13 marca 2018

Apel rodzin do hierarchów Kościoła w kwestii „katolickiej bigamii”

(Screen: You Tube /wPolsce)

Naszym zdaniem, jest to jakiś rodzaj katolickiej bigamii – mówiła o liberalnym odczytaniu adhortacji Amoris Laetitia Natalia Zimniewicz. Współautorka listu „Wątpliwości Rodzin” gościła w programie internetowej telewizji wPolsce, zatytułowanym „Między Matrixem a Krucyfiksem”.

 

Przez ostatnie kilka lat biskupi narzekali, że polski laikat przypomina śpiącego olbrzyma, że nasi katolicy świeccy nie angażują się w życie Kościoła, są mało aktywniprzypomniał gospodarz audycji, Grzegorz Górny. – Ale ostatnich kilka lat przyniosło wysyp różnych inicjatyw, które wychodziły od osób świeckich – dodał.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Natalia Zimniewicz, współinicjatorka jednego z najnowszych przedsięwzięć podjętych przez wiernych, czyli listu „Wątpliwości Rodzin” (Families’ Doubts) przybliżyła ideę przyświecającą tej akcji. Jest to apel adresowany do papieża Franciszka oraz wszystkich hierarchów Kościoła, w związku z konsekwencjami opublikowania adhortacji Amoris Laetitia. – Wyrażamy pewne zaniepokojenie interpretacjami dopuszczającymi udzielanie Komunii świętej osobom po rozwodzie, które żyją w kolejnych związkach i deklarują, że nie chcą żyć w czystości ani starać się o przestrzeganie dotychczasowego nauczania Kościoła – wyjaśniała.

 

Gość programu „Między Matrixem a Krucyfiksem” wymieniła cały szereg zagrożeń wiążących się z dopuszczeniem do sakramentów świętych cudzołożników odmawiających porzucenia grzesznego stanu. Chodzi tym razem nie o argumenty teologiczne, lecz praktyczne konsekwencje liberalizacji praktyki dotyczącej rozgrzeszenia i udzielania Ciała Pańskiego. Między innymi o niesymetryczne potraktowanie sakramentalnych małżonków (preferujące stronę żyjącą w ponownym związku), utwierdzanie niewiernego męża czy żony w sytuacji faktycznej bigamii, a także brak możliwości weryfikowania przypadków nadużyć, ze względu na tajemnicę spowiedzi.

 

Naszym zdaniem, jest to jakiś rodzaj katolickiej bigamii. Osoba po rozwodzie, w nowym związku uzyskuje błogosławieństwo Kościoła, w tym rozgrzeszeniu jest pewien rodzaj pobłogosławienia tego związku, ale nie uzyskuje [ona] prawa do kolejnego ślubu kościelnego. Zobowiązanie wierności pozostaje ważne i równocześnie już nie obowiązuje – podkreśliła Natalia Zimniewicz.

 

Grzegorz Górny przypomniał, że interpretacja biskupów z Buenos Aires decyzją Franciszka trafiła do oficjalnego spisu dokumentów Stolicy Apostolskiej, co przyczyni się do jej rozpowszechnienia.

 

Wciąż można dołączyć do grona sygnatariuszy listu „Wątpliwości rodzin” za pośrednictwem petycji on-line.

 

Źródło: You Tube / Telewizja wPolsce

RoM

 

 

 Zobacz także:

 

„Rewolucja duszpasterska” Guido Vignelliego

 

Rewolucja duszpasterska

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 290 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram