DZIŚ JEST:   22   LUTY   2018 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 59  >   TEMAT NUMERU: kościół w niebezpieczeństwie

Chcesz świętych kapłanów? Módl się o to!


Kiedy ostatnio modliłeś się za osoby duchowne? Ile miejsca w Twojej modlitwie zajmuje troska o stan Kościoła? Jeśli uczciwa odpowiedź na te pytania wprawia Cię w niezbyt dobry nastrój, to dlaczego się dziwisz, że różnej maści antyklerykałowie mają aż nadto mięsa armatniego do prowadzenia ostrzału Łodzi Piotrowej!

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 

 

Skandaliczny, antypolski film opublikowany w serwisie Youtube przez Fundację Rodziny Rudermanów, w którym kilka osób powtarza słowa o „polskim Holokauście” został zdjęty z profilu organizacji oraz ze strony, na której zbierano podpisy pod petycją dotyczącą zerwania stosunków między USA i Polską.

 
 

W niedzielę 4 marca we Włoszech odbędą się wybory powszechne, które mogą wynieść do władzy sojuszników partii Silvio Berlusconiego – Forza Italia: Ligę Północną oraz partię Bracia Włosi – Sojusz Narodowy. Rządząca obecnie lewica (Partia Demokratyczna) i Ruch Pięciu Gwiazd – jak pokazują przynajmniej sondaże i nastroje przedwyborcze – stracą grunt pod nogami. Analitycy obawiają się, że włoscy wyborcy nie posłuchają także Kościoła, namawiającego do otwartej polityki wobec imigrantów.

 

W ciągu ostatnich 30 lat (1987-2016), według danych Centrum Zapobiegania Chorobom (CDC) w Stanach Zjednoczonych urodziło się ponad 42 mln dzieci z niezamężnych matek. Sam odsetek dzieci urodzonych przez matki niezamężne w 2016 r. spadał jednak poniżej 40 procent po raz pierwszy od 9 lat, do poziomu 39,8 procent.

 

W ciągu ostatnich lat w należącym do Rosji Tatarstanie zanotowano wzrost przestępczości o charakterze terrorystycznym i ekstremistycznym. W 2017 roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Tatarstanu zanotowało 47 takich przestępstw, czyli o 9 więcej niż w 2016 roku. Źródłem tego niepokojącego zjawiska jest wzrost wpływów radykalnych islamistów wśród mieszkańców tej nadwołżańskiej republiki oraz powroty z szeregów Państwa Islamskiego bojowników pochodzących z terenów Federacji Rosyjskiej.

 

W skarbie wiedzy, przez nas zgromadzonej, powinna się znaleźć na pierwszym planie umiejętność prawd Bożych, tych prawd wzniosłych i wiecznych, bo od nich zależy zdrowy, chrześcijański pogląd na świat; one też rzucają promienie światła na nasz ważny stosunek do otoczenia i świata, do Boga i wieczności. Bez wątpienia jest to szczyt i kres, do którego wykształcenie rozumu może i powinno się wzbić. Bez chrześcijańskiego na świat poglądu nie tylko tracimy grunt pod nogami, lecz nadto rwie się nam i plącze wewnętrzny, wzajemny związek innych gałęzi wiedzy.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.