DZIŚ JEST:   22   LISTOPADA   2017 r.

Św. Cecylii, męczennicy
Św. Sawy
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 59  >   TEMAT NUMERU: kościół w niebezpieczeństwie

Chcesz świętych kapłanów? Módl się o to!


Kiedy ostatnio modliłeś się za osoby duchowne? Ile miejsca w Twojej modlitwie zajmuje troska o stan Kościoła? Jeśli uczciwa odpowiedź na te pytania wprawia Cię w niezbyt dobry nastrój, to dlaczego się dziwisz, że różnej maści antyklerykałowie mają aż nadto mięsa armatniego do prowadzenia ostrzału Łodzi Piotrowej!

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Sąd Florydy zmusił dwoje mieszkańców do zaprzestania hodowli warzyw w ich własnym przydomowym ogródku. Przyznał tym samym władzom administracyjnym prawo do decydowania – na przykład poprzez ustanawianie planów zagospodarowania przestrzennego – o tym, co może znaleźć się na prywatnym terenie.

 
 

Należący do Ruperta Murdocha „New York Post” zgłasza się w kolejce po lekcje historii albo… sądowy pozew. Wielkonakładowy tabloid w artykule o Jakivie Paliju, strażniku z obozu SS w Trawnikach, napisał o „polskim obozie koncentracyjnym”.

 

Instytut Pamięci Narodowej ogłosił przetarg na prowadzenie badań genetycznych w zakresie identyfikacji ofiar zbrodni przeciwko narodowi polskiemu. Wybór wykonawcy przedsięwzięcia  zostanie przeprowadzony do końca roku. W drodze konkursu może być wyłonionych nawet 10 instytucji medycznych.

 

 

Nic innego poza tym dokumentem nie zostało ustalone. Wiążą nas zawarte w dokumencie zapisy – stwierdził minister Krzysztof Szczerski, dyrektor gabinetu prezydenta Dudy. Mowa o komunikacie dotyczącym polsko-ukraińskiego spotkania w Krakowie. Wysocy urzędnicy drugiej strony insynuowali, że Polska zobowiązała się tam do odbudowania pomników UPA.

 

W nocy z 19 na 20 listopada w drugim co do wielkości mieście Jemenu – Adenie nieznani sprawcy sprofanowali cmentarz chrześcijański. Wśród zniszczonych grobów znajdują się także te, w których pochowano cztery siostry misjonarki miłości, zamordowane przez ekstremistów islamskich w marcu zeszłego roku.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.

 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI