DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2018 r.

Św. Marii Pelletier
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

Atak nożownika podczas wizyty wiceprezydenta USA w Tel Avivie

Atak nożownika podczas wizyty wiceprezydenta USA w Tel Avivie
#IZRAEL    #PALESTYNA    #STANY ZJEDNOCZONE    #USA    #JOE BIDEN    #SZIMON PERES    #PREZYDENT    #SPOTKANIE    #NOŻOWNIK    #ATAK    #JAFFA    #TEL AVIV    #KONFLIKT

W pobliżu portu w Jaffie, niedaleko miejsca, w którym prezydent Izraela Szimon Peres przyjmował wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, doszło do serii ataków przy użyciu noża. Jedna osoba nie żyje, a dziewięć jest rannych. Nożownik został zastrzelony przez miejscową policję.

 

Na promenadzie przy porcie w Jaffie doszło do ataków nożownika. Mężczyzna zabił jedną osobę i ranił dziewięć. Zajścia miały miejsce podczas spotkania prezydenta Szumona Peresa z wiceprezydentem Joe Bidenem.

 

Sprawę skomentował burmistrz miasta, Ron Huldai. - Terrorysta, nielegalny rezydent, który pochodził z terytoriów palestyńskich, przybył do Jaffy i ruszył biegiem wzdłuż promenady. Po drodze na oślep atakował ludzi – powiedział.

 

Policja poinformowała, iż do ataku doszło w odległości 15 minut marszu od miejsca spotkania głowy państwa Izrael i zastępcy prezydenta Stanów Zjednoczonych.

 

 

Źródło: rp.pl

FO

 


DATA: 2016-03-08 20:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Naprawdę wzruszające... To jak pisać o polskim ruchu oporu w Generalnej Guberni. To Żydzi są tam okupantami i dostają pięknym za nadobne.
ponad 2 lata temu / Robokopo
 
cd. Te słowa można przeczytać w dekrecie papieskim \'Etsi Judaeas\'. W podobny sposób w innym dekrecie papieskim \'Cum sit nimis\', pod tym samym tytułem \'De Judaeis et Saracenis\' (O żydach i saracenach) tenże papież zabrania wyznaczania żydów na publiczne stanowiska: \'Zabraniamy nadawania żydom stanowisk publicznych, ponieważ oni korzystają z udzielonych im możliwości, by ujawnić zaciekłą wrogość wobec chrześcijan\'. [..]Jeżeli teraz ktokolwiek zapyta się, co zostało przez Stolicę Apostolską zabronione żydom mieszkającym w tych samych miastach, co i chrześcijanie, odpowiemy, że żydom nie wolno czynić właśnie tego, co jest im dozwolone czynić w Królestwie Polskim, a mianowicie wszystko to, co zostało powyżej wyszczególnione. Poza tym wcale nie jest konieczne badanie wielu książek, by przekonać się o prawdzie tego oświadczenia. Wystarczy bowiem zapoznać się z działem dekretów papieskich: \'De Judaeis et Saracenis\' (O żydach i saracenach)
ponad 2 lata temu / cd. A quo primum
 
Papież Innocenty III wspominając o tym, że żydzi bywają dopuszczani przez chrześcijan do ich miast, ostrzegał chrześcijan o tym, że sposób i warunki tego dopuszczenia żydów powinny być takie, by uniemożliwić żydom odpłacanie się złem za dobroć. \'Gdy oni są dopuszczeni z litości do poufałego współżycia z chrześcijanami, oni odpłacają się gospodarzom, zgodnie z przysłowiem, jak szczur ukryty w worku lub jak wąż w piersiach lub jak płonąca głownia w fartuchu\'. Ten sam papież mówi, że właściwym jest, gdy żydzi służą u chrześcijan, a nie żeby chrześcijanie służyli u żydów i dodaje: \'Synowie wolnej matki nie powinni służyć synom matki niewolnej. Przeciwnie. Żydzi, jako słudzy odrzuceni przez Tego Zbawiciela, którego śmierć oni w tak podły sposób spowodowali, powinni uznać siebie w fakcie i w czynie sługami tych, którzy przez śmierć Chrystusa zostali uwolnieni, tak jak gdyby ta śmierć uczyniła żydów niewolnikami\'.
ponad 2 lata temu / cd. A quo primum
 
[...]Jeżeli chodzi o Nas, to my w tej sprawie, tak jak i w innych sprawach, idziemy po linii postępowania przyjętej przez Naszych przewielebnych poprzedników, papieży rzymskich. Aleksander III zabronił chrześcijanom, pod rygorem surowych kar, pozostawać na służbie u żydów przez jakikolwiek okres czasu lub przyjmować pracę u żydów w charakterze służby domowej. Pisał: \'Oni (chrześcijanie) nie powinni pozostawać na służbie u żydów\'. Ten sam papież wyjaśnił powody tego zakazu jak następuje: \'Nasze formy życia i żydowskie są zupełnie różne i żydzi łatwo nakłonią dusze prostych ludzi do ich przesądów i niewiary, gdy ci prości ludzie będą mieszkać w stałych i zażyłych z nimi stosunkach\'. Ten cytat, odnośnie do żydów, można znaleźć w papieskim dekrecie \'Ad haec\'. [...]
ponad 2 lata temu / A quo primum
 
To jakiś żydek chazarski zwariował. Zawsze na innych wszystko zwalają bandyci.
ponad 2 lata temu / gość
 
Dintojra, nożownicy, zamachowcy czy wywrotowcy a tu A quo primum Benedykta XIV z 1751 skrzeczy. Dintojra czarna Mojra.
ponad 2 lata temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.