DZISIAJ JEST
CZWARTEK 21 WRZEŚNIA
Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
Imieniny obchodzą:
Janusz, Hipolit, Mira
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Przed australijskim referendum na temat „homo-małżeństw” nie wolno będzie agitować „przeciw”?

Data publikacji: 2016-02-21 07:00
Data aktualizacji: 2016-02-21 11:07:00
Przed australijskim referendum na temat „homo-małżeństw” nie wolno będzie agitować „przeciw”?

Australia planuje organizację referendum nad legalnością „małżeństw” homoseksualnych. Nie wiadomo jednak, czy będzie w ogóle można reprezentować stanowisko przeciwne takim związkom. Chrześcijanie obawiają się, że mogliby zostać wówczas oskarżeni o łamanie prawa – tak jak spotkało to jednego z biskupów.


- Obawiamy się, że ludzie w Australii, którzy opowiadają się za małżeństwem między mężczyzną a kobietą i prawem dziecka do bycia kochanym i wychowywanym przez matkę i ojca, mogą stanąć przed komisją praw człowieka – powiedziała w rozmowie z telewizją ABC dyrektor Australijskiego Lobby Chrześcijańskiego (ACL), Lyle Shelton.


Obawy te dotyczą dyskusji wokół planowanego przez władze referendum nad legalnością „małżeństw” homoseksualnych. Zdaniem Shelton nie jest jasne, czy przeciwnicy takich „małżeństw” będą mogli wypowiadać się zupełnie otwarcie. Wynika to z „antydyskryminacyjnych” regulacji prawodawstwa w australijskiej Tasmanii, które nie pozwala na „dyskryminację” z powodu płci oraz orientacji seksualnej.


Shelton wskazała na przykład katolickiego arcybiskupa Hobart, Juliana Charlesa Porteousa. W listopadzie ubiegłego roku abp Porteous został zgłoszony do komisji antydyskryminacyjnej przez jednego z polityków australijskich Zielonych. Martine Delaney, „transpłciowy” aktywista LGBT i polityk Zielonych, uznał za niezgodne z tasmańskim prawem, że w archidiecezji Hobart rozpowszechniano w szkołach wyższych list episkopatu sprzeciwiający się eksperymentom na instytucji małżeństwa.


Choć australijski rząd zapowiedział już organizację referendum nad homomałżeństwami, to nie podano jeszcze ani jego terminu, ani pytań, jakie zadane zostaną obywatelom kraju.Pach

Źródło: Kath.net


 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
@
Strach jest bardzo złym doradcą. W konsekwencji prowadzi do całkowitego zniewolenia.
abc
No to całkiem jak za demokracji ludowej. Zachód w rękach lewactwa szybko zmierza do tego co mieliśmy w Polsce za komuny.
rozsądny
Zakładam, że choć Aborygeni są tam normalni...
rozsądny
No i fajnie!!! Anglojęzyczni i inni napływowi wyginą, a odrodzą się Aborygeni!!! Australia dla Aborygenów!!!
Blablabla
Tak jak skrzydła należą do ptaków a skrzela do ryb, tak małżeństwo jest związkiem pomiędzy kobietą a mężczyzną. A związek pomiędzy osobami tej samej płci powinien mieć swoją własną nazwę. A jak to uchwalą, to pozostanie im tylko debatować o legalizacji związków pomiędzy ludźmi a zwierzętami. Rzecz jasna, że kto będzie miał jakieś moralne i etyczne zażalenia może być szybko oskarżony o mowę nienawiści i brak tolerancji.
Rozczarowany
"prawodawstwa w australijskiej Tasmanii, które nie pozwala na dyskryminację z powodu płci oraz orientacji seksualnej" - to załatwić homoideologów ich własną bronią. Wykazywać non stop że dyskryminują przedstawicieli "orientacji" zoofilnej, pedofilnej, nekrofilnej itd.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.