DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Aborcjonistka bohaterką? Włoscy obrońcy życia zdumieni pomyłką papieża

Data publikacji: 2016-02-26 17:00
Data aktualizacji: 2016-02-26 22:12:00
Aborcjonistka bohaterką? Włoscy obrońcy życia zdumieni pomyłką papieża
Emma Bonino i papież Franciszek. Fot. ANSA/Forum

Włoscy działacze na rzecz nienarodzonych są zdumieni wypowiedzią Franciszka dla jednego z największych dzienników nad Tybrem. W wywiadzie udzielonym „Corriere della Serra” Ojciec Święty wyraził swoje wielkie uznanie dla Emmy Bonino. Problem w tym, że dawna komisarz Unii Europejskiej ds. zdrowia i była minister spraw zagranicznych Italii nie tylko działała na rzecz afrykańskich ubogich. To również czołowa włoska propagatorka zabijania nienarodzonych.


Jak czytamy na portalu LifeSiteNews, papież nazwał Bonino jednym z narodowych „zapomnianych mistrzów” i porównał ją do Konrada Adenauera oraz Roberta Schumana, pomysłodawców Unii Europejskiej. Franciszek stwierdził, iż lewicowa działaczka w sprawie Afryki daje nam „najlepsze wskazówki”. „To prawda, ale nie szkodzi” – skomentował  papież uwagę, że Bonino różni się poglądami od katolików. „Musimy patrzeć na ludzi, na to co robią” – dodał.  

 

Wypowiedź ta wzbudziła konsternację w środowiskach katolickich. Emma Bonino od lat znana jest w swoim kraju jako czołowa aborcjonistka. W wieku 27 lat samodzielnie zabiła nienarodzone dziecko, dokumentując ów „wyczyn” na fotografiach. Trafiła za to na kilka dni do aresztu, lecz szybko odzyskała wolność. Pracowała w ośrodku aborcyjnym chwalącym się dokonaniem ponad 10 tysięcy zabójstw nienarodzonych dzieci. Później zaangażowała się w politykę.

 

LifeSiteNews cytuje Lucę Volonte, włoskiego polityka i prezesa fundacji działającej na rzecz obrony życia. Wyraził on przekonanie, iż zwierzchnik Kościoła Powszechnego nie został poinformowany o międzynarodowych dokonaniach Bonino w kwestiach tzw. aborcji i eutanazji. Rozmówca portalu dodał, że lewicowa aktywistka nawet w Egipcie, gdzie prowadziła w dużej mierze szlachetną działalność, propagowała również postawy wrogie życiu. „Papież się pomylił, ale gorzej postąpili członkowie jego Sekretariatu nie informując go jak należy” - stwierdził Volonte.

 

Swoje zdumienie wypowiedzią Franciszka wyraził też m.in. ks. Ignacio Barreiro, do niedawna szefujący rzymskiemu oddziałowi organizacji Human Life International.

 

RoM

LifeSiteNews

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Niedźwiedź
Do "sam": Dokładnie tak, niestety...
sam
Pomyłką? Ależ nie. On doskonale wie co mówi. Niestety.
Apeluję
Benedykt rozczarował mnie abdykacją a Franciszek swoimi dwuznacznymi wypowiedziami. Uważam ,że cały czas testuje wytrzymałość katolików europejskich. Więcej namysłu przy następnych wyborach.
Piotr Olszewski
Bonino? A to taka dobra kobieta - "Dzień dobry" mówi.
Jamci
Moje myśli o Franciszku są straszne. Widziałem na YT odprawianą przez niego, gdy był kardynałem, Mszę św. na jakimś małym stadionie, w piknikowej atmosferze. Zadziwiające, że świeccy i duchowni apelują do papieża, żeby był wierny nauce Kościoła. 2017 rok - rocznica Fatimy, masonów i Lutra. Może to będzie też rok kary i oczyszczenia?
Jamci
Jak to "pomylił"?
Emer
Papież nie jest nieomylny. Dogmat o nieomylności papieża odnosi się do bardzo rzadkich przypadków. Warto poczytać na ten temat i wiedzieć, jak to funkcjonuje naprawdę.
kand
Boże! Dokąd zmierzamy!?
Angela
Gloryfikacja ubogich i pomoc ubogim to pasuje do organizacji charytatywnych a nie Kosciola Katolickiego - celem Kosciola jest zbawienie dusz, jałmużna to środek a nie cel. Widać że wlasnie taki jest plan: zamiana organizacji religijnej w charytatywna. A czym oficjalnie zajmuja sie organizacje masońskie?? Warto wejsc na ich oficjalne strony w internecie. To dzialanosc CHARYTATYWNA. Zreszta warto przyjrzeć sie temu co pisza na stronach masonerii - wyjatkowa zbieznosc z pismami Franciszka (adhortacje, encyklika, globalne ocieplenie, sprawa islamitow itp.). Przypadek??
Soplica
Pomyłka? Czyżby? Na takim szczeblu są tylko przejęzyczenia, nie ma pomyłek. Jeżeli to nie przejęzyczenie to może być tylko jedno. Amen.
hyr
Loże masońskie hasają po Kościele.
Adam M.
Biedny nasz Kościół. Najgorsze dopiero przed nami.
Gość
Jasne. Dalej niech tłumaczą "dobry Car i źli ministrowie". On nie wiedział, on się nie orientował, a tak naprawdę to on działa ku zniszczeniu Kościoła.
marcin
moje emocje na całe szczęście już jakiś czas temu opadły, to biedny nieszczęśnik, za którego i cały Kościół winniśmy się nieustannie modlić...
jazmig
Papież się nie pomylił. Dla niego najważniejsze jest dbanie o ubogich, bez względu na przyczynę ich ubóstwa. Kim jestem, żeby sądzić innych? to pytanie jest mottem papieża Franciszka.
Hugon de Payns
Od dawna mnie to nie dziwi.A ty się jeszcze Dziwisz?...
Piotr
Ojciec Święty wyraził swoje wielkie uznanie dla Emmy Bonino. Skoro je wyraził, to znaczy, że wiedział, kto to jest za osoba. Franciszek stwierdził, iż lewicowa działaczka w sprawie Afryki daje nam ?najlepsze wskazówki?. Dziwne, jakie wskazówki, na co Ojcze Święty, na aborcję? Emma Bonino od lat znana jest w swoim kraju jako czołowa aborcjonistka. W wieku 27 lat samodzielnie zabiła swoje nienarodzone dziecko, dokumentując ów ?wyczyn? na fotografiach. Pracowała w ośrodku aborcyjnym chwalącym się dokonaniem ponad 10 tysięcy zabójstw nienarodzonych dzieci. Później zaangażowała się w politykę. Papież skomentował uwagę, że Bonino różni się poglądami od katolików - To prawda, ale nie szkodzi. Musimy patrzeć na ludzi, na to co robią dodał. ? Jak nie szkodzi? Tym pomordowanym z jej udziałem dzieciom już zaszkodziło Ojcze Święty! No właśnie Ojcze Święty, musimy patrzeć na ludzi, na to co robią. Papież Franciszek czyni zgorszenie dla chrześcijan, dla wiernych.
Max
o ojcze Pio - co TY na TO!
kasia
Nie było żadnej pomyłki. Kto śledzi wypowiedzi Franciszka, ten wcale się nie dziwi. Ta aborcjonistka jest dla niego bohaterką. Dla katolika to szok, ale przecież to kolejna z wielu szokujących wypowiedzi Bergoglio.
DonRoberto
Dlaczego nie jestem zdziwiony ? Dotychczasowe wypowiedzi Papieża Franciszka na temat tzw imigrantów (każda parafia w Europie powinna przyjąć 1 rodzinę islamską), zwołanie Synodu będącego tubą rozłamowców Kościoła Katolickiego, oraz wiele innych, powinny przygotować katolików na takie "niespodziewane interpretacje". Ciągle mam nadzieję że powyższe sytuacje biorą się z braku nieznajomości historii Europy - prawda o najazdach Turków i Tatarów pustoszących przez wieki całe kraje), i roli Kościoła Katolickiego na naszym kontynencie, u człowieka pochodzącego z kraju o zaledwie 200 letniej historii. I mam nadzieję, że nie grozi nam zaplanowane działania wprowadzające relatywizm pojęciowy i moralny. Niestety powyższy artykuł potwierdza moje przypuszczenia że szansa na spełnienie się moich nadziei są coraz mniejsze. Ale zawsze musimy wierzyć że Pan Bóg z każdego zła potrafi wyprowadzić DOBRO. I że Papież jest nieomylny jedynie w sprawach wiary i moralności. Nie polityki.
Rem
odnosze wrazenie ze obecny Papiez nobilituje kolorowych a depresjonuje bialych
Maria
Papa Franciszek ma takich "doradców", jakich miał św. Jan Paweł II. Tylko, że wtedy był jeszcze kard.Ratzinger, a teraz nie ma już nikogo o takiej Osobowości.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.