DZIŚ JEST:   26   KWIETNIA   2018 r.

Matki Bożej Dobrej Rady
Św. Marcelina, papieża
Św. Anakleta, papieża
 
 
 
 

Andrzej Duda kontra Witold Waszczykowski. Kto ma rację w sporze o nominacje dla ambasadorów?

Andrzej Duda kontra Witold Waszczykowski. Kto ma rację w sporze o nominacje dla ambasadorów?
fot. Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska / FORUM

Witold Waszczykowski, szef resortu spraw zagranicznych poinformował na antenie RMF FM, że  „oczekuje wyjaśnień od prezydenta w sprawie opóźniania wręczania nominacji ambasadorskich kandydatom pozytywnie zaopiniowanym przez parlament”. Chodzi o wybranych kilka miesięcy temu ambasadorów Polski, m.in. w Kanadzie, Tajlandii i Korei Południowej, którzy „nie mogą zacząć pracy”.

 

- Na biurku pana prezydenta jest wiele nominacji, wiele kandydatów, których można by wysłać. Oczekuję wyjaśnień, o co chodzi, jakie zarzuty, jakie problemy stawia się tym kandydatom, ewentualnie centrali MSZ – powiedział Waszczykowski.

 

Jego zdaniem resort spraw zagranicznych „prowadzi jasną politykę personalną i proponuje na ambasadorów kandydatów z najwyższej półki”, dlatego zwlekanie prezydenta w tej sprawie jest niezrozumiałe. - To ludzie wykształceni, mający doświadczenie. Staramy się znaleźć ekspertów od danego kraju, przechodzą praktycznie bez zarzutów komisje sejmową i senacką. Oczekuję więc wyjaśnień, o co chodzi – podkreślił minister.

 

Zdaniem portalu rmf24.pl „konflikt na linii Pałac Prezydencki - Ministerstwo Spraw Zagranicznych” trwa od co najmniej kilku miesięcy a w maju wyjątkowo przybrał na sile.

 

Serwis przypomniał słowa wypowiedziane na antenie RMF FM przez Krzysztofa Szczerskiego, prezydenckiego ministra. Przyznał on w maju, że „prezydent oczekuje klarownej polityki personalnej od ministerstwa i chce podpisać nominacje ambasadorskie w pewnym pakiecie, który obejmie ambasady czekające na obsadę od dłuższego czasu, czyli m.in. w Paryżu i przy NATO”. - Takie jest oczekiwanie pana prezydenta od MSZ, że przedstawi mu także ambasadorów do tych placówek, które są z punktu widzenia polskiej polityki kluczowe – powiedział wówczas Szczerski.

 

Źródło: rmf24.pl

TK


DATA: 2017-06-19 08:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Duda reprezentuje izraelską rację stanu, dał tego dowody wiele razy. Waszczykowski całą swoją kadencję reprezentował bardziej amerykańskich neokonów niż Polaków. Konflikt ma zapewne podłoże w obecnej wojnie masonerii, o której mówi dr Krajski. Żaden z nich nie jest Polakiem, mają tylko polskie papiery.
10 miesięcy temu / cez
 
Duda weryfikuje kandydatów przez pryzmat poglądów teścia. Filosyjonistów szuka.
10 miesięcy temu / Hmmm
 
przede wszystkim to nie moga byc wsiowi, komuchy, lewaki i inne podobne plazy, ale rzetelni patrioci
10 miesięcy temu / henio
 
Smutno pisać, przy całej sympatii do rządu DOBREJ ZMIANY = P(opulizm) i S(ocjalizm), lecz do wymiany w obecnym rządzie są MSZ - Waszczykowski, MSW _ Błaszczak i MON - Macierewicz, a tak naprawdę cały rząd z drobnymi wyjątkami, jest marny i mało odważny w wolnościowych reformach, a za to bardzo...hm.... SOCJALISTYCZNY(????). Niestety! Tylko konserwatyści, narodowcy i rojaliści mają dla Polski konkretny plan i program naprawczy, co przy regułach demokratycznych nie zostanie zrealizowane. Drugie NIESTETY !!! Czesi mają swoją KORONĘ św.Wacława, Węgrzy KORONĘ św.Stefana, a Polacy .....??? NIC ???!
10 miesięcy temu / hatko o tem pisać
 
no ciekawie się robi; czy czasem nie mają swoich kandydatów z jedynie słusznej linii, ale z dwóch różnych stron tej samej linii? nawet u tamtych mają różne spojrzenia na te same sprawy; wojna w rodzinie czy na razie tylko nieporozumienia?
10 miesięcy temu / JARO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.