6 marca 2021

Co dalej z teleporadami? Wyjaśniamy na czym polegają zmiany w rozporządzeniu

(źródło: pixabay.com)

Najpewniej od 15 marca w praktyce przekonamy się jak zmieni się funkcjonowanie służby zdrowia, która decyzją ministra zdrowia, ma ograniczyć teleporady i częściej służyć pacjentowi w ośrodkach zdrowia, podczas osobistych wizyt. Co się zmieni?

 

Jak mówił Adam Niedzielski, minister zdrowia, wobec wielu sygnałów o nadużywaniu teleporad, a co za tym idzie postępującym pogorszeniu jakości usług medycznych, nastąpi zmiana rozporządzenia określającego zasady udzielania świadczeń w sposób zdalny.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Obecnie – jeszcze przez tydzień – teleporady są standardowo stosowane w każdej sytuacji, a jedyne wyłączenie dotyczyło dzieci do drugiego roku życia. Nowe rozporządzenie określa, że tu wiekiem granicznym będzie 6 lat – do tego wieku teleporada nie będzie już standardem, choć na życzenie opiekuna czy rodzica może się ona odbyć.

 

Ponadto w trybie zdalnym nie będą mogły odbywać się „pierwsze wizyty”. Jak mówił minister, w sytuacji, w których „osoba po raz pierwszy odczuwa pewną dolegliwość, wtedy absolutnie ma prawo skorzystać z lekarza i to właśnie nie w formie kontaktu poprzez teleporadę, tylko poprzez wizytę osobistą”.

 

Rozporządzenie wprowadzi też nową zasadę – wizyta tradycyjne musi się odbyć, jeśli pacjent wyraźnie wyrazi takie życzenie.

 

Źródło: gosc.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(9)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 133 333 zł cel: 300 000 zł
44%
wybierz kwotę:
Wspieram