8 września 2016

Abp Michalik: Z poczętym dzieckiem zawsze wiąże się nadzieja. Prawdziwi prorocy zawsze są za życiem

(fot. TP/FORUM)

Z poczętym dzieckiem zawsze wiąże się nadzieja. Dziś widzimy, jak niektórzy rodzice bardzo boją się potomstwa: że zniszczy karierę, pokrzyżuje plany. To dramat naszego myślenia. A przecież Bóg jest z tymi, którzy Go miłują, współdziała z nimi we wszystkim, błogosławi im. Dziecko jest przedłużeniem życia rodziców – mówił abp Józef Michalik, podczas Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej. Zwrócił także uwagę, że należy odróżniać fałszywych proroków od prawdziwych. Zdaniem Arcybiskupa, prawdziwi prorocy zawsze są za życiem.

W tym miejscu, w Skępem, czczona jest Matka Boża Brzemienna. Z poczętym dzieckiem zawsze wiąże się nadzieja. Dziś widzimy, jak niektórzy rodzice bardzo boją się potomstwa: że zniszczy karierę, pokrzyżuje plany. To dramat naszego myślenia. A przecież Bóg jest z tymi, którzy Go miłują, współdziała z nimi we wszystkim, błogosławi im. Dziecko jest przedłużeniem życia rodziców – zaakcentował hierarcha.

Wesprzyj nas już teraz!

Podczas Mszy świętej, arcybiskup senior prosił, aby ludzie potrafili odróżnić dobro od zła, a fałszywych proroków od prawdziwych. Tych, którzy naprawdę są za życiem, od tych, dla których większe znaczenie ma życie zwierząt niż ludzi.

Ekologia mówi o szacunku do stworzeń, ale jednocześnie mówi, że poczęte dziecko, to, które ma się urodzić, można zabić, że to jest wróg, że można odnieść się do niego z agresją. Głosi się humanizm, ale dla starych ludzi jest coraz mniej miejsca w rodzinach. Brakuje miejsca dla ojca i matki, którym często wystarczyłoby już tylko jakieś łóżko – ubolewał abp Michalik.

Odniósł się także do wypowiedzi papieża Franciszka o „kolonizacji ideologicznej” pod postacią gender, narzucaną przez osoby, które finansują wydawanie podręczników czy realizowanie programów szkolnych: – Pan Bóg nie przekreśla człowieka, który ma inne skłonności, nie potępia, ale i nie mówi, że ma on realizować zło – stwierdził były metropolita przemyski.

Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej, Pani Mazowsza i Kujaw w Skępem w diecezji płockiej od 520 lat jest miejscem pielgrzymowania wiernych z różnych stron Polski do słynącej cudami Figury Matki Bożej Skępskiej. Początki sanktuarium łączą się z pierwszymi objawieniami Matki Bożej z 1490 r. w przydrożnym, dębowym lesie, gdzie parę lat później powstała kaplica i została poświęcona w 1496 r.

 

Źródło: KAI

POz

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 132 803 zł cel: 300 000 zł
44%
wybierz kwotę:
Wspieram