REKLAMA
DZIŚ JEST:   15   GRUDNIA   2017 r.

Św. Maryna
Św. Marii od Krzyża di Rosa
 
 
 
 

Brytyjski książę ofiarą kampanii na rzecz roszczeń LGBT

Brytyjski książę ofiarą kampanii na rzecz roszczeń LGBT
Książę George. Fot. Zuma Press/Forum

Duchowny szkockiej wspólnoty episkopalnej namawia chrześcijan do modlitwy o to, by czteroletni książę George został… homoseksualistą. Szokujące słowa padły, ponieważ – w przeciwieństwie do hierarchów wyznania reprezentowanego przez ich autora – Kościół Anglii nie uznaje związków jednopłciowych.

 

Według Kelvina Holdswortha, chrześcijanie powinni żywić nadzieję, że „Pan pobłogosławi Jerzego miłością szlachetnego, młodego dżentelmena”. W ostatecznym rozrachunku chodzi o to, by poszerzał się zakres „praw LGBT” wśród anglikanów. Szkocki pastor wypowiedział się na własnym blogu internetowym.

 

Holdsworth oprócz funkcji w episkopalnej katedralnej parafii w Glasgow, jest również aktywistą LGBTQ. W jego protestanckiej wspólnocie decyzja o udzielaniu „ślubów” parom jednopłciowym należy do duchownych.

 

W rozmowie z dziennikiem „Independent” Kelvin Holdsworth podkreślił, że decyzja dotycząca stosunku Kościoła Anglii do tej sprawy należy do anglikańskiego zwierzchnika, czyli arcybiskupa Canterbury. Ten niedawno wyraził swój zachwyt z powodu zbliżającego się ślubu w rodzinie królewskiej, chociaż przyszła żona księcia Harry’ego jest osobą rozwiedzioną.

 

„Chcę zapytać, czy arcybiskup byłby tak entuzjastycznie nastawiony, gdyby członek rodziny królewskiej chciał poślubić partnera tej samej płci?” – spytał Holdsworth na łamach gazety.

 

„Christian Today” cytuje komentarz do stwierdzeń Holdswortha autorstwa byłego kapelana brytyjskiej królowej, Gavina Ashendena. „To modlitwa nieuprzejma i wprowadzająca zamęt, jest ona teologicznym odpowiednikiem klątwy niegodziwej wróżki w jednej z baśni” – powiedział. „Angażowanie królewskich dzieci do realizacji partykularnych celów związanych ze sferą seksualną wydaje się szczególnie bez smaku” – dodał pastor Ashenden.

 

 

Źródło: independent.co.uk

RoM

 

 

 

 


DATA: 2017-12-04 00:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Książę jest następcą tronu.Trzeci w kolejce.Więc duchowny szkocki powinien wiedzieć,że Jerzyk,choćby nie chciał,musi spłodzić potomka w celu przedłużenia dynastii.Wobec tego kontakt z kobietą jest nieunikniony.Dynastie królewskie kierują się innymi priorytetami niż życzył by sobie szkot.
10 dni temu / bingo
 
Rodzina Królewska sama sobie taką anglie wypracowała.
10 dni temu / Nongrata
 
"....szczególnie bez smaku"?? Całe szczęście!!
11 dni temu / reakcjonista
 
Rodzina królewska sama zrobiła z małego księciunia taką cyrkową małpkę, pokazują go wszędzie gdzie się da, obwożą gdzie się da, więc niech się dziwią że każdy kto chce wyciera sobie nim buźkę, hehe
11 dni temu / bazyli
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
REKLAMA
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.