Pański rzekł do niej: ?Wróć do twej pani i pokornie poddaj się pod jej władzę?. 10 Po czym Anioł Pański oznajmił: ?Rozmnożę twoje potomstwo tak bardzo, że nie będzie można go policzyć?. 11 I mówił: ?Jesteś brzemienna i urodzisz syna, któremu dasz imię Izmael, bo słyszał Pan, gdy byłaś upokorzona. 12 A będzie to człowiek dziki jak onager: będzie on walczył przeciwko wszystkim i wszyscy - przeciwko niemu; będzie on utrapieniem swych pobratymców?. Bicz Boży odpalił - mamy po tyłkach za tolerowanie Rewolucji i lewaków.
dante
to tak dla wszystkich oświeconych którzy wmawiają ludziom jaki to islam jest pokojowy. to system polityczno-religijny który jest stworzony przez zdegenerowanych facetów gdzie liczy sie tylko seks, władza i przemoc
Leo
PCh24! Nareszcie coś dla "sursum corda". Prawdziwa katecheza. Więcej prosimy.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.