DZIŚ JEST:   26   KWIETNIA   2018 r.

Matki Bożej Dobrej Rady
Św. Marcelina, papieża
Św. Anakleta, papieża
 
 
 
 

Białoruś nie zrezygnuje z wojskowej współpracy z Rosją. W razie wojny Moskwa pomoże

Białoruś nie zrezygnuje z wojskowej współpracy z Rosją. W razie wojny Moskwa pomoże
Mikhail Metzel/TASS
#ROSJA    #PREZYDENT    #MOSKWA    #NATO    #AGRESJA    #BIAŁORUŚ    #ŁUKASZENKA    #MANEWRY    #ZAPAD

Prezydent Alaksandr Łukaszenka zadeklarował, że Białoruś nie zamierza redukować współpracy wojskowej z Rosją z powodu „rozbieżności w innych sferach”. Dowodem na to są wspólne ćwiczenia obronne Zapad-2017.

 

– Wspólne białorusko-rosyjskie ćwiczenia Zapad-2017 będą miały wyłącznie obronny charakter, będą mogli je obserwować przedstawiciele NATO – powiedział prezydent Łukaszenka. Jak dodał, „nikt nie zamierza redukować współpracy z Rosją w sferze wojskowej z powodu nieporozumień w innych dziedzinach”. – Przeciwnie, manewry są demonstracją niezmienności naszego podejścia do zapewnienia bezpieczeństwa dwóm naszym bratnim narodom – powiedział prezydent.

 

Lista nieporozumień jest całkiem spora, to kwestie dotykające surowców takich jak ropa, gaz, czy żywności. – To są nasze kwestie – Białorusi i Rosji. Ale żartować z bezpieczeństwa, obrony naszych wspólnych granic w żadnym wypadku nie wolno – dodał Łukaszenka. Jego zdaniem poprawa obrony zachodniej granicy jest celem nadrzędnym i do tego Białoruś zobowiązuje sytuacja międzynarodowa.

 

Prezydent przypomniał o obowiązującej umowie z Rosją w sprawie prowadzenia wspólnych ćwiczeń wojskowych. – W przypadku konfliktu, nie daj Boże wojny, istnieje określony plan prowadzenia działań bojowych przez białoruskie siły zbrojne, które natychmiast zostaną wzmocnione przez odpowiednie struktury sił zbrojnych Rosji – zaznaczył Łukaszenka. O zagrożeniu ze strony Rosji prezydent nic nie wspomniał.

 

Tymczasem Rosjanie informowali, że ćwiczenia uwzględniają zwiększenie aktywności NATO na wschodniej granicy UE. Skala ćwiczeń przeraziła białoruskich ekspertów, którzy zwracali uwagę, że Rosja na czas manewrów chce przerzucić na Białoruś „ponad 4 tys. wagonów żołnierzy i sprzętu wojskowego”.


Źródło: tvn24.pl

MA


DATA: 2017-03-20 14:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Białoruś nie uderzy, Łukaszenko wie, że podzieli wtedy los pobitej Polski. Ale od czego są nasi "serdeczni przyjaciele" brytyjczycy i niemcy w krajach nadbałtyckich. Od czego nasi odwieczni "przyjaciele" litwacy. To oni sprokurują konflikt i Łukaszenko będzie musiał się bronić przed Polakami. Putin wtedy "pomoże" rozpocząć III WŚ. Macierewicz będzie usatysfakcjonowany.
ponad 1 rok temu / pl
 
@pytanie jak w 1939? Sam się człowieku uderz, ale w łepetynę. Niemcy zmasakrowali ekonomicznie nasz kraj, robią co chcą, a wy ciagle na tych ruskich się oglądacie. Może co poniektórym z "patriotów", bardziej nienawidzących Rosji niż miłujących własny kraj, taki scenariusz "uderzenia" ze Wschodu się marzy? Z Panem Bogiem.
ponad 1 rok temu / Stefan
 
Uderzą, czy nie uderzą?
ponad 1 rok temu / pytanie jak w 1939?
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.