DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2018 r.

Św. Marii Pelletier
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

Białoruska partia opozycyjna wspiera PiS. „Zachód chce być jak sowieckie Politbiuro” - zauważa

Białoruska partia opozycyjna wspiera PiS. „Zachód chce być jak sowieckie Politbiuro” - zauważa
Fot. Filip Blazejowski / Gazeta Polska / FORUM

Gdy zachodnioeuropejscy politycy i brukselskie gremia „autorytetów moralnych” atakują ekipę Prawa i Sprawiedliwości za niemal każde działanie, słowa otuchy polski rząd i prezydent otrzymali z niespodziewanej strony. Rada Krajowa Konserwatywno-Chrześcijańskiej Partii Białoruski Front Ludowy wydała odezwę, w której broni naszych władz przed atakami. Białorusini zwrócili uwagę na łamanie przez świat zachodni zasady równych praw narodów i fałszywe oskarżenia PiSu o „putinizację” Polski. Publikujemy pełny tekst odezwy:

 Z dojściem do władzy w sąsiedniej Polsce partnerskiej partii Prawo i Sprawiedliwość obserwujemy niebywałą nagonkę na Rząd i Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zorganizowaną przez niektóre kraje Europy Zachodniej, struktury Unii Europejskiej oraz europejskie środki masowego przekazu, z przyczyny pewnych decyzji politycznych.

 

Nie mając zamiaru mieszać się do wewnętrznych polskich podziałów politycznych, chcielibyśmy wyrazić sprzeciw odnośnie mieszania się zagranicznych i ponadnarodowych organów do spraw niezależnego i demokratycznego państwa. W rodzinie równych wobec prawa narodów europejskich nie może być „starszych braci”, którzy w stylu sowieckiego Politbiura dyktują decyzje polityczne.

 

Nasze najgłębsze zakłopotanie wynika z faktu, iż niektórzy politycy na stanowiskach rządzących Unii Europejskiej oskarżają Rząd i Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o „putinizację”, kiedy to mianowicie politycy partii Prawo i Sprawiedliwość są jednymi z najbardziej twardych i konsekwentnych przeciwników „putinizacji” naszego regionu i całej Europy.

 

Utrzymując bezstronność w wewnętrznych sprawach Polski, które, jesteśmy pewni, zostaną rozwiązane poprzez przejrzystą i legalną procedurę, zapewniamy o przyjacielskim poparciu dla Narodu, Rządu i Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w tym trudnym okresie.

Za naszą i waszą wolność we wspólnym Intermarium!

 

30 stycznia 2016 roku

Sojm (Rada Krajowa) Partii BNF
Konserwatywno-Chrześcijańska Partia Białoruski Front Ludowy to formacja narodowo-chrześcijańska. Działa w opozycji do rezimu Aleksandra Łukaszenki. Postuluje ochronę białoruskiego dziedzictwa przed rusyfikacją oraz naleciałościami zachodnimi. Chce wyprowadzenia z kraju wojsk rosyjskich, współpracę z NATO, jednak jej działacze nie są orędownikami rozciągnięcia unijnej dominacji nad Białorusią. Postulują zerwanie z dziedzictwem komunistycznym i reżimem Łukaszenki oraz rozliczenie ich. W kwestiach światopoglądowych formacja prezentuje poglądy chrześcijańskie, a gospodarczo wolnorynkowe.

 Źródło: narodny.org

Tłumaczył: Aleksander Stralcov-Karwacki

MWł 


DATA: 2016-02-02 13:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

dziekujemy !!!
ponad 2 lata temu / [email protected]
 
PiS chce z Polski zrobić drugą BIAŁORUŚ
ponad 2 lata temu / Anna
 
Co za bełkot o putinizacji -po i pis wspiera żydów i usa.
ponad 2 lata temu / Znafca
 
Fakt. Białoruś jest najbliższa rozwiązaniom PiS :-D
ponad 2 lata temu / Stormer
 
w ONZ również panoszą się lucyferianie
ponad 2 lata temu / jac
 
Oj coś ten moderator.Powtórzę jeszcze raz.Putinizacji dokonują władze UE (w tym służący im w Polsce:PO,KOD,Nowoczesna,PSL,SLD i inni libertyni) Paradoksalnie na Białorusi zwykli obywatele mają więcej swobody osobistej niż w UE. Gdyż mogą w rodzinach wychowywać swoje dzieci zgodnie z dekalogiem wolnym od diabelskiego gender. W UE podobnie jak w Unii Północno-Amerykańskiej(USA,Kanada,Meksyk) panoszą się lucyferianie(iluminaci)tj wewnętrzny krąg masonów.
ponad 2 lata temu / jac
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.