DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 24 WRZEŚNIA
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
XXV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Białoruska partia opozycyjna wspiera PiS. „Zachód chce być jak sowieckie Politbiuro” - zauważa

Data publikacji: 2016-02-02 12:00
Data aktualizacji: 2016-02-02 13:40:00
Białoruska partia opozycyjna wspiera PiS. „Zachód chce być jak sowieckie Politbiuro” - zauważa
Fot. Filip Blazejowski / Gazeta Polska / FORUM

Gdy zachodnioeuropejscy politycy i brukselskie gremia „autorytetów moralnych” atakują ekipę Prawa i Sprawiedliwości za niemal każde działanie, słowa otuchy polski rząd i prezydent otrzymali z niespodziewanej strony. Rada Krajowa Konserwatywno-Chrześcijańskiej Partii Białoruski Front Ludowy wydała odezwę, w której broni naszych władz przed atakami. Białorusini zwrócili uwagę na łamanie przez świat zachodni zasady równych praw narodów i fałszywe oskarżenia PiSu o „putinizację” Polski. Publikujemy pełny tekst odezwy:

 Z dojściem do władzy w sąsiedniej Polsce partnerskiej partii Prawo i Sprawiedliwość obserwujemy niebywałą nagonkę na Rząd i Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zorganizowaną przez niektóre kraje Europy Zachodniej, struktury Unii Europejskiej oraz europejskie środki masowego przekazu, z przyczyny pewnych decyzji politycznych.

 

Nie mając zamiaru mieszać się do wewnętrznych polskich podziałów politycznych, chcielibyśmy wyrazić sprzeciw odnośnie mieszania się zagranicznych i ponadnarodowych organów do spraw niezależnego i demokratycznego państwa. W rodzinie równych wobec prawa narodów europejskich nie może być „starszych braci”, którzy w stylu sowieckiego Politbiura dyktują decyzje polityczne.

 

Nasze najgłębsze zakłopotanie wynika z faktu, iż niektórzy politycy na stanowiskach rządzących Unii Europejskiej oskarżają Rząd i Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o „putinizację”, kiedy to mianowicie politycy partii Prawo i Sprawiedliwość są jednymi z najbardziej twardych i konsekwentnych przeciwników „putinizacji” naszego regionu i całej Europy.

 

Utrzymując bezstronność w wewnętrznych sprawach Polski, które, jesteśmy pewni, zostaną rozwiązane poprzez przejrzystą i legalną procedurę, zapewniamy o przyjacielskim poparciu dla Narodu, Rządu i Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w tym trudnym okresie.

Za naszą i waszą wolność we wspólnym Intermarium!

 

30 stycznia 2016 roku

Sojm (Rada Krajowa) Partii BNF
Konserwatywno-Chrześcijańska Partia Białoruski Front Ludowy to formacja narodowo-chrześcijańska. Działa w opozycji do rezimu Aleksandra Łukaszenki. Postuluje ochronę białoruskiego dziedzictwa przed rusyfikacją oraz naleciałościami zachodnimi. Chce wyprowadzenia z kraju wojsk rosyjskich, współpracę z NATO, jednak jej działacze nie są orędownikami rozciągnięcia unijnej dominacji nad Białorusią. Postulują zerwanie z dziedzictwem komunistycznym i reżimem Łukaszenki oraz rozliczenie ich. W kwestiach światopoglądowych formacja prezentuje poglądy chrześcijańskie, a gospodarczo wolnorynkowe.

 Źródło: narodny.org

Tłumaczył: Aleksander Stralcov-Karwacki

MWł 

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
p.szumilas@stacja.pl
dziekujemy !!!
Anna
PiS chce z Polski zrobić drugą BIAŁORUŚ
Znafca
Co za bełkot o putinizacji -po i pis wspiera żydów i usa.
Stormer
Fakt. Białoruś jest najbliższa rozwiązaniom PiS :-D
jac
w ONZ również panoszą się lucyferianie
jac
Oj coś ten moderator.Powtórzę jeszcze raz.Putinizacji dokonują władze UE (w tym służący im w Polsce:PO,KOD,Nowoczesna,PSL,SLD i inni libertyni) Paradoksalnie na Białorusi zwykli obywatele mają więcej swobody osobistej niż w UE. Gdyż mogą w rodzinach wychowywać swoje dzieci zgodnie z dekalogiem wolnym od diabelskiego gender. W UE podobnie jak w Unii Północno-Amerykańskiej(USA,Kanada,Meksyk) panoszą się lucyferianie(iluminaci)tj wewnętrzny krąg masonów.
Rozczarowany
"W kwestiach światopoglądowych formacja prezentuje poglądy chrześcijańskie, a gospodarczo wolnorynkowe" - i ludzie o takich poglądach, a nie bezbożni wolnorynkowcy, zasługują na miano prawdziwych sojuszników Polaków-katolików.
Stralcou-Karwacki
Jedna uwaga merytoryczna: po rozłamie 1999 r. są dwie Partie BNF. Jedna z nich ma pełną nazwę: Konserwatywno-Chrześcijańska Partia BNF (przewodniczący Zenon Paźniak), druga poprostu Partia BNF (przewodniczący Alaksiej Janukiewicz). Odezwę wydała ta druga. Chociaż ideologiczne różnice między nimi naprawdę są niewielkie.
Zbigniew
Deo Gratias!
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres kontakt@pch24.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.