DZISIAJ JEST
ŚRODA 23 SIERPNIA
Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
Imieniny obchodzą:
Apolinary, Filip, Ireneusz
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Biegli obejrzą bluźnierczy spektakl. Trwa śledztwo w sprawie skandalu w bydgoskim Teatrze Polskim

Data publikacji: 2017-01-11 12:00
Data aktualizacji: 2017-01-11 13:14:00
Biegli obejrzą bluźnierczy spektakl. Trwa śledztwo w sprawie skandalu w bydgoskim Teatrze Polskim
fot. You Tube

Śledztwo w sprawie bluźnierczego spektaklu zaprezentowanego na Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy ruszyło w październiku. Prokuraturze Bydgoszcz-Północ udało się dotrzeć do nagrania spektaklu. Wymiar sprawiedliwości jest teraz na etapie szukania biegłych, którzy obejrzą nagranie i wydadzą opinię na temat przedstawienia.

 

Prokuraturze Bydgoszcz-Północ udało się dotrzeć do nagrania obrzydliwej prowokacja zwanej dla niepoznaki „sztuką”, której szczegółów człowiekowi przyzwoitemu nie wypada nawet przytaczać. - Skontaktowaliśmy się z twórcami i udało nam się wejść w posiadanie nagrania sztuki - powiedział prokurator Piotr Dunal. - Nie jest to jednak ta konkretna, która była pokazana w Teatrze Polskim. To jej odpowiednik, wystawiany w innym kraju.

 

Prokuratura jest teraz na etapie szukania biegłych, którzy obejrzą nagranie i wydadzą opinię na temat przedstawienia. - Ustalamy biegłych z dziedziny religioznawstwa i teatrologii – poinformował prokurator Dunal. - Do końca tygodnia powinniśmy ich wytypować - dodaje.

 

„Sztukę” obfitującą w wulgarne i bluźniercze akty, wymierzoną wprost przeciwko Jezusowi Chrystusowi, a wyreżyserowaną przez Chorwata Olivera Frljićia pod tytułem „Nasza przemoc i wasza przemoc” zaprezentowano w zeszłym roku na Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy. Pokazane w spektaklu sceny są tak szokujące, że niegodna jest już sama próba ich opisania.


Prokuratura zajęła się sprawą po tym, jak wpłynęło do niej osiem zawiadomień o możliwości obrazy uczuć religijnych i znieważeniu symbolu narodowego. Złożyli je między innymi wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, poseł Anna Sobecka oraz kilku bydgoskich radnych PiS.

 

 

Źródło: e-teatr.pl/gazetapomorska.pl

luk
 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
dagmara
strzelam w ciemno -ale z doswiadczenia - starsi braciw w wierze ,,maczali,, palce w tej wątpliwej sztuce ... widzę tu ich trend
Liść dębu
Może panowie byście tak coś o rzydach wystawili .np o tym jak to rzydzi są wszędzie nieszczęśliwi
wmo
Może niech ci "bohaterzy" w dziedzinie "sztuki" wystawią coś bluźnierczego o Allahu i Mahomecie. Wtedy bardzo szybko się przekonają, że w dotychczas spokojnej Polsce zostaną przywołani do rzeczywistości jednym bombowym wydarzeniem... Jak widać na chrześcijaństwie mogą się wyżywać do woli. Jak długo jeszcze?
Liść dębu
Za tym napewno stają górale z góry syjon
rewolucja
Ciekawe że lewactwo okupuje wszystkie ośrodki kultury i decyzyjne ! To jest najciekawsze ! Rewolucjoniści umiejscowieni zostali albo zainfekowani w tzw. elitach !
Mały
"Pokazane w spektaklu sceny są tak szokujące, że niegodna jest już sama próba ich opisania." Podoba mi się takie podejście Redakcji do sprawy. Nieraz dzieją się różne koszmarne bluźnierstwa czy profanacje i dziwię się, że bywają one opisywane nawet w katolickiej prasie (nieraz bardzo dokładnie). Czy my musimy znać szczegóły tych potworności!? Czytając ich opisy można się naprawdę przerazić... potem to zostaje w sercu na długo, coś się w człowieku łamie, coś męczy... Niektórzy twierdzą, że trzeba być "dorosłym", czyli mieć taki pancerz, którego nic nie przebije. W praktyce oznacza to nieczułość. A my jesteśmy ludźmi, którzy mają serca nie z kamienia i nie wszystko zniosą. Są pewne granice. Czasem lepiej jest napisać MNIEJ.
Nickt
Dziękujcie Bogu że nie ja tu rządzę. Cały ten IT oraz teatrzyki jak krakoski Stary, Budgoszcz, Białystok a nawet Nowy Wariatkowskiego etc są do zamknięcia na dwa lata i potem kompletnej rekonstrukcji obsady, dyrekcji, programu. A ci co są winni bluźnierstwa niech nie myślą, że Pan Bóg całkiem miłosierny jest. Jest całkiem sprawiedliwy.
Leo
Chłodna stal miecza Św. Piotra rozwiąże i ten problem.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.