DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2018 r.

Św. Marii Pelletier
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

Brama Niebios otwarta - będziemy żyć wiecznie!

Brama Niebios otwarta - będziemy żyć wiecznie!

Chrystus zmartwychwstan jest, nam na przykład dan jest, iż mamy zmartwychpowstać, z Panem Bogiem królować – śpiewamy podczas rezurekcyjnej Mszy świętej. Czy jednak zastanawiamy się głębiej nad słowami, które wypływają z naszych ust wraz z tonami pięknej, tradycyjnej pieśni? Czy naprawdę zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielki dar przygotował Pan dla każdego z nas? Wyznajemy przecież co niedzielę wiarę w to, że możemy powstać z martwych i obcować z Bogiem w niebie. Potem jednak zachowujemy się często tak, jakbyśmy nie dowierzali, że naprawdę będziemy żyć wiecznie.

 

A przecież właśnie dzięki krzyżowej ofierze i Zmartwychwstaniu Pana Jezusa, bramy nieba są dla nas otwarte. Wystarczy tylko zwyczajnie uwierzyć w prawdziwe Życie i pójść doń Drogą, którą jest Chrystus. Niejeden może z niej zboczyć, zwiedziony podszeptami Złego, ale nie jesteśmy przecież sami. Pan daje nam światło swej Łaski, swą Naukę, święte Sakramenty, które strzegą nas przed zakusami szatana. Wreszcie przewodnika na drodze do zbawienia – Jeden, Święty, Apostolski Kościół. I wszystko to dzięki jednej Nocy. Jest się z czego cieszyć, jest co świętować!

 

Radując się dziś z tego, że oto znów przyszedłszy do Grobu Pańskiego, zastaliśmy go pustym, musimy jednak pamiętać, że nie ma Zmartwychwstania bez Drogi Krzyżowej. Nie ma wydarcia ludzkości ze szpon szatana bez potwornej agonii Jezusa na krzyżu. Nie sposób oddzielić chwały Wielkiej Nocy od uprzedniego poniżenia, szyderstw tłumu, okrutnego biczowania i koronowania cierniem. Niech nie opuszcza nas więc świadomość, że pójście za Jezusem musi kosztować. Że – zgodnie z zapowiedzią Zbawiciela – dotknie nas nienawiść, a nawet spotkają prześladowania, jeśli naprawdę chcemy być Jego uczniami. Więcej – brak przeszkód ze strony wrogów Chrystusa winien być dla nas ostrzeżeniem, czy aby na pewno podążamy Jego śladem. Bo świat, który nie przyjął Zbawiciela, był i jest wrogi Chrystusowi i zmienić tego nie może myślenie życzeniowe, zaklinanie rzeczywistości połączone z coraz większym otwieraniem Kościoła na ducha tego świata, a jedynie bezkompromisowe i powszechne głoszenie Ewangelii. Całej Ewangelii, nie zmieniając w niej ani joty.

 

W imieniu całej redakcji Portalu PCh24.pl życzę Państwu tej ogromnej radości, jaką niesie zarówno wiara, że dzięki Jezusowi Chrystusowi możemy z Panem Bogiem królować, jak i świadomość, że jesteśmy członkami Kościoła, który tę Dobrą Nowinę niesie wszystkim ludziom. Życzę Państwu doświadczenia wielkiej siły emanującej z pustego Grobu Pańskiego, poruszającej serca, pociągającej do nawrócenia i mobilizującej do dawania świadectwa. Życzę każdemu z Państwa błogosławieństwa Zmartwychwstałego Króla Wszechświata. Radujmy się, bo zmartwychwstał Pan prawdziwie!

 

 

Piotr Doerre, redaktor naczelny PCh24.pl

 

 

 


DATA: 2017-04-18 07:43
AUTOR: PIOTR DOERRE, REDAKTOR NACZELNY PCH24.PL
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja!
ponad 1 rok temu / Ja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.