Nasz kanał RSS
 
DZISIAJ JEST
ŚRODA 28 CZERWCA
Św. Ireneusza, biskupa i męczennika
św. Pawła I, papieża
Św. Ireneusza, biskupa i męczennika
św. Pawła I, papieża
Imieniny obchodzą:
Leon, Lubomir, Hektor
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 
OPINIE
1
2
3
4
5
 
 

Kaukaz – napięcia na szczytach gór

 

 

Kolejne nasilenie walk w Górskim Karabachu przypomniało światu, że narody zamieszkujące Kaukaz nadal siedzą na beczce prochu. Lada dzień konflikty nabrzmiewające od lat mogą wybuchnąć na skalę większą niż wojna w kwietniu 2016 roku.

Kaukaz – napięcia na szczytach gór
 
 

Gietrzwałd – orędzie wciąż aktualne

 

Orędzie gietrzwałdzkie sprowadza się do wskazań bardzo uniwersalnych. Na początku objawień i na ich końcu Maryja powiedziała: „Odmawiajcie różaniec! Łaski wyproszone przez tę modlitwę będą dla was zbawienne i doprowadzą was do szczęścia wiecznego w niebie” – mówi redaktor Grzegorz Kasjaniuk, autor książki pt. „Gietrzwałd. 160 objawień Matki Bożej dla Polski i Polaków – na trudne czasy”.

Gietrzwałd – orędzie wciąż aktualne
 
 

Dokąd zawędrowałaś, Holandio?

Marcin Austyn

 

Multikulti, homozwiązki i wolność… tyle, że nie dla każdego. Holandia upada coraz niżej. Jak to możliwe, że kraj - wydawałoby się tak poukładany i uporządkowany - mógł zaliczyć tak dotkliwy upadek duchowy i moralny? Nie idźmy tą drogą!

Dokąd zawędrowałaś, Holandio?
 
 

„Wyborcza” atakuje! Stań w obronie ks. prof. Tadeusza Guza!

Lewica realizująca nihilistyczny program nienawidzi demaskowania jej prawdziwych zamiarów. Tropiący jej przerażające plany naukowcy, osoby duchowne, politycy, czy dziennikarze muszą liczyć się z niemal natychmiastową i bezpardonową reakcją lewicowo-liberalnego salonu. Przekonał się o tym świątobliwy kapłan i wybitny naukowiec ks. prof. Tadeusz Guz. Stań w jego obronie!

„Wyborcza” atakuje! Stań w obronie ks. prof. Tadeusza Guza!
 
 

Rosja będzie katolicka

Roberto de Mattei

 

 

„Rosja będzie katolicka” oto inskrypcja na grobie ojca Grigorija Augustyna Marii Szuwałowa, pogrzebanego na cmentarzu Montparnasse w Paryżu. Rosyjski barnabita poświęcił swe życie tej właśnie sprawie - nawróceniu Rosji. 

Rosja będzie katolicka
 
 
 
..
NAJNOWSZE
 
 
..

Kraków: teatralna nagość kontra procesja. „Wyborcza” boleje nad zniszczoną wystawą

„Kraków ocalony przed nagością” ­– drwi wtorkowa „Gazeta Wyborcza”. W tonie pełnym kpiny dziennik donosi o zamalowaniu przez nieznanego sprawcę obyczajowo „odważnych” fragmentów wiszącej na ogrodzeniu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Rajskiej w Krakowie wystawy fotografii teatralnej.

 
..
1
2
3
4
5
6
7
 
 

Jedyna droga do zwycięstwa z zamętem

 

Zamęt. To jedyne słowo, jakim można opisać to, co dzieje się dzisiaj w Kościele. Czy pamiętamy, że każdy z nas ma do odegrania swoją rolę w przyspieszeniu triumfu Niepokalanego Serca zapowiedzianego w Fatimie?

 
 
..
..
 

NR 56 MAJ-CZERWIEC 2017

pkt

ŚWIAT

Bogdan Dobosz: Mity Kolonializmu
 
pkt

GOSPODARKA

Tomasz Cukiernik: Czy tylko głupiec nie bierze dotacji?
 
pkt

ORDO IURIS

Karina Walinowicz: Kaganiec poprawności politycznej
 
pkt

NASZE DZIEDZICTWO

Andrzej Solak: Fatima i rewolucja
 
pkt

PRAWDA, DOBRO, PIĘKNO

Jakub Majewski: Przetłumaczyć Polskę!
 

NR 55 MARZEC - KWIECIEŃ 2017

Fatalne zauroczenie
pkt

FELIETONY

Andrzej Pilipiuk: O konstytucję moralną
 
pkt

ŚWIAT

Piotr Doerre: Jaka alternatywa? Blaski i cienie alterprawicy
 
pkt

ORDO IURIS

Magdalena Olek: Antyprzemocowa czy antyrodzinna?
 
pkt

NASZE DZIEDZICTWO

Jakub Majewski: Ostatnia szarża Polaków
 
pkt

PRAWDA, DOBRO, PIĘKNO

Krystian Kratiuk: Perfidia Młodego papieża
 
 

Kamil Sarzyński

Nowy rodzaj sił zbrojnych. Kto nas obroni?

Na sto tysięcy żołnierzy w polu może dziś stanąć około dwudziestu pięciu tysięcy. Czarnowidztwo? Nie. To opis faktów potwierdzany przez oficerów wysokiego stopnia. Polskie Siły Zbrojne potrzebują odbudowy zasobów ludzkich.
 
Krystian Kratiuk

Lex Szyszko i prawdziwi obrońcy życia

Doba postmodernizmu ma swoje niewątpliwe przywileje. Wszystko, co prawda, stoi na głowie, nic nie ma sensu, ale do wszystkiego można dorobić wytłumaczenie potwierdzające pożądany stan rzeczy. A dotknęło to wszystkich dziedzin życia – łącznie z tegoż życia obroną.
 
Luigi Bertoldi

Kosmetyczna inwazja halal

Inwazja islamu to również nasilający się stopniowo podbój zachodnich rynków. Wprawdzie biznes jest biznesem, jednak smucą konsekwencje tożsamościowe i kulturowe takich działań.
 

Na ile jesteś czerwony?

Prezentujemy wybrane cechy gatunkowe współczesnego bolszewika zwanego też potocznie lemingiem. Sprawdź, czy i w jakim stopniu dałeś się zsowietyzować? Czy odnajdujesz w sobie którąś z wymienionych cech? Zaznacz „tak” lub „nie”.
 
Radomír Malý

Antykatolicka furia wolnomyślicieli

Młoda Republika Czechosłowacka radość z uzyskanej niepodległości wyraziła w sposób wyjątkowo paskudny – brutalnym atakiem na katolickie dziedzictwo przeszłości.
 
 
 

Krystian Kratiuk - Wyznawcy kompromisów

Krystian Kratiuk - Wyznawcy kompromisów

Doskonała i wnikliwa analiza legislacyjnych działań oraz obywatelskich inicjatyw, które na przestrzeni ostatnich lat próbowały zmienić aborcyjne prawo w naszym kraju.

 

Polonia Christiana nr 56

Polonia Christiana nr 56

W tym wydaniu "Polonii Christiana" także ważne i aktualne z katolickiego punktu widzenia wydarzenia i kolejna odsłona skarbów chrześcijańskiej Europy oraz naszego narodowego dziedzictwa.

 

Guido Vignelli - Święty Franciszek odkłamany

Guido Vignelli - Święty Franciszek odkłamany

Guido Vignelli rysuje obraz popularnego świętego zaskakującą, a często szokującą kreską. To śmiała i nietypowa jak na dzisiejsze czasy publikacja, która ukazuje Franciszka jako nieprzystającego do współczesnych sobie cza

 
 
..
baner
..
1
1
1
1
1
 
 

5 najpiękniejszych wezwań Litanii do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Najświętsza Maryja Panna spieszy z pomocą wyznawcom swojego Syna. Ta, której macierzyństwu Jezus Chrystus z krzyża powierzył swój Kościół nigdy nie zostawiła go w potrzebie. Pamiętajmy o tym modląc się słowami Litanii do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 
..

MEMY

1
1
1
 
 

Konsekwencje aborcji

mem
..
 
..
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.