DZISIAJ JEST
ŚRODA 23 SIERPNIA
Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
Imieniny obchodzą:
Apolinary, Filip, Ireneusz
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Bezkarne mordowanie nienarodzonych i seksedukacja najmłodszych. Tego chcą polskie feministki!

Data publikacji: 2017-08-08 11:00
Data aktualizacji: 2017-08-08 14:29:00
Bezkarne mordowanie nienarodzonych i seksedukacja najmłodszych. Tego chcą polskie feministki!
fot.REUTERS/Ivan Alvarado/FORUM

Organizacje feministyczne i lewicowe skupione w Komitecie Inicjatywy Obywatelskiej „Ratujmy kobiety 2017” przygotowały najbardziej liberalny w Europie projekt ustawy „o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie”, regulujący kwestie aborcji. Zapisano w nim, że kobieta miałaby prawo do aborcji do końca 12. tygodnia ciąży na jej życzenie, czyli beż żadnych ograniczeń.

 

Po upływie tego okresu zabijanie dzieci poczętych byłoby dopuszczalne w przypadku, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety; występuje prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu; lub gdy ciąża jest następstwem gwałtu.

 

Filozofia projektowanej ustawy - jak czytamy w jej uzasadnieniu - wychodzi z założenia, że zabicie dziecka jest jednym z podstawowych praw kobiety. „Kobieta ma prawo do przerwania ciąży bez żadnych ograniczeń w pierwszym trymestrze ciąży” - stwierdza projekt.

 

Autorzy dodają, że „embrion, zarodek ani płód nie jest bowiem podmiotem praw równoważnym kobiecie”, czyli nie przyznaje mu się żadnej, nawet najbardziej minimalnej ochrony prawnej w okresie pierwszych 3 miesięcy życia, a decyzja o przerwaniu ciąży "powinna należeć wyłącznie do kobiety".

 

Ponadto w projekcie aborcję nazwano „świadczeniem zdrowotnym” polegającym na działaniu medycznym „mającym na celu uniemożliwienie dalszego rozwoju zarodka lub płodu przy użyciu metod farmakologicznych, mechanicznych lub łączonych”.

 

Projekt ustawy wychodzi ponadto ze skrajnie feministycznych założeń, gdyż w żadnym z jej artykułów nie pojawiają się takie pojęcia jak: „rodzice” czy „rodzina”.

 

Termin świadome rodzicielstwo pojawia się tylko jeden raz, ale zdefiniowany został jako: „swobodne decydowanie o tym, czy, ile i kiedy mieć dzieci, dokonywane na bazie dostępnej wiedzy naukowej i autonomicznego rozeznania jednostki”.

 

Nieograniczone zabijanie dzieci poczętych - w świetle opinii autorów projektu - wynika z tzw. praw reprodukcyjnych, które definiowane są jako: „zespół praw pozwalających na realizację podstawowego prawa człowieka, jakim jest prawo wszystkich par i jednostek do decydowania swobodnie i odpowiedzialnie o liczbie, odstępach czasowych i momencie sprowadzenia na świat dzieci”.

 

W myśl projektu kobieta miałaby więc prawo do przerwania ciąży bez jakichkolwiek ograniczeń, ani bez podania powodu do końca 12 tygodnia ciąży.

 

A po upływie 12 tygodnia ciąży, zabicie dziecka poczętego byłoby dopuszczalne w tych samych przypadkach, w jakich obecnie nie podlega karalności, czyli gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, występuje prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu lub gdy ciąża jest następstwem czynu zabronionego.

 

W przypadkach ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zabicie dziecka poczętego byłoby dopuszczalne do 24. tygodnia; w przypadku, gdy wykryta choroba uniemożliwia płodowi samodzielne życie i nie ma możliwości jej wyleczenia, przerwanie ciąży byłoby dopuszczalne bez ograniczeń, czyli do momentu urodzenia dziecka. Natomiast, gdy poczęcie dziecka jest wynikiem czynu zabronionego (gwałtu, kazirodztwa), aborcja dopuszczalna byłaby do 18. tygodnia ciąży.

 

Projekt nakłada na organy administracji rządowej i samorządu obowiązek zapewnienia każdemu, bez względu na zdolność do czynności prawnych, dostępu do metod i środków zapobiegania ciąży. Tzw. środki zapobiegania ciąży byłyby objęte refundacją, a dla osób najbiedniejszych byłyby bezpłatne.

 

Projektowana ustawa wprowadza do programów nauczania szkolnego przedmioty „przygotowanie do życia w rodzinie i społeczeństwie” oraz „wiedza o seksualności człowieka” - jako przedmiot obowiązkowy w wymiarze co najmniej jednej godziny tygodniowo. Pierwszy z nich wprowadzony zostałby dla dzieci od 6 roku życia, czyli klas 0 - 3, a drugi od 4 klasy szkoły podstawowej do końca edukacji szkolnej.

 

Treści programowe obu tych przedmiotów mają objąć - jak czytamy w projekcie – „wprowadzenie podstawowej wiedzy o budowie anatomicznej człowieka, podstawowych koncepcji dotyczących różnorodności społecznej i tolerancji, edukacji równościowej (...) praw reprodukcyjnych, ochrony przed przemocą seksualną, a także metod i środków zapobiegania ciąży”, czyli ma być to edukacja seksualna, edukacja w zakresie środków antykoncepcyjnych, połączona z treściami teorii gender.

 

Projektowana ustawa wprowadza również zmiany m.in. w ustawie o zawodach lekarza i lekarza dentysty, które mają znacznie ułatwić (znieść wszelkie ograniczenia) w zakresie dostępu do antykoncepcji dla nastolatków, włącznie ze środkami wczesnoporonnymi (np. ellaOne) - na wniosek osoby małoletniej lekarz miałby obowiązek udzielenia świadczenia z zakresu zapobiegania ciąży, bez zgody opiekuna ustawowego czy sądu opiekuńczego.

 

Projekt zmienia również zapisy związane z klauzulą sumienia. Nakłada na świadczeniodawcę obowiązek publicznego udostępnienia listy współpracujących z nim lekarzy, którzy powołują się na klauzulę sumienia, odmawiając udzielania świadczeń zdrowotnych związanych z "przerywaniem ciąży". Lista ta ma być udostępniana kobiecie na jej indywidualne żądanie. Obowiązkowe ma być zgłoszenie jej do Narodowego Funduszu Zdrowia i opublikowanie w Biuletynie Informacji Publicznej.

 

Co ciekawe, projekt ustawy zakazuje „umieszczania treści i organizowania zgromadzeń przeciwnych przepisom niniejszej ustawy w odległości mniejszej niż 100 metrów od podmiotów leczniczych, w szczególności szpitali ginekologicznych i położniczych, a także placówek edukacyjnych, takich jak szkoły i przedszkola”. A więc nie można już będzie organizować zgromadzeń czy innych działań w obronie życia człowieka przed szpitalami, a nawet w bezpośredniej bliskości placówek edukacyjnych.

 

1 sierpnia do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego złożone zostało zawiadomienie o utworzeniu komitetu inicjatywy ustawodawczej „Ratujmy Kobiety 2017”. Komitet ma teraz 3 miesiące na zbiórkę 100 tys. podpisów pod tym projektem.

 

Wsparcie dla projektu zadeklarowały Inicjatywa Feministyczna, Partia Zieloni, SLD oraz Partia Razem, a także stowarzyszenia Ogólnopolski Strajk Kobiet, Kongres Kobiet, Dziewuchy Dziewuchom, Inicjatywa Polska, Marsz Godności, Fundacja Izabeli Jarugi-Nowackiej i Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

 

Projekt ustawy „o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie”, jest powtórzeniem z niewielkimi modyfikacjami projektu złożonego przez organizacje lewicowe w ubiegłym roku. Projekt ten po pierwszym czytaniu został przez Sejm odrzucony.

 

Według oficjalnych statystyk resortu zdrowia, w Polsce przeprowadza się co roku kilkaset, niespełna tysiąc aborcji - w 2014 r. było ich 977.KAI

luk 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
r
@Piotr Paweł Michał: przy takim brzmieniu Pana projektu, zawodowy kat który świadomie i z premedytacją pozbawi życia mordercę, sam następnie będzie musiał być pozbawiony życia przez innego kata, a ten przez jeszcze innego kata, i tak dalej aż wyczerpią się chętni do bycia katem i nie będzie miał kto wykonywać wyroków śmierci, czyli prawo stanie się martwe :)
Piotr Pawel Michal
@SP et consortes - w momencie polaczenia komorki jajowej i plemnika, CZLOWIEK zostaje obdarzony zyciem, dostaje dusze. Proponuje taki projekt ustawy: "Kto swiadomie i z premedytacja pozbawia zycia drugiego czlowieka podlega karze bezwzglednego pozbawienia zycia. Zalozenie do ustawy: zycie ludzkie zaczyna sie w momencie polaczenia komorki jajowej i plemnika." Nie tylko aborcji nie bedzie ale i napadow troche mniej, i porwan, i wymuszen z uzyciem broni itd. Z Bogiem!
Leaf427
@Sp Też Pan kiedyś byłeś zlepem komórek. Ciągle Pan jesteś zlepkiem komórek. Tylko,że na początku była jedna komórka, potem 2, 4,8,16,32... a teraz kilka miliardów z czego połowa to obce bakterie zalegające w jelitach, bez których Pan Sp padłby z głodu. A teraz Pan Sp oświeci nas i powie od jakiej dokładnie liczby komórek zaczyna się człowiek.
do Sp
Ignorantko, pantofelek nie jest organizmem z gatunku Homo Sapiens, a zarodek ludzki jest. Masz repetę? To zakuwaj biologię, o polskim nie wspomnę, zamiast tracić czas na publiczne popisywanie się brakiem uczuć i brakiem świadomości swej głupoty.
Sp
Mowienie o usumieciu kilku komorek jak o zabiciu czlowieka to chyba jakas kpina. Zabicie pantofelka to tez morderstwo? Nie wiem jak mozna porownywac mozliwosc do decydowania o wlasnym ciele do kilku komorek, ktore nawet nie czuja i nie maja swiadomosci.
r
@ollek: w PRL-u był dodatni przyrost naturalny POMIMO większej legalności mordowania dzieci, a nie DZIĘKI większej legalności mordowania dzieci. Reszta Pana argumentacji bez sensu, bo morderstwo niewinnego potomka to nie tylko decyzja morderczyni o SWOIM życiu, lecz przede wszystkim jej decyzja o zamordowaniu INNEGO człowieka.
Teodor
Jak powiedział w jednym z ostatnich swoich wykładów Dr. Krajski: W tej chwili czekamy na karę Bożą. Ona nadejdzie, może lada dzień, może już za moment, a może Bóg się zlituje i da jeszcze parę miesięcy, może lat?(choć nie sądzę). Dopuściliśmy się wszelkich możliwych, grzechów. Tak źle nie było nigdy w historii świata. Jest milion razy gorzej niż za Sodomy i Gomory. Dopuściliśmy się na masową skalę wszystkich grzechów wołających o pomstę do Nieba: 1. Umyślne zabójstwo - (Aborcja, Eutanazja) - zalegalizowana w większości krajów na świecie. 2. Grzech Sodomski - zalegalizowany, albo przyjęty w większości krajów na świecie. 3. Uciskanie wdów, sierot, biednych, pracowników. Tutaj wystarczy obejrzeć, którykolwiek z reportaży pt: "Magazyn Ekspressu Reporterów, Sprawa dla Reportera, Interwencja, itp., żeby przekonać się, że dzieje się to codziennie na masową skalę. Więc skoro wołamy o Pomstę ( o Karę ) do Nieba, to nie zdziwmy się już za niedługo, jak jej doświadczymy.
Filip
Boże zlituj się nad nami, bo stoczyliśmy się już na sam dół. Nie ma w nas wiary, nie ma człowieczeństwa. Nie ma Boga, ani prawdy. Boże okaż nam łaskę.
Mataleo
Oby ten nazistowski projekt pozostał tylko projektem.
do olek
wolna wola?!, jaka wolna wole ma 13-14 latka ktora wpadnie,chlopak powie "to twoj problem" ze strachu kupi sobie tabletke poronna,albo pojdzie zabic dziecko do lekarza bez wiedzy rodzicow, w wieku nastoletnim jest sie niemozliwie glupim, jak mozna pozwolic dziecku podejmowac takie decyzje po ktorych bedzie zalowala cale zycie ze zabila wlasne dziecko, wlasnie dlatego prawo nie powinno zezwalac na aborcje aby chronic i nienarodzone dzieci i te biedne dziewczyny przed dokonaniem zbrodni
ollek
Proszę zwrócić uwagę na to, że w PRLu aborcja była całkowicie legalna a przyrost naturalny był dodatni. To samo w Chinach. Poza tym proszę nie traktować kobiet jako bezmyślnych zwierząt. Kobieta najlepiej wie, co jest dla niej najlepsze i żaden mężczyzna nigdy w pełni nie zrozumie jej rozterek jeśli chodzi o podjęcie decyzji o przerwaniu ciąży ( kierowane do mężczyzn oczywiście). Poza tym, z tego co mi wiadomo, Bóg obdarzył ludzi wolną wolą, więc wg tego człowiek ( w domyśle kobieta) może robić ze swoim życiem co mu się podoba. I to ten człowiek, a nie hierarchowie Kościoła będzie ponosił konsekwecje swoich działań. Czemu katolicy chcą zabrać możliwość decyzji o tym aspekcie życia kobiety akurat?
Slawomir Tomasz Roch
Demoniczna ideologia gender przeraza i jest rownie niebezpieczna jak nazizm i komunizm. Precz z gender! Precz z anarchia, ktora sprowadza na ziemie smierc i pieklo! Precz ze smiertelnym grzechem homoseksualizmu i cudzolostwa! Precz z aborcja i eutanazja! Precz po prostu z cywilizacja smierci!
mk
A to "prawo podstawowe" naturalne jest ograniczane przez okoliczności obiektywne , prawa zwyczajowe ,państwowe religijne - np. taboo kazirodztwa , pedofilii itd.
Antymodernista
Projekt ustawy o PLANOWANYM MORDERSTWIE? Morderstwie na bardzo małym dziecku? Małym polskim dziecku? Czy ja dobrze widzę? PRojekt ustawowo zagwarantowanej wolności po morderstwie na małym Polaku przez dorosłych obywateli? Plan morderstwa własnych obywateli? Weźmy przykład z Adolfa Hitlera - tego prawo po 1933 Niemcom zabraniało. Policja, prokuratury, dziennikarze śledczy, kto zyw - do dzieła. Mordercy nie działają z ukrycia, przedstawiają się nam. Za uratowanie tonącego dzieciaka uznanie, honory i tytuł bohatera. Panowie, prawdziwi mężczyźni, wasza odwaga potrzebna, by ratować dzieciaki przed banda niebezpiecznych psychopatek.
r
"Ponadto w projekcie aborcję nazwano świadczeniem zdrowotnym" - skoro tak brną w zakłamanie, niech rodziców mordujących dzieci już narodzone nazywają "lekarzami".
Tomek
Marksizm kulturowy w natarciu - przez instytucje, edukację...
mk
A czy także planują w szkołach przedmiot w ramach przygotowania do życia w społeczeństwie pt. "picie alkoholu". Wiedza jak wiedza . Na lekcjach :sposoby walki z kacem , metody prowadzenia samochodów po spożyciu ,przegląd trunków , rodzaje kieliszków i kufli .Ciekawe na taki "target wiekowy" to by celowali .
mk
?zespół praw pozwalających na realizację podstawowego prawa człowieka, jakim jest prawo wszystkich par i jednostek do decydowania swobodnie i odpowiedzialnie o liczbie, odstępach czasowych i momencie sprowadzenia na świat dzieci?. Święte słowa . Podpisuje się pod nim obiema rękami. Przed sprowadzaniem na ten świat dzieci trzeba się zastanowić ,a tych już sprowadzonych to raczej nie mordować .
KamCh
O mój Boże, wierzę w Ciebie, wielbię Ciebie, ufam Tobie, kocham Ciebie, proszę o przebaczenie dla tych, którzy nie wierzą w Ciebie, niewielbią Ciebie, nie ufają Tobie i nie kochają Ciebie.
jac
nie trzeba być jakoś tam szczególnie błyskotliwym,aby się domyślać kto opłaca te feministki
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.