DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Informacji o kolejnych akcjach Krucjaty Młodych szukaj tylko u nas

Bydlęcy atak na Krucjatę Młodych we Wrocławiu!

Data publikacji: 2013-11-12 17:09
Data aktualizacji: 2013-11-13 09:36:00
Bydlęcy atak na Krucjatę Młodych we Wrocławiu!

Działacze Krucjaty Młodych kontynuują akcję sprzeciwu wobec grzechu sodomii i legalizacji w Polsce tzw. związków partnerskich. W sobotnie popołudnie Krucjata zorganizowała na wrocławskim Rynku różaniec wynagradzający. Podczas niego doszło do skandalicznego wydarzenia.

 

Wczesnym popołudniem młodzi krzyżowcy ustawili się w najbardziej ruchliwej części Wrocławia, podnieśli dumnie sztandar i rozpoczęli modlitwę różańcową w intencji wynagrodzenia Matce Najświętszej i Chrystusowi za publiczny grzech homoseksualizmu. Akcja młodych katolików spotkała się z żywym zainteresowaniem przechodniów, którzy zatrzymywali się, aby przysłuchać się modlitwie. Była ona prowadzona po łacinie – w języku Kościoła powszechnego – co spotęgowało zainteresowanie osób postronnych. Niektóre z nich włączyły się w modlitwę.

 

Wśród słuchających zdarzyły się jednak osoby, na których pobożne wezwania zadziałały jak płachta na byka. W pewnym momencie z odległości ok. 50 metrów dobiegł głos mężczyzny w średnim wieku z kuflem piwa w ręku. Zaczął on coś bełkotać i krzyczeć wulgarnie w stronę modlących się. Jednocześnie zagroził w niecenzuralnych słowach, że zaraz odda na nich mocz. Swoją groźbę zrealizował. Stanął obok modlących się i oddał mocz.

 

Członkowie Krucjaty ofiarowali tę zniewagę w intencji zadośćuczyniającej Bogu; zachowali spokój i kontynuowali odmawianie różańca. Liczna grupa gapiów, którzy obserwowali zdarzenie stała skonsternowana i zszokowana jego przebiegiem. Prawdopodobnie ci przechodnie nigdy wcześniej nie widzieli na własne oczy tak bydlęcego zachowania. Jak się później okazało, ten człowiek przyznał się do bycia homoseksualistą.

 

Sprawcy zajścia udało się oddalić z jego miejsca. Wykorzystał on to, że członkowie Krucjaty, mimo jego agresywnego zachowania, postanowili dokończyć modlitwę. Na szczęście, zdarzenie zostało nagrane, co posłuży do zidentyfikowania jego sprawcy i pociągnięcia go do odpowiedzialności karnej i cywilnej. Organizatorzy upublicznią wizerunek sprawcy i zwrócą się do mieszkańców Wrocławia o pomoc w jego identyfikacji. Skierują się także z oficjalnym zawiadomieniem na policję. Niestety, próba zwrócenia się do funkcjonariuszy policji o interwencję bezpośrednio po zdarzeniu spotkała się z odmową.

 

Odrażające zachowanie przechodnia to nie pierwsza negatywna reakcja na akcję modlitewną krucjaty Młodych. Kilka dni temu, podczas modlitwy we Wrocławiu aktywiści Krucjaty zostali zatrzymani przez policję pod pretekstem… „zakłócania porządku publicznego”. Agresywnie wobec modlących się zachowywali się także zwolennicy związków homoseksualnych dokonując na nich fizycznej napaści.Dziennikarze serwisu MiastoWroclaw.pl zarejestrowali całe zdarzenie: 

 Źródło: mt1033, miastowroclaw.pl

Marcin Iwanowski, ged 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
erty
wiesz kocham Boga ale jak byś szczał na mojego kolege w którym jest Jezus to dostałbyś w szczękę
Antyadolf
Co to za sikające zwierzę?
szlachetny
Co więcej, droga redakcjo, publikując wizerunek tej zbłąkanej owieczki narażasz się na retorsję z jej strony. Naruszasz bowiem jej prawo do prywatności chronione w oparciu o art. 82 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych jako prawo do wizerunku Jeżeli video służy do odszukania osoby, która popełniła przestępstwo i jest poszukiwana, to można
Ewa
Ciekawe, że tutaj TheModern się nie wypowiedział. To było poprawne zachowanie, czy tak?
Zdzichu
Wydajem mi sie ze to Jaco z Mirkowa. Jezeli ma kurtke nort fejsa czarna to on.
Prawnik
Pokój i Dobro. Po przeczytaniu tekstu mam pewne wątpliwości, czy rzeczywiście uczestnicy krucjaty powinni szukać sprawiedliwości w sądach i na policji. Jeżeli ofiarowali tą zniewagę Bogu, to chyba raczej powinni przyjąć ją w cichości i nie robić z tego użytku. Wydaje mi się też, że mimo, iż są ku temu podstawy prawne, to z uwagi na funkcjonowanie systemu "sprawiedliwości" nie będzie to skuteczne. Co więcej, droga redakcjo, publikując wizerunek tej zbłąkanej owieczki narażasz się na retorsję z jej strony. Naruszasz bowiem jej prawo do prywatności chronione w oparciu o art. 82 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych jako prawo do wizerunku. Obawiam się, że swoboda wypowiedzi może być marnym argumentem w sporze z tym człowiekiem, w kontekście konieczności dochowania rzetelności dziennikarskiej. Jako prawnik i chrześcijanin doradzam zdjęcie tego materiału.
aix
Pytałem w tej kawiarni- nie, nie przychodzi już ten typ. Widocznie, spragniony rozróby, jeździ od miasta do miasta.
Psiemislavius
matylda jasne. Mieć gdzieś prawdy wiary, dogmaty, walkę z grzechem i ludźmi Diabła. Byle, żeby była "mniłość".
matylda
Szanowna Redakcjo!Zasmucił mnie tytuł porównujący zachowanie tego człowieka z bydlęciem. Jako chrześcijanie- a mniemam, że za takich uważacie się prowadząc tenże portal- powinniście wiedzieć, że różnicie się od świata tym, że macie Ducha Jezusa Chrystusa. Duch ten pozwala zobaczyć to, czego bez niego ujrzeć nie można. Człowiek, który żyje w grzechu (np. aktywny homoseksualnie) może zachowywać się różnie, powodowany grzechem.Oczywiście, zachowania sprzeczne z prawem należy prawnie rozwiązywać, ale posługiwanie się takim słownictwem jak w tytule artykułu, odbiera temu człowiekowi resztki godności, którą i tak utracił żyjąc w ten sposób, a na pewno nie wskazuje mu Miłości, której mamy być świadkami.
aix
Tak, przypominam sobie, ten człowiek, był w sobotę w kawiarni internetowej na 4 piętrze w Feniksie. Gdzieś k. godz. 15.00 Zachowanie skandaliczne- cały czas coś śpiewał, bełkotał, nie chciał się uciszyć, a potem nie chciał zapłacić. Być może często tam przesiaduje.
aVox
Brawo Panowie, jesteście WIELCY. Przyjąć poziom tego cham i zwyczajnie dać mu w pysk to odrych naturalny, ale to jednak byłby trimf tego prostaka.
Bob.
Palikociarnia czyli chodząco-szczająca reklama TVN i GW.
Bojownik
@tadeo Mylisz judaizm oparty na Talmudzie, odrzucającym Boga jako nadrzędny autorytet w sprawach moralnych i wywodzącym się z tradycji babilońskich, z mozaizmem. Żydzi ci odrzucili Chrystusa i przyjęli liczne pogańskie obrzędy i rytuały. Ba, zwyczajnie przeklęli Jego i Najświętszą Dziewicę. Co prawda, część nawróciła się na chrześcijaństwo. Przynajmniej z szacunku dla elementarnej logiki nie powinno się opowiadać takich bajek, że "każdy chrześcijanin się wywodzi od Żydów".
Od Redakcji - do Internauty podpisującego się ks. Mateusz.
Do Internauty podpisującego się ks. Mateusz. Nie pokazaliśmy Twojego komentarza by nie gorszyć innych internautów. Jednak sprawę tego co nam napisałeś przekazujemy do prokuratury, korzystając z tego, że komentując udostępniłeś nam swój numer IP, zaczynający się od 164.126.24. Do zobaczenia.
tadeo
@Psiemislavius Papież Franciszek powiedział, że chrześcijanin nie może być antysemitą bo każdy chrześcijanin wywodzi się od Żydów.
guixo
Czegoś nie rozumiem. Jeśli zniewagę ofiarowuję w intencji, to nie domagam się zadośćuczynienia w ziemskim porządku. Minimum konsekwencji proszę, bo inaczej okaże się że to ofiarowanie jest nic nie warte.
Tom
Tragiczny stan narodu. Nikt z gapiów nie dał kopa szczącemu? Co się stało z ludzmi? Nie mówiąc już o duchowieństwie, które kupione za srebrniki - milczy.
Ola
ale po co te wasze manipulacje? po co wymyślacie, że to gej? nikt w Polsce w to nie uwierzy
Maciek
Szanuję ludzi homoseksualnych, ale nie szanuję tego wrabiania polskiego społeczeństwa w homoseksualną wojnę , statystyki mówią nam, że homoseksualizm jest szkodliwy : http://razem.tv/filmy/-/Ministerstwo-Sprawiedliwosci-pedofilia-czesciej-wsrod-homoseksualistow
notoco
Naiwniacy! POprawność POlityczna POlega na tym, że "my" mamy rację! No to co, że demonstracja nie łamała żadnych przepisów? Ważne, że nie zgadała się z POglądami jakichś osób, które widocznie mają orientację seksualną niezgodną z większością (proszę zwrócić uwagę, że nie piszę o normalności ;)
Psiemislavius
Policja jest w rękach żydów. Nie ma co na nich liczyć.
zniesmaczony
Obrzydliwy incydent .Cieszę się ,że pokazano twarz tego obrzydliwego typa.Mam nadzieję ,że spotka go zasłużona kara.Prymitywny człowiek,zakompleksiony ,totalne dno.Tylko pod wpływem alkoholu potrafi coś wybełkotać.
ARGON023
BOLI mnie to zachowanie tego człowieka, ALE NIE zrozumiałe jest zachowanie ludzi obserwujących ... nie BYŁO NIKOGO Z OBSERWUJĄCYCH kto by stanął w obronie godności osobistej. ATA OSOBA CO KRĘCIŁA FILM!!!
Michał
Podstawa prawna - hałasowanie megafonem ludziom pod balkonami. Jest an to paragraf, hałasowanie w godzinach miedzy 6 a 22 tez może byc karane.
cynik
Ja bym nie wytrzymał , przerwał modlitwę i przywalił gościowi.
Soplica
"Sikacz" złamał co najmniej trzy paragrafy KK. Ewidentnie widać że prawo jest selekcyjne dla obywateli- jedni bezkarnie mogą go łamać a drudzy zanim pomyślą już są karani. Gołym okiem widać że to gra na cienkich strunach. Nie oczekujmy wstawiennictwa wymiaru sprawiedliwości tylko róbmy swoje.... a Pan Bóg odda każdemu co jest dla niego.
Zenek
czego chcecie od pederasty? on juz jest skrzywdzony
Bojownik
@Hugon A mieli się z tym dewiantem szarpać i modlitwę przerywać ? Wystarczy, że jego wizerunek zostanie upubliczniony w sieci a wszyscy zobaczą do czego prowadzi degeneracja homoseksualna. Nie rozumiem też poniższych apeli o zachowanie spokoju. Dewiant obnaża się przy nieletnich, łamie kilka paragrafów. Wszystko jest nagrywane a jaśnie POLICJA nic sobie z tego nie robi. Reaguje dopiero, gdy ktoś sięga po różaniec albo krzywo spojrzy na pederastę. Mnie to najbardziej oburza.
Katolik
Nie ma co się żołądkować ani pienić. W każdej społeczności są ludzie marginesu. Nie podniecajcie się takimi faktami, róbmy swoje w spokoju, powadze i skupieniu. Ziarno da owoce.
Hugon de Payns
@aquarius-jestes w błędzie homosexualizm jest przestępstwem.To że prawo państwowe tego nie uwzględnia-świadczy źle o stanie państwa i nic nie zmienia.Zdanie że homo jest a pedofilia nie jest legalna -jest bezsansowne!Jeśli homo jest legalne to logicznie legalnym jest pedo,nekro,zoo itd-seksualizm.Toż to tylko odmienna orientacja seksualności człowieka.Postawa młodych ludzi z Krucjaty Młodych napawa mnie dumą i nadzieją ,jednak brakuje mi w nich męstwa.Dlaczego ten przygłupi pacan z piwem mógł oddać mocz w takiej sytuacji?To że jest głupcem nie zwalnia ich od obrony wartości w które oni wierzą i ja za nimi.Pozwalając się obsikać pozwolili wymierzyć policzek Chrystusowi,na to nie powinni pozwolić.Na tym polegał heroizm świętych że bronili honoru i czci Pana naszego nawet za cenę swego życia.Tu nie trzeba było oddawać życia ,wystarczyło energicznie odsunąć się od lejącego lokalnego(wioskowego)przygłupa.
huzar10
Pytam gdzie była policja .... Przecież ten typ pił alkohol w miejscu publicznym i sikał????? Można się nie zgadzać z innymi ludzmi ale trzeba mieć to coś do dysputy a jak komuś brakuje inteligencji to sika na wszystko.....
Bojownik
@mataleo: A obok tego wszystkiego małe dzieci. Co za zwyrodnialec.
alek
Co się dzieje w tym Wrocławiu? To żenujące (zachowanie chuligana). A policja, nie rozumiem po co ta interwencja?
ja
Nie rozumiem zachowania policji. Przecież 5 osób pokojowo się zachowujących nie stanowi dla nikogo zagrożenia. A przecież jest swoboda wypowiedzi. A ten chuligan, mam nadzieję, że zostanie ukarany.
Dzieki Krucjato Mlodych
PO-PSL-SLD belkocze i obraza POLAKOW swoim postepowaniem , rozpoczely Sodomie i Gomore w Polsce ! WSTYD i HANBA dla nas wszystkich .
lolo
a cóż na to biskup wrocławski? jak mniemam przemilczy
121314
Prowokacja?
Paweł
Przez porównanie pederastów do bydląt ubliża się zwierzętom! Zwierzęta nie zachowują się sprzecznie z naturą! Pederastia to najobrzydliwsza potworność!
aquarius
Skandaliczne zachowanie tego człowieka to jedno. Drugie - przypomnijcie sobie krzyki typu "pedały do gazu". W tym przypadku była tylko modlitwa, ale w wielu innych homoseksualistów się szykanuje obelżywymi słowami, co też moim zdaniem nie powinno mieć miejsca. Homoseksualizm nie jest przestępstwem w przeciwieństwie do pedofilii. To prawda, że homosie za dużo ostatnio żądają, ale to nie są przestępcy i mają prawo do normalnego życia.
mataleo
To policja musi się tłumaczyć. Zatrzymuje ludzi z krucjaty na rozkaz homolobby, a jak przychodzi homoseksualista, obnaża się, przeklina, oddaje mocz, pije alkohol i profanuje miejsce modlitwy to odmawia interwencji. Skandal!!
zmajcek
Chwała Panu za tych dzielnych ludzi! Zaczyna się i u nas to co w Argentynie.
Pielgrzym
Szkoda że uszedł z miejsca bez zasłużonej kary. Jak by tak mu przemeblować gębę to może by się nauczył pokory
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.