DZIŚ JEST:   25   MAJA   2018 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

8 zadziwiających wydarzeń związanych z objawieniami fatimskimi

8 zadziwiających wydarzeń związanych z objawieniami fatimskimi
Kadr z filmu „Fatima. Orędzie wciąż aktualne”.

Stulecie objawień fatimskich to doskonała okazja do przypomnienia sobie kluczowych faktów na ich temat. Część z nich pozostaje, niestety, słabo znana. Tymczasem z objawieniami wiążą się między innymi kompromitacja masonów, cuda uzdrowienia, a także historia szczęśliwego zawarcia małżeństwa.

 

Pierwsze z nieznanych faktów towarzyszących objawieniom w Fatimie dotyczą uzdrowień dokonywanych dzięki wstawiennictwu dzieci. Uzdrowienia, jak zauważa Joseph Pronechen na łamach portalu National Catholic Register, nie należały do rzadkości. Jedno z nich siostra Łucja opisuje w swoich wspomnieniach. Za sprawą jej modlitw uleczony został śmiertelnie chory ojciec liczącej na cud 20 letniej dziewczyny.

 

Po drugie, 17 listopada 2001 roku, a więc wkrótce po zamachach z 11 września, siostrę Łucję odwiedził kardynał Tarcisio Bertone i ojciec Luis Kondor. Zapytano ją wówczas o wizję z 13 lipca, obejmującą zarówno trzecią tajemnicę, jak i wizję piekła. Siostra Łucja powiedziała, że podczas tego objawienia czuła się bezpiecznie, ponieważ znalazła ucieczkę w Sercu Maryi. Podkreśliła, że nabożeństwo do tego Serca to środek do dostąpienia zbawienia w tych trudnych, zarówno dla świata jak i Kościoła czasach.

 

Po trzecie, jeden z wizjonerów, młody chłopiec imieniem Franciszek, żywił niezwykłe nabożeństwo do modlitwy różańcowej. Wynikało ono z rozmowy Łucji z Matką Bożą 13 maja 1917 roku. Na pytanie o wieczny los kanonizowanego później chłopca, Maryja odpowiedziała, że zostanie on zbawiony, jednak wcześniej „musi odmówić wiele różańców”. Jego brat po latach wspominał w rozmowie ze specjalistą od tematyki fatimskiej, ojcem Robertem Foxem, że Franciszek nieustannie odmawiał tę modlitwę. Tak często, że brat z jakiś powodów chował się, by go nie widzieć modlącego się.

 

Po czwarte, wkrótce po cudzie słońca z 13 października, portugalscy masoni zdecydowali się na rozprawę z wiarą w objawienia. W „genialnym” planie zdecydowali się między innymi na ścięcie drzewa, utożsamionego z miejscem, gdzie dzieci doświadczały objawień. Wywołali w ten sposób oburzenie, nawet wśród wielu antyklerykałów. Jednak okazało się, że masoni „przypadkiem” ścięli inne drzewo, niż zamierzali. Cóż począć z takimi biedakami mieniącymi się władcami kraju? Odpowiedź siostry Łucji była tylko jedna: przebaczenie i modlitwa.

 

Po piąte, Franciszek miał wyjątkowo kontemplacyjną, nawet jak na swój wiek, duszę. Pewnego dnia siostra Łucja zapytała go, czy woli nawracać grzeszników, by chronić ich przed potępieniem czy też samemu się modlić, by myśleć i pocieszać Pana Boga. Franciszek odpowiedział, że preferuje to drugie.

 

Po szóste, jak wynika z rozmów Branca Paula, osobistego lekarza siostry Łucji podczas ostatnich 15 lat jej życia, gdy Matka Boża mówiła jej o rozprzestrzenieniu błędów przez Rosję, myślała ona, że chodzi o złą kobietę imieniem „Rosja”. Podobnego zdania była Hiacynta. – To kolejny dowód, że objawienia były prawdziwe – komentuje Joseph Pronechen.

 

Z objawieniami w Fatimie wiąże się także pewna romantyczna historia. 8 września 1917 roku pewien młody, wysoki człowiek odwiedził siostrę Łucję w jej domu. Jego postać wzbudziła obawy wizjonerski. Myślała bowiem, jest to Niemiec, który przyszedł ją zabić. Trwała wtedy I Wojna Światowa, a walczącymi z Portugalią Niemcami straszono dzieci. Mężczyzna jednak nie chciał zadawać śmierci. Skłonił natomiast siostrę Łucję, by poszła z nim na miejsce objawień i zmówiła intencję w intencji zgody jego wybranki na zamążpójście. Wkrótce potem, 13 października Łucja zobaczyła ich razem – byli już po ślubie.

 

Po siódme, gdy św. Hiacynta cierpiała na śmiertelną chorobę i przygotowywała się powoli na śmierć, upomniała Łucję, że jej droga jest inna. Uczyniła to w zaskakujących, jak na 10-letnie dziecko, słowach. Podkreśliła, że Łucja powinna pozostać na Ziemi, by szerzyć pokój i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

 

Objawienia fatimskie miały miejsce 13-tego dnia każdego miesiąca, od maja do października roku 1917 – za wyjątkiem sierpnia. Wtedy nastąpiły 19-tego, a więc w kolejną po 13-tym niedzielę. 13 sierpnia dzieci przebywały w areszcie.

 

Opisane przez Josepha Pronechena fakty pokazują, ile bogactwa wciąż skrywają objawienia fatimskie i wszystko, co z nimi związane. W ich stulecie nie warto ograniczać się zatem do pustych obchodów rocznicowych. Niech okrągła rocznica stanie się okazją do zgłębiania zdumiewającej treści zawartej w fatimskim przesłaniu. Treści wciąż, jak się wydaje, aktualnej, pomimo upływu tylu lat i tak ogromnych zmian na świecie. Zmian przepowiedzianych z resztą przez Matkę Bożą.

 

 

Źródło: ncregister.com

mjend

 

 

 

Więcej na temat Objawień w Fatimie przeczytasz w książkach Plinio Correa de Oliveira i Antonio Borelliego. Książki można nabyć w Księgarni Kontrrewolucji.

 

 

Plinio Corrêa de Oliveira - „Objawienia, które wstrząsnęły światem. Komentarze do orędzia Fatimskiego”

 

Antonio A. Borelli - „Aniołowie i objawienia fatimskie”

 

 

 


DATA: 2017-10-13 11:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ciekawe kiedy poznamy prawdziwą treść trzeciej, przez lata ukrywanej, części objawień. Jeśli komuś wystarczy tzw. "Tekst Bertone", to proszę bardzo...
9 miesięcy temu / Emil M.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.