DZIŚ JEST:   20   MARCA   2018 r.

Św. Józefa, Oblubieńca NMP
Św. Wolframa
Św. Herberta, pustelnika
 
 
 
 

Beata Szydło złożyła dymisję. Jej następcą będzie Mateusz Morawiecki

Beata Szydło złożyła dymisję. Jej następcą będzie Mateusz Morawiecki
fot. Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska / FORUM

Wielotygodniowa dyskusja o rekonstrukcji rządu powoli dobiega końca. Rzecznik PiS Beata Mazurek poinformowała, że premier Beata Szydło złożyła  dymisję. Komitet polityczny PiS podjął decyzję o tym, że kandydatem na premiera będzie Mateusz Morawiecki.


– Beata Szydło na ręce Komitetu Politycznego PiS złożyła rezygnację z pełnionej funkcji. Rezygnacja została przyjęta – powiedziała rzecznik Beata Mazurek, która uczestniczyła w zebraniu komitetu politycznego PiS. Mazurek podkreśliła, że partia zdecydowała, że na stanowisko premiera wysunie kandydaturę Mateusza Morawieckiego, obecnego wicepremiera i ministra rozwoju i finansów.


Podczas briefingu prasowego podkreślono, ze Prawo i Sprawiedliwość chce, aby Beata Szydło objęła inne "eksponowane stanowisko" w rządzie Mateusza Morawieckiego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Szydło mogłaby zostać wicepremierem. – Jestem przekonana, że wyborcy zrozumieją to, że jesteśmy drużyną – powiedziała Mazurek.

 

"Komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości ocieniając niezwykle wysoko prawdziwy patriotyzm oraz poczucie odpowiedzialności za Polskę Pani Premier Beaty Szydło, przyjmuje jej rezygnację z funkcji Prezesa Rady Ministrów. Komitet Polityczny podkreśla również potrzebę jej dalszego służenia Polsce na eksponowanym stanowisku rządowym" - napisano w treści Decyzji Komitetu Politycznego PiS.


W południe RMF FM podało nieoficjalną informację o tym, że prezyden Andrzej Duda miał zaproponować, aby Beata Szydło została marszałkiem Sejmu. Prezydent miał powiedzieć, że Szydło z dnia na dzień nie może stać się szeregowym posłem. RMF podaje, że tę informację miała potwierdzać m.in. obecność na spotkaniu z prezydentem Marka Kuchcińskiego, obecnego marszałka Sejmu.

 

 

 

źródło: dorzeczy.pl, rmf24.pl, Twitter
WMa

 

 


DATA: 2017-12-08 11:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zmiana premiera w tym momencie to zły znak. W sejmie ma być akurat procedowana ustawa antyaborcyjna. Poglądy pani Szydło są znane, pan Morawiecki jest zdaje się wyznawcą kompromisów. Będzie ciężko! I nie wiem, czy nie dlatego prezes Kaczyński zdecydował się na tą podmianę: mieć święty spokój!
3 miesiące temu / Reselka
 
Demokracja to cyrk. Nie wiem dokładnie czego się spodziewać po Panu Morawieckim, ale sama sytuacja pokazuje, że oficjalni przywódcy jak premier czy prezydent to tak naprawdę pionki w zakulisowych grach, a wszystkim sterują ludzie pozostający w cieniu. Wybory są bezsensu, lepszy byłby prawdziwy król na wiele lat niż zmiany formalnych przywódców co 2 lata.
3 miesiące temu / kribac
 
Szkoda Pani Premier. Po pierwsze, zmiana koni w połowie biegu zawsze się źle kończy. Po drugie, zaczęto rekonstrukcję w bardzo głupi sposób - poprzez media. Po trzecie, Morawiecki jako premier będzie egoistą, czego skutki odczujemy wszyscy. Tak naprawdę to jest koszmarna sytuacja. Prawdopodobnie chodzi o zmianę pasożyta.
3 miesiące temu / Lupido
 
Szkoda, ale życzę powodzenia nowemu premierowi!
3 miesiące temu / iust
 
Wielka szkoda premier Szydło bo to odważna, dzielna i chcąca pracować dla Polski osoba. Teraz bez niej będzie dziwnie, ale życzę powodzenia dla premiera Morawieckiego!
3 miesiące temu / niki lauda
 
Beata Szydło była naturalnym kandydatem na prezydenta w następnych wyborach
3 miesiące temu / Mirek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.