DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2018 r.

Św. Marii Pelletier
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

25 maja w Warszawie Msza święta za rotmistrza Pileckiego

25 maja w Warszawie Msza święta za rotmistrza Pileckiego

W czwartek 25 maja o godzinie 19:00 w stołecznym Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski przy ul. Świętojańskiej 10 odprawiona zostanie uroczysta Msza święta w intencji rotmistrza Witolda Pileckiego.

 

Od godz. 21.00 będziemy zbierać się pod dawnym aresztem śledczym przy ul Rakowieckiej, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości – informują organizatorzy, Ojcowie Jezuici wraz z Fundacją „Łączka”. Serdecznie zapraszają do przybycia wszystkich chętnych.

 

 

„Witold Pilecki miał usta zawiązane białą opaską. Prowadziło go pod ręce dwóch strażników. Ledwie dotykał stopami ziemi. I nie wiem, czy był wtedy przytomny. Sprawiał wrażenie zupełnie omdlałego... A potem salwa” -- tak w relacji współwięźnia z Rakowieckiej, księdza Jana Stępnia, wyglądały ostanie chwile rotmistrza Witolda Pileckiego przed egzekucją. Nastąpiła ona 25 maja 1948 roku o godz. 21.30.


Oddajmy hołd Rotmistrzowi!


https://www.facebook.com/events/125135981387954/

 

 

RoM

 


DATA: 2017-05-17 22:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czwartek 20V 2017 O godz.12 prezentacja książki Zofii Pileckiej-Optułowicz pt. ?Mój ojciec?, w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej. O godz.18,50 spotykamy się u Matki Bożej Łaskawej ul.Świętojańska 10 (obok Katedry św.Jana) na Mszy św. i innych uroczystościach związanych z 72 rocznicą zamordowania rotmistrza Witolda PIleckiego Dalej na Rakowieckiej: O godz. 20 w hołdzie Rotmistrzowi zaśpiewają Panny Wyklęte. O godz. 21.30 pod Ścianą Śmierci zostaną złożone kwiaty. O godz. 22,00 Msza św. polowa w intencji Witolda Pileckiego i zamordowanych na Mokotowie Żołnierzy Wyklętych.
10 miesięcy temu / agawa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.