DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2018 r.

IV Niedziela Wielkanocy
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Badanie CBOS. Większość z nas przeciwko przyjmowaniu uchodźców

Badanie CBOS. Większość z nas przeciwko przyjmowaniu uchodźców
Fot. L. Dejnarowicz/Forum
#POLSKA    #CBOS    #UCHODŹCY    #SONDAŻ    #IMIGRANCI    #UKRAINA    #BLISKI WSCHÓD    #AFRYKA    #KRYZYS    #BADANIE

Polska nie powinna przyjmować uchodźców z krajów objętych konfliktami zbrojnymi – uważa według CBOS 57 procent ankietowanych.  Większość spośród nas nie życzy sobie goszczenia przez nasze państwo przede wszystkim imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki.

 

Zaledwie cztery procent badanych uważa, iż Polska powinna przyjmować uchodźców i pozwolić im się osiedlić na stałe. Nieco więcej niż co trzeci nasz rodak akceptuje pozostanie tutaj imigrantów na określony czas. W porównaniu z majem zeszłego roku, kiedy aż 72 procent ankietowanych opowiedziała się za otwartością wobec przybyszów trzeba mówić o dużym spadku - do zaledwie 39 proc.

Osoby młodsze (do 44. roku życia) częściej niż starsze są przeciwne przyjmowaniu uchodźców. Niechęć do podejmowania ich gościną spada wraz ze wzrostem miesięcznych dochodów netto na osobę w gospodarstwie domowym. Zamknięcie granic przed imigrantami popiera większość badanych identyfikujących się z prawicą (58 proc.), połowa określających swoje poglądy jako centrowe (52 proc.) i duża grupa osób utożsamiających się z lewicą (43 proc.) – czytamy na łamach serwisu rmf24.pl.

Według badania, jesteśmy bardziej przychylni dla wojennych uciekinierów z obszarów objętych działaniami wojennymi na Ukrainie. Za opowiada się 59 procent badanych, przeciw – 34 procent.


Badanie metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo przeprowadzone zostało w pierwszych dniach lutego na tysiącosobowej grupie dorosłych Polaków.

 

PAP, rmf24.pl

RoM


DATA: 2016-02-18 21:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

gdzie jest niby to badane przeprowadzone, zaloze sie ze wiekszosc ludzi o nim nie slyszala
ponad 1 rok temu / kinia
 
CD.Przez Benedykta XV w Encyklice Spiritus Paracalitus [nr 56-60]jak również przez nas samych w encyklice Divino affatante Spiritu[nr 61-68][...]75.Rzeczy zaś,które zostały przyjęte do Pisma św z ludowych opowiadań,nie mogą być stawiane na równej płaszczyźnie ,co mitologia lub podobne opowieści.Te ostatnie więcej są owocem rozpalonej wyobraźni niż owego umiłowania prawdy i prostoty,jakie w wielkim stopniu widnieje w Księgach świętych również Starego Testamentu .Dlatego należy stwierdzić,że nasi hagiografowie przewyższają świeckich pisarzy starożytnych.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
cd do sensu Pisma Św i to wyjaśnianego przez egzegetów po ludzku.Tymczasem Pismo św powinno być wykładane w duchu Kościoła,który przez Chrystusa Pana został ustanowiony jako strażnik i tłumacz całego depozytu prawd objawionych .73.Nadto znaczenie wyrazowe Pisma Świętego.,oraz jego wyjaśniania wypracowne pod czujną opieką Kościoła przez licznych egzegetów wielkiej miary musiałyby -według[tych]błędnych poglądów-ustąpić nowej egzegezie jako symboliczna i duchowa.Według tej egzegezy określanej jako symboliczna i duchowa.Według tej egzegezy księgi Starego Testamentu,które dziś są rzekomo zmkniętymi,stanęły by otworem dla wszystkich.W ten sposób-twierdzą oni-że znikają wszelkie trudności,które piętrzą przed tymi tylko, co trzymają dosłownego znaczenia Pisma ŚW.Wszyscy wiedzą,jak bardzo te poglądy odbiegają od zasad i norm hermeneutycznych,odpowiednio ustalonych przez Naszych Poprzedników,błogosławionej pamięci Leona XIII w encyklice Providentissimus [nr 21-32]i przez Be
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
cd .Breviarium Fidei Wybór Dokrtrynalnych Wypowiedzi Kościoła wyd Św Wojciech.1988 Pius XII Encyklika"Humani Generis.1950r 72.Wróćmy teraz nowych teorii,o których mówiliśmy uprzednio.Pewni ludzie przedstawiają i wsączją w umysły rozmaite poglądy które pomniejszają Boską powagę Pisma Świętego.Niektórzy mianowicie zuchwale wywracją sens słów Soboru Watykańskiego,jakimi określa on prawdę,że Bóg jest autorem Pisma Świętego.Odnawiają omi zdanie już razy potępione,w myśl którego nieomylność Pisma Świętego odnosiłaby się tylko do tego,co dotyczy samego Boga albo wiary i moralności.Co więcej mówią ,ciągle ludzkim znaczeniu Biblii,pod którym rzekomo ma się ukrywać znaczenie Boskie.Jedynie to drugie znaczenie,podlega zasadzie nieomylności.Przy objaśnianiu Pisma Św nie chcą brać pod uwagę harmonii zachodzącej między posczególnymi artykułami wiary czerpanymi z Tradycji Kościoła.W ten sposób trzeba by sprowadzić naukę Ojców i Urzędu Nauczycielskiego do sensu Pisma Św i to wyjś
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Tomasz, tam napisałeś: "Kazimierz Ks Pges jest apologetą Islamu", czyli nazwałeś go obrońcą wiary MUZUŁMAŃSKIEJ. Tak więc albo nie rozumiesz znaczenia terminu "apologeta", albo prowadzisz grę w której udajesz że nie rozumiesz.A co do reszty posta - co ona ma do meritum? Czy chciałeś, czy musiałeś coś zamieścić? Czyżbyś był nagradzany za ILOŚĆ tekstu? Read more: http://www.pch24.pl/badanie-cbos--wiekszosc-z-nas-przeciwko-przyjmowaniu-uchodzcow,41315,i.html#ixzz41O4e6b2c
ponad 2 lata temu / Rozczarowany
 
cd lecz raczej z powodu słusznego się nią w Kościołach.Ono dowodzi,jak Kościół zawsze przyjmował i nadal przyjmuje ,że w sprawach wiary i obyczajów jest ona z pewnością wolna od wszelkiego błędu,Tak też Kościół potwierdza i zaświadcza w swych rozprawach,wykładach,kazaniach,może być używana bez obawy błędu.Autentyczność ta zatem nie jest w pierwszej linii krytyczna.62.Stąd autorytet Wulgaty w żaden sposób nie zabrania odnośnie do zagadnień nauki kościelnej tę właśnie naukę uzasadniać na podstawie tekstów pierwotnych,owszem dzisiaj tego wymaga ;a tym bardziej nie zabrania posługiwać się tekstami pirewotnymi,by właściwy sens Pisma Św wszędzie coraz lepiej wykładać i objaśniać.Dekret Soboru Trydenckiego nie zabrania również aby dla potrzeb i pożytku wiernych dokonywać tłumaczeń na języki narodowe celem łatwiejszego zrozumienia Słowa Bożego .Czynić to można nawet z tekstów pierwotnych ,co miało miejsce w krajach za zezwoleniem Kościoła,jak to z uznaniem podkreślamy[...]
ponad 2 lata temu / Tomasz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.